Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkiečio Vaidoto batų rekordai 

Vaidotas savo bute su beveik 29 cm kulno storio batais


Rekordinius 58,3 cm storio, 60,1 cm kulno storio batus V.Steponavičius iki šiol tvarkingai saugo


Batsiuvio Petro Sadovskio pagaminti batai su 16 sluoksnių 
padais


   Atsirado proga prisiminti neįprastus rekordus, pasiektus Druskininkuose. Šių metų lapkričio mėnesį VšĮ „Rekordų akademija“ ketina išleisti nemažos apimties leidinį „Įdomiausi Lietuvos rekordai“, kuriame, be liepos 3 d. Druskininkuose pasiekto precedento neturinčio rekordo, kai pėsčiųjų žygyje cerebrinio paralyžiaus negalią turinti Ajana Lolat įveikė daugiau nei 12 km trasą su ramentais ir šunimi asistentu, bus paminėtas ir druskininkiečio Vaidoto Steponavičiaus rekordas, susijęs su apavo aukščiu. 

Storiausi padai 


   2006 m. šalies žiniasklaida pranešė, kad agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos rekordų knygą įtraukė pagerintą batų rekordą. Tai storiausi vyriškų demisezoninių batų padai. Jie yra 58,3 cm storio, 60,1 cm kulno storio. Šių batų pora sveria daugiau nei 10 kilogramų. Juos prie 42 dydžio natūralios odos batų, sluoksniais pritvirtinant liepos medienos ir odos padų sluoksnius, padarė druskininkietis tautodailininkas Pranas Labutis V.Steponavičiaus užsakymu. Tokiu būdu paaukštinant batų padus tuomet 36-erių metų Vaidotas tapo aukščiausiu Lietuvoje. Apsiavęs tokiais batais V. Steponavičius padidėjo iki 2 m 56 cm ir pralenkė aukščiausią Lietuvos vyrą, 2 m 23,6 cm ūgio krepšinio legendą Arvydą Sabonį. Dabar jau šviesios atminties tautodailininkas P. Labutis tuomet tokį užsakymą ne iš karto sutiko išpildyti. Vien dėl gamybos technologinių sudėtingumo meistras užsakymo pradžią atidėliojo, bet pasiryžęs šį darbą atliko per beveik metus. Apsiavęs rekordiniais batais namuose, V.Steponavičius pašmaikštavo, jog iš viršaus daug geriau viskas matosi. Iki šiol batais rekordininkais Vaidotas apsiauna retai, tik ypatingomis progomis. „Aukštaūgiai labiau patraukia moterų dėmesį, be to, be kopėčių pagalbos galima atlikti kur kas daugiau darbų. Kai apsiaunu aukštapadžius, mano draugė man būna žemiau juosmens, svarbiausia, kad abu gerai jaučiamės ir vienas kitą mylime,“ – sakė V. Steponavičius.

Pagerintas ankstesnis rekordas

   Ankstesnis batų rekordas taip pat priklausė V. Steponavičiui. Tuomet jo batų padai buvo 27,6 cm storio, o kulno storis buvo 28,7 cm. Šie iki šiol išsaugoti vyriški demisezoniniai batai sveria per 7 kg 72 g. Juos 2000 m. prie 43 dydžio natūralios odos batų, priklijuojant po 16 sluoksnių padų odos, padarė druskininkietis batsiuvys Petras Sadovskis. 2000-aisiais metais „Druskonis“, pranešdamas apie Vaidoto 30-ojo gimtadienio išvakarėse išsipildžiusią svajonę tapti aukštesniu, priminė ir kitus Druskininkuose bandytus pasiekti neįprastus rekordus - maišo kilnojimo mažuoju piršteliu, atsilenkimų, atsispaudimų. Tad Vaidoto rekordiniai norai – veik suprantami imliame originaliems rekordams miestelyje. Be to, ištikimas Arvydo Sabonio gerbėjas Vaidotas, turintis daugiau kaip 1,85 m ūgį, norėjo ne tik Sabonio aukštį pasiekti, bet ir šiek tiek daugiau. Žinoma, motyvavo ir netradicinio rekordo siekis, ir patekimas į Gineso rekordų knygą.  Su šiais batais V.Steponavičius ūgtelėjo iki 2 m 24,5 cm dėka dabar jau šviesios atminties batsiuvio P. Sadovskio, kurį teko ilgokai įkalbinėti imtis tokio užsakymo. Kone kas savaitę jis priklijuodavo po pado sluoksnį, o po to Vaidotas užeidavo į buvusio buitinio aptarnavimo kombinato patalpas mokytis vaikščioti su vis aukštėjančiais batais. Meistras pritaikė aukštą padą vaikščiojimui, kad būtų patogiau kojai. Gaminami batai sulaukė daugelio batsiuvių klientų susidomėjimo, patys batsiuviai ir jų klientai su jais bandė vaikščioti - mažai kam pavyko taip, kaip sugeba Vaidotas, kuris iki šiol, jau sulaukęs 51-erių metų, su tokiu rekordiniu apavu ir laiptais užlipa, ir atsiklaupia, ir vėl atsistoja. Kai „Druskonis“ šnekino, Vaidotas buvo patenkintas, kad batų rekordu kitiems įdomumo suteikė, ir įrodė, jog netikėti norai gyvenime gali išsipildyti. Specialiai šiems batams Vaidotas užsisakė pasiūti plačias kelnes, jog dalinai padus pridengtų. Šis apavo rekordas su V.Steponavičiaus ir jo batų nuotrauka buvo įtraukti į 2003 m. pasirodžiusią Vytauto Navaičio „Lietuvos rekordų knygą“. 

Įrašai apie batų rekordus 

   Apie batus Lietuvos rekordų knygoje yra keletas įrašų. Didžiausi batai yra 2,23 m ilgio, 66 cm pėdos pločio, 48 cm kelties, 20 cm kulno storio. Batus pagamino pasvalietis A.Jackūnas iš metalo lakštų pagal V.Urbos idėją. Didžiausias vaikiškas batas yra 1,5 m ilgio, 58 cm pirštų apimties. Jis pasiūtas iš natūralios odos ir kitų natūralių tokiam modeliui naudojamų medžiagų. Didžiausias šlepetes pasiuvo kaunietė drabužių dizainerė D.R. Stankevičienė. Jos yra 90 cm ilgio, 38 cm pločio su 7 cm storio padu. Šlepetėms pasiūti naudota vilna, medvilnė, džinsinė medžiaga ir porolonas.

“Druskonio“ inf. 

 

 

  Druskininkiečių mėnuo
Birželis

   Susituokė 20 porų: vyriausias vedęs vyras buvo 53 metų, vyriausia ištekėjusi moteris – 61 metų. Jauniausias vedęs - 18 metų, jauniausia ištekėjusi – 17 metų. Pirmą kartą susituokė 17 vyrų ir 16 moterų, antrą kartą 3 vyrai ir 4 moterys.
   Išsituokė 6 poros: vyriausiam išsiskyrusiam vyrui buvo 58 m., vyriausiai moteriai - 67 m. Jauniausias išsiskyręs vyras - 28 metų, jauniausia moteris – 28 metų. 3 šeimos turėjo po 1 vaiką, 1 šeima turėjo 2 vaikus, likusios vaikų neturėjo. Ilgiausiai santuoka truko 31 metus, trumpiausiai – 3 metus.
   Įregistruota 18 naujagimių: 10 berniukų ir 8 mergaitės. Vyriausiam tėvui - 37 metai, vyriausiai motinai - 38 m. Jauniausias tėvas buvo 23 metų, jauniausia motina -16 metų. Mergaitėms suteikti vardai: Žemyna, Paula, Ana, Aurėja, Gilmina, Gustė, Adelė ir Paulina. Berniukams suteikti vardai: Neitas, Matas, Herkus, Martin, Ignas, Aronas, Nojus, Benas, Vakaris ir Rokas. 
   Mirė 36 žmonės: 17 vyrų ir 19 moterų. Druskininkų mieste – 25 (13 vyrų ir 12 moterų), Viečiūnų seniūnijoje – 8 (2 vyrai ir 6 moterys), Leipalingio seniūnijoje – 3 
(2 vyrai, 1 moteris). Vyriausiam velioniui buvo 93 metai, vyriausiai velionei – 95 metai. Jauniausiam velioniui buvo 30 metų, jauniausiai velionei – 38 m.

Pagal savivaldybės administracijos 
Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus inf.

 

 

  Aukcione parduotos buvusios Druskininkų pašto patalpos
   Kaip informavo ELTA, Lietuvos paštas antradienį per pakartotinį viešą aukcioną sėkmingai pardavė buvusias Druskininkų pašto patalpas. Jos vieninteliam aukciono dalyviui, neviešinamam pirkėjui parduotos už 1,16 mln. eurų. 0,38 ha sklype V. Kudirkos g. 39 esančių patalpų bendras plotas siekia 2.900 kv. m. Pradinė objekto kaina aukcione buvo 1,159 mln. eur. Aukciono skelbime nurodoma, kad tarp parduodamų patalpų yra įsiterpusios kitam savininkui priklausančios 144,44 kv. m ploto patalpos, kurios yra išnuomotos iki 2023 m. rudens. Parduotos buvusios pašto patalpos yra pastate, kuris įtrauktas į miesto nekilnojamųjų kultūros vertybių teritoriją.

„Druskonio“ inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.