Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Apie nagingą Joną iš Švendubrės
   Joninių išvakarėse toje pačioje Švendubrės sodyboje „Druskonis“ iškart du Jonus aptiko, suprantama, vietinių gyventojų dėka. 
   Vienas nagingiausių švendubrėnų Jonas Salanavičius, šių metų gruodį švęsiantis savo 90-ies metų jubiliejų, įsikūręs vadinamo magazino kalno papėdėje, tuose pačiuose namuose, kur ir jo seneliai, ir tėvai gyveno. „Ant šio kalno buvo sandėliai, vadinami magazinais, kuriuose produktus saugodavo, todėl šį kalną taip ir praminė,“ – prisimena senus laikus J.Salanavičius. 
   Iki šiolei išlikę Jono senelio įrengti sodybos varteliai, pro kuriuos ir arkliais jodavo, ir gyvulius varydavo. Jonas Salanavičius šioje sodyboje gimė, augo, į Švendubrės pradinę mokyklą eidavo. Iš čia į kariuomenę buvo išlydėtas. Daugiau nei trejus metus Tadžikijoje tarnavo. „Nors ten buvo labai karšta, iki 45 laipsnių temperatūra pakildavo, bet drausmė patiko,“- sugrįžta į pokario metus sodybos šeimininkas. Į šią paveldėtą sodybą žmoną iš Grūto atsiviliojo. Čia Salanavičių sūnus gimė, močiutės užsispyrimu irgi Jonu pavadintas. Iki šiolei jis su tėvais tebegyvena. Iš šių įkalnės namų vyresnysis Jonas dviračiu, motoroleriu ar motociklu į darbą Druskininkuose kasryt važiuodavo. Po karo dirbo sanatorijoje, vėliau 38-erius metus iki pat pensijos – Druskininkų statybos valdyboje. Joninių šventes Druskininkų statybininkai smagiai atšvęsdavo. Brigados narius, be Jono iš Švendubrės, dar keli Jonai turėdavo pavaišinti, tad Joninių dieną po statybos darbų visi kurorto miškeliuose užtrukdavo. Jei giminės pasveikinti Jono atvažiuodavo, tai nuosavos sodybos kieme Joninių lauželį užsikurdavo. 
   „Jeigu nieko nedarysi, tai nieko ir nereiks,“ – priduria J. Salanavičius, nuolatos ką nors sugalvodavęs ir padarydavęs. „Ko tik nedariau?“ – tarsi savęs klausia, nes sumeistraudavo beveik viską, kas įmanoma. Daugeliui Švendubrės namų duris ir langus padaręs. Savo sodyboje dirbtuves įsirengęs, kur iki šiol jo paties sumontuotos obliavimo, tekinimo ir kitokios staklės dūzgia.    Sodybos kieme, be ornamentuotos pavėsinės, lauko baldų, išgražinto šulinio, iškasė ir išbetonavo baseinėlį, kuriame įvairias žuveles užveisė. Šalia baseinėlio, kuris netrukus vandens lelijomis pražys, sukonstravo vandens malūną. Jo velenus suka vanduo. „Pats sugalvojau ir sukūriau,“ – sako Jonas, primindamas ankstesnius metus, kai keturratį traktoriuką bulvėms vežti sukonstravo, iš Gardino autodetalių atsigabenęs. 
   „Laikas daro savo,“ – primena J.Salanavičius nepaliaujamai skubančius metus, kurie šiemet gruodžio 1-ąją jam taps jubiliejiniai – jau 90-ieji. Be abejo, dar judrus Jonas su savo bendravardžiu 57-erių metų sūnumi birželio 24-ąją vienaip ar kitaip atžymės ir bendrą šventę Jonines. „Druskoniui“ paklausus, ar daug Jonų Švendubrėje beliko, buvo išvardinti dar bent keli, kurių garbei galbūt bus ąžuolo vainikai nupinti bei laužai uždegti. 

„Druskonio“ inf.


Tėvas ir sūnus Jonai Salanavičiai savo sodybos kieme
Apipavidalintas šulinys


Jonas Salanavičius ant sofos, kurios atkaltę pats iš alksnio medienos sumeistravo


J.Salanavičiaus sumeistrautas bufetas


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.