Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Jaučiamės nei pakarti, nei paleisti“
- sako Jolanta ir Kazimieras Jurkoniai, kurių bėdos dėl kaltinimo smurtu prieš paauglį sūnų vis nesiliauja. 

Iškėlė viešumon daug problemų 

   Druskininkiečių Jurkonių šeimos atvejis, kai autizmu sergantis paauglys apkaltino tėvą, kad jis išgėręs smurtauja prieš vaiką, jau buvo išsamiai analizuojamas „Druskonyje“. Šį atvejį su visomis pasekmėmis, kurios skaudžiausios šeimai, diskusijos socialiniuose tinkluose dalyviai pavadino „Arūno reforma“ pagal visą šalį sukrėtusią „Mato reformą“, kai po šiurpios savo 4-mečio sūnaus žmogžudystės Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį smurtą ir fizines bausmes prieš vaikus. Be abejo, druskininkiečių Jurkonių šeimos istorija yra visiškai kitokia, nors irgi iškėlė viešumon daugybę problemų – pirmiausia valdiškų institucijų nekompetenciją, kaip elgtis su agresyviu vaiku, turinčių autizmo sutrikimų, bei pagalbos šeimoms, auginančioms tokius vaikus, stoką. Juolab Jurkoniai mūsų savivaldybėje ne vienintelė šeima, auginanti autizmo sutrikimų turintį vaiką. Kaip žinia, biudžetininkams buvo naujiena, jog autizmu sergantys vaikai šneka, kas papuola, todėl besąlygiškai tikėti jų kalbomis nederėtų. Deja, tiek „Atgimimo“ pagr. mokyklos darbuotojai bei Druskininkų savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyrius įtikėjo, jog paauglys gali būti skriaudžiamas, todėl jų pareiškimai atsidūrė policijoje. Tyrimas policijoje buvo nutrauktas, neradus tokio kaltinimo požymių. Deja, Druskininkų valdininkams ir biudžetininkams neįprasta prisipažinti, kad klydo, todėl svarstymų, tikrinimų, posėdžių seka nesiliauja iki šiolei. 

„Kas bus „atpirkimo ožys“?“ 

   „Arūno reformos“ teigiama reakcija – biudžetininkų pasiūla padėti paaugliui vaikų užimtumo dienos centro, sporto projekto, vasaros stovyklos ir kitų priemonių dėka, tačiau tąsymų po įvairias institucijas nualintai motinai, kuri tai vadina instituciniu smurtu, jau pačiai prireikė gydytojų pagalbos. „Nors jau vyko Vaikų teisių apsaugos skyriaus inicijuoti trys posėdžiai, kuriuose buvom svarstomi, jokio raštiško sprendimo sūnaus ir mūsų šeimos labui nesulaukėm, – sako J.Jurkonienė. – Balandžio 4 d. buvom iškviesti į posėdį „Atgimimo“ pagrindinėje mokykloje, kur susidūrėm su tenykščių vadovų, psichologės-asistentės, socialinio pedagogo, mokytojo padėjėjos arogancija tarsi iš tiesų būtumėm kalti, nors rašydami pareiškimą policijai mūsų visiškai neišklausė, o tėvą šįkart išvydo pirmąkart. Po beveik trijų valandų posėdžio mokyklos vadovybė lyg ir suprato, kad prieš pranešdami Vaikų teisių apsaugos skyriui apie kaltinimą mūsų atžvilgiu, visgi turėjo pasikviesti į mokyklą tėvus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų įvyko. Mokyklos rašte Vaikų teisių apsaugos skyriui užfiksuota, jog mūsų šeimoje prieš sūnų smurtaujama jau treji metai, bet kažkodėl vajus prieš mus prasidėjo būtent šiemet, kai sukilo vadinamoji „Mato reforma“? Kas tai – noras pasiviešinti kokie jautrūs vaikų skundams Druskininkų pedagogai? Įdomu tai, jog 2015 metais mūsų šeimą kaip vieną pavyzdingiausių ir aktyviausių Druskininkuose surengtoje „Šeimos dienos šventėje“ apdovanojo tuometinė Seimo narė K. Miškinienė bei vicemeras L. Urmanavičius. Na, o šiandien esame kaltinami, kad neva smurtaujame prieš savo paauglį sūnų. Kas mums belieka – irgi rašyti pareiškimą dėl šmeižto? Pasirodo, kad esame įrašyti į stebimų šeimų sąrašą, bet mūsų šeimos „bylą“ Socialinių paslaugų centre susikomplektavau pati. Kas bus „atpirkimo ožys“ mūsų atveju? Mano manymu, primityviausias būdas valdininkams atsikratyti atsakomybės prieštaringų situacijų atvejais, tai rašyti pareiškimus policijai, o ne pradėti patiems aiškintis su tėvais. Beje, „Atgimimo“ pagr. mokyklos 2016 m. veiklos ataskaitoje pateikta, jog bene visi pedagogai tobulinosi ir kėlė kvalifikaciją stažuotėse, tačiau mūsų šeimos, auginančios autizmo požymių turintį vaiką, atveju iš jų kompetentingo patarimo neišgirdom. Be abejo, kitaip jaustumėmės ir nebūtume atsisakę pedagogo padėjėjos paslaugų, jei mokykla stažuotėmis būtų daugiau investavusi į apmokymus, kaip elgtis su specialių poreikių vaikais. Kita vertus, kiekvienas vaikas su atitinkama negalia yra vis kitoks, todėl pedagogų elgesys jų atžvilgiu irgi turi būti individualus. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“. 
   „Ką šeimų, auginančių specialių poreikių neįgalius vaikus, gerovei nuveikė Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius ar tarpinstitucinė komanda, kurių paskirtis švietimo, socialinės paramos ir sveikatos priežiūros institucijų kompleksinė pagalba savivaldybės teritorijoje gyvenantiems vaikams ir jų tėvams? Vienintelė gauta paslauga yra tai, kad sūnus dabar lanko vieną iš daugelio Druskininkų vaikų dienos užimtumo centrų, kuris veikia tik nuo 13 val. Bet kaip mums, dirbantiems, užimti sūnų atostogų metu iki šio centro darbo pradžios?“ – viešumon kelia problemas J.Jurkonienė. 

„Druskininkiečių šeimos gali tik pasvajoti“ 

  
Ar ne dėl to savivaldybės administracijos tinklalapyje pasirodžiusią informaciją “Druskininkų savivaldybė ypatingą rūpestį skiria negalią turintiems mažiesiems druskininkiečiams” su sarkazmu pakomentavo tėvai, auginantys neįgalius vaikus. Šią savivaldybės informaciją, primenančią biurokratinį lozungą, įtaigiai feisbuke kovo 31-ąją pakomentavo druskininkietė Jurgita Bilinskienė: „ Kai visa Lietuva ūžė “Mato reformos“ spalvomis, Druskininkuose tyliai ramiai užgimė “Arūno reforma“. Nors Jolanta su šeima išgyveno ne pačias gražiausias gyvenimo akimirkas, tačiau, rodos, būtent jų išgyvenimai atneš permainas ir į Druskininkus. Kovo 27 dieną Druskininkų savivaldybė pakvietė Vilniaus ir Alytaus nevyriausybines organizacijas pristatyti savo veiklas. Pristatyti tai, apie ką iki šiol 82 druskininkiečių šeimos gali tik pasvajoti. Aušra Stančikienė pristatė Labdaros ir paramos fondo “Algojimas” ir “Pojūčių Klinikos” teikiamas paslaugas, Daina Šiekštelytė Valkerienė - asociacijos “Kitoks vaikas” teikiamas ABA terapijos paslaugas autizmu sergantiems vaikams ir juos auginančioms šeimoms, o alytiškė mergina “Harmonijos oazė” paslaugas. Buvom išklausyti su susidomėjimu, nes tokios paslaugos (tiesa sakant, ne tik tokios, greičiau jau - jokios paslaugos negalią turintiems vaikams, o šiuo atveju - raidos sutrikimų turintiems) pas mus niekada nebuvo teikiamos, o jų belaukdamas užaugo jau ne vienas vaikas. Rodos, dėl to abejonių nekilo nė vienam susitikimo dalyviui. Tikiuosi, kad produktyvus bendradarbiavimas startuos kaip galima greičiau ir išties be sarkazmo bus galima pasakyti, kad “Druskininkų savivaldybė ypatingą rūpestį skiria negalią turintiems mažiesiems druskininkiečiams.” 
   „Smagu, kad „Atgimimo“ pagr. mokykla pati ėmėsi iniciatyvos ir kartu su labdaros ir paramos fondu “Algojimas” pasiūlė Druskininkų savivaldybės įstaigoms kursus „Holistiniu (kompleksiniu) požiūriu grįstų paslaugų šeimoms, auginančioms raidos ypatumų ar negalią turinčius vaikus, plėtros galimybės“. Tačiau juose dalyvauti tepanoro tik dvi mūsų savivaldybės mokyklos, todėl kursai neivyko,“- pridūrė J.Jurkonienė. Nors Jurkonių šeimai vadinamoji „Arūno reforma“ atsiliepė sveikatos sutrikimais, jie neketina susitaikyti su Jolantos įvardintu „instituciniu smurtu“. Šią šeimą ištikęs atvejis kelia viešumon problemas, kurios aktualios auginantiems neįgalius vaikus ne vien mūsų savivaldybėje. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.