Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Sugrąžino universiteto atminties diplomus

Julijos Verbiūtės studijų knygelė

   Balandžio pradžioje Vilniaus universitetas atminties diplomais pagerbė ir į savo bendruomenę grąžino 27 buvusius jos narius, kurie dėl totalitarinių režimų veiklos negalėjo baigti VU laiku. Mirusiųjų atminties diplomai buvo įteikti artimiesiems. „Niekada ne per vėlu įgyvendinti istorinį teisingumą“, – Atminties diplomų įteikimo ceremonijoje sakė Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas. Jis pabrėžė, kad tai svarbu ir šiandienos kontekste, kai Ukrainoje vyksta agresorės Rusijos karas. Po gana preliminaraus pirminio tyrimo yra apie tūkstantis pretendentų į Atminties diplomą. Daliai iš jų Atminties diplomai jau sugrąžinti. 
Vilniaus universiteto atminties diplomai sugrąžinti ir dviems mūsų žemietėms - Adelei Lazickaitei (Mizarienei) ir Julijai Verbiūtei. 
   Adelė Lazickaitė (Mizarienė) gimė 1929 m. Krivonių kaime, Leipalingio valsčiuje. 1939 m. baigė pradžios mokyklą. Nuo 1941 m. tęsė mokslus ir 1948 m. baigė Kretingos gimnaziją. 1948 m. įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Stomatologijos skyrių, tačiau netrukus mokslus nutraukė tremtis – 1949 m. kovą buvo ištremta į Irkutsko sritį. 1952 m. norėdama tęsti studijas kitoje aukštojoje mokykloje, Adelė kreipėsi į Vilniaus universitetą prašydama atsiųsti brandos atestatą. Iš tremties paleista tik 1957 m.
  Julija Verbiūtė, Antano, gimė 1928 m. Bartelių kaime, Veisiejų valsčiuje. 1940 m. įstojo į Leipalingio gimnaziją ir 1946 m. ją baigė. Tų pačių metų rugpjūtį pateikė prašymą stoti į Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Farmacijos skyrių. 1948 m. birželio 22 d. buvo išbraukta iš studentų sąrašų „kaip nelankiusi universiteto“ (esą žinojo apie jaunimo priklausymą antisovietinei organizacijai, apie tai nepranešė ir bandė gauti per juos padirbtus dokumentus). Remiantis duomenų bazės „Lietuvos gyventojų tremtys ir kalinimas Sovietų Sąjungoje“ informacija, galima daryti prielaidą, kad 1948 m. buvo suimta ir išsiųsta į Komiją. 1954 m. pateikė prašymą, kad universitetas išduotų pažymą apie išklausytus kursus. Gyvenamąją vietą nurodė Druskininkuose. Tokia pažyma buvo pateikta.

„Druskonio“ inf. 


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.