Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Bręsta dar vienas skandalas: savivaldybei priklausantis
  akvaparkas pareiškė ketinantis pirkti Snow areną 

   Kaip žinome, savivaldybių pareiga yra rūpintis viešosiomis paslaugomis – vandens tiekimu gyventojams, šiukšlių išvežimu, viešųjų erdvių tvarkymu ir pan. Įstatymai aiškiai apibrėžia, kad komercine veikla turi užsiimti privatus verslas. Tačiau Druskininkuose, panašu, ši riba jau seniai išsitrynusi. Savivaldybei priklausantis akvaparkas - UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“ – tapo didžiuliu pramogų verslo kompleksu su savivaldybei priklausančiu vandens parku, viešbučiais ir kavinėmis. Savivaldybei priklausantis pramogų verslo konglomeratas, virtęs rimtu konkurentu viešbučius bei spa centrus Druskininkuose įkūrusiems privatininkams, neseniai pareiškė, kad plėsis dar toliau: savivaldybės įmonė ketina dalyvauti aukcione ir pirkti visą Snow areną. Šią savaitę paaiškėjo, kad tokiai savivaldybės užmačiai liepos 26 d. žalią šviesą uždegė Konkurencijos taryba. Ką reiškia tokia ekvilibristika: kad savivaldybė pirks objektą pati iš savęs? Savivaldybės taryboje dirbantys opozicijos nariai įtaria tokiu atveju kilsiantį didžiulį skandalą, kuriame daug dėmesio turėtų sulaukti ir R.Malinauskas su savo bendražygiais. Arenos nuostolis ir ketinimai ją pirkti

   Savivaldybei priklausanti UAB ,,Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA” praėjusius metus baigė su 350 tūkst. eur nuostoliu. Vertinant bendrovės vykdomos veiklos segmentus (vandens parkas, viešbučiai, gydykla, „laikinai administruojama“ Snow arena), matyti, kad „didžiausias akmuo po kaklu“ bendrovei yra slidinėjimo trasos: pernai Snow arena atnešė daugiau kaip pusės milijono eurų nuostolį – minusas siekė net 586 tūkst. eur. Nuostolingai 2021 m. dirbo ir gydykla, metus baigusi su 216 tūkst. eur nuostoliu. Savivaldybei priklausančią bendrovę pernai gelbėjo tik vandens parkas (uždirbęs 393 tūkst. eur pelno) ir viešbučiai (59 tūkst. eur pelnas). Tokį rezultatą atskleidė akvaparko finansinės ataskaitos už 2021 m., kurias viešai privalo skelbti savivaldybei priklausanti bendrovė. 
   Veiklos ataskaitoje bendrovės direktorius E.Antanaitis prisipažino: “Šiuo metu įmonei yra sudėtinga apibrėžti bendrovės veiklos planus dėl sunkiai prognozuojamos situacijos turizmo paslaugų rinkoje, rekordiškai išaugusio infliacijos lygio, pagrindinių veiklos resursų (žaliavų, medžiagų, energijos) kainų šuolių ir kitų nestabilumą iššaukiančių veiksnių“.
   Nežiūrint šių prognozių, savivaldybei priklausanti bendrovė neseniai daugelį nustebino savo apetitu toliau plėsti pramogų verslą – pranešė apie ketinimus aukcione pirkti patį Snow arenos pastatą. Ši iki šiol neviešinta informacija, kad akvaparkas audžia planus iš „laikino slidinėjimo trasų operatoriaus“ tapti jau pačiu Snow arenos savininku, paaiškėjo birželį paskelbtose bendrovės finansinėse ataskaitose už 2021 m. 
   Kaip žinia, didžiulis Snow arenos pastatas ir taip priklauso savivaldybei. Akvaparkas į slidinėjimo verslą puolėsi prieš trejus metus, kai 2019 m. biznio Snow arenoje netikėtai atsisakė krūvą skolų čia turėjusi UAB „Stamita“. Snow arenos idėjiniu autoriumi yra vadinamas būtent R.Malinauskas, todėl niekas labai ir nenustebo, kai arenos „gelbėjimo ratu“ tuomet tapo savivaldybei priklausantis akvaparkas. 

2020 m. nuostolis siekė beveik 800 tūkst. eur

   Snow arenos, liaudyje vadinamos „Malinausko unoru“, finansiniai rezultatai visuomet buvo laikomi tarsi paslaptyje. Apie čia augusius nuostolius bendruomenė sužinojo tik 2019 m. pavasarį, kai iš savivaldybei priklausančio Snow arenos pastato tuomet pasitraukė debesį skolų turėjęs privatus operatorius – R.Malinausko gero pažįstamo, alytiškio Andriaus Stasiukyno valdoma UAB „Stamita“. Tuomet iš jos žiemos pramogų biznį skubiai už 6,4 mln. eurų su PVM perėmė savivaldybei priklausantis akvaparkas – savivaldybės valdoma įmonė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“. Kaip žinia, 6 milijonai „Stamitai“ buvo pakloti ne už Snow arenos pastatus, nes šie ir taip priklauso savivaldybei, o tik už patį biznį – vadinamą „verslo modelį“. 
   Privatus operatorius, t.y. „Stamita“, verslo šiame „Druskininkų pasididžiavime“, panašu, atsisakė toli gražu ne iš gero gyvenimo. Remiantis informacija viešojoje erdvėje, UAB „Stamita“ 2014 m. patyrė 206 tūkst. Eur nuostolių, 2015 m. - 318 tūkst. Eur nuostolių.
Iš 2019 m. akvaparko ataskaitų paaiškėjo, kam, perimant slidinėjimo trasų biznį, buvo sumokėtos UAB „Stamita“ skolos: vien tik elektros tiekėjui akcinei bendrovei ESO reikėjo pervesti beveik 400 tūkst. eur siekusią „Stamitos“ skolą, kitam elektros tiekėjui – UAB „Enefit“ – beveik 168 tūkst. eur, taip pat buvo padengtos ir kitos „Stamitos“ skolos, tarp jų beveik 113 tūkst. eur – UAB „Stamita“ buvusiems darbuotojams. 
   Ar iš tiesų reikėjo ir kodėl reikėjo mesti šitokius pinigus – 6 mln. eurų A.Stasiukyno bendrovei, kurios pasitraukimas iš slidinėjimo trasų, vaizdžiai tariant, priminė „kudašiaus išnešimą iš skęstančio laivo“, čia jau kita tema.
   Akvaparko finansinės ataskaitos už 2019 m. atskleidė, kad Snow arena 2019 m. baigė su 284 tūkst. eur nuostoliu. 2020 m. Snow arenos nuostolis, kaip parodė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ finansinės ataskaitos, - buvo beveik tris kartus didesnis: 2020 m. slidinėjimo trasų nuostolis siekė beveik 800 tūkst. eurų. Pernai Snow arena atnešė 586 tūkst. eurų nuostolį.

Laikinai – jau treti metai

   Savivaldybei priklausantis akvaparkas slidinėjimo trasą 2019 m. perėmė administruoti, kaip dėstė valdžios rūmai, „laikinai“ – vieneriems metams, kol bus surastas naujas slidinėjimo trasų operatorius. Bet tada prasidėjo visi karantinai, ir tas „laikinumas“ išsitęsė į trejus metus. R. Malinauskas feisbuke aiškino, kad akvaparkas „tai daro laikinai ir pagal teisės aktus yra privaloma parinkti nuolatinį „Snow Arenos“ operatorių konkurso būdu“. Tačiau 
pernai planai, atrodo, pasikeitė – savivaldybė jau nusprendė skelbti aukcioną ir jame pardavinėti patį Snow arenos pastatą. „Po konsultacijų su teisininkais ir Konkurencijos taryba, buvo priimtas sprendimas skelbti viešą aukcioną“, – dėstė R.Malinausko feisbukas. 
   „Snow arena – ant prekystalio: pastatė už 30 mln. eurų, siūlo pirkti trigubai pigiau“, - šįmet gegužę ironizavo žiniasklaida, pranešusi apie Druskininkų valdžios planus parduoti savivaldybei priklausantį objektą. Deja, norinčių dėti pinigus į pastatą neatsirado: birželio pabaigoje organizuotas aukcionas neįvyko.
Daug kas stebėjosi, kad Snow arena buvo pastatyta už 30 mln.eurų, o Druskininkų valdžia objektą pasiūlė pirkti trigubai pigiau: pradinė pastato kaina, plius dar ir su 8 ha valstybinės žemės sklypu, aukcione buvo išstatyta - 9,8 mln. eurų. 
Kaip žinia, 2011 metais duris atvėrusi slidinėjimo trasa tuomet vadinosi „Snoras Snow Arena“. Skelbta, kad jos statybos kainavo apie 30 mln. eurų. „Statybas finansavo dabar jau bankrutavęs bankas „Snoras“, alytiškio A.Stasiukyno įmonei „Stamita“ paskolinęs 16,8 mln. eurų, o dar 11,6 mln. eurų gauta Europos Sąjungos paramos“, – anksčiau rašė naujienų agentūra BNS. 

Nustebino objekto pardavimo sąlygos

   Aukcionas dėl „Snow Arena“ vyko nuo birželio 23 iki birželio 27 dienos. Tačiau norinčiųjų įsigyti šį „Malinausko pasididžiavimą“ tada taip ir neatsirado.
   Galbūt atsakymas slypi minėtam aukcionui savivaldybės sudarytose objekto pardavimo sąlygose? Jose pagrindine nata skamba įpareigojimas aukciono laimėtojui „iki 2034 m. birželio 15 d. užtikrinti ūkinės veiklos Slidinėjimo trasose vykdymą, nepriklausomai nuo to, ar ūkinę veiklą vykdo jis pats ar pasitelkiami tretieji asmenys“. Su šiomis savivaldybės nustatytomis objekto pardavimo sąlygomis susipažinęs savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas dr.Juozas Šarkus kelia klausimą, ar jos tik ne palankiausios vieninteliam akvaparkui? Šiuose įpareigojimuose jam juoką sukėlė ir ypatingas valdžios dėmesys ant pastato kabančiam ženklui „Druskininkai Like“. „Iki 2035 m. gegužės 4 d. nenuimti, neuždengti ar kitaip neapriboti ant Slidinėjimo trasų stogo sumontuoto „Druskininkai Like“ reklamos ženklo matomumo, bei užtikrinti tinkamą jo priežiūrą ir, esant poreikiui, remontą“, - rašoma savivaldybės parengtose objekto pardavimo sąlygose. „Ar galima taip riboti milijonus į objekto pirkimą planuojančio įdėti naujojo savininko teises? O su tuo „Like“ ženklu išvis anekdotas. Čia tas pats, kaip parduoti kažkam mašiną ir priversti, kad naujasis savininkas mažiausiai 13 metų važinėtų su užrašu „Myliu uošvienę“, - juokėsi dr.J.Šarkus.
   Daugelį nustebinę savivaldybės įmonės Aqua planai tapti Snow arenos pastato šeimininke paaiškėjo visai neseniai. Akvaparko direktoriaus E.Antanaičio š.m. birželio 14 d. pasirašytame, viešai skelbiamos finansinės atskaitomybės aiškinamajame rašte už 2021 m. tiesiai šviesiai, ir net keliose vietose, aiškinama, jog „bendrovė ketina dalyvauti slidinėjimo trasų pastato su priedais įsigijimo aukcione“. 

Pasiūlė suskaičiuoti tikrą kainą

   „Reali galimybė nenuostolingai parduoti areną, mano manymu, yra nulinė. Už ES pinigus ir koncesininko indėlį pastatyta arena, matyt, yra stipriai nuvertėjusi, o arenos verslo kaina perkant, panašu, buvo nepagrįstai išpūsta, nes tai, matyt, atitiko kažkieno interesą. Todėl šiandien, po trejų metų vandens parko verslavimo, sakyčiau, nėra jokių aiškesnių verslo perspektyvų. O nuolatines savigyras ir aiškinimus, kad savivaldybė gali ir moka valdyti pramogų bei paslaugų verslus, pavadinčiau tiesiog apgailėtinais. Šiandieninė situacija ir faktai verčia pripažinti, kad pati verslo idėja ir investuoti dideli pinigai, panašu, nepateisino lūkesčių, tam tikra 
prasme, pavadinčiau, buvo ES lėšų „įsisavinimo blefas“, - nuomonę jau anksčiau išsakė savivaldybės tarybos narys A.Balkė. 
   „Didelis klausimas, kokia reali objekto ir verslo kaina, kas ir už kiek nupirks šį nuostolį nešusį objektą, - svarstė A.Balkė. - Pernai savivaldybės tarybos priimtame sprendime įtraukti objektą į privatizuojamų sąrašą nurodyta, kad savivaldybei priklausančios Snow arenos statinio likutinė vertė 2021 m. liepos 31 d. duomenimis – 28 mln. eurų. Nereikia pamiršti, kad Vandens parkas su savivaldybės tarybos palaiminimu 2019 m. pradžioje perimdamas areną, vien tik už „verslo modelį“ sumokėjo per 6 mln. buvusiai arenos operatorei - A.Stasiukyno bendrovei „Stamita“. Per 3 metus buvo dar investuota į arenos ledą, transportą ir t.t. Tai visa į objektą sudėta suma yra dar didesnė? Ir dabar štai pamatėme išstatytą rezultatą birželio mėn. aukcione: Druskininkų valdžios paskelbtą Snow arenos pradinę pardavimo kainą – 9,8 mln. eur“.
   Opozicijos narį taip pat nustebino naujiena apie akvaparko ketinimus dalyvauti Snow arenos pastato pardavimo aukcione. „Ką reiškia tokia ekvilibristika: kad savivaldybė pirks objektą pati iš savęs? Juk akvaparkas 100 procentų priklauso savivaldybei, kaip ir Snow arenos pastatas, kuris taip pat priklauso savivaldybei“, - stebėjosi A.Balkė.

Žiemos pramogos – „viešasis interesas“? 

   Kad toks variantas visai įmanomas, paaiškėjo šią savaitę. Liepos 26 d. Konkurencijos taryba paskelbė uždegusi žalią šviesą savivaldybės įmonės Aqua norams dalyvauti aukcione ir pirkti Snow arenos pastatą. “Kadangi neatsirado įmonių, pasirengusių savivaldybės paskelbtame konkurse nurodytomis sąlygomis teikti paslaugas, o šios yra būtinos tenkinti bendruomenės bendruosius interesus, susijusius su gyventojų fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena ir poilsiu, Konkurencijos taryba leido savivaldybei patikėti naujos ūkinės veiklos (slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo) vykdymą savo įmonei”, - rašoma Konkurencijos tarybos pranešime spaudai. 
   Iš šios tarnybos paviešintos informacijos paaiškėjo įdomių dalykų. Pasirodo, Druskininkų savivaldybė jau kitą dieną po neįvykusio pirmo aukciono įteikė raštą Konkurencijos tarybai su prašymu dėl sutikimo savivaldybės bendrovei pavesti naujos ūkinės veiklos vykdymą - slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą. Savivaldybės prašyme nurodoma, kad “neįvykus pirmajam aukcionui, siekiant užtikrinti nepertraukiamą slidinėjimo trasų eksploatavimą ir paslaugų jose teikimą, tokiomis pačiomis sąlygomis bus skelbiamas pakartotinis slidinėjimo trasų ir valstybinės žemės sklypo pardavimo aukcionas”, ir “”jeigu būtų gautas Konkurencijos tarybos sutikimas bendrovei pavesti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą, bendrovė įgytų teisę tokią veiklą vykdyti ir galėtų dalyvauti pakartotiniame slidinėjimo trasų ir valstybinės žemės sklypo pardavimo aukcione”. Druskininkų valdžia savo rašte dėstė,esą “kitiems ūkio subjektams galimybė dalyvauti pakartotiniame slidinėjimo trasų ir valstybinės žemės sklypo pardavimo aukcione nebus apribota”. 
   Konkurencijos tarybą kažkaip įtikino savivaldybės aiškinimai apie žiemos pramogų biznio “viešąjį interesą”, prašant sutikimo oficialiai prijungti šias pramogas prie nuolatinės savivaldybės įmonės Aqua veiklos. Ši sąlyga, kaip jau minėta, yra būtina akvaparkui siekiant dalyvauti Snow arenos pastato pirkimo aukcione. “Konkurencijos tarybos vertinimu, jeigu bendrovė laimės aukcioną, bus užtikrinta, kad ūkinė veikla bendrovei bus pavedama tokiomis pačiomis sąlygomis, kokios buvo nustatytos pirmosios konkurencingos procedūros metu, todėl tokiu savivaldybės sprendimu nebus teikiama privilegijų arba diskriminuojami atskiri ūkio subjektai ar jų grupės”, - taip šią savaitę pareiškė Konkurencijos taryba. Šis jos sprendimas - ne galutinis: jis gali būti skundžiamas administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
   Nelaukiant nieko, Druskininkų valdžia jau po dviejų dienų, liepos 28-ąją, portale evarzytynes.lt paskelbė pakartotinį Snow arenos pastato aukcioną. Skelbime nurodyta objekto su 8 ha žemės sklypu pirminė pardavimo kaina – lygiai tokia pati, kokia buvo ir pirmajame aukcione – 9,8 mln. eur. Dalyvių registracijai numatytos kelios dienos – nuo rugpjūčio 8 iki 10 d., aukciono pradžia - rugsėjo 2 d., pabaiga – rugsėjo 5 d. Nekilnojamojo turto agento vaidmens ėmęsis R.Malinausko feisbukas jau atvirai užsiminė: „jei neatsiras verslo, norinčio ir galinčio įgyvendinti šią viziją, objektą vystysime savo jėgomis”.

Klausimai Konkurencijos tarybai

   Konkurencijos taryba pateikė atsakymus į „Druskonio“ užduotus klausimus:
   - Konkurencijos taryba teigia 2022 m. birželio 28 d. gavusi Druskininkų savivaldybės prašymą dėl sutikimo patikėti naujos ūkinės veiklos vykdymą UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“. Kadangi tai – ne Druskininkų savivaldybės tarybos kreipimasis, prašome atsakyti, kas konkrečiai šiuo klausimu kreipėsi į Konkurencijos tarybą – R.Malinauskas, jo pavaldinė, savivaldybės administracijos direktorė V.Jurgelevičienė ar kas nors kitas?
   - Raštą, kuriuo Konkurencijos tarybai pateiktas prašymas, pasirašė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.
   - Ar Konkurencijos tarybai nekilo įtarimų, kad Snow arenos pastato pardavimo sąlygos galimai parengtos būsimo dalyvio - savivaldybės įmonės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ naudai?
   - Konkurencijos taryba įvertino skelbto aukciono sąlygas ir nenustatė jokių reikalavimų, kurie būtų nukreipti savivaldybės įmonės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ naudai ir kurių negalėtų įgyvendinti kiti subjektai, suinteresuoti „Snow“ arenos valdymu. 
   - Druskininkų savivaldybės įmonės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ direktoriaus š.m. birželio 14 d. pasirašytame finansinės atskaitomybės už 2021 m. aiškinamajame rašte dėstoma, kad „bendrovė ketina dalyvauti slidinėjimo trasų pastato su priedais įsigijimo aukcione“. Ar ši informacija Konkurencijos tarybai nekelia klausimo, iš kur savivaldybės įmonės direktorius, net neįvykus pirmajam aukcionui, žinojo, kad Konkurencijos taryba centrui Aqua taip ims ir uždegs „žalią šviesą“ tapti pakartotino aukciono dalyve? Ar tai reiškia, kad galimai buvo išankstiniai susitarimai su Konkurencijos taryba?
   - Dėl bendrovės planų dalyvauti pastato įsigijimo aukcione reikėtų klausti pačios savivaldybės įmonės. Savivaldybės prašyme Konkurencijos tarybai buvo nurodyta: „Jeigu būtų gautas Konkurencijos tarybos sutikimas bendrovei pavesti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą, bendrovė įgytų teisę tokią veiklą vykdyti ir galėtų dalyvauti pakartotiniame slidinėjimo trasų ir valstybinės žemės sklypo pardavimo aukcione“. Konkurencijos taryba visus savo sprendimus priima vadovaudamasi teisės aktų reikalavimais. Jeigu kyla abejonių dėl Konkurencijos tarybos veiksmų teisėtumo, juos galima skųsti įstatymuose nustatyta tvarka.
   - Ar Konkurencijos taryba mano, kad žiemos pramogų verslas yra iš tiesų viešosios paslaugos, kurias turi užtikrinti savivaldybė, „tenkinant bendruomenės bendruosius interesus, susijusius su gyventojų fiziniu aktyvumu ir poilsiu“? Kazino, naktiniai klubai taip pat susiję su gyventojų poilsiu bei fiziniu aktyvumu, - ar savivaldybė galėtų kreiptis į Konkurencijos tarybą ir dėl tokių paslaugų pripažinimo viešosiomis?
   - Konkurencijos taryba nepriima sprendimų dėl paslaugų pripažinimo viešosiomis paslaugomis ir tokių įgaliojimų neturi. Konkurencijos taryba vertina savivaldybių prašymus dėl leidimo pavesti naujos ūkinės veiklos vykdymą savivaldybės jau įsteigtam subjektui arba suteikti leidimą steigti naują subjektą tokios veiklos vykdymui, kai tenkinamos Vietos savivaldos įstatymo 9 str. 1 d. įtvirtintos sąlygos. Šiuo atveju Druskininkų savivaldybė į Konkurencijos tarybą kreipėsi dėl slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklos vykdymo. Būtent šiai veiklai, kuri savivaldybės įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ yra nauja ūkinė veikla, vykdyti ir buvo duotas Konkurencijos tarybos sutikimas. Savivaldybė niekada nesikreipė į Konkurencijos tarybą dėl sutikimo pavesti savo įmonei kavinių, restoranų ar naktinių klubų veiklos vykdymą. Kaip nurodyta Konkurencijos tarybos nutarime, slidinėjimo paslaugų teikimas yra susijęs su gyventojų fiziniu aktyvumu ir poilsiu.

Užduoti klausimai savivaldybei

   Klausimus „Druskonis“ nusiuntė ir savivaldybės administracijai:
„Konkurencijos taryba teigia 2022 m. birželio 28 d. gavusi Druskininkų savivaldybės prašymą dėl sutikimo patikėti naujos ūkinės veiklos vykdymą UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“. Kadangi tai – ne bendrovės steigėjo, Druskininkų savivaldybės tarybos kreipimasis, prašome atsakyti, kas konkrečiai šiuo klausimu kreipėsi į Konkurencijos tarybą – R.Malinauskas,V.Jurgelevičienė ar kas nors kitas, ir kokiu pagrindu?
   Savivaldybės įmonės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ direktoriaus š.m. birželio 14 d. pasirašytame finansinės atskaitomybės už 2021 m. aiškinamajame rašte dėstoma, kad „bendrovė ketina dalyvauti slidinėjimo trasų pastato su priedais įsigijimo aukcione“. Iš kur savivaldybės įmonės direktorius, nepasibaigus pirmajam aukcionui, žinojo, kad aukcionas taip ir neįvyks, o Konkurencijos taryba centrui Aqua duos sutikimą tapti pakartotinio aukciono dalyve? 
   “Druskininkų savivaldybė veiklą vykdo vadovaudamasi įstatymais ir kitais teisės aktais. Šiuo atveju į Konkurencijos tarybą Druskininkų savivaldybė kreipėsi vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymo 91 straipsnio 2 ir 4 dalimis bei Prašymų dėl savivaldybių vykdomos naujos ūkinės veiklos įvertinimo teikimo ir nagrinėjimo tvarkos aprašu”, - štai taip buvo atsakyta į minėtus klausimus, primenant apie liepos 28 d. paskelbtą pakartotinį Snow arenos pastato aukcioną.

„Arenos pardavimas pilnas paradoksų“

   „Garsiai deklaruotas Snow arenos pardavimas pilnas paradoksų. Gal jį jau galima vadinti tiesiog perdavimu akvaparkui? Aukciono sąlygos buvo surašytos su gausybe prievolių ir grasinimų teismais, siekiant, panašu, neišleisti objekto iš valdžios rankų. Parduoti areną nepriklausomam ir nepavaldžiam subjektui - tokių mero planų, manau, ir nebuvo? - nuomonę išsakė A.Balkė. - Po šio Konkurencijos tarybos nutarimo scenarijus gali būti toks, kad areną greičiausiai pirks savivaldybės akvaparkas, o gautus pinigus už „parduotą objektą“ reikės atiduoti atgal akvaparkui: savivaldybei iš biudžeto tokiu atveju tektų kompensuoti akvaparkui 3 metų arenos verslavimo išlaidas, kurios jau, matyt, gerokai viršija 7 mln. eurų. O gal net ir pinigų vienas kitam nereiktų pervedinėti pagal tokį scenarijų: pasirašys abu “tarpusavio užskaitos aktą” ir tiek? Tokiu atveju savivaldybė už patį pastatą gautų nulį arba nuostolį. Snow arenos pardavimą tuomet bus galima pavadinti “specialiąja privatizavimo operacija”. Jeigu, žinoma, tokį scenarijų nesustabdys atitinkamos valstybės institucijos“. 
   „Logiškas klausimas: kokia šio tikslo prasmė, jeigu akvaparkas, 6,4 mln. paklojęs už laikiną verslo perėmimą ir dar reikšmingas sumas sumokėjęs už įrangos atnaujinimą, per 3 metus turėjo šešiaženklius veiklos nuostolius? Ar vėl pirmoje vietoje mero ambicijos ignoruoti realybę ir šį objektą visomis propagandinėmis priemonėmis vaizduoti kaip naudingą bendruomenei, nors pats akvaparkas su visais padaliniais palaipsniui jau tampa “Titaniku”? Faktai nedžiugina: deklaruotos akvaparko skolos bankui - 8,5 mln. eurų, bankui užstatyti pastatai, Snow arenos pastato vertę, panašu, “suvalgė”nuostolingas verslas (skolos), turizmo sektorius nerodo atsigavimo požymių. Objektyvi situacija verčia mąstyti kritiškai ir planuoti strateginius pokyčius. Nenustebsiu, jei meras nuo kaltinamųjų suolo ir toliau seks savo pasakas apie priešų pinkles ir sugriautus didingus planus, tačiau bendruomenei teks pripažinti, kad naivumas, lengvatikystė, neatsparumas propagandai taip pat turi neišvengiamas pasekmes“, - nuomonę išsakė A.Balkė.

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.