Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Laimingi, kai kuria 

Juozas ir Teresė Šikšneliai (kairėje) su renginio moderatoriumi Algiu Petru Zurliu


Kūrybos vakarą paįvairino moterų vokalinio ansamblio “Vakarėjant” dainos


T. ir J. Šikšnelių kūrybos parodos Viešojoje bibliotekoje dalis


Naujausia J.Šikšnelio knyga

   Kaip „Druskonis“ skelbė praėjusiame numeryje, sausio 25 d. Druskininkų viešojoje bibliotekoje įvyko Teresės ir Juozo Šikšnelių kūrybos vakaras, kurio metu atidaryta ponios Teresės meninės fotografijos paroda „Švendubrės ąžuolas“ ir pono Juozo medinių skulptūrų paroda bei pristatyta jo naujausia knyga „Jautrumo slenkstis“. 
   Susitikimo moderatorius Algis Petras Zurlys, buvęs Vilniaus apskrities A.Mickevičiaus bibliotekos direktorius, neseniai tapęs druskininkiečiu, priminė, jog su savo kolegos, ilgamečio Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos vadovo Juozo Šikšnelio kūrybos pristatymais apkeliavo visą Dzūkiją. Pasak A.P.Zurlio, mūsų žemietis švendubrėnas J.Šikšnelis, šiuo metu žymiausias Lietuvoje detektyvo žanro literatūros meistras, yra tikrai vertas Druskininkų garbės piliečio vardo. Moderatoriaus norai, kad visiems tą vakarą į susitikimą susibūrusiems „ant širdzies būtų lengva ir gera“ iš tiesų išsipildė tiek pastarojo betarpiško bendravimo, tiek J.Šikšnelio šmaikštumo bei atvirumo dėka. 
   Primename, jog „Druskonio“ skaitytojams gerai pažįstamas J.Šikšnelis – žinomas bibliotekininkas, kultūros visuomenininkas, skulptorius, rašytojas, išleidęs daugiau nei dvidešimt knygų – romanų, detektyvinių romanų (Raido Dubrės slapyvardžiu), novelių bei pjesių rinkinių. Gurinių romanas „Kryžiau žalio medžio“ įvertintas Ievos Simonaitytės ir Žemaitės literatūrinėmis premijomis, VRM premijomis įvertinti detektyvai, 2020 m. už romaną „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ antrą kartą skirta Ievos Simonaitytės literatūrinė premija, o apsakymų, novelių ir esė rinkinys „Būsenos“ 2021 m. pelnė Gabrielės Petkevičaitės Bitės literatūrinę premiją. 2019 m. prezidentūroje J.Šikšneliui įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis. Jo kultūrinė veikla pagerbta Vėtrungės ženklu, Klaipėdos miesto kultūros magistro žiedu, memelenderių medaliu, Lenkijos sidabriniu kryžiumi ir kt. 
   Ponas Juozas buvo nustebintas, kad pastarasis subuvimas, pradėtas rengti prieš trejus metus, subūrė tokią gausą žmonių, kokią senokai savo kūrybos vakaruose beregėjęs. Pirmiausia žinomas menininkas vakaro dalyvius pamalonino šmaikščiais pasakojimais apie susidūrimus su abejotinais „savo kūrybos gerbėjais“. Papokštavęs tęsė liūdnokais reikalais apie gausią knygų rinką, kurioje rašančiajam sudėtinga žmones sudomint savo kūryba. Kėlė klausimą, ką autorius turi naujo parašyt ir išleist, kad jį skaitytų, jei apie 40 proc. knygų taip ir lieka skaitytojų nepajudintos bibliotekų lentynose? Kai per metus išleisdavo po du detektyvus, sulaukdavo pastabų, jog juos rašydamas susigadins savo literatūrinius sugebėjimus, tačiau įsitikino, jog detektyvų rašymas moko nuoseklumo, stilingumo, siužeto plėtojimo nepasimetant tarp kelių dešimčių personažų. „Detektyvą rašyt – tarsi atsipalaiduot ir valsą šokt,“ - pridūrė žinomas švendubrėnas. Pasak J.Šikšnelio, rašymas ar skulptūrėlių skobimas tai savotiškas apsėdimas: „kai kuriu, esu laimingas - laimė baigiasi, kai susiduri su realybe, kur užbaigtą kūrinį dėsi“. Juk reikia susirast lėšų leidybai, sulaukt tam kultūros ekspertų prielankumo ir kt. 
   Atsakydamas į klausimą apie pačią rašymo pradžią, 72-ejų metų J.Šikšnelis priminė savo kartos daugmaž panašų likimą – gerus literatūros pažymius mokykloje, rašinėlius sienlaikraščiuose ir spaudoje, galiausiai – rašytojo karjeros pradžią. 
   Savo naujausią knygą „Jautrumo slenkstis“ J.Šikšnelis pristatė kaip politinio trilerio žanro kūrinį apie lenkų ir lietuvių kiršinimą arba apie dabar kaimynų iš Rytų vykdomą hibridinį karą prieš Europos Sąjungą. Paprasti žmonės jau seniai išsprendė tautines problemas, tuo tarpu kiršintojai nuolatos naudojasi radikalų nuostatomis. 
   Į klausimą, kam teikiąs pirmumą, ar drožtukui, ar pieštukui, J.Šikšnelis paatviravo, jog dieną praleidžiantis racionaliai – anksti ryte kompiuteriu pakeverzoja, o vidurdienį eina padrožt į savo dirbtuvę, kur artimų švendubrėnų parūpinti ir pagaląsti įrankiai laukia. Susitikimo dalyvės paragintas apie sėkmę pasamprotauti, J.Šikšnelis pradėjo nuo likimo nubrėžto kelio, kuriame jis yra laimingesnis ir laisvesnis kurdamas, o ne jau sukūręs, kai reikia fizinių ir intelektinių pastangų, kur tą kūrinį dėt. Ypač sudvejoja, kam tos kūrybos reikia, kai svečias ar praeivis net galvos nepasuka į išskobtą iš akmens ar medžio skulptūrą. „Drožiant mano didžiausia mokytoja yra gamta, kai medžio išlinkimai ar nelygumai pašnabžda apie būsimą figūrą. Turi ateit toks laikas, kai medyje įžiūri, kas gamtos užkoduota,“ – atsakė J. Šikšnelis į klausimą, ar iš anksto žinantis nuosavos drožybos rezultatą. 
   Pono Juozo žmona Teresė Bužokaitė-Šikšnelienė, vyro apibūdinta šventu žmogumi, savo meninės fotografijos parodą apie Švendubrės ąžuolą įvairiais paros, oro ir metų sąlygomis prieš kelerius metus eksponavo J.Šikšnelio gimtojoje sodyboje Švendubrėje. Šiek tiek vėliau ji buvo perkelta į Druskininkų fotografų ekspozicijų vietą kavinėje „Vitaminas B12“. Tačiau pati pirmoji „Švendubrės ąžuolo“, seniausio kaimo gyventojo, nuotraukų parodos vieta buvo Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, kur, poniai Teresei nežinant, vyras Juozas ir sūnus Petras patys atrinko jos fotografijas ir padarė jai staigmeną, pakviesdami žmoną ir mamą į jos pačios fotografuoto ąžuolo ekspozicijos atidarymą. „Vos nenugriuvau iš nuostabos...“ – prisipažino ponia Teresė. 
   T.Bužokaitė-Šikšnelienė nuo mažumės buvo apsupta fotoaparatų ir nuotraukų, nes augo garsaus Žemaitijos fotografo Konstantino Bužoko šeimoje. Su Švendubrės ąžuolu susipažino studijų universitete laikais, kai pradėjo lankytis būsimo vyro Juozo gimtinėje. „Šita paroda teigia keturis pamatinius dalykus, kurie mums, žmonėms, be galo svarbūs.Tai kaita, pastovumas, tvirtybė ir erdvė, – atsakė į „Druskonio“ klausimus ponia Teresė prieš kelerius metus, meninės fotografijos parodos „Ąžuolas“ atidarymo proga. – Vos parvykus, vis bėgdavau fotografuoti ąžuolo, kuris išties yra įspūdingas kaimo sargybinis. Pasirodo, ne visi žino, kad jame buvo iškalta didžiojo potvynio data „1958 m.“ sulig vandens lygio linija. Dabar medis „užgydė“ šią žaizdą ir toje vietoje – vos įžiūrimas brūkšnys. Dar prisimenu, kai tarybmečiu, intensyvios žemdirbystės metais, ąžuolas buvo bepradedąs menkti, paskui, kai žemę grąžino teisėtiems savininkams ir šie neturėjo ir nenaudojo be proto daug pesticidų bei kitokių nuodų, medis atsigavo. Ąžuolas Raigardo slėnio platybėse ramina, atitolina nuo vienadienių kasdienybės banalybių, pakylėja. Dažnai į jį žiūriu, kaskart jis man vis kitoks, todėl ir atsirado šis ciklas“. Susidomėjimo sulaukė ir praėjusiais metais Druskininkų kavinėje „Vero Cafe“ atidaryta T.Šikšnelienės meninės fotografijos paroda „Migloje“, kurioje užfiksuoti ypatingi Raigardo slėnio ir Švendubrės rūkai. Prieš tai šios miglotų Švendubrės slėpinių nuotraukos kabojo vienoje Klaipėdos kavinėje. Kūrybos vakaro metu sausio 25-ąją užsiminta ir apie pastarosios parodos būsimą eksponavimą Druskininkų viešojoje bibliotekoje, kaip ir apie J.Šikšnelio išdrožtų kaukių parodą, kuri bus atidaryta Klaipėdoje vasario pradžioje. 

„Druskonio“ inf. 

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.