Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Dėl teniso kortų sklypo bylą Druskininkų valdžiai iškėlę
  prokurorai viešąjį interesą gins Kauno apygardos teisme

Teniso kortai Mizarų g. 55   Kurorto senamiestyje, ant Vijūnėlės tvenkinio kranto įžūliai statytas prabangus namas - vadinamasisVijūnėlės dvaras, per didžiausius skandalus nuo žemės paviršiaus nušluotas 2019-ųjų rudenį – ne vienintelis objektas Druskininkuose, dėl kurio į teismą kreipėsi Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą. Druskininkų valdžia didelių problemų gali turėti ir dėl 1,3 ha žemės sklypo, išnuomoto privačiam verslui teniso kortams, Mizarų gatvėje, aerodromo teritorijoje. Generalinė prokuratūra teismo prašo, kad negaliojančiais būtų pripažinti teniso kortams išduotas statybos leidimas, žemės nuomos sutartis ir savivaldybės teisė naudotis jai patikėtu žemės sklypu. Nors Druskininkų teismas šįmet vasarą priėmė R.Malinauskui ir jo bendražygiams palankų sprendimą, o valdžios propaganda šią žinią džiaugsmingai ištransliavo lyg galutinę pergalę, prokurorai nežada sudėti ginklų: sprendimas apskųstas apeliacinės instancijos teismui. Pirmasis posėdis Kauno apygardos teisme numatytas po naujųjų metų - sausio 17 d. 

Į teismą kreipėsi pernai rudenį

   Kaip jau rašyta, pernai rudenį Druskininkų teismas gavo Generalinės prokuratūros ieškinį, prašantį panaikinti savivaldybės tarybos 2020 m. vasario 27 d. sprendimą „Dėl patikėjimo teise valdomo valstybinės žemės sklypo Mizarų g.55, Druskininkuose, nuomos“, taip pat pripažinti niekine ir negaliojančia nuo sudarymo momento 2020 m. gegužės 25 d. valstybinės žemės nuomos sutartį, sudarytą tarp Druskininkų savivaldybės administracijos ir VšĮ Druskininkų teniso centras dėl minėto valstybinės žemės sklypo nuomos. Prokurorai teismo taip pat prašo panaikinti 2021 m. sausio 8 d. Druskininkų savivaldybės išduotą statybos leidimą Druskininkų teniso centrui, taip pat nutraukti ir laikyti pasibaigusia Druskininkų savivaldybės patikėjimo teisę į šį valstybinės žemės sklypą ir grąžinti sklypą Nacionalinei žemės tarnybai.
Pradėjus domėtis, kokie buvo aptikti galimi pažeidimai dėl Mizarų gatvėje kylančių teniso kortų, dėl kurių Generalinė prokuratūra ėmėsi ginti viešąjį interesą, paaiškėjo įdomūs dalykai. Bet apie viską – iš eilės. 
   Nacionalinė žemės tarnyba 2020 m. sausio 15 d. perdavė Druskininkų savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise 1,2654 ha ploto žemės sklypą Druskininkuose, Mizarų g.55, ūkinei komercinei veiklai vykdyti, t.y. Druskininkų aerodromo administraciniam pastatui bei paslaugų paskirties pastatams statyti. Tačiau Druskininkų valdžia, panašu, šio sklypo paskirtį išvartė taip, kaip jai atrodo naudingiau. Druskininkų valdžios teigimu, šiam sklypui esą nėra taikomos jokios specialiosios žemės naudojimo sąlygos, kurios būtų siejamos su aerodromo apsaugos zona, o jo paskirtis – komercinė.

Įkurta prieš kelias savaites iki sutarties

   R.Malinausko vadovaujama savivaldybės tarybos dauguma 2020 m. vasario 27 d. sprendimu nusprendė išnuomoti aukcione minėtą žemės sklypą ir patvirtinti žemės sklypo nuomos sąlygas, tarp kurių buvo numatyta, kad nuomininkas įsipareigoja savo lėšomis iki 2021 m. birželio 1 d. įrengti keturis tarptautinius ITF reikalavimus atitinkančius atvirus teniso kortus su sintetinės žolės danga ir kitą būtiną infrastruktūrą, reikalingą objekto eksploatavimui (automobilių stovėjimo aikštelė, takai, tvora, vartai ir kt.), bei ne didesnį kaip 20 kv. m. dydžio kortų priežiūrai reikalingą pastatą ir ne didesnį kaip 150 kv. m. dydžio buitinių paslaugų pastatą, investuojant į teniso kortus ne mažiau kaip 100 tūkst. eur. Taip pat minėtu savivaldybės tarybos sprendimu buvo nuspręsta, kad nuomininkas įsipareigoja savo lėšomis iki 2024 m. birželio 1 d. įrengti du tarptautinius ITF reikalavimus atitinkančius uždarus teniso kortus ir oro uosto administracinį pastatą su komercinės paskirties patalpomis. 2020 m. gegužės 25 d. valstybinės žemės nuomos sutartis trisdešimties metų laikotarpiui buvo pasirašyta su VšĮ Druskininkų teniso centras. Minėtu savivaldybės tarybos sprendimu Druskininkų valdžia šiam 1,3 ha sklypui patvirtino pradinį metinį žemės nuomos mokesčio dydį - 3 tūkst. 700 eur per metus.
   Įdomi detalė, kad minėta viešoji įstaiga pavadinimu Druskininkų teniso centras buvo įkurta vos kelios savaitės prieš sukertant rankomis su Druskininkų valdžia. Remiantis rekvizitai.lt duomenimis, šis juridinis asmuo buvo įregistruotas 2020 m. gegužės 4 d. Minėta įstaiga teturi du darbuotojus, jos vadovu nurodomas Robertas Beržinskas. Pastarasis yra kaimynystėje, Mizarų g. 52, įsikūrusios mineralinio vandens pilstymo bendrovės „Druskininkų Hermis“ generalinis direktorius, vienas iš Druskininkų teniso klubo narių.

Prokurorai – sklypas turi būti naudojamas tik aerodromo veiklai

   Pasirašius valstybinės žemės nuomos sutartį, Druskininkų savivaldybės administracija 2021 m. sausio 8 d. Druskininkų teniso centrui išdavė statybą leidžiantį dokumentą, kuriuo sklype Mizarų g.55 buvo leista statyti pagalbinio ūkio pastatą, sporto paskirties pastatą, nuotekų rinktuvus bei kitus inžinerinius pastatus pagal parengtą Sporto paskirties pastato (teniso klubo) ir pagalbinio ūkio paskirties pastato Druskininkuose statybos projektą.
Viešąjį interesą teisme stojusios ginti Generalinės prokuratūros įsitikinimu, šis žemės sklypas gali būti naudojamas išimtinai tik konkrečiam tikslui – Druskininkų aerodromo administraciniam pastatui bei paslaugų paskirties pastatui statyti, t. y. veiklai, susijusiai su Druskininkų aerodromo eksploatavimu. 
   Prieš teisminę kovą iškart prasidėjo aktyvūs Druskininkų valdžios veiksmai viešojoje erdvėje, kaip ir Vijūnėlės dvaro atveju, aiškinant, kokia ji „teisi“, o prokurorai – „negeri“. Į viešumą vėl buvo transliuojamos panašios propagandinės klišės apie „neregėtą prokurorų žingsnį“. 
   R.Malinauskas, viešojoje erdvėje liedamas pyktį prokurorų pusėn, aišku, nepamiršo ir savo „didžiojo skaudulio“ – dėl didžiausius skandalus nugriauto Vijūnėlės dvaro. „Prokuratūra nusprendžia, kur Druskininkuose yra kurortinė zona, kur kurortinė juosta ir kas kur turi stovėti. Lygiai toks pat absurdas ir afera buvo padaryta su pastatu, stovėjusiu prie Vijūnėlės tvenkinio, kur nėra nei kurortinių zonų, nei juostų, nei draustinių“, - piktinosi R.Malinauskas, eilinį kartą grįždamas prie Vijūnėlės dvaro istorijos.

Į prokuratūrą kreipėsi žmonės

   Nors viešojoje erdvėje bandomas sudaryti vaizdas, kad teniso kortų kaimynystėje gyvenantys druskininkiečiai „ploja rankomis“, įsitaisę tokį kaimyną, neva „šviesos niekas neužstos ir kultūringi žmonės rinksis“ (kaip rašė R.Malinauską mylintis leidinys, taip esą kalbėjo dėl naujo aikštyno braškes ir bulves arčiau namų persikėlusi moteris), tačiau, panašu, kad valdžios gerbėjų chorui pritaria toli gražu ne visi. Generalinė prokuratūra „Druskoniui“ patvirtino, kad į ją kreipėsi privatus asmuo, jo pareiškimą išnagrinėjus buvo priimtas sprendimas dėl kreipimosi į teismą ginant viešąjį interesą.
   Šią vasarą Druskininkų teismas priėmė R.Malinauskui ir jo bendražygiams palankų sprendimą, kuris valdžios rūmų propagandiniais kanalais buvo džiaugsmingai ištransliuotas lyg tai būtų galutinė pergalė. „Absurdiško ieškinio Druskininkuose atveju teismas pamokė prokurorus, įpareigodamas Generalinę prokuratūrą atlyginti 16 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų kurorto savivaldybei ir Teniso centrui iš savo biudžeto. Tokia 
teisminė praktika gal ilgainiui ir privers pareigūnus atsakingiau švaistytis tariamo viešojo intereso gynimo vėzdu“, - tuomet buvo rašoma viešojoje erdvėje.
   Panašu, kad R.Malinauskas jį mylinčiuose leidiniuose dar turės progos aimanoms apie tai, kaip „viešojo intereso dingstimi prokurorai tampo Druskininkų savivaldybę“. Kaip ir reikėjo tikėtis, Generalinė prokuratūra su Druskininkų teismo vertinimu nesutiko – sprendimas apskųstas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui. Pirmasis posėdis Kauno apygardos teisme numatytas po naujųjų metų - sausio 17 d.

“Druskonio” inf. 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.