Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Šiemetinio rudens laimikiai 

Albinas Bražinskas miške šalia savo sodybos aptiko itin retą Lietuvoje grybą - kopūstgalvį raukšlių 


Keistu grybu, aptiktu Vileikių miške, buvo nustebinta ir Bražinskų kaimynė Birutė Kašėtienė


Apie 40 kg sveriantį moliūgą Albinas atgabeno karučiu


Figūringos morkos iš Mažonių kaimo


Albinas nuolatos dalyvauja artojų varžybose ir jose laimi prizus

   Rugsėjo 28-ąją vidurdienį Vileikių miške pagal vietinius arba Bažnyčiakalnio miške pagal žinovus Albinas Bražinskas aptiko jam pačiam niekad neregėtą grybą, primenantį raukšlėtą žiedinį kopūstą arba smegenų pusrutulį. Nuo Gervėnų prie Seirijų kilęs ir nuo vaikystės grybaujantis 64-erių metų Albinas niekad su tokiu grybu nesusidūrė, todėl į artimiausią kaimynę Birutę Kašėtienę patarimo kreipėsi. Pastaroji pagalbon ir „Druskonį“ pasikvietė, galgi šio keisto grybo pavadinimą kas nors žinantys. Kol pasmalsauti į Bražinskų vienkiemį, įsikūrusį mūsų savivaldybės Mažonių kaimo pamiškėje, atkakome, Albino žmona Dalė pagal grybų knygą išsiaiškino, kad tai kempininių grybų šeimos retai Lietuvoje aptinkamas kopūstgalvis raukšlius, įtrauktas į Raudonąją knygą. Augantis prie spygliuočių medžių kamienų, kaip ir atrastasis prie pušies Vileikių miške. Paraugti šio valgomo grybo traukia malonus kvapas, primenantis riešutus. Nuo šiol žinosim, kad miške šalia Mažonių kaimo į Raudonąją knygą įtrauktas grybas kopūstgalvis raukšlius auga. O kaip su kitais grybais? Ar dosnus šiemet gėrybėmis Vileikių miškas? 
   Uošvių Savulionių gražioje pamiškės sodyboje apsigyvenęs A.Bražinskas šalia namų esančiame Vileikių miške nuolatos grybauja jau bene keturiasdešimt metų, tad, juos lygindamas, šį rudenį vadina pakankamai grybingu. Šįmetinis vienkartinis personalinis baravykų rekordas – 50. Kitokių rūšių grybų Albinas prisirinko ir konservuoti, ir džiovinti, ir marinuoti. Grybingas kaimyninio miško vietas atmintinai žinantis ir į jas po kelis kartus užsukantis. B.Kašėtienės šeimos šiemetiniai grybų laimikiai Vileikių miške – šiek tiek kuklesni, nes, kaip pajuokavom, kol tolėliau nuo miško gyvenantys Kašėtos iki jo išsiruošia, pačioje pamiškėje įsikūręs Albinas spėja baravykus susirinkti. 
   Rudens laimikių temą A.Bražinskas pratęsė iš svirno karučiu kone iki 40 kg moliūgą atvežęs bei itin fotogeniškų morkų veislę parodęs. Visa tai nuosavos sodybos darže išauginta. Kaip dauguma beveik 10-ies Mažonių kaimo sodybų gyventojų, Bražinskai nuosavo ūkio teikiamomis gėrybėmis išgyvena, gyvulius laiko, vaistažolėmis gydosi. Netoliese 7-ios avys mekena, tolėliau, laukuose, du arkliai, nuolatiniai artojų varžybų dalyviai ir prizininkai, ganosi. Buvęs kolūkio mechanizatorius Albinas nepriklausomybės laikais artojų varžybose techniką į arklius išmainė. Jis drauge su kitais Mažonių ūkininkais Kęstučiu Mizaru ir Genium Jančiūnu nuolatos artojų varžybose Druskininkų savivaldybei atstovauja ir nugalėtojų laurus pelni. A.Bražinskas iš artojų varžybų ne tik švytinčias taures parsiveža, bet ir televizorių kaip prizą yra gavęs. 
   Kartu su kaimyne Birute sodybos šimtamete liepa, stuomeningais beržais ir raityta pušimi erdviame Bražinskų sodybos kieme pasigėrėję, išgirdom Albino pritarimą, kad jam, prieš beveik 40 metų uošvių Savulionių sodyboje įsikūrusiam, čia yra gera. Kaip ir visai jo šeimynai bei 35-erių metų vaikams dvynukams, iš kurių sūnus Edmundas sėsliai apsistojęs ir miškų ūkyje įsidarbinęs, o dukra Kamilė gerovės ieškanti Anglijoje. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.