Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Pavojingos atmainos paukščių gripo židinys aptiktas prie
  Druskininkų 
   Pastarosiomis dienomis Leipalingio seniūnijos Nemuno pakrantėje, prie Sventijansko kaimo, aptiktai nugaišusiai gulbei nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas. Tokią ligos diagnozę patvirtino Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, tai jau devintas paukščių gripo viruso atvejis, šiais metais nustatytas Lietuvos laukinėje faunoje. 
   Druskininkų savivaldybės teritorijoje aptiktai gulbės gaišenai patvirtinta gripo viruso atmaina gali užkrėsti ne tik kitus paukščius, bet ir žmones. Juolab pavasarinė laukinių paukščių migracija didina galimybę paukščių gripo virusui patekti į paukštides. Būtent laukiniai vandens paukščiai yra laikomi pagrindiniais paukščių gripo pernešėjais Europoje. 
   Pasak VMVT, per 2020 m. spalio mėnesį prasidėjusį ir iki šiol besitęsiantį paukščių gripo epidemijos laikotarpį tai pirmasis paukščių gripo viruso H7N7 potipio atvejis Europoje. Iki šiol šio viruso atmaina Europos šalyse buvo nustatoma gana retai, paskutinį kartą fiksuota Italijoje 2016 m. naminių paukščių ūkiuose.
   Europos Komisijos Maisto saugos agentūra (EFSA), atlikusi tyrimą paskutinės epidemijos laikotarpiu, nustatė 60 rūšių laukinių paukščių, kuriems patvirtinamas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas. Dažniausiai Europoje šis virusas nustatomas: baltaskruostėms bernikėms, gulbėms nebylėms, pilkosioms žąsims, cylpėms, rudagalvėms kryklėms ir kitiems paukščiams, kurie turi kontaktą su atvirais vandens telkiniais. Daugiausia tai žąsinių ir kirinių paukščių būrio atstovai.
   Atsižvelgiant į aptikto paukščių gripo atmainos galimą pavojingumą, specialistai griežtai rekomenduoja, radus nugaišusį laukinį vandens paukštį, jokiu būdu neliesti jo rankomis, o apie įvykį nedelsiant informuoti VMVT. Paukščių migracijos periodu laukinių vandens paukščių platinamas virusas gali būti pernešamas mechaniškai ant rūbų, apavo ar transporto priemonių. Apsisaugoti ir užkirsti kelią viruso patekimui į paukščių laikymo vietas galima tik kasdien griežtai laikantis biologinio saugumo priemonių ūkiuose.
VMVT primena paukščių laikytojams, kad tiek pavasarinės (kovo mėn.), tiek rudeninės (rugsėjo-spalio mėn.) laukinių paukščių migracijos metu naminius paukščius reikia laikyti uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais migruojančiais paukščiais, naminių paukščių girdymui nenaudoti vandens iš atvirų vandens telkinių, pašarą, skirtą naminių paukščių lesinimui, laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių, graužikų ir kitų gyvūnų, galinčių mechaniškai pernešti virusą, namines žąsis ir antis rekomenduojama laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių. 
Užsikrėtę naminiai paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta jų skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėje. Nuo ligos gali nugaišti visi ūkyje laikomi paukščiai.
   Pastebėjus laukinių ar naminių paukščių gaišimus ar paminėtus požymius, labai svarbu kuo skubiau informuoti teritorinius VMVT departamentus, pranešti visą parą veikiančia nemokama VMVT telefono linija 8 800 40 403 arba kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Alytaus departamento nutolusią darbo vietą Druskininkuose tel. 8 313 60 372 bei galima pranešti privačiam veterinarijos gydytojui Jonui Miliauskui tel. 8 620 83124.

„Druskonio“ inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.