Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  “Būti savimi man tikrai nenuobodu,”- sako iš Druskininkų
  kilęs aktorius 


D.Jančiausko asmeninio archyvo nuotraukos

Ramunė KARLONIENĖ 

   Draugai ir bičiuliai Šiaulių dramos teatro aktoriaus Daliaus Jančiausko (48 m.) dzūkišką kilmę identifikuoja labai greitai, “geros širdzies žmogumi” pavadindami. O ir jis pats save apibūdina kaip itin jautrią asmenybę. 

Garbės ratai dviračiu sugrįžus 

   Paklaustas apie gyvenimo iššūkius ir išdaigas, aktorius sako: “Kiekvieno spektaklio kūrimas, žiūrovų reakcijos, o ir šiaip kasdienė diena yra tam tikri iššūkiai tiek meno pasaulio, tiek eiliniam žmogui”. Bendravimą su draugais, kalbėjimą ir išsikalbėjimą laikantis vienu svarbiausių momentų žmogaus gyvenime vyras neslepia neretai pasiilgstąs ir vienumos. 
“Likus vienam nekyla klausimų, ką veikti, kaip dažnai klausia vaikai, - šypsosi aktorius.-Skaičiuojant 48-uosius gyvenimo metus, būti su savimi man tikrai nenuobodu”.
   “Širdy esu druskininkietis, - sako D.Jančiauskas. - Vos tik parvykęs gimtinėn, sėdu ant dviračio ir minu, kaip pats vadinu, garbės ratą po kurortą ir jo apylinkes: Mergelių akys, Meilės sala, Raigardas… Akis nepraslysta nė pro vieną naują gėlyną, skulptūrą…” 
   Iš Šiaulių, kur gyvena ir dirba teatre jau 26 metus, Dalius grįžta retai. Išskyrus pirmą pandemiją, kai Druskininkuose praleido 8 mėnesius. “Tėvui buvo lengviau, nes po motinos mirties galėjau ilgą laiką būti šalia”. Tąjį kartą aktorius vadina ilgiausiomis atostogomis.

Teatras ar televizija?

   D. Jančiauską daugelis prisimena iš televizijos laidos “Baltojo katino svetainė”, taip pat iš keleto lietuviškų serialų. Nors ne visuose televizijos projektuose jis sutinka dalyvauti, ne viskas televizijoje jį žavi, vis dėlto atlygis, palyginti su aktoriaus duona teatre, neabejotinai skiriasi. Paklaustas, ką renkasi - teatrą ar televiziją, Dalius išlieka lojalus: abi specifikos labai įdomios. Tik štai filmuojamas negali pasitaisyti, o spektaklyje kiekvienąkart galima tobulėti. Televizijoje vyksta darbas su kamera, kuri fiksuoja kiekvieno vyzdžio krustelėjimą, reikia išlikti ne tik budriam, bet ir gebėti identiškai pakartoti veiksmus, mimiką, garsus. 
   Teatro scena prietemoje to nereikalauja, tačiau reikalauja jausminio impulso ir ryšio su žiūrovu. Kino mene viskas dar preciziškiau. Tarkim, kuo pasižymi žinomi ir brangiausiai apmokami Holivudo aktoriai, tokie kaip Angelina Džoli ir Bradas Pittas ir kt.?
   Jie geba tą pačią sceną suvaidinti 100 kartų ir lygiai taip pat. Kine darbas labai sunkus ir sudėtingas. Netgi sužymimos vietos, iki kur gali ištiesti ranką. Dėl to sunkiausia filmuoti vaikus.

Kiekgi tų spektaklių?

   Kiek vaidmenų turi savo aktoriaus kraitėje, D.Jančiauskas nebūtų skaičiavęs, jei ne vieno jo gimtadienių žaidime įstrigęs klausimas, dėl kurio buvo priverstas suskaičiuoti. 62 vaidmenys ir smulkūs vaidmenukai. Ievos Stundžytės režisuotame spektaklyje “Man šiandien Hamletas”, šiuo metu keliaujančiame po Lietuvą, karaliaus, brolio žudiko Klaudijaus personažas, brangus kaip visi kiti. Be kita ko, šio spektaklio istorija išskirtinė: prieš premjerą, kuri buvo planuota 2021 metų gegužę, kovidu susirgo aktorė, paskui susirgo ir režisierius, taigi į pagalbą atskubėjo režisierė Ieva Stundžytė su savo vizija. Atsivežė choreografę, kuri du mėnesius kiekvieną rytą aktorius mankštino ir sustatė šokius. Spektaklis skirtas “Hamletą” perteikti mokiniams suprantama kalba, todėl specialiai jam kurti šiuolaikiniai šokiai ir muzika suteikė savito žavesio. 

Klaudijaus atgailos klausimas

  
Už Klaudijaus vaidmens sukūrimą spektaklyje “Man šiandien Hamletas” Šiaulių miesto savivaldybė D.Jančiauskui skyrė premiją. 
   “Nei vienas personažas nėra tik teigiamas ar neigiamas, nesvarbu, ar Šekspyro, ar kurio kito autoriaus kūryboje, kiekvienas yra žmogus”, - sakė D.Jančiauskas. Aktorius vaidindamas pirmiausiai stengiasi įsikūnyti į personažą ne tik empatiškai pajutęs jojo jausenas, bet ir įliejęs savo žmogiškos patirties. Persikūnijimas atima jėgų ir laiko: aktorius skaito literatūrą, kūrimo procesas vyksta ir dieną, ir naktį, kitaip tariant, susitapatinęs gyveni savo personažo gyvenimą. Karaliaus Klaudijaus dramos kulminacinę sceną - monologą, sakomą po spektaklio “Pelėkautai”, D.Jančiauskas susidėliojo pats. Ilgai tobulino, gilino, tuščios vonios detalę keitė pilna vandens, po to tas vanduo buvo išpilamas tiesiog scenoje. O Klaudijaus atgailos klausimas tebelieka atviras žiūrovo pasaulėjautai ir sąžinei.
“Kiekvienas esame bandę atgailauti, bet ar visada pastangos vaisingos?” - klausia D.Jančiauskas ir priduria: “Neretai toji moralinė našta per sunki, ir mus, mirtinguosius, valdantys instinktai, prigimtis, nuodėmingi troškimai per stiprūs, kad gėris triumfuotų”.

Spektaklis ant ratų


   Aktoriaus duoną vadinąs sunkia ir nedėkinga D.Jančiauskas sako iš uždaroko būdo lietuvio žiūrovo pasigendąs atvirumo. Retas kuris po spektaklio išdrįsta prieiti ir padėkoti. Kitose šalyse aktoriaus kultas ryškesnis, o Lietuvoje daugelis žino tik tuos, kurie pasirodo televizijos ekrane. Nors neseniai tik Šiauliuose rodytas spektaklis “Pakeliui” sulaukė itin didžiulio susidomėjimo. 40 vietų autobuse sėdintys žiūrovai išgyveno vieno personažo istoriją - nuo gimimo iki senelių namų. Techniškai daug klausimų kėlusiame spektaklyje scenos kėlėsi į 6-7 lokacijos/sustojimo vietas, kur, autobusui sustojus, buvo vaidinama. 
   ”Nuo rugsėjo vidurio iki spalio pabaigos spektaklis, parodytas 15 kartų, nepaliko nė vieno abejingo, - sakė D.Jančiauskas. - Būtent po šios “bombos” gatvėje sutikti žmonės mane ir sveikinasi, ir dėkoja.” Aktorius prisimena, kaip, pamatęs verkiančią teatro kasininkę, paklausė, kas nutiko. Sužinojęs, kad pati dalyvavo spektaklyje ant ratų ir liko sujaudinta, sukrėsta, D.Jančiauskas pats savęs klausia: “Gal lietuviui žiūrovui reikia ypatingo sukrėtimo, kad išdrįstų padėkoti?” Spektaklis “Pakeliui” prilygo kosmosui: aktoriai plojo žiūrovams, o bendri plojimai prie teatro leido suprasti pabuvus kitoj realybėj. Menas juk tam ir skirtas, kad duotų peno žmogaus sielai, o kartais taptų sielų jungtimi ir atrama. 
D. Jančiauskas spektaklyje „Pakeliui”       Arvydo Gudo nuotraukos


Spektaklyje „Man šiandien Hamletas”      Sauliaus Jankausko nuotr.


Įvairūs Daliaus Jančiausko vaidmenys
                        
Asmeninio archyvo ir Romualdo Lukstinsko nuotr.


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.