Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Ką veikė R.Malinauskas Sąjūdžio laikais?

Vladislovas KLEINOTAS 

   Minint Sąjūdžio 30-ies metų sukaktį, dera priminti knygą „Lietuvos kelias“, išleistą 1989 metais, kurioje nurodytas ir Druskininkų Sąjūdžio tarybos būstinės adresas M.K. Čiurlionio g.73 bei jo leidžiamas laikraštis „Druskonis“. 
   Kai Algirdo Brazausko partija postringavo apie Lietuvos suverenitetą ir sąjunginės sutarties pasirašymą, Sąjūdžio kitas sparnas, kurį kartais vadindavo radikaliu,1990 metų kovo 11 dieną paskelbė nepriklausomybę. Nepabūgęs tuometinio meistriškai sukurto A. Brazausko autoriteto, Aukščiausios tarybos pirmininko postą užėmė kuklus inteligentas, tylus „kultūrinės rezistencijos“ atstovas Vytautas Landsbergis, niekad nėjęs su velniu (tai yra komunistais) riešutauti. Dabar, po 30 metų, jau galima įvertinti, kiek ir kas prisidėjo prie Nepriklausomybės paskelbimo, o kas siekė sau naudos ir trukdė, kad mes gyventume geriau. Iki šiol aktualus Sąjūdžio metu parašytas eilėraštis: 
   Ir tada, kai tauta bus laisva be pavojų, 
   Kai nebus jau kovų nei vargų, 
   Na, tada atsiras daug balsingų herojų, 
   Kurie sieks pinigų ir dvarų. 
   Įdomu, ką veikė meras Ričardas Malinauskas nuo 1988 metų, kai prasidėjo Sąjūdis? Pirmiausia derėtų įvertinti jo išsimokslinimą, kuris pateiktas knygoje „Kas yra kas Lietuvoje 97/98“. Ten parašyta, kad R. Malinauskas (gim.1965 04 22, Skaisčiūnų k., Marijampolės raj.) yra UAB „Hesona“ generalinis direktorius, Druskininkų „Rotary“ klubo narys. Tų metų duomenys liudija, kad jis turi žmoną Daivą ir tris vaikus. R. Malinauskas 1972-1974 mokėsi Skaisčiūnų (Marijampolės raj.) 8-metėje mokykloje, 1974-1979 m. - Alksniupių (Radviliškio raj.) 8-metėje mokykloje, 1979-1980 m. – Palonų (Radviliškio raj.) 8-metėje mokykloje, 1980-1983 m. - Baisogalos (Radviliškio raj.) vid. mokykloje, 1983-1984 m. studijavo KPI, 1984-1987 m. – LŽŪA. 1991 – 1993 m. - „Madma“ direktoriaus pav. komercijai, nuo 1993 - „Hesona“ generalinis direktorius. Ką veikė R.Malinauskas nuo 1987 m. iki 1991 m., atsako Druskininkų miesto LDT Vykdomojo komiteto sprendimu 1988 m. liepos mėnesį įkurtas Druskininkų prekybos valdybos visuomeninio maitinimo kooperatyvas „Apuokas“, kurio pirmininku išrinktas R.Malinauskas. 
   Kodėl į Druskininkus atvykusiam R. Malinauskui, be atitinkamo išsilavinimo ir tik 23 metų jaunuoliui, toks vietinės valdžios dėmesys? Įdomu, jog prieš tai iš prekybos valdybos visuomeninio maitinimo susivienijimo „Nemunas“, prie kurio įsteigtas „Apuokas“, direktoriaus pareigų buvo atleistas Lapelė, kurį Druskininkų partiečiai norėjo įpiršti į sodininkų draugijos pirmininkus, bet sodininkai nebalsavo už jo kandidatūrą. 
   Visuomeninio maitinimo kooperatyvas „Apuokas“, pagal įstatus savanoriškai susivienijusių TSRS piliečių nuo 15-os metų organizacija, kurios atsiskaitomoji arba kitokia sąskaita atidaryta TSRS Valstybinio banko įstaigoj arba taupomojoj kasoj, buvo įsteigta Sąjūdžio gimimo metais. 
Įstatuose parašyta, kad kooperatyvo „Apuokas“ reikalai tvarkomi plačios demokratijos principu, visiems jo nariams aktyviai dalyvaujant, tačiau kur tuomet deklaruota demokratija dingo dabar? 
   Po Nepriklausomybės iškovojimo baigėsi kooperatyvo „Apuokas“ veikla. 1991 m. Malinauskai įkuria naują darinį UAB „Madma“, kuris superka miško gerybes. Po trejų metų 1993 m. įmonės pavadinimas keičiasi į UAB „Hesona“, kuri savo veiklą papildo sraigių rinkimu ir eksportavimu. Panašu, kad Malinauskų verslas klestėjo ir per blokados laikotarpį, ir vėliau iki 2000 metų. 

   Visi gerai prisimena, kai buvo priimtas įstatymas dėl kolūkių perregistravimo į žemės ūkio bendroves ir grąžintas turtas savininkams, dauguma kolūkio vadovų pasistengė pasisavinti didesnę ir geresnę šio turto dalį. Bet kolūkių griovimu ir išvogimo bėdom iki šiolei kaltinamas V. Landsbergis. Esamų ir buvusių kolūkių pirmininkų bei karjeristų partinė karjera anuomet priklausė, su kuo tu medžioji ar kokiam medžiotojų būreliui priskirtas.   Aukščiausio rango medžiotojai priklausė medžiotojų būreliui Nr.1, kuris buvo pamėgęs nuošalaus Lazdijų rajono miškus, kaip ir vyriausybės blokadinės komisijos pirmininkas Algirdas Brazauskas, „viską taupydamas ir racionaliai naudodamas likusius resursus”, blokados metais sau ir artimiesiems susirentė dvarus prie Selevinio ežero Lazdijų raj., prie Vilko ežero netoli Leipalingio, Turniškių kolektyviniame sode, Ignalinos ir Švenčionių rajonuose. Apie tokios A.Brazausko veiklos rezultatus išsamiai rašė žiniasklaida, laikraštis „Respublika“ ir žurnalas „Veidas“.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.