Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Sūnui susuko protą karčioji: šoko mušti motiną 
   Druskininkų teismas neseniai priėmė baudžiamąjį įsakymą, skirdamas keturis viešųjų darbų mėnesius motiną sumušusiam mūsų savivaldybės gyventojui. Viename Druskininkų savivaldybės kaime gyvenantis Jonas (vardas pakeistas, - red.p.) prieš savo gimdytoją kumščiais puolė pernai spalio pabaigoje. 

Smogė „iš kumščio“


   Viename Druskininkų savivaldybės kaime gyvenantis Jonas liepto galą priėjo pernai spalio 22 d. Apspangęs nuo alkoholio, vyras šoko mušti savo motiną, o už tokius darbus gavo atitinkamai: turės keturis mėnesius nemokamai padirbėti visuomenės labui.
   Kaip paaiškėjo ikiteisminio tyrimo metu, Jonas gyvena sodyboje su savo mama ir broliu. Namai priklauso jo motinai. Tądien, spalio 22-ąją, maždaug apie 9 val. ryto, vyras pradėjo savo dieną ne nuo kavos, ką įprastai daro visi normalūs žmonės, bet – nuo alkoholio. Gėrė, ką dažniausiai mėgsta, - degtinę. Remiantis jo paaiškinimais policijoje, alkoholinius gėrimus jis vartojo Veisiejų miestelyje kavinėje „Ančia“. 
   Maždaug apie 17 val. vyras parsvirduliavo namo jau būdamas gerokai įpiešęs. Jono galvoje tądien sukosi bukos mintys: vyras buvo susierzinęs dėl to, kad dieną prieš tai pas juos į namus buvo atvykę giminaičiai, kurie, matyt, nebuvo labai sužavėti Jono elgesiu ir jo gyvenimo būdu. Įsvirduliavęs į kiemą, vyras iškart užsipuolė sodyboje besisukusią motiną, ėmęs priekaištauti jai dėl buities, dėl to, kad į namus buvo atvykę giminaičiai. Prie pirties terasos tarp jų su mama kilo nemenkas kivirčas. Iš pradžių pasipylė žodžiai, o paskui sūnus perėjo prie veiksmų.    Besiplūsdamas ant motinos, Jonas užsiliepsnojo tiek, kad be jokios sąžinės šoko mušti savo gimdytoją: smogė „iš kumščio“ mamai į dešinį petį. Motina pradėjo verkti ir rėkti, kad iškvies policiją, tada kažkur nuėjo. Netrukus kieme pasirodė Jono brolis. Tuomet pyktį Jonas jau nukreipė į jį, bet rankų į darbą prieš brolį jau nebepaleido. Išsirėkęs ir išplūdęs namiškius, Jonas pagaliau nuėjo miegoti. Kaip aiškino pareigūnams, jis broliui peiliu negrasino, tik peilį iš pykčio metė į žemę. 
   Kai šio reikalo ėmėsi policija, Jonas blaivia galva pagaliau suprato, kad nusidegradavo, kaip sakoma, į žemiausią lygį. Ranką pakėlęs prieš savo mamą, vyras ėmė atgailauti, kad dėl padaryto nusikaltimo labai gailisi, tikino, kad jeigu jam būtų paskirti viešieji darbai, jis juos be kalbų sutiktų atlikti. Dėl šios priežasties šis ikiteisminis tyrimas buvo baigtas baudžiamuoju įsakymu.

Įsisiautėjo dėl namo

   Parodymus policijos pareigūnams turėjo duoti ir nuo sūnaus nukentėjusi moteris. Jos pasakojime – itin liūdnas vaizdas apie šeimos tarpusavio santykius. 
   Jono mamos gyvenimas tikrai nelepina. Moteris kaime gyvena su savo dviem sūnumis nuo pat jų gimimo. Vyras jau miręs. Vienas iš sūnų nuo gimimo turi psichinę negalią. Namai kaime priklauso jai. Moteris su sūnumis veda bendrą ūkį, ji gauna pajamas už neįgalaus sūnaus priežiūrą, o Jonas uždarbiauja atsitiktiniais darbais. 
   Pernai spalio 22-osios vakare, kai Jonas parsvyravo namo eilinį kartą girtas, ji tvarkėsi namuose, o jos neįgalus sūnus tuomet buvo išėjęs pas kaimynus. Moteris, pažvelgusi į Joną, iškart suprato, kad laukia sunkus vakaras. Žodis po žodžio tarp jų greitai užsiplieskė ginčas. Jonas iš pradžių pradėjo mamai priekaištauti, kad jis mat tvarkosi namus, į juos investuoja, o ji tik svečius priiminėja. Taip jį suerzino dieną prieš pas motiną atvykę giminaičiai. Neva jis įrenginėja pirties pastatą, o namai priklauso jai: tokios štai kalbos tapo teismo suolu pasibaigusio konflikto įžanga. 
   Neapsikęsdama girto sūnaus kalbų, moteris išėjo į kiemą gamtiniais reikalais, o Jonas iššlepsėjo jai iš paskos į pirties patalpas. Kai mama grįžinėjo iš tualeto, Jonas lūkuriavo prie pirties esančioje dar neįrengtoje terasoje. Vėl įsiplieskus kivirčui, sūnus visai sužvėrėjo: šoko prieš motiną kumščiais, smogdamas vienąkart į jos dešinės rankos petį. 

Metė peilį, bet nepataikė

   Po suduoto smūgio moteris jautė skausmą. Išsigandusi, kad Jonas neprimuštų jos iki kraujų, motina nubėgo už rūsio ir kita namo puse pasitraukė tolėliau nuo sodybos. Lūkuriuodama prie keliuko, ten ji prabuvo apie dvi valandas, nes bijojo pareiti namo: matė, Jonas tądien buvo labai įsiutęs. Neilgai trukus moteris pastebėjo, kad namo iš kaimynų grįžta jos neįgalus sūnus. Po kurio laiko iš trobos išbėgo ir jis. Pamatęs motiną, jis prisipažino, kad brolis virtuvėje metė į jį peilį, vėliau strigdė peilį į grindis, tačiau peiliu jam nepataikė ir jo nemušė. 
   Po šio pokalbio su savo neįgaliu sūnumi motinos širdis sprogo iš pykčio: nedvejodama ji iškvietė policijos pareigūnus. 
Kaip moteris prisipažino pareigūnams, po sūnaus suduoto smūgio jai labai skaudėjo iš karto, vėliau ilgą laiką ji jautė peties skausmą, kai jį paliesdavo. Sūnaus sumušta moteris rankos nešaldė, jokių vaistų negėrė, pas medicinos specialistus sužalojimui nustatyti nevažiavo. 
   Ją policijos pareigūnai tądien nuvežė į Lazdijų ligoninės priėmimo skyrių, kur moteriai išorinių sužalojimų nebuvo nustatyta, druskininkietė buvo išleista ambulatoriniam gydymui. 
   Kaip moteris pasakojo policijos pareigūnams, ji jaučia didelę baimę dėl savo ir neįgalaus sūnaus sveikatos bei saugumo. Motina taip pat prisipažino norinti, kad jos sūnus būtų iš jos namų iškeldintas teismo sprendimu. Pasak moters, jis ant jos šaukia ir priekaištauja tik tada, kai būna girtas, o alkoholį Jonas vartoja labai dažnai. Pasak motinos, praeityje Jonas yra smurtavęs prieš savo seserį, o prieš ją pačią ranką pakėlė pirmąkart.

Turėjo reikalų su policija ir anksčiau

   Kaip paaiškėjo, Jonas jau anksčiau yra turėjęs reikalų su policija (teistumas išnykęs), baustas administracine tvarka, paskirtų baudų nesumokėjęs, nedirba, registruotas Užimtumo tarnyboje.
   Kadangi vyras prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, baudžiamoji byla buvo baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, jam skirtos bausmės dydį sumažinant vienu trečdaliu.
   Atsižvelgiant į tai, kad nusikaltimą jis padarė, smurtaudamas prieš savo šeimos narį – motiną, kartu su bausme teismas Jonui skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – įpareigojimą dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
   Druskininkų teismas Joną pripažino kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 140 straipsnio „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ 2 dalyje. Ji numato, kad tas, kas nurodytą veiką padarė savo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“. Motiną kumščiais puolusiam Jonui Druskininkų teismas skyrė viešuosius darbus 4 mėnesiams, įpareigojant per šį laikotarpį neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.