 |
 |
Ovidijus Miniauskas įvairiais savo gyvenimo atvejais |


 |
 |

Nuotraukos iš asmeninio archyvo
Nijolė PASERBSKIENĖ
Lankytojas, atėjęs į Muziejaus galeriją, turi pajausti bent dalelę jos sielos. Mano pareiga, kad jis ne tik peržvelgtų parodą, bet ir sustotų, įdėmiau pažiūrėtų, įsigilintų į kūrinio nuotaiką, perteikiamą emociją ir mintį, padiskutuotų. Juk jeigu gerai įsiklausai, kūrinys pradeda kalbėti. Tik matematikoje du kart du yra keturi, o mene ši taisyklė negalioja. Tuo menas yra unikalus bei žavingas, - sako Druskininkų miesto muziejaus galerijos kultūrinės veiklos koordinatorius Ovidijus Miniauskas.
Pradėjęs eiti pareigas šių metų kovo pabaigoje, jis mato didelę šio darbo prasmę: pristatyti meno kūrinius, ugdyti meilę menui, skatinti domėjimąsi muziejų ir galerijų ekspozicijomis. Muziejaus galerijoje parodos keičiamos maždaug kas mėnesį. Kiekvienos parodos atidarymas tai šventė lankytojui, o koordinatoriui rūpestis ir atsakomybė sukurti bei įgyvendinti kuo įdomesnį renginio scenarijų. Ovidijaus darbo laikotarpiu buvo atidarytos 5 parodos: Arvydo Kumpio Japonijos fotografijų paroda Pavasario portretai, dailininko Zigmonto Jurevičiaus kūrybos pradžios apžvalginė paroda Kelionės pradžia, Artūro Makštučio-
Maksimiliano skulptūrų paroda Kosmonautų gatvė, dailininko Rimanto Laniausko sukurtų atvirukų paroda Gėlė iš atviruko, tapytojo Martino Jankaus peizažų paroda Paskutinės vasaros dienos. Galerijos gerbėjų naujasis darbuotojas nenuvylė: atidarymai išties buvo naujoviški, išradingi, papuošti muzikiniais intarpais. Tai nėra mano vieno nuopelnai, tariuosi su kolegomis, muziejaus vadovu, - kuklinasi Ovidijus.
Kol galerija neturėjo edukatoriaus, Ovidijui teko paragauti ir šio specialisto duonos: vedė mokinukams edukacijas Druskininkų transportas, Druskininkų vilos, Druskininkų sveikatingumas, taip pat rodė vaikams šešėlių teatro spektaklį Kokius padavimus apie Druskininkus kužda šešėliai. Galerijoje veikia interaktyvioji lenta ir integruoti planšetiniai kompiuteriai. Naudodamiesi šiomis priemonėmis, vaikai susipažįsta su kurorto istorija, unikalia gamta, naujas žinias čia pat užtvirtina viktorinose, žaidimuose, be to, patobulina savo gebėjimus informacinių technologijų srityje. Matau, kad vaikams interaktyvios pamokos labai įdomios, tą išduoda spindinčios jų akys, - atvirauja pašnekovas.
29-erių metų Ovidijus ir pedagogas, ir meno žmogus, baigęs studijas Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje bei Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Konservatorijoje jis mokėsi klasikinio dainavimo, kartu užbaigė ir tuometėje Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos mokykloje gerokai įpusėtą akordeono specialybės kursą, o Akademijoje gilino žinias muzikos pedagogikos srityje. Dar besimokant Druskininkų Atgimimo vidurinėje mokykloje, jo vokalinius sugebėjimus pastebėjo mokytoja Ronata Balkaitienė ir keletą metų juos lavino. Mokytojos paskatintas, Ovidijus dalyvavo respublikiniame konkurse Dainorėlių dainorėlis ir jį laimėjo. Muzikos mokyklos mokytoja šviesaus atminimo Birutė Zalanskaitė išmokė Ovidijų liaudies dainų ir patarė savo mokiniui rinktis vokalisto kelią. Taip šešiolikmetis Ovidijus beveik dešimtmečiui emigravo į Kauną. Čia solinio dainavimo jį mokė patyrę pedagogai - mokytojas ekspertas Ojaras Gricijonas ir prof. Tomas Ladiga. Konservatorijoje Ovidijus užaugo iki profesionalaus lyrinio baritono, kurio repertuarą sudaro operų arijos, operečių ištraukos, populiarios dainos. 2016 metais Ovidijus tapo tarptautinio konkurso Kauno Sonorum laureatu.
Pašaukimas reikalingas ne tik mene, bet ir darbe.
Suremontuotoje, tviskančioje, naujausiomis priemonėmis aprūpintoje galerijoje - puikios darbo sąlygos. Čia nėra monotonijos, nes kiekviena diena vis nauja, vis kitokia, įdomi, o diskusijos su lankytojais padeda tobulėti. Darbovietė, į kurią darbuotojas eina su šypsena, yra pati geriausia, - tvirtina O.Miniauskas.
|