Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkai – imlūs rekordams
Įdomiausių rekordų, susijusių su Druskininkais, seką pratęsė skaitytojai 

   Praėjusiame „Druskonio“ numeryje paviešintas 2021-ųjų metų pabaigoje išleistas iliustruotas albumas „Įdomiausi Lietuvos rekordai“ sulaukė mūsų savaitraščio skaitytojų dėmesio. Jie priminė ir kitus į paminėtą leidinį neįtrauktus su Druskininkais susijusius netradicinius rekordus. Vieni iš jų buvo oficialiai pripažinti, kiti galbūt dabar jau pagerinti, dar kiti taip ir liko tik žiniasklaidoje paskelbti. 

Aukštaūgė Morė 

  
Nors žinomo menininko ratnyčėno Tauro Česnulevičiaus suręsta Užgavėnių Morė oficialiai neįtraukta į Lietuvos rekordų sąrašą, tačiau ji tikrai to buvo verta! Tauras norėjo pasigalynėti su Užgavėnėmis, todėl kartu su Vieciūnų bendruomenės pagalba sukūrė Morę rekordininkę - net 16,3 m aukščio! Archyviniai kadrai liudija, jog aukštaūgei Morei nugabenti į Vieciūnus buvo mestos stiprios pajėgos: ji buvo vežama, stumiama, nešama rankomis, keliama krano. 2013-aisiais ir vėlesniais metais ji buvo aukščiausia kada nors Lietuvoje sukurta Morė. Berods po penkerių metų šį rekordą pagerino šiauliečiai.
Tauras Česnulevičius su šeima prie rekordinės Morės ir jos gabenimas į Vieciūnus
                                                   Asmeninio archyvo nuotraukos

Beveik 12 tūkstančių žmonių tuokart gėrė mineralinį vandenį 

Druskininkietė Aušra Česnulevičienė priminė 2013-ųjų metų žiemą, kai jai kilo idėja padaryt kažką tokio, kas būtų verta rekordo: „Mintis taip ir nusileido iš dangaus- mineralinio vandens gėrimo rekordas! Nelaukus aplėkiau internetus - ar nėra to fiksuota? Ne, nieko panašaus tuo metu dar nebuvo. Lenkas tik buvo išgėręs ir fiksavęs kokį tai kiekį mineralinio vandens. Idėja buvo gera, stipri, ir visiškai aiškiai jutau, kad sėkmė lydės, o visų svarbiausia - kad tai ne bet koks sumąstytas, suregztas rekordas, o būtent mūsų miesto istorijos tema - sūriųjų versmių istorija, t.y. dėl ko atsirado ir gyvuoja Druskininkai! Savo idėją nunešiau merui. Patiko. Organizavimas prasidėjo bematant. 2013 m. gegužės 24 d. kurorto šventės metu pramogų aikštėje vienu metu ,,Rasos light minerals” vandenį gėrė 10 tūkst. 986 druskininkiečiai ir miesto svečiai. Kad rekordas buvo fiksuotas sužinojau tik spaudos, asmeniškai niekas neinformavo. Tiek to, svarbiausia juk, kad žiemą gimusi idėja tikrai buvo verta rekordo!“. 
                                                    Asmeninio archyvo nuotraukos


Atsispaudimų rekordininkai 


R.Žukausko (kairėje) ir V.Dabravolsko (dešinėje) rekordus 1999 m. paviešino “Druskonis”

    „Kaip žinia, ne visi pasaulio rekordai fiksuojami Gineso rekordų knygoje,“ - 2007 metų rugsėjį socialiniuose tinkluose apgailestavo vienas vartotojų, priminęs atsispaudimų viena ir abejomis rankomis rekordininkus druskininkiečius Rolandą Žukauską ir Valdą Dabravolską bei jų pasiekimų pradžią. 
    Daugelis iš šalies spaudos ir Lietuvos televizijos sužinojo, kad 1999 m. lapkričio 27 d. Lietuvos televizijos konferencijų salėje R.Žukauskas ir V.Dabravolskas pasiekė du netradicinius šalies rekordus. Rolandas abejomis rankomis per 7 val. 45 min. 46 sek. atsispaudė nuo grindų 11 tūkst. 500 kartų, skaičiuojant be mikropauzių, kurių metu pakratant ranką atpalaiduojami raumenys, bei 5 min. pertraukėlių. Beje, jam tuomet priklausė ir atsispaudimų per 1 val. oficialus Lietuvos rekordas - 1960 kartai. 
Valdas viena ranka be mikropauzių ir pertraukėlių per 2 min. 20 sek. atsispaudė nuo grindų 125 kartus, o per 1 minutę – 71 kartą. Abu rekordus įregistravo agentūra “Factum“ prie Kultūros ministerijos, jie buvo įtraukti į Lietuvos rekordų knygą.
   Po kelerių metų „Druskonis“ konstatavo, jog daugiausiai Lietuvos rekordininko diplomų turi R.Žukauskas, atsispaudimų rekordus pradėjęs dar nuo 1994 m. ir nuo tol kiekvienais metais juos gerinęs. 2002 m. Rolandas pagerino savo pasiektą atsispaudimų rekordą iki 13 tūkst. 232 kartų per 6 val. 5 min., neskaitant leistinų poilsio pertraukėlių. Daugiausiai per valandą atsispaudė – 2920 kartų – taip pat R.Žukauskas, taip pat tądien, 2002 m. birželio 1 d., toje pačioje “Lithuanian club” salėje Vilniuje. 2005 metais R.Žukauskas pasiekė savo ir Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordą, per 8 val. 15 min. atsispaudęs 14 tūkst. kartų (vidutiniškai 30 atsispaudimų per minutę). 2013 m. R. Žukauskas vėl pagerino sau pačiam priklausantį atsispaudimų nuo žemės Lietuvos rekordą. Iš Veisiejų kilęs Rolandas, atostogų sugrįžęs iš Londono, kur pastaruoju metu gyvena ir dirba, 2013 m. vasarą per 8 val. 14 min. vyras padarė 14 tūkst. 014 atsispaudimų. R.Žukauskui priklauso ir atsispaudimų per vieną valandą Lietuvos rekordas – 2 920 atsispaudimų. Tąkart bendraudamas su žurnalistais Rolandas geranoriškai užsiminė, jog vienintelis šalyje jam metė atsispaudimų iššūkį 8-metis druskininkietis mokinukas Dinas Sukackas, kuris 1995 m. per 3 val. 18 min. atsispaudė 3 066 kartus ir pateko į Lietuvos rekordų knygą savo amžiaus grupėje.
2021-ųjų metų pabaigoje „Druskoniui“ teko su rekordininku, sugrįžusiu iš Anglijos, pabendrauti Druskininkuose. R.Žukauskas (gim.1968 m.) neatmetė galimybės siekti naujų atsispaudimo rekordų, galbūt netgi Druskininkuose. 
   2000 m. rugpjūčio 25 d. Lietuvos televizijos tiesioginės laidos “Labas rytas” metu V.Dabravolskas pagerino savo rekordus – viena ranka atsispaudė 140 kartų per 3 min. 8 sek. Tos pačios TV laidos metu jis pasiekė ir naują atsispaudimų viena ranka per minutę rekordą - 96 kartai. Tąkart Valdui iki Gineso pasaulio rekordo – 99 kartų per 1 min. - pritrūko tik 3 kartų. Tuomet šie rekordai buvo įrašyti į Lietuvos rekordų knygą.
   2000-aisiais metais „Druskonis“ pasakojo, kaip Valdas specialiai ruošėsi šturmuoti pastaruosius rekordus: nuo metų pradžios rytais bėgiodavo po 7-8 km, važinėdavo dviračiu, plaukiodavo “Lietuvos” baseine. Specialiais pratimais stiprino pilvo, nugaros, rankų raumenis. Prisitraukimų pratimus atlikdavo ant vandentiekio vamzdžių rūsyje. Susirado sumanymo rėmėją – Druskininkų tarybos narį Juozą Šarkų, susisiekė su agentūra “Faktum” prie Kultūros ministerijos, kuri registruoja rekordus. 2000 m. tėčio pasiektais rekordais ypač džiaugėsi vaikai, du sūnūs ir dukra. 
Po rekordinių atsispaudimų Valdo organizmas atsistatė po 3-4 dienų, nors šiek tiek išsijudino stuburo slankstelis. 2021-ųjų lapkritį atšventęs savo 60-ąjį jubiliejų, žinomas mūsų miesto sportininkas V.Dabravolskas iki šiol nestokoja energijos ir ištvermės.


Valdas Dabravolskas bėgimo trasoje


Rolandas Žukauskas atsispaudimų rekordą pagerino 2013 metais
                                            Dovilės Paulionienės nuotr./ 15min.lt


Rekordus pasiekiam pakankamai dažnai 

   1999 m. “Druskonis“ pranešė apie dar vieną druskininkietį Antaną Norvydą, tais pačiais metais pasiekusį neįprastą atsisėdimų-atsigulimų šalies rekordą. A.Norvydas per 1 valandą atsilenkė 1998 kartus. Tų pačių metų spalio mėnesį skelbėme stipruolio Vido Mikelionio pasiektą oficialiai užregistruotą netradicinį rekordą: savo mažyliu piršteliu 32 kg svarstį per 27 sek. jis iškėlė 12 kartų. Tad netradicinių Lietuvos rekordų druskininkiečiai pažeria ne taip jau retai.
   Priminėme ir tuomet gausiausią šunų vadą – 16 šuniukų. 1992 m. gruodį 16 šuniukų atsivedė senbernarų veislės kalė San Venera Eko Sapsan (savininkė druskininkietė R.Navickaitė) Druskininkuose, Neravų gatvėje. 
   Prieš daugiau nei 20 metų užsiminėme ir apie tuomet rekordinį moliūgą (97 kg svorio, 209 cm apimties, 111cm aukščio), kuris buvo išaugintas Leipalingio seniūnijos Stračiūnų kaime, Danutės ir Romo Abromavičių darže. Šalia užaugęs rekordininko “brolis” svėrė 70 kg.

„Druskonio“ inf.

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.