Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Ragina savivaldybę, kad ukrainiečiai viešuoju transportu
  galėtų važiuoti nemokamai
   Nuo Rusijos sukelto karo pasitraukę ukrainiečiai, radę laikiną pastogę Druskininkuose, ir toliau sulaukia vietinių žmonių pagalbos. Savivaldybės tarybos narys Konstantinas Rečkovas šią savaitę kreipėsi į savivaldybę, ragindamas kuo skubiau spręsti klausimą dėl nemokamo viešojo transporto iš karo talžomos Ukrainos atvažiavusiems žmonėms.

Kitos savivaldybės jau priėmė sprendimus

   Savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas K.Rečkovas šią savaitę kreipėsi į savivaldybės administraciją, taip pat R.Malinauską dėl nemokamo viešojo transporto užtikrinimo užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų. „Atsižvelgdamas į Druskininkų savivaldybės teritorijoje esančių pabėgėlių iš Ukrainos poreikius, taip pat į gyventojų kreipimusis, prašau atkreipti dėmesį į poreikį užtikrinti Druskininkų savivaldybėje nemokamo viešojo transporto paslaugas Ukrainos piliečiams ir kitiems asmenims, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje“, - rašte savivaldybei pabrėžė K.Rečkovas.
   Pasak savivaldybės tarybos nario, šiuo metu Druskininkų savivaldybėje vien oficialiais duomenimis gyvena daugiau nei 600 ukrainiečių, dėl Rusijos pradėto karo priverstų pasitraukti iš savo šalies. Daugumai šių žmonių yra aktualios viešojo transporto paslaugos. Atsižvelgus į pabėgėlių situaciją ir poreikius, būtina užtikrinti jiems galimybę nemokamai naudotis Druskininkų savivaldybėje vietinio reguliaraus susisiekimo autobusais.
„Nemokamas viešasis transportas Ukrainos pabėgėliams yra įprasta praktika, pritaikyta eilės Lietuvos savivaldybių. Sprendimus dėl galimybės nemokamai naudotis viešuoju transportu jau yra priėmusios Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Panevėžio miesto, Alytaus miesto, Šiaulių miesto, Kaišiadorių rajono, Trakų rajono, Jonavos rajono, Ukmergės rajono ir kt. savivaldybių tarybos. Ši lengvata galėtų būti taikoma tiek vienkartinių, tiek terminuotų (mėnesinių) bilietų įsigijimui, pateikus asmens dokumentą (pvz. Ukrainos piliečio pasą) ar teisėtą buvimą Lietuvoje patvirtinantį dokumentą (leidimą laikinai gyventi, vizą ar pan.)“, - pažymėjo K.Rečkovas.
   Opozicijos narys savivaldybės valdžią paragino nedelsiant parengti sprendimo projektą, numatantį, kad užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų, taikoma 100 proc. lengvata važiuoti Druskininkų savivaldybės vietinio reguliaraus susisiekimo autobusais, kompensuojant nuostolius iš Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšų teisės aktų nustatyta tvarka pagal sudarytą viešųjų paslaugų teikimo sutartį. Pasak K.Rečkovo, būtina kuo skubiau inicijuoti neeilinius Druskininkų savivaldybės tarybos komitetų ir savivaldybės tarybos posėdžius šio sprendimo priėmimui. 
Opozicijos narys, beje,vietos valdžią ne kartą ragino spręsti klausimą dėl nemokamo viešojo transporto visiems Druskininkų savivaldybės gyventojams. 
   K. Rečkovo pasiūlymą dėl nemokamo viešojo transporto kurorte Druskininkų valdžia išvadino „visiškai neracionaliu ir neįmanomu”, nors net Varėnos rajone žmonės visuomeniniu transportu naudojasi nemokamai, nekalbant jau apie kai kurias kitas Lietuvos savivaldybes, kuriose autobusai gyventojus taip pat vežioja už dyką. 

Pirmieji Dzūkijoje - varėniškiai

   Varėnos rajonas tapo pirmąja savivaldybe Dzūkijoje, kurioje keleiviai, besinaudojantys visuomeniniu transportu, nuo šių metų vasario 1 d. gali keliauti nemokamai. Išgirdę apie tokią lengvatą kaimyninėje savivaldybėje, druskininkiečiai, aišku, ėmė klausinėti, o kurgi mūsų „klestinčios“ valdžios iniciatyva?
   Mintis apmokėti vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutus varėniškiams kilo analizuojant kitų savivaldybių gerąją patirtį. „Paaiškėjo, jog pradėjus taikyti tokią lengvatą, padaugėjo žmonių, važiuojančių visuomeniniu transportu, jie patenkinti naujomis susisiekimo galimybėmis“, – aiškina varėniškių meras. Šiuo metu Lietuvoje yra keletas savivaldybių, kuriose gyventojams suteiktos nemokamo viešojo transporto galimybės.
   Šios iniciatyvos esmė labai aiški ir konkreti: tikimasi pakeisti gyventojų keliavimo įpročius, skatinti naudotis viešuoju transportu, taip mažinant oro taršą, nuosavų automobilių spūstis mieste ir srautus, kartu didinant eismo saugumą.
   Galimybę nemokamai naudotis keleiviniu transportu šalies regionuose įgyja vis daugiau Lietuvos gyventojų. Ši naujovė ypač palengvina sunkiau besiverčiančių šeimų, senjorų, negalią turinčių žmonių gyvenimą, nes galimybė keliauti savivaldybės ribose nemokamai padeda sutaupyti pinigų kitoms būtinosioms išlaidoms.
Pavyzdžiui, Tauragės rajono savivaldybėje gyventojai nemokamai gali keliauti jau nuo 2020 m. rugpjūčio. Atsiradus šiai galimybei, keleivių srautai per du mėnesius mieste išaugo 60 proc., o priemiestyje 40 proc. Nemokamam viešajam transportui yra pritarusios Mažeikių, Šilalės, Rokiškio, Naujosios Akmenės ir kitos savivaldybės.

Paragino valdžią imtis iniciatyvos

   K.Rečkovas pažymėjo gaunantis daug Druskininkų savivaldybės gyventojų kreipimųsi dėl viešojo transporto. „Remiantis Druskininkų savivaldybės gyventojų apklausos dėl Druskininkų savivaldybės strateginių plėtros prioritetų 2021-2029 m. laikotarpiu duomenimis, net 43 proc. respondentų įvardijo ekologinį ir energiją taupantį viešąjį transportą kaip būtiną prioritetą planuojant investicijas transporto ir energetikos srityse. Viešojo transporto sistema turėtų atliepti vietos gyventojų poreikius; užtikrinti viešąjį transportą kaip realų, alternatyvų automobiliui susisiekimo priemone, tuo skatinant savivaldybės ekologinės būklės gerinimą, mažinant taršą“, - pabrėžė K.Rečkovas. 
   „Vertinant Druskininkų savivaldybės 2021-2029 metų strateginį plėtros planą, pasigendama šių prioritetų: Druskininkų savivaldybės aplinkos ir išteklių analizės priede teigiama, kad keltuvas „Lynų kelias“ yra unikalus ekologiškas transportas, tačiau nėra akcentuojama, kad tai labiau turizmui, nei savivaldybės gyventojams aktualus objektas; Nors siekis atnaujinti savivaldybės viešąjį transportą, pereinant prie elektra varomų autobusų yra sveikintinas, nebuvo įgyvendintas planas dar 2021 m. turėti 100 proc. ekologišką viešąjį transportą; Nėra svarstomas viešojo transporto, kaip alternatyvos privačiam automobiliui, populiarinimas plečiant jo prieinamumą (peržiūrint/atnaujinant maršrutų tinklą; optimizuojant autobusų važiavimo dažnumą ir užtikrinant galimybę nemokamai keliauti viešuoju transportu savivaldybės teritorijoje)“, - akcentavo K.Rečkovas kreipimesi į vietos valdžią. 

Valdžia vietiniams - neplanuoja

   Deja, gerų naujienų nemokamo viešojo transporto besitikintiems druskininkiečiams savivaldybės atsakyme nebuvo. K.Rečkovui kovo pradžioje atsiųstame savivaldybės administracijos atsakyme buvo aiškinama, esą „Jūsų siūlymas teikti viešojo transporto paslaugas Savivaldybėje nemokamai, mūsų manymu, yra visiškai neracionalus ir neįmanomas, nes tam iš Savivaldybės biudžeto reikėtų papildomai skirti ne mažiau kaip 300 - 400 tūkst. Eurų per metus”. Įdomu, kaip tada kitos savivaldybės, ir ne tokios klestinčios kaip mes, sugraibo? Net ir Varėna kažkaip randa pinigų nemokamiems autobusams, o pas mus ką – net ir tokia „misija tapo neįmanoma“? 
   Vietos valdžios atsakyme opozicijos nariui taip pat dėstoma, esą šių metų biudžete yra ir taip “papildomas didžiulis poreikis švietimo įstaigų remontams, kelių ir gatvių rekonstrukcijai ir tvarkymui, kultūros centro statybai ir kt., įgyvendinti”. 
   “Ekologiškai švarus kurortas ir Druskininkų kraštas turi būti vienas pagrindinių prioritetų, tad viešasis transportas yra ypatingas svarbus. Jeigu mes siekiame skatinti gyventojus rinktis būtent viešąjį transportą ir tokiu būdu mažinti taršą, pokyčiai yra būtini. Transportas turi būti tiek netaršus, tiek pritaikytas prie pačių gyventojų poreikių, tiek maksimaliai prieinamas jiems.    Nesuprantu, kodėl atsisakoma svarstyti nemokamo viešojo transporto įvedimo variantų - tokios iniciatyvos sėkmingai taikomos ne tik daugelyje Europos miestų, bet ir eilėje Lietuvos savivaldybių. Gal reikėjo mažiau svaigti apie “analogų neturinčius” kultūros/kongresų rūmus už 36 milijonus, kurie dėl lėšų trūkumo jau, panašu, virsta amžiaus statyba? Užuot statę ir jau seniai pastatę racionalios apimties kultūros centrą (kaip Palanga pasistatė už 9 mln. eurų), šiandien turėtume pinigų greičiausiai ne tik nemokamiems autobusams, bet ir kitoms lengvatoms vietiniams žmonėms”, - tuomet komentavo K.Rečkovas.
   Kaip Druskininkų valdžia reaguos į raginimą dėl nemokamo viešojo transporto pabėgėliams iš Ukrainos, paaiškės anksčiau ar vėliau. Tuo tarpu socialiniuose tinkluose į tai jau dėmesį atkreipė ne vienas. Internetinės televizijos „Laisvės TV“ vadovė Gabija Milašiūtė gegužės 3 d. feisbuke stebėjosi: „Druskininkų savivaldybe, gal galėtumėte man paaiškinti, nes vis negaliu suprasti - kodėl Jūsų savivaldybėje Ukrainos karo pabėgėliams vis dar yra MOKAMAS viešasis transportas? Jonava jau net susitvarkė nuo gegužės pirmos. O Jūs? Ką veikiat? Ko laukiat?“. 
   Žurnalistė Rita Miliūtė štai taip pakomentavo kolegės įrašą: “Gabija tikisi sulaukti Druskininkų Malinausko atsakymo, kodėl jo valdomam mieste viešasis transportas karo pabėgėliams nėra nemokamas. Sakyčiau, paklausė neteisingo Malinausko. Reikėjo klaust ne mero, o Grūto parko akcininko. Nes Druskininkai šiandien yra iš to atjautos levelio, kuriame ukrainiečius/karo pabėgėlius kviečia nemokamai apsilankyti akcininko Malinausko parke. Tam, kurio logotipas iš pjautuvo ir kūjo padarytas“.

„Druskonio“ inf. 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.