Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Aukščiausiojo Teismo spyris Druskininkų valdžiai: 
  bus atnaujinta teniso kortų sklypo byla
   R.Malinauskas, šių metų pavasarį taip džiūgavęs apie „pasiektą galutinę pergalę teismuose dėl Druskininkų aerodromo atnaujinimo“, panašu, vėl gali „likti prie suskilusios geldos“: Aukščiausiojo Teismo nutartimi ši rezonansinė byla vėl grįžta į apeliacinę instanciją.
   Kurorto senamiestyje, ant Vijūnėlės tvenkinio kranto įžūliai statytas prabangus namas –vadinamasis Vijūnėlės dvaras, per didžiausius skandalus nuo žemės paviršiaus nušluotas 2019-ųjų rudenį – ne vienintelis objektas Druskininkuose, dėl kurio į teismą kreipėsi Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą. Druskininkų valdžia didelių problemų turi ir dėl 1,3 ha žemės sklypo, išnuomoto privačiam verslui teniso kortams, Mizarų gatvėje, aerodromo teritorijoje. Generalinė prokuratūra teisme siekia, kad negaliojančiais būtų pripažinti teniso kortams išduotas statybos leidimas, žemės nuomos sutartis ir savivaldybės teisė naudotis jai patikėtu žemės sklypu. Nors Druskininkų teismas, o vėliau ir bylą apeliacine tvarka nagrinėjęs Kauno apygardos 
teismas priėmė R.Malinauskui bei jo bendražygiams palankų sprendimą, prokurorai ginklų vis tik nesudėjo. Jų kasacinį skundą išnagrinėjęs Aukščiausiasis Teismas šių metų spalio 26 d. pripažino, kad buvo netinkamai taikyta eilė teisės aktų, todėl bylą vėl iš naujo grąžino nagrinėti apeliacinės instancijos teismui. 

Į teismą kreipėsi prieš dvejus metus

   Kaip jau rašyta, 2021m. rudenį Druskininkų teismas gavo Generalinės prokuratūros ieškinį, prašantį panaikinti savivaldybės tarybos 2020 m. vasario 27 d. sprendimą „Dėl patikėjimo teise valdomo valstybinės žemės sklypo Mizarų g.55, Druskininkuose, nuomos“, taip pat pripažinti niekine ir negaliojančia nuo sudarymo momento 2020 m. gegužės 25 d. valstybinės žemės nuomos sutartį, sudarytą tarp Druskininkų savivaldybės administracijos ir VšĮ Druskininkų teniso centras dėl minėto valstybinės žemės sklypo nuomos. Prokurorai teismo taip pat prašo panaikinti 2021 m. sausio 8 d. Druskininkų savivaldybės išduotą statybos leidimą Druskininkų teniso centrui, taip pat nutraukti ir laikyti pasibaigusia Druskininkų savivaldybės patikėjimo teisę į šį valstybinės žemės sklypą ir grąžinti sklypą Nacionalinei žemės tarnybai.
   Pradėjus domėtis, kokie buvo aptikti galimi pažeidimai dėl Mizarų gatvėje iškilusių teniso kortų, dėl kurių Generalinė prokuratūra ėmėsi ginti viešąjį interesą, paaiškėjo įdomūs dalykai. Bet apie viską – iš eilės. 
   Nacionalinė žemės tarnyba 2020 m. sausio 15 d. perdavė Druskininkų savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise 1,3 ha ploto žemės sklypą Druskininkuose, Mizarų g. 55, ūkinei komercinei veiklai vykdyti, t. y. Druskininkų aerodromo administraciniam pastatui bei paslaugų paskirties pastatams statyti. Tačiau Druskininkų valdžia, panašu, šio sklypo paskirtį išvartė taip, kaip jai atrodo naudingiau. Druskininkų valdžios teigimu, šiam sklypui esą nėra taikomos jokios specialiosios žemės naudojimo sąlygos, kurios būtų siejamos su aerodromo apsaugos zona, o jo paskirtis – komercinė.

Įkurta prieš kelias savaites iki sutarties

   R.Malinausko vadovaujama savivaldybės tarybos dauguma 2020 m. vasario 27 d. sprendimu nusprendė išnuomoti aukcione minėtą žemės sklypą ir patvirtinti žemės sklypo nuomos sąlygas, tarp kurių buvo numatyta, kad nuomininkas įsipareigoja savo lėšomis iki 2021 m. birželio 1 d. įrengti keturis tarptautinius ITF reikalavimus atitinkančius atvirus teniso kortus su sintetinės žolės danga ir kitą būtiną infrastruktūrą, reikalingą objekto eksploatavimui (automobilių stovėjimo aikštelė, takai, tvora, vartai ir kt.), bei ne didesnį kaip 20 kv. m. dydžio kortų priežiūrai reikalingą pastatą ir ne didesnį kaip 150 kv. m. dydžio buitinių paslaugų pastatą, investuojant į teniso kortus ne mažiau kaip 100 tūkst. eur. Taip pat minėtu savivaldybės tarybos sprendimu buvo nuspręsta, kad nuomininkas įsipareigoja savo lėšomis iki 2024 m. birželio 1 d. įrengti du tarptautinius ITF reikalavimus atitinkančius uždarus teniso kortus ir oro uosto administracinį pastatą su komercinės paskirties patalpomis. 2020 m. gegužės 25 d. valstybinės žemės nuomos sutartis trisdešimties metų laikotarpiui buvo pasirašyta su VšĮ Druskininkų teniso centras. Minėtu savivaldybės tarybos sprendimu Druskininkų valdžia šiam 1,3 ha sklypui patvirtino pradinį metinį žemės nuomos mokesčio dydį - 3 tūkst. 700 eur per metus.
   Įdomi detalė, kad minėta viešoji įstaiga pavadinimu Druskininkų teniso centras buvo įkurta vos kelios savaitės prieš sukertant rankomis su Druskininkų valdžia. Remiantis rekvizitai.lt duomenimis, šis juridinis asmuo buvo įregistruotas 2020 m. gegužės 4 d. Minėta įstaiga 2020-aisiais turėjo du darbuotojus, šiuo metu tėra tik vienas darbuotojas. Teniso centro vadovu nurodomas Robertas Beržinskas. Pastarasis yra kaimynystėje, Mizarų g.52, įsikūrusios mineralinio vandens „Druskininkų Hermis“ pilstymo bendrovės UAB „Elmera“ generalinis direktorius, vienas iš Druskininkų teniso klubo narių.

Prokurorai – sklypas turi būti naudojamas tik aerodromo veiklai

   Pasirašius valstybinės žemės nuomos sutartį, Druskininkų savivaldybės administracija 2021 m. sausio 8 d. Druskininkų teniso centrui išdavė statybą leidžiantį dokumentą, kuriuo sklype Mizarų g. 55 buvo leista statyti pagalbinio ūkio pastatą, sporto paskirties pastatą, nuotekų rinktuvus bei kitus inžinerinius pastatus pagal parengtą Sporto paskirties pastato (teniso klubo) ir pagalbinio ūkio paskirties pastato Druskininkuose, statybos projektą.
   Viešąjį interesą teisme stojusios ginti Generalinės prokuratūros įsitikinimu, šis žemės sklypas gali būti naudojamas išimtinai tik konkrečiam tikslui – Druskininkų aerodromo administraciniam pastatui bei paslaugų paskirties pastatui statyti, t. y. veiklai, susijusiai su Druskininkų aerodromo eksploatavimu. 
   Prieš teisminę kovą iškart prasidėjo aktyvūs Druskininkų valdžios veiksmai viešojoje erdvėje, kaip ir Vijūnėlės dvaro atveju, aiškinant, kokia ji „teisi“, o prokurorai – „kenkiantys Druskininkams“. Į viešumą vėl buvo transliuojamos panašios propagandinės klišės apie „neregėtą prokurorų žingsnį“. 
   R.Malinauskas, viešojoje erdvėje liedamas pyktį prokurorų pusėn, aišku, nepamiršo ir savo „didžiojo skaudulio“ – per didžiausius skandalus nugriauto Vijūnėlės dvaro. „Prokuratūra nusprendžia, kur Druskininkuose yra kurortinė zona, kur kurortinė juosta ir kas kur turi stovėti. Lygiai toks pat absurdas ir afera buvo padaryta su pastatu, stovėjusiu prie Vijūnėlės tvenkinio, kur nėra nei kurortinių zonų, nei juostų, nei draustinių“, - aiškino R.Malinauskas, eilinį kartą grieždamas dėl Vijūnėlės dvaro istorijos.

Į prokuratūrą kreipėsi žmonės

   Nors viešojoje erdvėje buvo bandomas sudaryti vaizdas, kad teniso kortų kaimynystėje gyvenantys druskininkiečiai „ploja rankomis atsistoję“, įsitaisius tokį kaimyną, neva „šviesos niekas neužstos ir kultūringi žmonės rinksis“ (kaip rašė R.Malinauską mylintis leidinys, taip esą kalbėjo dėl naujo aikštyno braškes ir bulves arčiau namų persikėlusi moteris), tačiau, panašu, kad valdžios gerbėjų chorui pritaria toli gražu ne visi. Generalinė prokuratūra „Druskoniui“ patvirtino, kad į ją kreipėsi privatus asmuo, jo pareiškimą išnagrinėjus buvo priimtas sprendimas dėl kreipimosi į teismą ginant viešąjį interesą.
   2022 m. vasarą Druskininkų teismas, o vėliau ir 2023 m. vasario mėn. apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs Kauno apygardos teismas priėmė R.Malinauskui bei jo bendražygiams palankų sprendimą, kuris valdžios propagandoje buvo džiaugsmingai ištransliuotas kaip „galutinė pergalė“. Tačiau pergalės saliutais buvo šaudyta gerokai per anksti.
   Panašu, kad R.Malinauskas dar turės progos aimanoms apie tai, kaip „viešojo intereso dingstimi prokurorai kenkia Druskininkams“. Kaip ir reikėjo tikėtis, Generalinė prokuratūra su teismų vertinimu nesutiko – kasacine tvarka buvo kreiptasi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą. Pastarasis ką tik – spalio 26 d. priėmė nutartį, kuria Druskininkų teniso kortų byla grąžinta iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teismui. 

„Visa tai, kas nėra leidžiama, yra draudžiama“

   Aukščiausiasis Teismas, pasisakydamas dėl valstybinės žemės sklypo naudojimo, konstatavo, jog patikėjimo teise valstybės turtą valdančios savivaldybės teisės į patikėtą turtą nėra absoliučios. „Jas įgyvendinant turi būti paisoma teisės aktų ir valstybės interesų, patikėtojo nustatytų turto naudojimo sąlygų ir tvarkos, viešojoje teisėje galiojančio principo, kad visa tai, kas nėra leidžiama, yra draudžiama, - nurodė Aukščiausiasis Teismas. - Kai valstybinės žemės sklypas perduodamas savivaldybei patikėjimo teise Vyriausybės nustatyta tvarka Nacionalinės žemės tarnybos vadovo įsakymu, tai šiame įsakyme nurodytas konkretus objektas, kuriam statyti (įrengti, tiesti) ir (ar) eksploatuoti valstybinės žemės sklypas perduodamas savivaldybei patikėjimo teise, reiškia patikėto turto naudojimo sąlygą, kuri savivaldybei, kaip patikėtinei, yra privaloma ir reiškianti, jog patikėtame valstybinės žemės sklype gali būti statomas (įrengiamas, tiesiamas) ir (ar) eksploatuojamas tik tas konkretus Nacionalinės žemės tarnybos vadovo įsakyme nurodytas objektas, kuriam statyti (įrengti, tiesti) ir (ar) eksploatuoti valstybinės žemės sklypas perduotas savivaldybei patikėjimo teise“.
   „Nors ieškovas (Generalinė prokuratūra, - red.p.) ieškinį ir apeliacinį skundą, be kita ko, grindė faktiniais ir teisiniais argumentais, jog ginčo sklypas Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus 2020 m. sausio 15 d. įsakymu perduotas savivaldybei naudotis patikėjimo teise konkrečiai reikmei – Druskininkų aerodromo administraciniam pastatui ir paslaugų paskirties statiniams statyti – ir gali būti naudojamas tik konkrečiam tame įsakyme nurodytam tikslui, pagal teisės aktuose įtvirtintą imperatyvų teisinį reglamentavimą patikėtinis jam patikėjimo teise perduotą valstybinės žemės sklypą privalo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėtojo nustatyta tvarka ir sąlygomis, o atsakovės Druskininkų savivaldybės taryba, Druskininkų savivaldybės administracija ginčo sklypą išnuomojo, be kita ko, ir sporto paskirties statiniams statyti, taip pažeisdamos imperatyvias teisės normas, tačiau apeliacinės instancijos teismas šių ieškovo argumentų neišnagrinėjo ir į juos neatsakė“, - argumentavo Lietuvos Aukščiausiasis teismas, R.Malinausko taip ginamų Druskininkų teniso kortų bylą grąžinęs iš naujo nagrinėti Kauno apygardos teismui. 
   „Šiame viešojo intereso gynimo procese, atrodo, kartojasi panašios aplinkybės, kaip ir Vijūnėlės dvaro byloje, - nuomonę dėl šios bylos išsakė savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas Antanas Balkė. - Panašu, kad ir vėl, ignoruojant teisines normas, savivaliaujama valstybės žemėje. Tokį elgesį, manau, apsprendžia neadekvatus savo galių suvokimas ir vertinimas. Šios savybės formuojasi dėl ilgo buvimo valdžioje ir sukurto propagandinio asmens liaupsinimo. Tos pačios priežastys apsprendžia ir liguistą reakciją į patį procesą, metamus kaltinimus prokuratūrai. Jeigu valstybėje efektyviau veiktų instrumentai, kontroliuojantys vietos valdžios sprendimus, galimai merui dabar nereikėtų sėdėti kaltinamųjų suole“.

“Druskonio” inf. 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.