Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Proto neįkrėtė ir du aukštieji mokslai: vietoj diskotekos
  girta įvažiavo į griovį
   Druskininkų teismas neseniai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje už vairavimą neblaivios būklės nubausta spalvingą biografiją turinti mūsų savivaldybės gyventoja. Mergina turėjo atsisveikinti ne tik su vairuotojo pažymėjimu, bet ir sumokėti solidžios apimties baudą.

Sugalvojo važiuoti į diskoteką

   Daiva (vardas pakeistas, - red.p.) bėdų prisivirė pernai spalio 16-ąją. Tądien paryčiais, apie 3.40 val., ji į policijos pareigūnų akiratį pakliuvo sėdėdama už vairo Leipalingio plente, Druskininkų savivaldybės teritorijoje, kelio Druskininkai – Leipalingis – Seirijai 2-ajame kilometre. Buvo nustatyta, kad ji tą dieną girta vairavo automobilį ,,Toyota Prius”: mergina tuomet pripūtė 2,02 promiles. Ikiteisminio tyrimo metu Daiva pripažino savo kaltę, smulkiai papasakojusi, kaip viskas nutiko. 
   2022 m. spalio 15 d., išsinuomotu automobiliu ,,Toyota Prius” Daiva atvažiavo susitikti su savo seserimi į Varnėnų kaimą. Tądien ten taip pat buvo sesers draugas ir jo mama. Diena prabėgo greitai: visi vartojo alkoholinius gėrimus ir kiekvienas pasakojo savo gyvenimo nuotykius. Sesers draugas ir mama vakare nuėjo miegoti, o merginos nutarė dar pasilinksminti. “Su seserimi sugalvojome vykti į diskoteką Druskininkuose”, - vėliau aiškins Daiva pareigūnams. Abi tą vakarą bandė išsikviesti taksi, bet merginoms susisiekti su jais kažkaip nepavyko. Todėl į Druskininkus Daiva nusprendė važiuoti pati. Paguldžiusios sesers draugą, abi sėdo į Toyotą ir pasileido kaimo keliais ieškoti nuotykių į kurortą. Pravažiavus Merkinės žiedą, seserims vistik apsišvietė, kad apsieis jos ir be tų šokių. Iki Druskininkų buvo gabalas kelio, linksmybių gūdžią naktį, pagalvojo, vargu ar ten ras, todėl abi nusprendė, kad vis dėlto reikia važiuoti atgal namo. Bet čia ir prasidėjo visos bėdos. 

Mašina nelemtai užstrigo šalikelėje

   Daiva, norėdama apsukti automobilį namų link, ėmė ir nesuvaldė mašinos. Apsisukimo metu automobilio galiniai ratai nuslydo, ir mašina nelemtai užstrigo šalikelėje. Merginos bandė automobilį ištempti pačios, buvo susistabdžiusios netgi pro šalį važiavusią mašiną, tačiau Toyotos nepavyko ištraukti ir sustojusiai padėti mašinai. Netrukus atvyko policijos pareigūnai. Jie iškart patikrino vairuotojos blaivumą alkotesteriu ir nustatė 2,02 promilių neblaivumą.
   Daivai tuomet nebuvo kur dėtis. Mergina pripažino savo kaltę, buvo pristatyta į policijos komisariatą ir sulaikyta. 
   Paaiškėjo, kad Daiva pareigūnams įkliuvo su svetimu automobiliu. Su “Toyotos” savininke sutartį dėl mašinos nuomos mergina buvo sudariusi dar 2021 metais, juo vykdė pavežėjos darbą įmonėje „Bolt“, tačiau vėliau sutarties nepratęsinėjo. Kai Daivą sulaikė pareigūnai, mergina iškart suprato, kad išsisukti iš šios situacijos jai niekaip nepavyks. Ji tuomet pareiškė, kad dėl padaryto nusikaltimo labai gailisi ir prašo ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir perduoti jos tėvo atsakomybėn.
   Teismo slenkstį dėl Daivos pridarytų problemų teko minti ir mašinos savininkei. Pastaroji nurodė, kad 2007 m. „Toyota Prius“ ji pirko prieš 4 metus, juo nevažinėjo, todėl sūnus pasiūlė ją išnuomoti. Mašiną Daivai 2021-ųjų rudenį išnuomojo jos sūnus. Nuomos sutartis buvo sudaryta su Daiva, nuomos suma buvo 100 eurų už savaitę. Įvykio metu šios mašinos rinkos vertė buvo 4 tūkst.160 eur.
   Apie nelemtą įvykį prie Merkinės žiedo mašinos savininkė pasakojo sužinojusi tik ikiteisminio tyrimo metu. Pasak moters, asmeniškai Daivos ji nepažįsta, niekada nebuvo jos mačiusi. 
   Kaip teismo posėdyje aiškino liudytoju apklaustas policijos pareigūnas, tarnybos metu, dirbant ekipaže su savo kolega, Leipalingio plente, Druskininkų sav., teritorijoje, jiedu pastebėjo griovyje - pakibusį ant kelio sankasos automobilį ,,Toyota Prius”. Prie automobilio buvusi moteris jiems tuomet pripažino, kad vairavo mašiną ir įvažiavo į griovį, paprasčiau tariant - užklimpo. Vairuotojai 2022 m. spalio 16 d. 3.42 val. buvo nustatytas 2,14 promilių neblaivumas, 4.06 val. – 2,02 promilių neblaivumas.
   Teismas pripažino, kad tokiais veiksmais Daiva pažeidė Kelių eismo taisyklių 14 punkto reikalavimus, numatančius draudimą vairuoti transporto priemonę neblaiviems asmenims. 

Buvo „prisidirbusi“ ir Anglijoje


   Mergina ir jos tėvas pateikė prašymus atleisti Daivą nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant ją tėvo atsakomybei ir baudžiamąją bylą nutraukti. Prokuroras šiuo atveju nesutiko, kad kaltinamoji būtų atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nurodydamas, kad ji neatitinka baudžiamajame kodekse numatytų sąlygų, nes mergina nusikalstamą veiką padarė nebe pirmą kartą. Paaiškėjo, kad Daiva net du kartus buvo “prisidirbusi” užsienyje. Anglijoje ir Austrijoje ji buvo teista dėl vagysčių. 
   Druskininkų teismas savo ruožtu pažymėjo, kad asmens ankstesnis teistumas ar atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės tam tikromis aplinkybėmis praranda savo teisinę reikšmę ir laikoma, jog asmuo, vėliau padaręs kitą veiką, nusikalto pirmą kartą. “Tokia išvada galima, kai dėl ankstesnės nusikalstamos veikos kilęs baudžiamasis teisinis santykis jau yra visiškai pasibaigęs (pavyzdžiui, už anksčiau padarytą nusikaltimą asmuo buvo nuteistas, tačiau teistumas yra išnykęs ar panaikintas; dėl ankstesnės nusikalstamos veikos suėjo apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminai”, - nurodė teismas.
Šiuo atveju kaltinamoji už užsienio valstybėse įvykdytas nusikalstamas veikas – vagystes, buvo nuteista 2010 m. lapkričio 26 d. ir 2015 m. lapkričio 2 d., Lietuvos Respublikoje ji neteista, todėl ji nagrinėjamą nusikalstamą veiką laikoma padariusi pirmą kartą”, - pažymėjo Druskininkų teismas.
   „Iš kaltinamąją charakterizuojančių duomenų matyti, kad ji Lietuvos Respublikoje neteista, tačiau Austrijoje 2010 m. lapkričio 26 d. nuteista aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant trims metams, Didžiojoje Britanijoje 2015 m. lapkričio 2 d. nuteista šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant dvylikai mėnesių, 180 svarų sterlingų, 85 svarų sterlingų bauda, taip pat 5 tūkst. svarų sterlingų (mokėtina konkrečiam gavėjui) bauda, 2 kartus bausta administracine tvarka už KET pažeidimus, nuobaudos galiojančios“, - nurodė teismas. 
   “Ankstesni teistumai ir padaryti administraciniai nusižengimai bei naujos nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės, be jokios abejonės, patvirtina neatsakingą jos elgesį ir necharakterizuoja jos kaip nepriekaištingai besilaikančios įstatymų. Jokio realaus poreikio vairuoti automobilį kaltinamajai nebuvo, ji tiesiog neblaivi sumanė vykti pramogauti. Automobilį vairavo tarpmiestiniame kelyje, nakties metu, bandydama apsisukti nuvažiavo į šalikelę, taip keldama grėsmę ne tik savo bei sesers, bet ir kitų eismo dalyvių sveikatai, turtui ir netgi gyvybei. Anksčiau paskirtos bausmės už nusikalstamas veikas ir padarytus administracinius nusižengimus jokio poveikio jos elgesiui nepadarė”, - pažymėjo Druskininkų teismas. 

Laiduotoju pasiūlė tėvą

   Teisme taip pat iškilo klausimų ir dėl laiduotoju pasišovusio būti jos tėvo. Jis yra senatvės pensininkas, neteistas, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, tačiau praeityje vieną kartą baustas administracine tvarka už tai, kad 2018 m. birželio 15 d. neblaivus vairavo dviratį. “Nors kaltinamoji, prašydama atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti ją pagal laidavimą tėvo atsakomybėn, nurodė, kad tėvas alkoholio nevartoja, tačiau teismo posėdžio metu vyras nurodė, kad alkoholį vartoja bent pora kartų į savaitę, t. y. išgeria po keletą litrinių butelių 6 laipsnių stiprumo alaus, - rašoma teismo nuosprendyje. - Kaip paaiškėjo teisiamojo posėdžio metu, jam net nebuvo žinoma apie ankstesnius dukters teistumus užsienio valstybėse, jam taip pat nėra žinomos ir tikslios šios nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės”. 
   Daivos tėvas teismo metu iš tiesų pasirodė kaip “iškritęs iš kriaušės”: nežinojo nieko ne tik apie dukters problemas Anglijoje nei Austrijoje, bet taip pat negalėjo papasakoti teismui, dėl kokių aplinkybių jo dukra vėl stovi prieš teismą, šįkart jau Lietuvoje: koks jai buvo nustatytas neblaivumas prie Merkinės žiedo, su kuo ji vartojo alkoholį, kam priklausantį automobilį vairavo, kokiu tikslu važiavo į Druskininkus ir t.t. “Tuo pagrindu darytina išvada, kad, nors ir nurodoma, jog siūlomas laiduotojas gali daryti teigiamą įtaką kaltinamajai, tačiau aukščiau minėti laiduotoją charakterizuojantys duomenys bei teisiamojo posėdžio metu nustatytos aplinkybės, nesudaro pagrindo manyti, kad laiduotojas gali daryti teigiamą įtaką kaltinamosios elgesiui, - pabrėžė Druskininkų teismas. - Be to, byloje nėra jokių objektyvių duomenų, patvirtinančių jo autoritetą kaltinamajai, vien tai, kad jie šiuo metu kartu gyvena ir gerai sutaria, neįrodo, kad jis gali daryti jai teigiamą įtaką”. 
   Teismui kyla pagrįstos abejonės, ar prašomas paskirti laiduotojas – kaltinamosios tėvas apskritai turi realią galimybę daryti teigiamą įtaką kaltinamajai, nes iki šiol galimas laiduotojo autoritetas kaltininkės nuo neteisėtų ir pavojingų veiksmų nesustabdė”, - nurodė teismas, pripažinęs, jog Daivos tėvas nėra laikytinas tinkamu laiduotoju.

Pretenzijos – į vadovaujamą darbą

   Spręsdamas klausimą dėl laiduotojo, teismas taip pat buvo įpareigotas apsvarstyti, ar kaltininkė iš tiesų yra tokia nesavarankiška bei nebrandi asmenybė, kurios sugebėjimas kontroliuoti savo veiksmus, susilaikyti nuo nusikalstamų veikų darymo dar yra nesusiformavę. Iš bylos medžiagos paaiškėjo įdomių detalių, kad girta į šalikelės griovį įskridusi mergina, be vagysčių praktikos užsienyje, gali pasigirti ir kitokiais privalumais: ji yra…baigusi du “tarptautinius aukštuosius” ir svajoja dirbti gerai apmokamą darbą vadovaujamose pareigose. 
   “Kaip nurodo prašyme kaltinamoji, ji yra įgijusi du tarptautinius aukštuosius išsilavinimus, iki šios nusikalstamos veikos padarymo vykdė individualią veiką (pavežėjos), viena augina nepilnametį sūnų, jos tikslas yra dirbti gerai apmokamą vadovaujamą darbą, - nurodoma Druskininkų teismo nuosprendyje. - Šios aplinkybės leidžia teismui pagrįstai spręsti, kad kaltinamoji, būdama beveik 35 metų amžiaus, neturinti jokių psichikos sutrikimų, yra subrendusi ir savarankiška asmenybė, gebanti kontroliuoti savo veiksmus bei susilaikyti nuo nusikalstamų veikų, ji puikiai žino ir supranta, kaip turi elgtis, norėdama išvengti nusikalstamos veikos padarymo, todėl, teismo vertinimu, tokiam nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui nėra papildomai reikalinga jo tolesnio elgesio korekcija bei autoriteto turinčio asmens priežiūra, ir jai laiduotojo paskyrimas šiuo atveju net nebūtų tikslingas”. 
   Už BK 2811 straipsnio 1 dalyje numatyto nusikaltimo padarymą (vairavo transporto priemonę būdama neblaivi, kai nustatytas vidutinis neblaivumo laipsnis (2,02 promilės), numatyta galimybė bausti bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Už šį pasirodymą prie Merkinės žiedo Daivai teismas skyrė 34 MGL (1 tūkst. 700, Eur) dydžio baudą bei uždraudė teisę vairuoti kelių transporto priemones dvejiems metams. Teismas, įvertinęs Daivos asmenybę, padaryto nusikaltimo pavojingumą, taip pat nusprendė, kad iš jos išieškotina visa konfiskuotino turto – automobilio „Toyota Prius” vertę atitinkanti pinigų suma 4 tūkst.160 eurų.

“Druskonio” inf. 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.