Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >> Globos ir slaugos namų žmonėms atvėrėme savo ,,dainų
 skrynelę”

TAU vokalinis ansamblis ,,Vakarėjant” Druskininkų globos ir slaugos namuose

Izabelė ŪSIENĖ

   TAU vokalinio ansamblio ,,Vakarėjant” moterys Motinos dienos proga nusprendė pradžiuginti savo dainomis Druskininkų globos ir slaugos namų žmones. 
   Nes kas gi būtų pasaulis be gerų motinų? Ir ką tereikštų garsių vyrų šlovė, kokios bebūtų valstybės, kaip egzistuotų žmonijos atsinaujinimas – be jų, be Motinų? Kokių dar vardų parinktume Joms – motinoms – įvardyti? Gyvybės davėjos, meilės ir gailestingumo dalintojos. Sąžinės gaivintojos. Jos – mūsų motinos – esamos žemės kelyje.Ir keliaujančios Sielos keliu.
  Kaip tikros Velykės ansamblio moterys pasiruošė lauknešėlius, parengė koncertą Motinos dienai ir popiečio valandą atvyko. Mus maloniai pasitiko direktoriaus pavaduotoja globai ir slaugai Daiva Gudzinevičienė, o nedidelėje susirinkimų ir renginių salėje jau šnekučiavosi klausytojai. Daugiausia motinos, močiutės ir, kaip jau įprasta, keletas vyrų.
  Ir štai mes jau „scenoje”. Daiva mus pristato, o mes, ilgai netrukusios, atveriame savo ,,dainų skrynelę”. Kaip žinia, dainos apie Motinas persmelktos liūdesio gaidų. Jų nešamas kryželis - neatsiejama gyvenimo dalis. Betgi Motinos yra stiprioji žmonijos dalis. Jų rankos nepavargsta, širdys nesustoja mylėti, kol lemta plakti ir skleisti kūno bei sielos gyvastį. Todėl dainuodamos įvairias dainas, motinoms skirtas, jų akyse matėme liūdesį ir susimąstymą. Lengva įsivaizduoti, kaip nublanktų pasaulio spalvos be Motinos meilės, jos ištikimybės, beatodairiško pasitikėjimo savo vaikais, neblėstančios vilties ir kantrybės. Čia, šiuose namuose, gyvenimas paženklintas ir kitų rūpesčių. Betgi matėme, kad šie žmonės apsupti globos, tarpusavy gerai pažįstami, yra saugūs ir gerai prižiūrimi. Taip pat jautėsi jų bendrumas ir savitarpio supratimas. Susigraudinusią moterį tuoj ramino greta sėdinčios bei globos darbuotojos. 
   Padainavusios palinkėjome sveikatos, gražių bendravimo akimirkų ir gausių lankytojų – artimųjų ir visuomenės atstovų. Palinkome vaišintis Atvelykio gardėsiais.
   Trumpai pasišnekėjome su D.Gudzinevičiene, kad Druskininkų žmonės dažniau čia rastų kelią ir nesibaimintų, jei tektų atverti šių namų duris.
  - Kas palaiko šios įstaigos finansinį egzistavimą?
  
- Dažniausiai mus paremia gyventojai, yra valstybės dotacijos, socialinės apsaugos skiriamos lėšos.
   - Sužinojome, kad šiuo metu čia gyvena apie 40 ligonių? Jauki aplinka, geros sąlygos. Ar lengva patekti į šiuos namus?
   - Šiuo metu nėra laisvų vietų. Bet situacija visada kintanti. Nuolat gauname pasiteiravimų, informuojame apie esamą situaciją.
   - Kas paįvairina šių žmonių kultūrinį gyvenimą?
  
- Dėl suprantamų priežasčių, kurias lemia ligonių būklė, užimtumą organizuojame įstaigoje – čia nuolat lankosi socialinis darbuotojas, ateina savanoriai – mokiniai, saviveiklos kolektyvai, turime draugų socialinių partnerių: jūs, ,,Aviva“ - draudimo kolektyvas, ,,Swedbank“ kolektyvas, maltiečiai ir k t. Visų maloniai laukiame.
   - Iš trumpo pašnekesio su jumis supratome, kad žinomas kiekvieno žmogaus likimas, gyvenimo situacija, sveikatos būklė. Kaip sekasi tai padaryti? 
   - Mes dirbame žmonėms ir dėl žmonių. Bendraujame su kiekvienu, pirmiausia išklausome juos. Tai kasdienis buvimas su žmonėmis, noras suprasti gyventojų poreikius. Ir, aišku, profesinė patirtis.
   - Kokios priežastys lemia tapimą globos – slaugos namų gyventojais?
  - Dažniausia sveikatos sutrikimai ir artimųjų netektis.
  - Kiek laiko jie gali naudotis šių namų paslaugomis?
  
- Dažniausia mūsų namai tampa jų pačių namais.
   - Ar pakankamai aptarnaujančio personalo ir kas padeda juos išlaikyti? 
  
- Personalo yra tiek, kiek numato globos normos. Darbuotojų kaita visada galima, tad jei turite norinčių ir galinčių dirbti, visada laukiame.
   - Ką galite pasakyti apie žmones, kurie dirba globos – slaugos namuose? Ar tai atsitiktiniai darbų ieškotojai, galbūt bedarbiai, ar tie, kurie jau turi panašaus darbo patirtį?
   - Tai žmonės, įgiję tam reikalingą kvalifikaciją: slaugytojų padėjėjai, socialinių darbuotojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, medikai ir kt. Taip pat ir turintys šio specifinio darbo patirtį.
   - Ką norėtumėte pasakyti druskininkiečiams, norintiems užsukti, pasidomėti šių žmonių gyvenimu?
   - Mūsų namai - tai namai juose gyvenančių žmonių. Šiuose namuose gyvenantiems niekada nebus per mažai užuojautos, dėmesio ir nuoširdaus bendravimo.
                                           * * *
    Saulė negailėjo kaitros, bet vėjas darėsi piktesnis – pranašavo šių metų gamtos nenuspėjamus pokyčius. Mintis kliudė gyvenimo virsmai ir jų priežastys. Dar tvyrojo dainų apie motinas grožis, poetika ir melodijų mažoras.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.