Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Suabejojo, ar efektyviai naudojamas savivaldybei
  priklausantis turtas
   „Kalbant apie šiais metais parduotus savivaldybės, t.y. mums visiems priklausančius objektus, bendruomenei turėtų rūpėti, kas juose bus daroma, ar tai tik tam tikrų subjektų investuojamos lėšos į objektą, norint po kurio laiko jį tiesiog perparduoti“, - rugpjūtį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje valdžios gebėjimais efektyviai naudoti savivaldybės turtą suabejojo opozicijos atstovas Antanas Balkė. 

Pernai aukcione pardavė 4 objektus


   Rugpjūtį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje vietos politikai patvirtino Druskininkų savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo 2021 m. ataskaitą. Minėtą dokumentą posėdyje pristatęs savivaldybės administracijos investicijų ir projektų valdymo skyriaus vyr.specialistas Gintaras Grigoras aiškino, jog „didžiausią savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto dalį valdo, naudoja ir disponuoja juo patikėjimo teise Druskininkų savivaldybės administracija“. Pasak jo, savivaldybės administracijos apskaitoje esančio savivaldybės turto vertė siekia 134 mln. 74 tūkst. eurų, o tai sudaro daugiau nei 80 proc. viso savivaldybės turto.
   Pagal šią ataskaitą pernai Druskininkų valdžia savivaldybės būsto nuomininkams pardavė keturis butus, taip pat viešame elektroniniame aukcione už 4,3 mln. eur pardavė keturis objektus, įtrauktus į aukcione parduodamo Druskininkų savivaldybės nekilnojamojo turto sąrašą. Taip pat pernai vietos valdžia įsigijo vieną butą, skirtą savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai.
Praėjusiais metais buvo sudarytos dvi ilgalaikės nekilnojamojo turto nuomos sutartys. Jomis išnuomotas turtas – negyvenamosios paskirties patalpos Ligoninės g. 30, Druskininkuose, bei negyvenamosios paskirties patalpos buvusiame „Drobės” verpimo fabrike Viečiūnuose. Taip pat pernai buvo pasirašyta krūva sutarčių su prekeiviais: per 2021 m. sudaryta 31 trumpalaikė turto nuomos sutartis dėl infrastruktūros, skirtos prekybai ar paslaugoms teikti nuo laikinųjų prekybos įrenginių, nuomos. Praėjusiais metais buvo išnuomoti 46 infrastruktūros objektai.
Praėjusiais metais savivaldybei nuosavybės teise priklausančio ilgalaikio materialiojo turto vertė sumažėjo 22-iem milijonais 367 tūkst. eurų, t.y. susitraukė 10,46 proc. Didžiausią įtaką šio turto vertės mažėjimui, kaip skelbiama ataskaitoje, turėjo turto – slidinėjimo trasų įtraukimas į parduodamų objektų sąrašą.
99,9 proc. efektyviai?
   „Kalbant apie savivaldybės turtą, vienas iš esminių rodiklių yra turto naudojimo ir valdymo efektyvumas. Šia prasme lyg ir jokių vertinimų pasisakyme nesigirdėjo. Gal būtų galima bendruomenei pristatyti efektyvumo rodiklius“, - į ataskaitą posėdyje pristačiusį G.Grigorą kreipėsi savivaldybės tarybos narys Antanas Balkė. 
   „Bandėm konsultuotis ir su kitomis savivaldybėmis, situacija panaši, neįmanoma palyginti efektyvumą skirtingos paskirties turto. Vėlgi galbūt galėtume pasakyti, ar efektingai buvo valdomas ir naudojamas turtas, nereikalingas turtas, kaip minėjau, įvyko keturi aukcionai, nereikalingas turtas buvo parduotas, gautos lėšos, nu, vadinasi, tai bendrąja prasme, ko gero, kad turtas buvo valdomas tikrai efektyviai, o kaip tuos rodiklius paskaičiuoti, tai tiesiog sakau, konsultavomės su kitom savivaldybėm, ir kitos savivaldybės nelabai turi kažkokių tai metodų ir vertinimo kriterijų, kaip tą padaryti,“ – štai toks buvo G.Grigoro atsakymas. 
   Kaip ir reikėjo numanyti, situaciją taisyti (kokios čia dar gali būti dvejonės visuomet teisios valdžios veikloje?) iškart puolė posėdžiui pirmininkavęs R.Malinauskas. „Papildydamas vedėjo pavaduotoją, galiu pasakyti, turtas valdomas 99,9 proc. efektyviai, nes kada nereikalingo turto reikėjo pasiūlyti ar ukrainiečiams ar kažką, deja, net tokio turto neturim savivaldybėje, - taip ėmė aiškinti R.Malinauskas. - Esam beveik vienintelė savivaldybė, kuri nereikalingo, nenaudojamo turto neturi, jis arba privatizuotas, arba kažkas jame vykdo veiklą“.

Priminė „Nemuno“ medinukus

   „Norėčiau dėl valdymo efektyvumo pasakyti keletą pastabų. Turėdamas minty ir privatizavimo pavyzdžius, ir tam tikrą ilgesnį laikotarpį, - posėdyje žodžio paprašė A.Balkė, toli gražu nepatikėjęs R.Malinausko praneštais efektyvumo rodikliais. - Visų pirma praktika tokia, kad nemažai parduotų pastatų ilgai stovėjo tušti, jie prarado tam tikras kondicijas, ir tokia strategija vargu ar buvo pateisinama. Ypatingai turint omeny, sakykim, „Nemuno“ sanatorijos medinius pastatus, kurie 8 metus buvo laikomi tiesiog supuvimui, o paskui nugriauti. Kažkas panašaus ir su ligoninės reabilitaciniais korpusais, juo labiau, kad šiandien mes neturime jokios informacijos apie jų naudojimo, pritaikymo ar kažkokius renovacinius planus. Tai reiškia, kad net ir parduotas turtas nekeičia savo būsenos. Tokie dalykai, manau, turėtų būti vertinami. O kalbant apie šiais metais parduotus objektus, tai bendruomenei taip pat turėtų rūpėti, kas juose bus daroma ar nedaroma, ar tai tik tam tikrų subjektų investuojamos lėšos į patį objektą, norint po kurio laiko jį tiesiog perparduoti. Tokios praktikos, žinoma, nelabai būtų priimtinos“.
   Po šio A.Balkės pasisakymo R.Malinauskas pradėjo skaityti sprendimo pavadinimą, - atseit, klausimas buvo apie savivaldybei priklausantį turtą, o ne parduotą privatininkams. Anot R.Malinausko, „privatus turtas, kaip jis yra valdomas, savivaldybė neturi įtakos arba visiškai arba beveik visiškai“. „Mes negalime atsakyti už didelius pažadus neoficialiuose pokalbiuose ir po konkurso - tai dėl karo, tai dėl kažko tai, - taip ėmė aiškinti R.Malinauskas. - Kaip, pavyzdžiui, K.Dineikos parke privatizuoti pastatai po šiai dienai nepakrutinti. Įdomu būtų gauti pasiūlymą, kaip juos ir už kurios vietos pakratyti, kad pagaliau kažkas prasidėtų“. 
   „Kaip manote, ar vietos valdžia, kaip bandė įrodinėti R.Malinauskas, yra iš tiesų tokia bejėgė prieš savivaldybės turtą nusipirkusio privataus verslo planus? Negi pardavimo sutartyse neturėtų būti atitinkamų saugiklių ar įpareigojimų investuotojams?“ - „Druskonis“ paklausė savivaldybės tarybos narį A.Balkę.
   „Valdžios argumentų plokštelė, panašu, keičiama pagal poreikį pateisinti savo veikimą/neveikimą. Pardavimo sąlygos, turto ir žemės mokesčiai - tai tie instrumentai, kuriais galima naudotis siekiant tinkamo parduodamų objektų naudojimo, - nuomonę išsakė A.Balkė. - Blogiausias variantas, kai dideli savivaldybei priklausantys pastatai daug metų buvo ir nenaudojami ir neparduodami, tokiu atveju šio turto naudojimo efektyvumas faktiškai buvo minusinis, nes buvo neišvengiami priežiūros kaštai bei amortizacinis turto nuvertėjimas. Jeigu 2008 m. perimant „Nemuno“ sanatoriją, buvo drąsiai teigiama apie 20 mln. (litų) pastato vertę, tai 2021 m. objektas su 2 ha žemės sklypu miesto centre parduotas už 3,5 mln. eurų, o supūdyti ir nugriauti 3 mediniai pastatai galėjo būti pakankamai patrauklūs investuotojams, bei galimybė turėti patrauklią kurortinę architektūrą. Kita objektyvi ir efektyvi nekilnojamojo turto naudojimo galimybė - nuoma, kuri duoda pastovias įplaukas į biudžetą. Tik čia, manau, akivaizdžiai trūksta ir skaidrumo, ir tikslingesnio valdžios veikimo. Pajamos iš savivaldybės nekilnojamojo turto galėtų būti žymiai reikšmingesnė biudžeto dalis ir visuomenei nešti didesnę naudą“.

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.