Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Geri norai gali pakenkti 

Kukutis, aptiktas ant asfalto prie Latežerio

   „Birželio mėnesio vakarą automobiliu išvažiuodami iš Latežerio, viduryje asfaltuoto kelio pastebėjome stovintį retą kuoduotą paukštį kukutį, kuris nė nemanė trauktis, nors šalia skuodė mašinos. Sustoję nesunkiai jį paėmėm ranka, nes nepaskrido. Gal sužalotas sparnas, o gal tai neseniai apsiplunksnavęs jauniklis, dar nepramokęs skraidyti? Ką daryti toliau, kaip padėti retam paukščiui, įtrauktam į Raudonąją knygą? Pavežėti iki Druskininkų ir parodyti veterinarams? Nesaugiai palikti šalikelėje? Telefono skambučiu sulaukėm žinovo patarimo palikti kur nors miške, nes šis gražuolis jam neįprastoje namų aplinkoje gali nesulaukti rytdienos veterinaro konsultacijos. Kita vertus, žmonių norai padėti laukiniams paukščiams dažnai nusižengia gamtos dėsniams, kurie nepriklauso nuo žmogaus valios. Nors kukutis nepaskrido, paleidom jį striksėti Druskininkų prieigose. Nežinia, ar išgyveno... Kaip vis dėlto tokiu atveju reikėjo pasielgti?“ – klausia druskininkiečiai, papasakoję apie šį atvejį. 
   Druskininkietis ornitologas Jonas Bilinskas, į kurį „Druskonis“ kreipėsi patarimo, priminė gerai žinomą tiesą, jog gamtą turi savo tvarką, pagal kurią laukiniai paukščiai privalo gyventi laisvėje. Tad nuvežti jį veterinarams ar gamtosaugininkams apžiūrėti reikia tik kraštutiniais atvejais, kai akivaizdžiai įsitikinama, jog paukštis yra sužeistas. Nepasitarus su veterinaru, negalima savarankiškai paukščio gydyti ar šerti, nes neteisingas gydymo būdas ir lesalas gali sparnuotį pražudyti. Kitais atvejais, ypač aptikus bejėgius jauniklius, juos reikia palikti, kur radote, arba kartais pernešti į saugesnę vietą netoliese, nes tėvai jų nepalieka likimo valiai. Jei radote ant kelio, patartina paukštį perkelti į kuo arčiau radimo vietos esančią saugią vietą. Nedera kištis į laukinę gamtą, nes ji yra protingesnė nei žmogaus norai padėti. 
   „Daugumos ornitologų nuomone, net ir susižeidusį, į mašiną ar į lango stiklą, į laidus atsitrenkusį ar kitaip susižeidusį paukštį reikia palikt ten, kur buvo, o nesistengt jo pagydyt ar vežt pas veterinarą, - pridūrė J.Bilinskas. - Gal iš šalies tai atrodo žiauru, bet taip vyksta evoliucija. Žioplesnis ir silpnesnis tampa maistu kitiems maitinimosi grandinėj, o išgyvenę stipresnieji susilaukia stipresnių palikuonių, jų silpnesni vaikai vėl neišgyvena ir t.t. Gamta per milijonus evoliucijos metų išsilaikė be žmogaus pagalbos, o įsikišimas tik iškreipia tvarką“.
   Susidūrę su panašiais atvejais išsamesnę informaciją apie tai galite gauti visą parą Gyvūnų globėjų asociacijos telefonu 8 686 44828.

“Druskonio” inf.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.