Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Jautri aplinkai ir neteisybei 

Ponia Anelė prie religinių relikvijų savo bute


2005 m. druskininkietę Anelę Bukienę Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Vyčio Kryžiaus ordino medaliu


Namų kampelis su garbingu apdovanojimu


Nors A.Bukienė gyvena daugiabučio 3-ame aukšte, kieme pasodino darželį, kurį rūpestingai prižiūri


Pražydęs pavasaris prie daugiabučio Šiltnamių g. 11

   Kaip ir dauguma druskininkiečių, druskininkietė Anelė Bukienė pastarosiomis dienomis gavo vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą mokėjimo pranešimą, kuriuo ji viešai pasipiktino. 

Kitokia nuomonė 

   A.Bukienės nuomone, rinkliavos gavėjas Druskininkų savivaldybės administracija ir rinkliavos organizatorius UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras turėtų atliekų surinkimo mokestį skaičiuoti ne nuo buto kvadratūros, o nuo jame gyvenančių žmonių skaičiaus. Ponia Anelė, gyvenanti viena 61,79 kv.m trijų kambarių bute Šiltnamių gatvėje Nr. 11, teužgyvena nedaug šiukšlių ir retokai tenuneša jas į bendrą konteinerį, todėl 51,27 eur atliekų rinkliavos mokestis jai yra per didelis. Juolab panašios kvadratūros trijų kambarių butuose gyvenančios kelių asmenų ar didesnės šeimos moka tiek pat. Pasak A.Bukienės, nesunku juk rinkliavos gavėjams ar administratoriams patikrinti, kiek butuose gyvena asmenų? O gal atliekų surinkėjai, skaičiuodami pastarąjį mokestį, atsižvelgia į daugiabučio Šiltnamių g. 11 kieme esančio konteinerio dažnokai išvežamą turinį, kurį nuolatos papildo ne vien gyvenamojo namo gyventojai, o ir prašalaičiai, automobiliais atvežantys atliekų maišus ir apšiukšlinantys jo prieigas? Jautri aplinkai druskininkietė A.Bukienė priduria, kad dažniau po daugiabučio Šiltnamių g.11 kiemą ir šalia jo turėtų pasidairyti komunalininkai, nes reikia nugenėti netoliese augančius šermukšnį ir ąžuolą, apkarpyti šalia gretimo pastato iškerojusią gyvatvorę, pagaliau išvalyti nuo atliekų čia pat tekantį Grūtos upelį. Nors ponia Anelė gyvena trečiame aukšte ir jai sunkoka dažnai nulipti, kieme, šalia daugiabučio, akmenimis atsitvėrė gėlių ir kitokių augalų darželį, kurį rūpestingai prižiūri. „Druskonis“ pastebėjo, jog daugiabučiame Šiltnamių g. 11 gyvena ir daugiau aplinkos puoselėtojų. Tai liudija pavasarinėmis gėlėmis užsodintas Grūtos upelio kranto nuolydis. 

Pusantrų metų neišėjo iš ligoninės

   Kadangi taip jau atsitiktinai sutapo, jog pokalbis su A.Bukiene įvyko gegužės 2-ąją, jos 81-ojo gimtadienio dieną, be abejo, parūpo aktyvios bendruomenės narės patirtys. Juolab savo namų garbingoje vietoje ji saugo reikšmingą apdovanojimą Vyčio Kryžiaus ordino medalį, kurį jai 2005 m. įteikė Prezidentas Valdas Adamkus. Šis apdovanojimas susijęs su skaudžia 1991-ųjų metų Sausio 13-osios patirtimi, kuomet A.Bukienė drauge su kitais druskininkiečiais budėjo prie televizijos bokšto ir pateko į tragiškų įvykių sūkurį. Kai naktį prie TV bokšto privažiavo karinės mašinos ir tankai, druskininkiečiai kartu su kitais laisvės gynėjais keliomis eilėmis susikibo rankomis prieš pat tankų pabūklus it gyvoje barikadoje. Nuo vaikystės giliai tikinti A. Bukienė užgiedojo „Marija, Marija“. Jai pritarė susikabinusi rankomis minia. Kai tankų pabūklai pradėjo šaudyt į viršų ir važiuot tiesiai į žmones, gynėjų minia pakriko. Traukdamasi Anelė užkliuvo už šviesstulpio ir krito be sąmonės. Kai atsigavo, aplinkui zujo tankai ir šarvuočiai, gulėjo negyvi ir sužeisti žmonės. Dar neatsitokėjusi pradėjo ieškot savų. Anot A.Bukienės, prie vieno iš tankų stovėjo pakalikas M.Burokevičius ir aiškino anglams žurnalistams, kad lietuviai patys aukas išprovokavo. Anelė ir kiti žmonės jį išvadino melagiu bei paaiškino užsienio žurnalistams, kaip viskas vyko iš tikrųjų. „Vaizdas buvo toks kaip dabar Ukrainoj,“ – palygina ponia Anelė.   Galiausiai susirado autobusą iš Druskininkų ir laukė kitų atvykusiųjų, tačiau ne visi sugrįžo. Dalis druskininkiečių pasiliko. 
   „Pusantrų metų neišėjau iš ligoninės,“ – apie Sausio 13-osios įvykių pasekmes sveikatai pasakoja Anelė. „Nuo pabūklų smūgių buvo pažeista galva, ausys, akys. Iki šiol tai jaučiu,“ – sako A.Bukienė, turinti nukentėjusios nuo 1991 m. sausio 13-ąją vykdytos agresijos statusą. Kaip nepriklausomybės gynėja prokuratūros buvo pakviesta liudyti Sausio 13-osios byloje ir akistatoje su M.Burokevičiumi patvirtino jo dalyvavimą tuose įvykiuose, melavimą apie juos. A.Bukienei apmaudu, jog mūsų savivaldybės valdžia Sausio 13-osios dalyviams nerodo tinkamo dėmesio, ypač valstybinių švenčių metu. 

Išgyveno asmeninį skausmą 

   Išgyventi skausmingas asmenines patirtis, susijusias su dvejomis nepavykusiomis vedybomis, A.Bukienei pirmiausia padėjo gilus tikėjimas ir atsakomybė už vaikus. Užaugino du vaikus Rimutį ir Neringą, kurie gyvena ir dirba Druskininkuose, turi anūkus, kurie taip pat pasilikę Lietuvoj, ir tris proanūkius.       „Visuomet mane saugojo malda,“ – sako ponia Anelė savo kambaryje prie savotiško altorėlio, kuriame pakabintos ir sudėtos krikščioniškos relikvijos. Dalis jų parsivežtos iš šventų vietų, kai dar galėjo piligrimines keliones ištverti. Dabar be jų tenka apsieiti, nes kojos sunkiai juda. Tiek ponios Anelės butą, tiek išraiškingą altorėlį pašventino jos namuose apsilankęs Druskininkų klebonas V.Vaišvilas. „Kai negaliu užmigti, pagrindinis mano vaistas yra „Marijos Radijas“, teikiantis ramybę,“ – aiškina ponia Anelė, nuoširdžiai tikinti nuo pat vaikystės gimtajame Miroslave, Alytaus rajone. Ten gimė darbščių ūkininkų šeimoje, dešimtoji iš dvylikos vaikų. Baigusi Miroslavo mokyklą ir medicinos mokyklą, pradėjo dirbti pagal paskyrimą felčere Varėnos rajono Panočių kaime. Ten sukūrė šeimą, gimė sūnus. Vėliau persikraustė į Varėną, dirbo akušere vietinėje ligoninėje. Po to likimas nuvedė net iki Pakruojo, kur gimė dukra. Druskininkuose Bukų šeima apsigyveno devintajame dešimtmetyje. A.Bukienė iki pat pensijos sėkmingai dirbo „Vilniaus“ sanatorijos akušeriniame skyriuje. 
   Gyvenimo nuoskaudas primiršti poniai Anelei padeda ir domėjimasis Druskininkų, Lietuvos bei pasaulio visuomeniniais bei politiniais įvykiais, kuriuos principingai vertina, stebėdama mėgiamas televizijos laidas. Nors sveikata stabdo, tačiau nelieka abejinga aplinkai, kurioje gyvena. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.