Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Seimo Antikorupcijos komisija imasi tyrimo dėl Snow
  arenos
   R.Malinauskui ir jo bendražygiams - nemalonus siurprizas iš Seimo. Antikorupcijos komisija spalio 25 d. apsisprendė imtis tyrimo dėl Snow arenos reikalų. Pastaroji aiškinsis, ar buvo pagrįsta 6,4 mln. eur suma, kurią savivaldybei priklausantis vandens parkas paklojo nuostolingai čia dirbusiam slidinėjimo trasų operatoriui - R.Malinausko bičiulio Andriaus Stasiukyno bendrovei „Stamita“. Jei Druskininkų valdžia tikėjosi, kad „Gordijaus mazgu“ pramintais Snow arenos finansiniais sandoriais niekas daugiau nesidomės ir jie be pasekmių nuguls į savivaldybės istorijos stalčius, parlamentarų sprendimas išsireikalauti iš Druskininkų savivaldybės visus popierius, panašu, prilygo perkūnui iš giedro dangaus. R.Malinauskas feisbuke kaipmat pratrūko isteriškais pareiškimais apie „šmeižikišką skundą prieš Druskininkus“ ir parlamentinį „klounų šou“.

„Verslo modelis“ – už 6,4 mln. eur

   2019-aisiais metais kilęs skandalas dėl Druskininkų valdžios palaiminto žiemos pramogų verslo perpirkimo iš tuometinio Snow arenos operatoriaus - R.Malinausko bičiulio Andriaus Stasiukyno valdomos UAB „Stamita“ vėl kyla į paviršių. Užmaršties dulkes nuo šio 6,4 mln. eur „įkainoto“ sandorio, užkrauto ant savivaldybei priklausančio akvaparko sprando, dabar mėgins nuvalyti Seimo Antikorupcijos komisija. Spalio 25-ąją nuotoliniu būdu posėdžiavę parlamentarai nusprendė imtis tyrimo šiam Druskininkų sandoriui įvertinti.
   Dėmesys R.Malinausko unoru vadinamiems Snow arenos reikalams bus skiriamas, keliant klausimą, kaip čia taip išėjo, kad iš slidinėjimo trasų 2019 m. pavasarį su didžiulėmis skolomis iščiuožęs tuometinis operatorius UAB „Stamita“ gavo stulbinantį Druskininkų valdžios palaiminimą, kurio dėka savivaldybei priklausantis akvaparkas už 6,4 mln. eurų iš „Stamitos“ nusipirko „verslo modelį“, nors pačiai „Stamitai“, kaip paaiškėjo, tas verslas nešė tik nuostolį? Parlamentarai šį klausimą imasi nagrinėti, gavę Druskininkų savivaldybės tarybos narių, opozicijos atstovų Antano Balkės, Konstantino Rečkovo ir Gerardo Sokolovo prašymą įvertinti savivaldybės veiksmų teisėtumą, perimant uždarų slidinėjimo trasų verslą.

Kodėl reikėjo mesti šitokius pinigus?

   Snow arenos finansiniai rezultatai visuomet buvo laikomi lyg už devynių užraktų. Apie čia augusius nuostolius bendruomenė sužinojo tik 2019 m. pavasarį, kai iš savivaldybei priklausančio Snow arenos pastato tuomet pasitraukė debesį skolų turėjęs privatus operatorius – R.Malinausko gero pažįstamo, alytiškio Andriaus Stasiukyno valdoma UAB „Stamita“. Tuomet iš jos žiemos pramogų biznį skubiai už 6,4 mln. eurų su PVM perėmė savivaldybei priklausantis akvaparkas. Kaip žinia, 6 milijonai „Stamitai“ buvo pakloti ne už Snow arenos pastatus, nes šie ir taip priklausė savivaldybei, o tik už patį biznį – vadinamą „verslo modelį“. 
   Privatus operatorius, t.y. „Stamita“, verslo šiame „Druskininkų pasididžiavime“, panašu, atsisakė toli gražu ne iš gero gyvenimo. Remiantis informacija viešojoje erdvėje, UAB „Stamita“ 2014 m. patyrė 206 tūkst. Eur nuostolių, 2015 m. - 318 tūkst. Eur nuostolių. Iš 2019 m. akvaparko ataskaitų paaiškėjo, kam, perimant slidinėjimo trasų biznį, buvo sumokėtos UAB „Stamita“ skolos: vien tik elektros tiekėjui akcinei bendrovei ESO reikėjo pervesti beveik 400 tūkst. eur siekusią „Stamitos“ skolą, taip pat buvo padengtos ir kitos „Stamitos“ skolos, tarp jų beveik 113 tūkst. eur – UAB „Stamita“ buvusiems darbuotojams. 
    Tuometiniam Snow arenos operatoriui – UAB „Stamita“ pranešus, kad ji iš šio skolų privirusio verslo tepa slides, 2019 m. pavasarį R.Malinausko vadovaujama savivaldybės tarybos dauguma griebėsi slidinėjimo trasų „gelbėjimo plano“: Snow areną laikinai perėmusiam Vandens parkui buvo leista užstatyti turtą laikinos veiklos užtikrinimui, iš Šiaulių banko imti 4,5 mln. eur paskolą ir iš slidinėjimo trasų besitraukiančiam operatoriui UAB „Stamita“ už „verslo modelį“ sumokėti 6,4 mln. eur. Snow arenos idėjiniu autoriumi yra vadinamas būtent R.Malinauskas: prieš objekto statybą žiniasklaida nekart rašė, kaip“ jo galva pramušta būsimųjų kurorto slidinėjimo trasų idėja“. 
   Ar iš tiesų reikėjo ir kodėl reikėjo mesti šitokius pinigus – 6 mln. eurų A.Stasiukyno bendrovei, kurios pasitraukimas iš slidinėjimo trasų priminė „kudašiaus išnešimą iš skęstančio laivo“? Šiuos klausimus opozijos nariai pradėjo iškart kelti tiek vietos valdžiai, tiek teisėsaugos institucijoms.

Po Snow arenos aukciono – žmonių reakcija: “Kas čia per monkės biznis”?

   Savivaldybei priklausantis akvaparkas slidinėjimo trasą 2019 m. perėmė administruoti, kaip dėstė valdžios rūmai, „laikinai“ – vieneriems metams, kol bus surastas naujas slidinėjimo trasų operatorius. Bet tada prasidėjo visi karantinai, ir tas „laikinumas“ išsitęsė į trejus metus. 2022 m. planai pasikeitė – savivaldybė jau nusprendė skelbti aukcioną ir jame pardavinėti patį Snow arenos pastatą. 
    „Snow arena – ant prekystalio: pastatė už 30 mln. eurų, siūlo pirkti trigubai pigiau“, - pernai šaipėsi šalies žiniasklaida, pranešusi apie Druskininkų valdžios planus parduoti savivaldybei priklausantį objektą. Daug kas stebėjosi, kad Snow arena buvo pastatyta už 30 mln.eurų, o Druskininkų valdžia objektą pasiūlė pirkti trigubai pigiau: pradinė pastato kaina, plius dar ir su 8 ha valstybinės žemės sklypu, aukcione buvo išstatyta už 9,8 mln. eurų. 
    “10,25 mln. eurų už pramogų kompleksą „Snow arena“ aukcione pasiūlė Druskininkų savivaldybės valdoma įmonė Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“, - tokia štai žinia pernai rudenį apskriejo visą Lietuvą. Pirmasis šią naujieną džiūgaudamas pranešė R.Malinausko feisbukas, palydėtas tradicinių jo gerbėjų katučių ir tiesiai į akis jam drėbtų pastabų: “Jei privatus verslas nesiima rizikos, prisiims savivalda. Net liežuvis neapsiverčia tai vadinti investicija”.
   Dauguma vietinių ironizavo iš viešumoje transliuoto Malinausko džiaugsmo. “Kas čia per monkės biznis”? Tiek Snow arena, tiek akvaparkas priklauso tai pačiai savivaldybei, tai ką reiškia tas „aukcione pasiūlė 10,25 mln. eurų“? Kad savivaldybė perka pati iš savęs?“ - juokėsi žmonės iš šios „investicijos pagal Malinauską“ .
   Kai slidinėjimo verslą iš „Stamitos“ perpirko savivaldybei priklausantis vandens parkas, finansiniai stebuklai, deja, neįvyko. Akvaparko finansinės ataskaitos už 2019 m. atskleidė, kad Snow arena 2019 m. baigė su 284 tūkst. eur nuostoliu. 2020 m. Snow arenos nuostolis buvo beveik tris kartus didesnis: siekė beveik 800 tūkst. eurų. 2021 m. Snow arena atnešė 586 tūkst. eurų nuostolį.

Antikorupcijos komisijai iškėlė ne vieną klausimą 

   Į Seimo Antikorupcijos komisiją kreipęsi Druskininkų opozicijos nariai iškėlė ne klausimą. „Ar 2019 m. priimant sprendimą – pritarimą akvaparkui pirkti nuostolingą Snow arenos verslą už 6,4 mln. eur, nors pagal koncesijos sutartį tokių įsipareigojimų operatoriui UAB „Stamita“ nebuvo, buvo elgiamasi adekvačiai susiklosčiusiai situacijai? Ar to išdavoje nebuvo atliktas neteisėtas 6,4 mln. eur biudžeto lėšų plovimas? Ar teisėtai akvaparkui iš Druskininkų savivaldybės biudžeto buvo sumokėta/užskaityta 6,42 mln. eur, kadangi 2019 m. gegužę Druskininkų savivaldybės tarybos sprendime buvo numatyta akvaparkui atlyginti iš konkurso tvarka parinkto naujo ūkio subjekto – nepriklausomo pirkėjo sumokėtos sumos? Ar tokiu būdu buvo apeitas Vietos savivaldos įstatymas ir nupirktas verslas, pasitelkiant Konkurencijos tarybos nekompetenciją? Ar šios aplinkybės yra pagrindas pripažinti neteisėtais vadinamo „žiemos pramogų verslo“ pirkimo iš UAB „Stamita“ sandorį, taip pat Druskininkų savivaldybės organizuoto Snow arenos pastato aukciono išdavoje įvykdytą 6,4 mln. eurų kompensavimą akvaparkui už žiemos pramogų verslo įsigijimą iš UAB „Stamita”? - tokius klausimus rašte Seimo Antikorupcijos komisijai uždavė Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos atstovai. 
   Opozicijos nariai kreipimesį į parlamentarus taip pat kėlė klausimą, ar nuostolingo „biznio plano“ pirkimo suma nebuvo iš anksto sutarta tarp mero R.Malinausko ir jo bičiulio UAB „Stamita“ savininko A. Stasiukyno? Ar nebuvo tenkinami privatūs interesai? 
   Į parlamentarus savivaldybės tarybos nariai kreipėsi, paaiškėjus naujiems faktams ir aplinkybėms, susijusioms su paties Snow arenos pastato pardavimu. “Nors oficialiai Snow arenos objektą nupirko savivaldybei priklausanti bendrovė (akvaparkas), t.y. faktiškai objektą įsigijo pati Druskininkų savivaldybė, tačiau minėtos pardavimo sumos – 10,25 mln. eurų - Druskininkų savivaldybės biudžetas realiai taip ir negavo. Paaiškėjo, kad Druskininkų savivaldybė Snow arenos objektą nusipirkusiam Vandens parkui 2022 m. lapkritį „kompensavo“,t.y. grąžino 6,42 mln. eurų, kuriuos savivaldybės bendrovė 2019 m. už „verslo modelį“ sumokėjo iš Snow arenos pabėgusiai A.Stasiukyno bendrovei „Stamita“. Tai reiškia, kad už 28,7 mln. eur likutinės vertės Snow arenos pardavimą Druskininkų savivaldybės biudžetas tegavo vos 3 mln. eurų, - rašte Antikorupcijos komisijai akcentavo opozicijos nariai. - Šio sandorio pasekmėje Snow arenos verslo vykdytojas pastato aukciono dėka nepasikeitė, o savivaldybei priklausanti UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras Aqua“ iš laikino verslo vystytojo tapo ir verslo, ir pastato savininku. Kadangi Druskininkų savivaldybės administracija 2022 m. lapkritį iš savivaldybės biudžeto sumokėjo akvaparkui 6,42 mln. eur, t.y. kompensavo akvaparkui 2019 m. iš buvusio koncesininko „Stamita“ nusipirktą nuostolingą žiemos pramogų verslą (verslo modelį), šiuo atveju verslo modelio pirkėju/ savininku tapo pati Druskininkų savivaldybė”. 

Leptelėjo ir gavo atgal

   Spalio 11-ąją nuotoliniu būdu posėdžiavusi Seimo Antikorupcijos komisija iš Druskininkų valdžios sulaukė ne tik komentarų dėl Snow arenos sandorio, bet ir pretenzijų. R.Malinausko bendražygiai pareiškė reikalaujantys Antikorupcijos komisijos nario – 
parlamentaro Viliaus Semeškos nušalinimo nuo Snow arenos klausimo. Kaip žinia, druskininkietis V.Semeška yra buvęs savivaldybės tarybos narys, aktyviai dirbęs opozicijoje. Antikorupcijos narių, deja, neįtikino Druskininkų valdžios „argumentai“ apie tariamą V.Semeškos šališkumą bei „kenkimą Druskininkams ir druskininkiečiams“. 
   Posėdžio metu žibalo į ugnį šliūstelėjo R.Malinausko bendražygis, jo pavaduotojas L.Urmanavičius. „Ar jūs sutiktumėte atsiųsti medžiagą (audito kompanijos ataskaitą dėl Snow arenos verslo kainos), apie kurią kalbėjo V.Semeška?“ – į R.Malinausko pavaldinį tuomet kreipėsi Antikorupcijos komisijos posėdžiui pirmininkavęs Seimo narys B.Matelis. L.Urmanavičiaus atsakymas, panašu, pritrenkė ne vieną.“Pakartosiu dar kartą, kad mes bendrovės (UAB „Stamita“) sutikimo neturime, mes tiktais galėjome atiduoti institucijoms. Šiandien dienai negaliu pasakyti, niekas nepasikeitė“, - štai taip pareiškė R.Malinausko pavaldinys. „Bet mes ir esame institucija“, - po arogantiškai nuskabėjusio požiūrio į Seimo komisiją nesusilaikė ir parlamentaras V.Semeška. „Taip, jūs esate institucija, ir tyrimas nepradedamas. Jei reikės institucijai, mes tikrai pateiksime“, - užtikrintas, matyt, kad „čia niekas nieko nesiims“, pareiškė L.Urmanavičius. „Na matot. Tai kur čia paslaptis?“ - po tokios L.Urmanavičiaus prakalbos neišlaikė V.Semeška. „Tada kažkaip keistai skamba“, - Druskininkų valdžios atstovo pasirodymu nusistebėjo ir Seimo narys A.Kupčinskas. „Yra įsipareigojimas su bendrovėmis, mes pasirašėm sutartį“, - savo vis tiek bandė laikytis L.Urmanavičius.“Tai pradėkim tyrimą ir pasižiūrėkim tuomet“, - pasiūlė parlamentaras V.Semeška. 
   Įsiaudrinus komisijos nariams, posėdžiui pirmininkavęs B.Matelis pasiūlė išeitį: „Kaip supratau iš Druskininkų savivaldybės, jie prašo pradėti tyrimą, ir tada jie jau atsiųs tas ataskaitas“. Pagautas „už liežuvio“, L.Urmanavičius dar bandė nesėkmingai taisyti situaciją. „Mes neprašome pradėti tyrimo, pirmininke. Ir tokio nebuvo pasakymo“, – griežtu balsu pareiškė R.Malinausko bendražygis. Bet, kaip sako liaudis, žodis – ne žvirblis, išskrido - nesugausi. „Jūs sakėte, jeigu pradėsite tyrimą, tai, prašome, atsiųsime“, - L.Urmanavičių į „vietą pasodino“ Seimo narys B.Matelis.

Nusprendė pradėti tyrimą

   Spalio 11 d. Antikorupcijos komisijos nariai balsavo už darbo grupės sudarymą dėl Snow arenos sandorio, tačiau klausimas buvo atidėtas kitam posėdžiui, nes pritrūko kvorumo. Balsavimą tuomet sujaukė garsioji A.Širinskienė, vienintelė stojusi R.Malinausko bendražygiams į pagalbą: vykstant balsavimui, ši Seimo „lakštingala“ ėmė ir pradingo iš eterio. O jos balso ir pritrūko kvorumui, kad būtų priimtas sprendimas sudaryti darbo grupę. Prie Snow arenos reikalų Seimo Antikorupcijos komisija vėl grįžo spalio 25 d. vykusiame posėdyje.
   Kaip ir reikėjo numanyti, pradėjus kelti klausimus dėl Snow arenos reikalų, į viešąją erdvę su savo komentarais išsiveržė slidinėjimo trasų idėjiniu autoriumi laikomas R.Malinauskas. 
   „Ir vėl - surežisuotas konservatorių klounų šou prieš Druskininkus“, - pratrūko R.Malinausko feiskubas. Nuolat savo vardo knygą pristatinėjantis R.Malinauskas ne vieną prajuokino štai tokiu pareiškimu: „Apie tai, ką sau Druskininkų atžvilgiu leidžia konservatoriai – kviečiu pasižiūrėti mano interviu su Arnas Klivecka“. „Na, jau kaip rašytojas turėtų žinoti sakinių sandarą ir žodžių prasmę, kad interviu ima žurnalistas, o ne pašnekovas, bet čia tikriausiai ir buvo atvirkščias variantas?“, - socialiniuose tinkluose juokėsi žmonės. 
   Spalio 25 d. prie Snow arenos reikalų grįžusi Seimo Antikorupcijos komisija daugumos balsų pritarimu apsisprendė pradėti tyrimą. „Pilnas vaizdas susidarė tik 2022 metais, tuomet Druskininkų savivaldybė už bankrutuojantį, galima drąsiai pasakyti, verslą, sumokėjo 6,4 mln. eur. Ir aiškumo nėra, nes savivaldybė mums nenori pateikti „Ernst&Young” audito išvadų, kodėl būtent tokia suma. Dar daugiau – gavome savivaldybės tarybos narių laišką su papildoma informacija, paneigiančia tam tikrus savivaldybės mitus. Mums komisijoje būtina pasižiūrėti audito išvadą, taip pat gauti visas koncesijos sutartis, kokiu pagrindu buvo sumokėta 6,4 mln. eur ir už ką. Mūsų, kaip komisijos, pareiga yra išsklaidyti visas abejones“, - posėdžio metu pabrėžė parlamentaras V.Semeška. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.