Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Palanga svetingai priėmė jūros nemačiusius Druskininkų
  vaikus, dėmesį jiems skyrė ir Prezidentė                                               LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

   Praėjusį savaitgalį Palangos valdžia išpildė daugiau kaip pusės tūkstančio Lietuvos vaikų svajonę pamatyti jūrą. Tarp jų buvo ir dešimt mažųjų druskininkiečių. 

   Dešimt vaikų iš Druskininkų, kurių kelione į Palangą rūpinosi kurorto socialinių paslaugų centras, praėjusį savaitgalį ne tik pirmąkart pamatė jūrą, bet ir turėjo unikalią progą pabendrauti su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite. Šalies vadovė savaitgalį taip pat lankėsi Palangoje, kur susitiko su iš visos šalies į vasaros stovyklą suvažiavusiais vaikais. Į Prezidentės kvietimą dovanoti vaikams turiningas vasaros atostogas atsiliepusi Palangos miesto savivaldybė į savaitgalio stovyklą sukvietė per 500 vaikų iš 53 savivaldybių. Beveik visi vaikai čia lankėsi ir jūrą matė pirmą kartą. 
   Kaip pranešė Prezidentės spaudos tarnyba, „Šalyje yra 19 tūkstančių socialinės rizikos šeimose augančių vaikų. Didžioji jų dalis neturi jokių galimybių vykti į vasaros stovyklas ar užsiimti kita turininga veikla, todėl yra priversti laiką leisti žalingoje ar netinkamoje aplinkoje. Prezidentė pažymėjo, kad Palanga – puikus pavyzdys, kaip galima pasirūpinti ne tik savo, bet ir visos šalies vaikais, tereikia tik noro ir iniciatyvos. Vaikų vasaros užimtumui užtikrinti būtina visų savivaldybių iniciatyva. Pasak šalies vadovės, aktyvus visuomenės, verslo įsitraukimas – geriausias įrodymas, kad šalies žmonės neabejingi, jautrūs ir gebantys padėti sunkioje situacijoje atsidūrusiems aplinkiniams”. 
   „Kai gavome akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ iniciatorės – Palangos savivaldybės – kvietimą 10 mūsų savivaldybės vaikučių, niekada nemačiusių jūros, savaitgaliui atvežti į pajūrį, organizatoriai kartu paprašė, kad kviečiami vaikai nupieštų, kaip jie įsivaizduoja jūrą. Mūsų mažieji nupiešė ežerą su liepteliu, horizonte augančius meldus, medžius… Taip, šie vaikai niekada nematę jūros, jie sunkiai įsivaizduoja, kaip gali būti toks didelis vandens telkinys, kad kito kranto net nesimato.
   Ir štai, liepos 29 d. ankstų rytą dešimt mažųjų druskininkiečių, lydimi socialinių darbuotojų Virginijos Sereičikienės ir Saulės Rutkauskienės, iškeliavo autobusu prie jūros, - kelionės įspūdžiais dalijosi Druskininkų vaikus į Palangą vežę socialinių paslaugų centro atstovai.- Atvykus į Palangą iš karto prasidėjo tikrų tikriausios svajonių atostogos. Svečiai buvo sutinkami prie Palangos universalaus sporto centro, ir daugiau kaip pusės tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos eisena patraukė per miestą iki jūros, kur visi dalyviai buvo nufotografuoti ant Palangos tilto. Pakeliui Jūratės ir Kastyčio skvere vaikų laukė įspūdingas ir labai šiltas susitikimas su Prezidente Dalia Grybauskaite, kurios nuotraukos su Druskininkų VDUC vaikais netrukus apskriejo virtualiąją erdvę bei žiniasklaidą. Vėliau vaikai mėgavosi muilo burbulų pramogomis ir kartu su Prezidente bei Palangos meru Šarūnu Vaitkumi patraukė prie išsvajotosios jūros. Pasisveikinus su jūra ir pasimėgavus maudynėmis bei žaidimais Palangos paplūdimyje, nuotaikinga eisena patraukė Birutės parko link. Čia vaikams buvo surengtas piknikas, pasiūlyta pasivažinėti sąskrydžio „American Spirit“ dalyvių amerikietiškais automobiliais, apsilankyti muziejuose, pasiklausyti festivalio „Laumės juosta“ koncerto, pasigėrėti muzikinio fontano programa. Sekmadienį Palangos vasaros parke vaikams buvo pasiūlyta stebėti kinologų parodomąją programą, pasivaišinti kareiviška koše, vėliau – maudynės jūroje, putų mūšis ir kitos atrakcijos. Nors įtempta ir turininga šventės programa kiek nuvargino mažuosius, tačiau išvykti niekas nenorėjo. Palangiškių svetingumas, puiki šventės organizacija ir begalė įspūdžių dar ilgai išliks vaikų atminty“.
   „Palanga praėjusį savaitgalį svetingai priėmė 600 Lietuvos vaikų, taip pat ir iš Druskininkų, kurie pirmą kartą pamatė jūrą. Nors Druskininkų meras, pasitelkęs savivaldybės tarybos daugumą, rašydamas skundą prokuratūrai dėl neva būtinybės griauti pusė Palangos, galbūt įžeidė ar nuliūdino pajūrio gyventojus, palangiškiai, pasak mero Š.Vaitkaus, druskininkiečius priėmė labai svetingai ir draugiškai“, - feisbuke druskininkiečių kelionę pakomentavo opozicijos atstovas Vilius Semeška, priminęs dėl Vijūnėlės dvaro galvą guldžiusios Druskininkų valdžios žygius į prokuratūrą. 

„Druskonio“ inf.


Poilsiautojų antplūdį šią vasarą vos atlaikanti Palanga vilioja ne tik jūros nemačiusius vaikus, kuriuos praėjusį savaitgalį taip svetingai priėmė šio kurorto meras Š.Vaitkus. Neseniai čia lankėsi ir R.Malinauskas, tiesa, ne su vaikais iš socialiai remtinų šeimų. Kaip matyti iš portale www.lrytas.lt publikuotų nuotraukų, Palangoje prieš dvi savaites vykusiose automobilių lenktynėse R.Malinauskui kompaniją palaikė jo draugė Jurgita, mero bičiulis, verslininkas Egidijus Vasilius, R.Malinausko patarėju tapęs Aivaras Kadziauskas.

 


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.