Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Jei migrantus Lietuvai organizuoja Lukašenka, tai kas –
  maršistus? 
NUOMONĖS 

Indrė MAKARAITYTĖ, apžvalgininkė, LRT.lt

   Aną savaitgalį Lietuvos pasienyje su Baltarusija, ties Druskininkais, būrys vadinamųjų maršistų, dabar jau susibūrusių į asociaciją „Lietuvos šeimų sąjūdis“, suvažiavo esą palaikyti pasieniečių ir susikabino į gyvą grandinę saugoti sieną nuo migrantų. 
   Institucijų atseit grobiamų vaikų problemą, apsaugines kaukes, karantino apribojimus ir gąsdinimą vakcinomis nuo COVID-19 ir net LGBT šiomis dienomis keičia kita tema – nelegaliai Lietuvos 
sieną kertantys migrantai.
   Skaičių žmonių, kurie atkeliauja pas mus, nėra net ko lyginti su tais, kurie atplaukia palaikiais laiveliais Viduržemio jūra ar srūva į Europą kitais, tradiciškesniais keliais. Per pusę metų nelegaliai Lietuvos sieną kirto kiek daugiau nei 2000 migrantų, kuriuos pavyko rasti ir perkelti į pabėgėlių centrus. Kai tuo tarpu viena pripučiama valtele Italijos, Graikijos krantų link plaukia kartais ir keli šimtai migrantų.
   Vis dėlto neigusiai migraciją kaip problemą Lietuvai tai išties didžiulis iššūkis. Ypač kai šie srautai yra sumaniai paorganizuoti Aliaksandro Lukašenkos režimo kaip atsakas į Lietuvos ir Europos Sąjungos požiūrį jos atžvilgiu. Kerštas Lietuvai, kad čia prieglobstį randa Baltarusijos opozicija, žmogaus teisių organizacijos ir laisva žiniasklaida. Kita dalis Baltarusijos pilietinės visuomenės kankinami Lukašenkos kalėjimuose, o iš Lietuvos kyla iniciatyvos ir raginimai Europos Sąjungai ir kitoms demokratijoms žudikiškus režimus bausti bent sankcijomis.
   Migrantai – hibridinis Lukašenkos karas prieš Lietuvą, o kas yra maršistai ir jų akcija Lietuvos pasienyje?
   Antanas Norvydas, vienas šios akcijos iniciatorių iš Druskininkų, taip pat Šeimų sąjūdžio asociacijos tarybos narys, žurnalistams paaiškino, kad jie čia susirinko išreikšti palaikymą Druskininkų merui ir pasipiktinti Užsienio reikalų ministerijos ir ministro Gabrieliaus Landsbergio vykdoma politika Baltarusijos atžvilgiu, kuri ir prišaukė migrantų antplūdį.
   Asociacijos tinklalapyje grėsmingai rašoma, kad valdžia nieko nedaro, netgi skatina juos atvažiuoti, apgyvendindama mūsų sąskaita ir spausdama merus juos priimti. Negana to reziumuojama, kas šie migrantai: „Akivaizdu, kad yra vykdomas ES globalusis planas, užimant nacionalines vyriausybes Afrikos nelegalais, kuriems priešinasi tik tokios valstybės kaip Lenkija, Vengrija, Slovakija.“
A.Norvydas gali ir nesuprasti, kad šneka niekus, bet už jo – visa maršo mašina, kuri sistemingai ir jau kuris laikas aiškiai formuluoja visiškai priešingą požiūrį į Lietuvos užsienio politikos kryptis Rusijos, Baltarusijos atžvilgiu, mūsų paramą Ukrainai ir kitoms Rytų Europos šalims.
   A. Norvydas prieš šią akciją keletą birželio dienų blaškėsi po Vilnių su antiLGBT retorika. Kartu su juo ir kitais aktyvistais prie Seimo fotografavosi ir Marius Gabrilavičius, vienas iš maršistų judėjimo iniciatorių, pradėjęs kurstyti maršo ugnį dar 2018 m. Jis – daugelio kitų akcijų ir piketų prieš vakcinas, prieš karantino ribojimus ir LGBT bendruomenės teises, rengėjas.
   Šio veikėjo, dažnai linkusio likti šešėlyje, pasisakymus tikrai verta analizuoti ir bet kuriam, kuris turi bent šiokį tokį supratimą apie hibridinį karą. M.Gabrilavičiui priklauso ir nevienareikšmiškai vertinamas portalas minfo.lt. Taigi, portale minfo.lt apie migrantų krizę rašoma: „Tai yra kaina, kurią mes su jumis mokame už nesugebėjimą sugyventi su kaimynais (…)”. „Mes turime savo paskirtą Baltarusijos „prezidentę“, už kurios ištaigingą gyvenimą Vilniuje ir užsienio vojažus taip pat mokame mes su jumis.   Netikite? Paklausykite Protasievičiaus, nukabinto tiesiai iš dangaus po prabangių atostogų Graikijoje.” M. Gabrilavičius savo socialinėje paskyroje nevengia gerokai aštresnių pasisakymų. Gegužę jis džiūgavo, kad „antileftistinis“ Lukašenkos režimas suėmė „sorošinį Protasievičių“, anksčiau jis ragino antileftistus, o šeimų maršas ir esąs antileftistinis sąjūdis, vienyti jėgas su Kinija ir Rusija, „nes tik jos gali išvaduoti pasaulį nuo liberastizmo“.
   Lygiai tokiu pat „sorošiniu leftistu“ jis vadina ir Aleksejų Navalną, kurio nesugebėjęs nunuodyti Putinas dabar jį pūdo viename iš savo kalėjimų.
   Po 2020 m. rugpjūčio rinkimų M. Gabrilavičius iškilmingai sveikino su pergale A. Lukašenką: „Ir man visiškai nesvarbu, kokiu būdu jis laimėjo rinkimus, kadangi gerb. A. Lukašenka yra antileftistas – kovotojas prieš G. Soroso stumiamą neoliberalizmą.” Ir šiuo savo sveikinimu pasidalijo su „Vladimir Putin Fan Club“ facebooko grupe.
   O dar prieš metus M. Gabrilavičus, o kartu su juo ir Viktoras Jašinskas, dar vienas maršo rengėjas ir naujausio jų darinio, jau minėtosios asociacijos „Lietuvos Šeimų sąjūdis“ steigėjas, per prezidento rinkimus veikė Mindaugo Puidoko palaikymo grupėje. M. Puidokas šiandien – ne tik maršo politinis atstovas Seime, bet ir tiesioginis jo saitas su Viktoro Uspaskicho Darbo partija.
   Dar vienas akcijos pasienyje, tai pat ir visų kitų maršo renginių organizatorius Arvydas Daunys vis dar turi bendrą įmonę su Laurynu Ragelskiu, Valstybės saugumo departamento ataskaitose figūruojančiu kaip Rusijos specialiųjų tarnybų sukurtų produktų platintojas. L. Ragelskis per maršistų renginius kuria medžiagą Lukašenkos režimo žiniasklaidai – tai, ką jis filmuoja rusų kalba interneto kanaluose – įvykius ir kalbinamus jų dalyvius, pertransliuoja valstybiniai Baltarusijos kanalai.
   Maršistų desantas keliamas į Latviją, ten jau yra veikėjų, perimančių šias idėjas. Kol kas – tik kvietimas po vieną rinktis prie Lietuvos ambasados Rygoje. Bet žingsnis jau žengtas, o hibridiniam karui dirva purenama.
   Patrankų mėsos – šįkart migrantai, kitąsyk dar ko nors, parūpins Lukašenka. Arba Putinas. 


“Maršistų” akcija tarp Ratnyčios ir Latežerio
                                          Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.