Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Jaunimo klubo “Šaltinis” susitikimas su rašytojais 

Buvusio „Turisto“ viešbučio kavinėje įkurtas „Šaltinio“ jaunimo klubas kiekvieną mėnesį rengdavo įdomius susitikimus

Vytautas VALENTUKEVIČIUS 

   Druskininkų komjaunimo organizacijos atstovės Julijos Bolytės ir dailininko Alfonso Šuliausko iniciatyva 1964 m. spalio mėnesį mūsų kurorte buvo įkurtas jaunimo klubas „Šaltinis“, kurio organizuojamiems renginiams pasirinkta viešbučio „Turistas“ (dabar SPA Lietuva) kavinė. A.Šuliauskas kavinės interjerą papuošė savo keramikos darbais, kurie teikė jaukumo. 
   1971 m. kovo 20 d. „Šaltinio“ klubo nariai druskininkiečius sukvietė į susitikimą su žinomais rašytojais: Kaziu Saja, Vytautu Petkevičiumi, Grigorijum Kanovičiumi, Viktoru Miliūnu ir Albinu Žukausku. Jauni druskininkiečiai sausakimšoje kavinėje rašytojus pasitiko gausiais plojimais. 
   Pirmasis prakalbęs V.Petkevičius su humoru pristatė savo kolegas: jauniausią svečią A.Žukauską, garsiausią humoristą, dzūką (dainavietį); V.Miliūną, kuris tyrinėja žvejų tematiką („todėl silkės iš parduotuvių išnyko“); G.Kanovičių, kuris „gydosi pas penkis gydytojus ir neaišku, kas iš to išeis (spaudimas didėja nuo humoro)“; K.Sają, žemaitį, kuris „pradėjo savo mokslus nuo klumpių ir gaidžių pentinų (kūryboje nuolat ieško konflikto, neaišku, kuo jis tai užbaigs, bijau, kad gali baigtis liūdnai)“.   V.Petkevičius save pristatė kaip vergaujantį tarną, kuris vakar už savo kalbas iki užkimimo buvo išvarytas iš rašytojų suvažiavimo. Į mano klausimą, kaip praėjo suvažiavimas, ir kokius pagrindinius klausimus sprendė kartu su kinematografininkais, V.Petkevičius atsakė: “Suvažiavimas praėjo blogai. Kalbose vyravo šaltumas, oficialumas, nuvalkiotos bendros frazės. Kalbų nei mes supratome, nei jūs suprasite. Išrinkome delegatus į visasąjunginį suvažiavimą. Nutarimas suvažiavimo - prikimštas bendrų frazių, nors galima būtų pasiginčyti. Kiekvieną scenarijų reikia tvirtinti Maskvoje. Ten autoriaus scenarijų brauko ir purto. Prideda savo. Kūrinys suvienodėja arba pasidaro margas kaip blynas. Nesijaučia autoriaus išskirtinumo. Reikia daugiau pasitikėti scenaristu. Kai filmas jau būna užbaigtas, duoti peržiūrai ir nutarti, leisti jį į ekraną, ar neleisti. Tačiau kiekvienas prikiša savo ranką. Maskvoje skonis toks, kad net ilgai bučiuotis yra amoralu“. „Vaikus daryti nenormalu,“ – pridūrė K.Saja. „Kai mūsų žvalgai ateina ir prišaudo vokiečių, tai normalu, - tęsė V.Petkevičius. – Vokiečių karys – blogas, o mūsų – geras. Kinas mūsuose smuko.       Kinematografininkai susipyko su rašytojų sąjunga. Scenaristus kvietėsi iš svetur, bet nieko gero neišėjo. Režisūra perdėm pasipūtė. Lenda į bendraautorystę. Drauge su G.Kanovičiumi bandome įkvėpti. Jei pavyks, bus gerai“. Į mano klausimą dėl poeto Antano Venclovos kūrybinio lūžio naujame eilėraščių rinkinyje „Vakarinė žvaigždė“ atsakė A.Žukauskas: „Senatvėje atgijo Antanas Miškinis, taip pat ir A.Venclova, kurio poezijai trūko šilumos. Oficialumas temdė visą jo kūrybą. Lietuvoje ir sąjungoje žinomo A. Venclovos rinkinyje „Vakarinė žvaigždė“ atsirado šiluma, jautrumas“. V.Miliūnas pakomentavo klausimą apie Panevėžio teatro spektaklį „Karuselė“ kaip apie baisų pastatymą.   G.Kanovičius prisipažino, kad už scenarijų kino filmui „Marš tra ta ta“ Lietuva jam, matyt, atleis. K.Saja pasakojo apie lenkų režisieriaus Grotovskio veiklą. Dėl spektaklio „Mamutų medžioklė“ uždraudimo kaltino žiūrovus. „Aš labai apsidžiaugiau, kad mamutai visur atpažįsta save, - tęsė jis. – V.Miliūnas žada rašyti pjesę „Suomiška pirtis“, kaip žmonės virsta krokodilais aplink Vilnių esančiose pirtyse“. 
   „Vis tiek pasakysiu, kad tyla yra gera byla. Daugiausiai kenčiame per šnekas, - kalbėjo V.Petkevičius. – Aš tai pakylu į valdžią, tai vėl nutūpiu. Vis dėlto humoras yra pats didžiausias dalykas: nori pažinti žmogų - nugirdyk jį arba prajuokink. Mūsų šalis – rimčiausia, nebegalima juoktis. Kur juoktis negalima, ten ir verkti negalima. A.Žukauskas suskėlė humoristinį eilėraštį apie savo silpnybę – storas moteris, o aš mėgstu mažas“. 
   „Dabar niveliacijos, standartų, susvetimėjimo epocha, - tęsė V.Petkevičius. – Žmonės užsidaro savyje, nesikalba mintimis. Žmogus kartoja absurdą ir su tuo apsipranta. Gausu ir jūsų kurorte tų standartų. Lietuva darosi keistas kuriozas. Šiandien labai daug žmonių su kaukėmis. Sunku kartais suprasti, ar tai natūralus žmogus, ar su kauke“. V.Miliūnas užsiminė apie Kultūros ministerijoje vykusį dramaturgų pasitarimą, iš kurio K.Saja pabėgo. „Tuomet aš atsistojau ir pasakiau, kad man gėda, jog esu dramaturgas. Mano spektaklis Panevėžio dramos teatre – jau šimtasis, o K.Sajos gerus kūrinius paliekame,“ – priminė V.Miliūnas. 
   „Penkiolika metų dirbau vadovaujančiuose komjaunimo organuose ir siūliau išgerti lašą... – vėl pradėjo pasakoti V.Petkevičius. – Savo sąmoningą gyvenimą pradėjau komjaunime. Seniau mes gyvenome geriau. Viskas atrodė kitaip. Jaunimas, visą naktį šokęs, ėjo pjaut rugius. Žinokite, jeigu žmogus moralus skaito, tai jis eina senyn. Jaunimo nesuprantame ir imame jį kaltinti amoralumu. Jaunimas dabar protingesnis, nebetikintis, nebėga paskui kiekvieną pasakytą žodį. Komjaunuoliai dabar išsilavinę organizatoriai. Komunistai atsilieka nuo komjaunuolių, apsinešioja ir nieko naujo negali pasakyti jaunimui. Mano laikais gavai šautuvą, iššovei ir jau didvyris. Dabar pasiklauso Amerikos balso ir daugiau žino negu nesiklausantieji. Vadinasi, visiems reikia klausytis, o kai pasiklausai, gauni per galvą ir viskas“. 
   „Kartą man paskambino iš užmiesčio ir pranešė, kad kiaulės suėdė komjaunimo organizacijos antspaudą. Tada tai buvo didelis įvykis. Reikėjo klausimą svarstyti visose institucijose. To reikalavo nuostatai. Pas kiaules antspaudas pateko kartu su popieriais, - pašmaikštavo V.Petkevičius. – Maskvoje tą patį pakartojo, koks absurdas, kur komjaunimo budrumas, kad Lietuvoje kiaulės suėdė komjaunimo organizacijos antspaudą. Kovojome su malūnais ir tam skyrėme daug laiko“. 
   „Gyvenime svarbiausia kvėpavimas,“ – sakė V.Miliūnas. „Svarbiausia, kad leistų kvėpuoti,“ – patikslino A.Žukauskas. – Poeziją reikia išgyventi. Ji kaip moteris. Ją turi jausti. Iš daugybės moterų vyras renkasi tik vieną. Atmuša vienas nuo kito. Kai pradėjau rašyti, nespausdino, sakydavo, velniai žino, ką tu ten rašai. Reikia leisti visiems egzistuoti. Laikas atsijos mūsų eilėraščius, ir jei liks 15 gerų, tai bus labai gerai“. 
Panašūs vakarai, kuriuose vietinis jaunimas dalyvaudavo labai gausiai, vykdavo „Turisto“ kavinėje kiekvieną mėnesį.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.