Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Kai bėgimai tampa šventėmis

Evaldas Martinka su šeima, žmona Ana ir sūnumi Algirdu


„Druskininkų kalėdinio bėgimo“ startas


Nuotaikingas “Druskininkų naktinis bėgimas”


“Druskininkų bėgimas basomis” Vilkės golfo aikštyne


“Druskininkų kroso”, įvykusio spalio mėnesį, prizininkų pakyla
                    
Nuotraukos iš asociacijos „Sporto renginiai“ archyvo

   Ne vien bėgimo ar sveikuoliško gyvenimo būdo šalininkai įsitikina, jog pastaraisiais metais Druskininkuose gerokai padaugėjo įvairiausių bėgimo renginių. 

Įdomių bėgimų įvairovė 


   Praėjusieji metai užbaigti „Druskininkų kalėdiniu bėgimu“, 2022-ųjų spalį vyko „Druskininkų krosas“, rugpjūtį - bėgimas basomis Vilkės golfo aikštyne Leipalingio seniūnijoje, liepos mėnesį - naktinis bėgimas su smagiomis pramogomis Druskonio ir Vijūnėlio pakrantėse. Tai estafetinio bėgimo projekto „Bėk kartu su draugu Druskininkuose“ renginiai, kurie mūsų miestelyje tęsis dvejus metus, iki 2024-ųjų. Pagal projektą penkių bėgimų ciklą apibendrins „Rasa Druskininkai maratonas“, kuris įvyks šių metų gegužės 7-ąją. „Bėk kartu su draugu Druskininkuose“ renginių populiarumą šalyje įrodo ir sparti išankstinė „Rasa Druskininkų maratonas“ dalyvių registracija bei gausi vietų kurorto viešbučiuose rezervacija maratono dienomis. Po pastarojo maratono pagal projektą šiais metais vėl prasidės naujas originalių bėgimų ciklas: naktinis bėgimas - liepos 8-ąją, „Druskininkų RASA bėgimas basomis“ – rugpjūčio 12-ąją, krosas – spalio 14-ąją, kalėdinis – gruodžio 23-ąją. Projekto „Bėk kartu su draugu Druskininkuose“, kurį dalinai finansuoja Sporto rėmimo fondas, vienas iš tikslų, jog sportuojantis asmuo padrąsintų dar nesportuojančius pradėti sportuoti estafetinio bėgimo būdu, t.y. bėgimą propaguojantis gyventojas pakviestų į komandą dar nesportuojantį ar nereguliariai sportuojantį draugą ir suburtoje komandoje dalyvautų estafečių rungtyse. 
   Taipogi šio projekto metu vyksta nemokamos bėgimo treniruotės druskininkiečiams bei miesto svečiams. Vasarą laisvalaikiu bėgiojantys susirinkdavo į treniruotes pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais „Atgimimo“ mokyklos stadione, atšalus orams, tomis pačiomis dienomis jie susiburia prie Švietimo centro ir Turistų gatvėje. Jei pageidaujate prisijungti, žvilgtelėkite į išsamesnį treniruočių grafiką asociacijos „Sporto renginiai“ tinklalapyje. Ten pat aptiksite ir registravimosi bėgimams tvarką. 

Projekto autorius apsistojęs Grūte 

   Panašius bėgimus, maratonus ar sporto renginius projekto „Bėk kartu su draugu Druskininkuose“ autorius Evaldas Martinka bei jo vadovaujama asociacija „Sporto renginiai“ rengdavo Druskininkuose ir ankstesniais metais nei 2022-ieji, tačiau mūsų miestelyje jų pagausėjo, kai pastarosios asociacijos vadovas prieš šiek tiek daugiau nei vienerius metus apsistojo Grūte su šeima, žmona Ana ir sūnumi Algirdu. „Kartais gyvenimas taip susiklosto – imi ir prasišneki,“ – sako 47-erių metų E.Martinka, mūsų miestą pažįstantis nuo ankstyvos jaunystės bei aktyvaus sportavimo metų, kai treniruodavosi čionykštėse sporto stovyklose, bėgiodavo mūsų miškų trasomis, o po sportinės karjeros Druskininkuose rengdavo bėgimo varžybas arba joms talkindavo, kaip, tarkim, Pasaulio lietuvių žaidynių lengvosios atletikos varžyboms praėjusią vasarą. 
   Jau daugiau nei metai kasryt E.Martinka iš Grūto skuba į Alytų, kur miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriuje dirba vyriausiuoju specialistu ir, be abejo, Dzūkijos sostinėje realizuoja savo profesinę bei vadybinę patirtį. „Iš Grūto į Alytų nuvažiuoti prireikia daugmaž tiek pat laiko, kaip iki Vilniaus centro nuo gimtųjų Juodšilių, esančių šalia sostinės,“ – atsako Evaldas į „Druskonio“ klausimus, ar nealina kasrytinės tolimos kelionės į darbą, o gal ateityje tikisi etato Druskininkų biudžetinėse sporto įstaigose - juolab esąs sporto renginių prityręs organizatorius; sportininkas profesionalas, baigęs Kūno kultūros institutą; žinomas bėgikas, šalies ir Europos komandinių taurės varžybų čempionas, treneris. E.Martinka pridūrė, jog įgyvendinant asociacijos „Sporto renginiai“ projektą „Bėk kartu su draugu Druskininkuose“ sulaukia palaikymo bei glaudžiai bendradarbiauja ir su Druskininkų sporto centro stipria komanda, ir su vietinės savivaldybės administracijos pareigūnais. O iš druskininkiečių, nuolatos dalyvaujančių bėgimo varžybose ir treniruotėse, projekto autorius paminėjo kelis aktyviausius: Aurimą Gudaitį, Audronę Radzevičienę, Jūratę Antanavičienę, Petrą Kavaliauską.

Apie gerą nuotaiką ir rezultatus 

   Dalyvauti projekto „Bėk su draugu Druskininkuose“ trasose į gimtuosius Druskininkus sugrįžta ir žinomi sportininkai, tačiau dalyvių didžiuma – svečiai iš daugelio šalies miestų, kuriuos žavi vietinė gamta visais metų laikais – gausiai sningant, krentant rudens lapams, vasarą žolytei kutenant basas kojas ar naktį trasoje pasišviečiant. 
   Antrąją Šv. Kalėdų dieną, kai vyko „Druskininkų kalėdinis bėgimas“, ir jo dalyviai galėjo pasirinkti pusmaratonį, 10,5 km, 5,2 km, estafetės 2x5 km rungtis, 500 m bėgimą vaikams, šiaurietiško ėjimo žygį, žmonės džiūgavo, jog nusprendė bėgti, nors gausus sniegas tądien privertė suabejoti, ar išsiruošti į slidžias ir apsnigtas trasas. Daugeliui įsiminė šventinė dvasia bėgant su artimaisiais ir mėgavimasis kartu praleistu laiku gražioje gamtoje, o ne užsisėdėti žiemą namuose, kaip daro daugelis. 5,2 km bėgimo nugalėtoju tapo druskininkietis Domas Miciulevičius, apdovanotas „Mineral SPA Draugystė“ dovana – apsilankymu turkiškos pirties komplekse. Gruodžio 25–26 d. taip pat vyko ir virtualus „Druskininkų kalėdinis bėgimas“, kuomet žmonės galėjo pasirinktą distanciją įveikti savo norimoje vietoje. 
   Spalio mėnesį įvykęs trečiasis projekto „Bėk su draugu Druskininkuose“ renginys „Druskininkų krosas“ priviliojo beveik 200 dalyvių. Vienoje iš įdomių estafečių 2×1000 m buvo raginama bėgti su draugu arba giminaičiu. Estafetėje 4×500 m nugalėjo Leipalingio progimnazijos atstovai Emilis Urbanavičius, Matas Grušauskas, Klaidas Suchanka ir Ignas Olšauskas. Gerai sekėsi druskininkiečiams 8 km distancijoje, kur nugalėjo žinomas bėgikas Ignas Brasevičius, 
   2-as - Ignas Dumbliauskas, 3-ias – Povilas Trainavičius. Tarp moterų 2-ąją vietą užėmė mūsiškė Jūratė Antanavičienė. 
   Veikiau neįprastomis bėgimo patirtimis, o ne varžybomis, kur itin svarbūs rezultatai, galima pavadinti praėjusią vasarą vykusius bėgimus basomis bei naktį. Jie patvirtino projekto „Bėk kartu su draugu Druskininkuose“ autoriaus, asociacijos „Sporto renginiai“ direktoriaus E. Martinkaus užmačias siekti bėgimų įvairovės neapsiribojant tradicine darbotvarke, o derinti ją su šou pramogomis, kurios sukuria šventinę nuotaiką. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.