Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Kiekvieną momentą aš kolekcionuoju, nes man jie
  yra labai brangūs“ 

Grant Malcolm savo meninės fotografijos parodos atidaryme Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje 
G.Malcolm meninė fotografija

   Kanadietis Grant Malcolm Druskininkų „Ryto“ gimnazijos 11-oje klasėje pagal mainų programą mokėsi vienerius metus, nuo 2017-ųjų metų rugsėjo iki šių metų birželio. Su mūsų gimnazija jis atsisveikino ten atidaryta savo autorine meninės fotografijos paroda. Bendraklasį Grantą kalbina „Ryto“ gimnazijos vienuoliktokai Karolina Grigaitė ir Nerijus Pugačiauskas. 

   - Pradėkime nuo to, iš kur esi ir kodėl čia atvykai?

   - Aš esu iš Kanados, Ontarijo provincijos miesto Vindzoro, kuris yra šios šalies pietuose. Į Lietuvą atvykau pagal mainų programą.
   - Ar tau kas nors patarė čia atvykti, ar tu norėjai pats? Kodėl, jeigu norėjai pats?”
   - Į mainų programą užsirašiau savo noru po pirmosios tokio tipo kelionės ir mokymosi Zimbabvėje. Pastaroji mainų programa paliko neapsakomai didelį įspūdį, patyriau tiek daug atradimų, kad po jos pradėjau dievinti keliavimą. Sužinojęs, kad turiu galimybę tęsti savo atradimus kitame žemyne ir dar nepažintoje kultūroje, buvau labai suintriguotas ir tiesiog negalėjau praleisti tokios puikios progos toliau tęsti savo atradimus jau visai kitoje pasaulio dalyje.
   - Ir kur tu įsikūrei?
   - Įsikūriau Druskininkuose - mainų programa aprūpino mane būstu. Visą šį laiką, kai buvau Lietuvoje, gyvenau su nuostabia šeima, kurią visą laiką prisiminsiu. Labai džiaugiuosi, kad jų sūnus pateko į mainų programą JAV. Tikiuosi, kad keliavimas jam patinka ne mažiau negu man. 
   - Įvardink vieną dalyką, kuris tau labiausiai patiko Lietuvoje, kol joje buvai?
   - Mane itin sužavėjo Lietuvos istorija. Lietuva - labai sena valstybė, turinti daug tradicijų, papročių, kurie yra įaugę į jos kultūrą. Tai būdinga tikrai ne kiekvienai šaliai – Kanada, deja, to neturi. Mane keri dalykai, kurių nėra mano gimtojoje šalyje, o Lietuva yra kerinti šalis, be abejonių.
   - Ar tau patiko mūsų mokykloje? Kokiais įspūdžiais gali pasidalinti?
   - Ši mokykla buvo kitokia nei manoji Kanadoje. Pagrindinis iššūkis buvo kalba. Kadangi atvykęs nemokėjau kalbėti lietuviškai, tai apsunkino mano mokymąsi bei bendravimą, tačiau laikui bėgant darėsi vis lengviau. Įdomiausia turbūt buvo tai, kad ši mokykla labai skyrėsi nuo praėjusios. Tai buvo tarsi iššūkis, išbandymas.
   - Ar buvo sunku susirasti naujų draugų?
  
- Pirmosiomis dienomis, be abejo, buvo sunku, bet greitai susiradau draugų, kurie dabar man labai rūpi. Deja, greitai išvyksiu iš Lietuvos, tai nebus lengva, nes turėsiu atsisveikinti su visais savo draugais. Atrodo, per ganėtinai trumpą laiką, vienerius mokslo metus, taip susibendravau su keletu žmonių, jog jie tapo mano šeima. Jie – mano šeima Lietuvoje.
   - Ar žadi kada nors grįžti atgal į Lietuvą?
   - Aš visada bandau rasti pigių bilietų skrydžiams į Lietuvą! Kad ir kaip norėčiau, bus sunku rasti laiko keliauti dėl mokslų ir darbo. Bet prižadu, kad tikrai kada nors visus nustebinsiu ir grįšiu į Lietuvą visų čia aplankyti.
   - Žinom, kad užsiimi menine fotografija. Kodėl tau ji patinka, kuo ji tave domina”
   - Fotografija man labai patinka dėl daugelio priežasčių. Iš esmės fotografuoti nėra labai sunku - kiekvienas gali tai daryti. Paspausti vieną mygtuką, norint užfiksuoti per kamerą matomą vaizdą, nėra sudėtinga - ypač dabar, kai beveik kiekvienas turi išmanųjį telefoną. Tačiau tikroji fotografijos reikšmė yra visiškai kitokia. Fotografija – tai meno forma. Fotografuoti meniškai reikia turėti polinkį - tam reikia jausti norą, aistrą, užsidegimą. Tačiau fotografija reikalauja ir daug darbo, bandymų, nesėkmių. Reikia išmokti fotografuoti įvairiais režimais, technikomis, peržengti ribas, į objektą pažiūrėti visai kitomis akimis. Fotografuoti – tai nuolat mokytis, tobulėti, atrasti. Galiu pasakyti, kad fotografija yra išties keistas ir įdomus dalykas. Manau, kad kiti menišką sielą turintys žmonės pasakytų tą patį.
   - Ką žadi daryti ateityje?
   - Mano svajonė yra toliau užsiimti fotografija ir tobulėti šioje srityje. Kita vertus, dabar daugybė žmonių, ypač jaunų, fotografuoja ir nori tapti profesionaliais fotografais, o tai nestiprina motyvacijos užsiimti šia veikla, nes rinkoje - didelė konkurencija. Norint būti sėkmingu fotografu šiais laikais, reikia būti išties geru, originaliu bei kūrybingu. Dėl to dar mąstau apie inžineriją, kurią, manau, ir studijuosiu.
   - Kokia buvo tavo tėvų nuomonė, kai tokiame jauname amžiuje užsimojai keliauti? Ar nepasiilgsti jų?
   - Mano tėvai mane visada palaiko, todėl ir šioje situacijoje sulaukiau labai pozityvios jų reakcijos. Aišku, tiek man, tiek jiems būna sunku, kai mėnesiais, netgi beveik metus, vieni kitų nematome, negalime gyvai bendrauti, tačiau šiame amžiuje ryšį yra lengva palaikyti įvairiomis komunikacijos priemonėmis, tai palengvina situaciją.
   - Kodėl tu keliauji? Kuo tai tave žavi?
  
- Kodėl aš keliauju? Nes aš tai dievinu! Keliaudamas niekada nežinai, ką naujo atrasi, pamatysi, sužinosi. Per visą šį laiką aš sutikau tiek daug nuostabių žmonių, susipažinau su įvairių šalių kultūromis, papročiais. Visas šis laikotarpis buvo kupinas naujų išbandymų bei patirčių. Ir kiekvieną momentą aš kolekcionuoju, nes man jie yra labai brangūs. Keliavimas man padėjo praplėsti savo pasaulėžiūrą ir į pasaulį dabar žiūriu visai kitomis akimis. Tiesiog neįsivaizduoju savęs be keliavimo. Tai man - neatsiejamas dalykas.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.