Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Kaip R.Malinauskas Swedbanką nusprendė pamokyti
   R.Malinausko feisbukas kovo pradžioje vėl retoriniais klausimais triuškino „Belorus“ sanatorijos „priešą“ – Swedbank, kuris neva „neteisėtai pritaikė sankcijas“ įstaigai, priklausančiai Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. „Swedbank nenusipelnė bendradarbiauti su Druskininkų savivaldybe“, - rėžė R.Malinauskas, pareikšdamas, kad „savivaldybė imsis priemonių palikti šį banką kaip nepatikimą ir neskaidrų“. „Druskonis“ domėjosi, ar Swedbanką labai jau išgąsdino R.Malinausko žodžiai, ir kaip į tokias valstybės politiko kalbas reagavo kredito įstaigas prižiūrintis Lietuvos bankas. Atrodo, R.Malinauskui teks nusivilti, nes niekas, panašu, jo pareiškimų neišsigando.
   Kovo pradžioje R.Malinauskas feisbuke vėl svaidėsi žaibais Swedbank adresu, kuris neva „neteisėtai pritaikė sankcijas“ sanatorijai „Belorus“. Šįkart pareiškimo tonas buvo dar griežtesnis.
„Swedbank nenusipelnė bendradarbiauti su Druskininkų savivaldybe“, - rėžė R.Malinauskas, pareikšdamas, esą Swedbankas „eilinį kartą spjovė visiems į veidą ir toliau dengiasi paslaptimis“. 
   „Ar bankas yra priėmęs konkretų, oficialų sprendimą dėl sankcijų sanatorijai? Kokie teisės aktai ar teismų praktika leidžia taikyti bankui sankcijas remiantis ne faktiškai nustatytomis aplinkybėmis, o tik jų pačių „preliminariais manymais“? Ar buvo atliktas sankcijų taikymo teisėtumo sanatorijos atžvilgiu patikrinimas? Ar buvo nustatyti konkretūs atvejai, kai sanatorijos sąskaitomis buvo naudojamasi ne sanatorijos išlaikymo tikslais? Ar turima pagrįstų duomenų dėl pinigų plovimo, Baltarusijos režimo rėmimo, sankcijų sąraše esančių asmenų finansavimo iš sanatorijos sąskaitų? ir t.t.“, - klausimais užpilto komentaro, labiau primenančio advokatų ruoštą tekstą, pabaigoje R.Malinauskas jau nevyniojo žodžių į vatą: „Jei šis bankas neturi jokios moralės, atsakomybės ir sąžinės bei negali viešai įvardyti savo veiksmų priežasčių, tuomet Druskininkų savivaldybė imsis priemonių palikti šį banką kaip nepatikimą ir neskaidrų“. „Manau, kad kiekvienas iš jūsų, bendradarbiaujantis su šiuo banku, taip pat turėtų įvertinti jo sąžinę, atsakomybę, veiklos teisėtumą ir priimti atitinkamus sprendimus“, - rėžė R.Malinauskas, apeliuodamas į tai, „kad paskui netektų kovoti dėl savo išgyvenimo ir ateities“, kaip, pasak jo, nutiko „Belorus“ darbuotojams. 
   „Druskonis“ paklausė Swedbank, kaip jis vertina R.Malinausko - aukštas pareigas užimančio valstybės politiko, kalbas, netiesiogiai raginančias nutraukti bendradarbiavimą su banku? Ar Swedbank tokiuose veiksmuose neįžvelgia galimos grėsmės banko finansiniam stabilumui? Ar Swedbank ketina atitinkamai reaguoti dėl šio valstybės politiko pasisakymų? 
   Panašu, kad Swedbanko R.Malinausko pareiškimai anaiptol neišgąsdino. Swedbank pažymėjo tik tiek, jog „laikosi pozicijos nekomentuoti viešų pasisakymų ir išsakomų komentarų banko atžvilgiu, todėl ir šiuo konkrečiu atveju susilaikys nuo šių pasisakymų vertinimo“.
   „Druskonis“ klausimus nusiuntė ir R.Malinauskui dėl pastarojo pasisakymų apie Swedbank: „Ar jūs, Swedbank vadindamas „nepatikimu ir neskaidriu“, pranešdamas, kad Druskininkų savivaldybė ketina palikti šį banką, ir netiesiogiai ragindamas žmones pasekti jūsų pavyzdžiu, nutraukti sutartis su minėtu banku, įvertinote galimas tokių veiksmų pasekmes? Ar Druskininkų savivaldybė šiai dienai jau nutraukė bendradarbiavimą su Swedbank, t.y. uždarė turimas sąskaitas? Ar imtis tokių veiksmų nurodyta ir savivaldybei priklausančioms biudžetinėms įstaigoms, įmonėms bei organizacijoms?“. Atsakymą į R.Malinauskui skirtus klausimus atsiuntė savivaldybės viešųjų ryšių specialistė.   „Informuojame, kad savivaldybė sprendimus dėl bendradarbiavimo su ūkio subjektais priima vertindama gaunamų paslaugų kokybę bei vadovaudamasi LR teisės aktais“, - toks atsakymas atėjo iš savivaldybės su tradiciniu prierašu apie esą „nekorektiškus“ klausimus.
   „Druskonis“ paprašė ir Lietuvos Banko komentaro dėl Druskininkų mero pasisakymų viešojoje erdvėje apie Swedbank veiklą, kuriuose jis banką vadina „kaip nepatikimą ir neskaidrių“, taip pat jo manymo, jog „kiekvienas iš jūsų, bendradarbiaujantis su šiuo banku, taip pat turėtų įvertinti jo sąžinę, atsakomybę, veiklos teisėtumą ir priimti atitinkamus sprendimus“. 
   R.Malinausko kalbos, kaip ir reikėjo numanyti, jokio efekto finansų rinkai nepadarė. „Pasikeitimų bankų sektoriaus rizikos vertinime dėl šio epizodo neužfiksavome“, - nurodė Lietuvos bankas. 

„Druskonio“ inf. 

 


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.