Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkietis pakraupo pamatęs, kas padaryta artimųjų
  kapams
                                         Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.

Romas SADAUSKAS-KVIETKEVIČIUS, www.delfi.lt 

   Senosiose Druskininkų kapinėse, kuriuose palaidoti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio tėvai ir kelios žymiausių druskininkiečių kartos, prieš šv. Velykas pasidarbavo medkirčiai.
   
Kapines per šventes norėję aplankyti druskininkiečiai pasibaisėjo, pamatę, kuo virto jų artimųjų kapai. Už jų priežiūrą atsakingi Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio specialistai ramina, kad artimiausiu metu kapinės bus sutvarkytos. 
   Druskininkietis Romas Volungevičius ne juokais susijaudino, kai atėjęs į senąsias kurorto kapines pamatė savo artimųjų kapus užverstus nupjautų medžių rąstais ir šakomis. „Per Velykas iš Klaipėdos suvažiuoja mano vaikai, kaip kasmet, ketinome eiti kapų aplankyti, tai norėjau prieš tai po žiemos juos truputį aptvarkyti ir per šakas net negalėjau pamatyti, kiek nukentėjo antkapiai. Mačiau, kad gretimų kapų tvorelės išverstos arba sulankstytos, paminklai išvartyti. Vaizdas siaubingas, pats pasižiūrėkite,“ – drebančiu balsu pasakojo vyras. 
   Antradienio rytą du Druskininkų istorijos šimtmečius menančios kapinės išties atrodė panašesnės ne į amžinojo poilsio, o į medienos ruošos vietą. Didžioji dalis nupjautų pušų jau susmulkintos ir suverstos už tvoros, bet kapai, prie kurių jos buvo pjaunamos, gerokai nukentėjo. Centrinėje kapinių dalyje, už koplyčios, pušų kamienai vis dar buvo tiesiog suversti ant kapų. 
   „Aš už kapines esu atsakingas, nes esu kapų prižiūrėtojas. Senosiose Druskininkų kapinėse pjaunamos senos pušys, kurios buvo pažymėtos savivaldybės architektūros skyriaus specialistų. Savivaldybės administracija skelbė konkursą ir jį laimėjusi įmonė vykdo tuos darbus. Ji žada, kad dar iki Velykų bus sutvarkyta. Prižiūrėsiu, kad medžiai būtų supjauti ir išvežti iš teritorijos. Iš viso buvo pažymėtos 22 pušys. Ažiotažas kilo, nes artėja Velykos, šeimų susitikimai ir taip toliau. Jau dirba žmonės, valoma ta centrinė dalis, už koplyčios,“ – sakė Druskininkų paslaugų ūkio kapų prižiūrėtojas Darius Sirusas. 
   Druskininkų senosios kapinės įkurtos XIX amžiuje – pirmasis kurorto gyventojas čia buvo palaidotas 1858 m. Tai buvo iš Lenkijos karalystės kilęs Druskininkų bažnyčios elgeta. Vienoje kapinių pusėje buvo laidojami katalikai, kitoje stačiatikiai. Katalikų pusėje yra jau nebeveikianti vietinių turtuolių Kiersnovskių statyta neogotikinio stiliaus koplyčia. Kurorto turtuoliai, tiek katalikai, tiek stačiatikiai, buvo įsirengę didesnius šeimų ir net giminių kapus. Katalikų pusėje yra O‘Brien De Lacy, De‘ Nizo, Kiersnovskių, Grudzinskių ir kiti kapai. Seniausieji – šalia koplyčios. Kapinėse išlikęs 1864 m. palaidoto garsaus gydytojo Ksavero Volfgango kapas. Taip pat 1878 m. palaidoto kurorto populiarintojo daktaro Jono Pileckio kapas. Kapinėse palaidoti M. K. Čiurlionio tėvai Konstantinas ir Adelė Čiurlioniai. Kapinėse įkurtas simbolinis nacių nužudyto Druskininkų kunigo Boleslovo Valeikos kapas. Stačiatikių kapinių pusėje yra Druskininkų Šv. Arkangelo Gabrieliaus cerkvės griuvėsiai bei Erbšteinų–Džulijanių šeimos kripta. Spėjama, kad čia palaidoti buvusio Niujorko mero Rudolfo Džiulijanio protėviai.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.