Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Gyvenimas – tai nesušoktas tango... 

Irena Kaklienė


Su kaimynu nuo vaikystės Druskininkų garbės piliečiu Miku Suraučiumi


„Labai myliu Kuršių neriją,“ – sako I.Kaklienė, mėgstanti ten lankytis


Juvelyrinių dirbinių reklamoje


Su moksleivėmis Nacionaliniame kirpėjų konkurse Kaune


Su mokiniais diplomų įteikimo šventėje


Labdaringai kerpa ukrainiečius


I.Kaklienės mokiniai nuolatos lankosi Druskininkų globos namuose, kur labdaringai apkerpa jų gyventojus


Irena veda keramikos edukacijos užsiėmimą užsieniečiams VESK Pietų Lietuvos filiale


Ukrainos palaikymo akcijoje


Su žinomais šalies dizaineriais


Lietuvos dizaino sąjungos mugėje

   Šią savaitę aktyvi mūsų bendruomenės atstovė Irena Kaklienė pažymėjo savo gyvenimo jubiliejų, kuris priverčia atsigręžti atgalios į savo patirtį, apibendrinti ją užgyventomis vertybėmis, paveldėtomis ar pačios atrastomis. 
  
Sukaktuvių išvakarėse „Druskonis“ jubiliatę šnekino įvairiais klausimais, pradėdamas nuo bendražmogiškų, tarkim, ar buvo gerb. Irenos gyvenime permainų, kurios ją labiausiai paveikė, o gal ir pakeitė? Ar turinti daug žmonių, su kuriais jaučiasi tarsi namuose? Ar gyvenime patyrė rizikingų nuotykių? Ar dažnai pasiduoda nevilčiai? Ir t.t. 
   Atsakydama į klausimus I.Kaklienė buvo kalbi ir atvira. Ji patarė savo atsakymus apibendrinti prieš 10 metų „Druskonyje“ išspausdinto straipsnio apie ją pavadinimu „Gyvenimas – tai nesušoktas tango“, kuris iki šiol yra aktualus. „Išmokau gyventi čia ir dabar,“ - tęsia jubiliatė, druskininkietė nuo pat gimimo, su gimtuoju miestu susijusi per tėvų ir senelių kartas. Irena Černevska-Kaklienė užaugo senelių ir tėvų sodyboje Mizarų gatvėje, žinomo kompozitoriaus ir atlikėjo Miko Suraučiaus gimtosios sodybos kaimynystėje. Tad M.Suraučiaus dainos žodžiai „aš čia gimiau, čia užaugau“ Irenai yra savi ir mylimi nuo pat prigimties iki dabarties. „Nuo pat mažumės girdėjau Miką muzikuojat, jo akyse užaugau, todėl maestro man yra brangus,“- primena Irena, parašų rinkimo suteikti M.Suraučiui Druskininkų garbės vardą iniciatorė. Kai šis vardas maestro buvo suteiktas, Irenai nepajėgė sutramdyti džiaugsmo ašarų. „Myliu druskininkiečius ir savo miestą,“ – priduria pašnekovė, visu savo gyvenimu be pertraukų susijusi su Druskininkais, kur baigė vidurinę ir meno mokyklas, tapo kirpėja. Nors pirmaisiais nepriklausomybės metais daugelis vietinių valdininkų dar nesuprato privačios iniciatyvos iššūkių, įžvalgiam savivaldybės juristui Jonui Amšiejui talkinant I.Kaklienė įsteigė pirmąją mūsų mieste privačią kirpyklą, pirmąjį privatų grožio saloną. Vadovavo dviems viešbučiams.„Darbštumą, ko gero, paveldėjau, kaip ir gerumą, dėl kurio tekdavo nukentėti, o atrasti save ir dvasinę ramybę išmokau pati,“- priduria Irena. Viena iš esminių jos gyvenimo permainų buvo individualios veiklos įmonės uždarymas ir grožio salono veiklos sustabdymas. „Supratau, jog reikia ne vien dėl darbo gyventi, bet ir dėl savęs čia ir dabar...“ – aiškina pašnekovė. 
   Viena iš svarbiausių Irenos dabarties vertybių – darbas VESK Pietų Lietuvos filialo (buvusio profesinio mokymo centro „Žirmūnai“) puikiame kolektyve, kur moksleiviams perduoda kirpėjos 40-ies metų patirtį. „Visiems savo mokiniams pirmojo susitikimo metu bandau paaiškinti, jog kirpėjo specialybė yra labiau menas nei amatas: šukuosena formuojama tarsi skulptūra, detalių įvedimas - savotiška juvelyrika, o tapyba tolygi koloristikai, - aiškina savo darbo profesionalė I. Kaklienė. – Man teikia malonumą perduoti mokiniams savo darbinę patirtį, kurioje svarbiausi dalykai yra individualus priėjimas, gebėjimas matyti visumą, proporcijos, mados tendencijos, mokėjimas įtikinti klientą, kas jam tinka. Pajunti malonumą, kai nuolatinis klientas tavimi pasitiki, atsakymu „kirpk kaip nori“ tarsi atiduodamas savo grožį į kirpėjo rankas“. VESK Pietų Lietuvos filiale I.Kaklienė veda meno būrelio užsiėmimus, kur pageidaujantiems suteikia įgytus šios srities pradmenis. Savo ruožtu pati, neturėdama aukštojo išsilavinimo, investuoja į save, lankydama įvairius kursus, dalyvaudama mokymuose ir projektuose. 
   I.Kaklienė viena iš iniciatorių kelis kartus per metus su savo mokiniais aplankyti Druskininkų globos namus ir jų gyventojams suteikti malonumą nemokamai apkerpant. Ši tradicija puoselėjama kaskart vis su naujais mokiniais. Tiek kirpėjų mokytojai, tiek mokymo centrui nauja patirtis susijusi su karu Ukrainoje – tekdavo kirpti ukrainiečius pabėgėlius, mokyti juos kirpėjo amato.   I.Kaklienė dėl netoliese vykstančio karo netgi Raudonojo kryžiaus kursus baigė. Be to, druskininkietė vedė dizaino aukcionus Ukrainai paremti, nes aktyviai dalyvauja Lietuvos dizaino sąjungos veikloje, organizuoja dizainerių kūrybos parodas, muges, artina šį meną iki regionų, garsina talentingus provincijos menininkus ir kt. Daug kūrybinių minčių ir idėjų Irenai teikia bendravimas su žinomu juvelyru druskininkiečiu Ugniumi Stuku. 
   Praėjusį savaitgalį I.Kaklienė TV reportaže suspėjo išrėžti principingą nuomonę apie šeimų maršo renginį K. Dineikos sveikatingumo parke, anksčiau šalies žiniasklaidoje pagarsėjo kaip gyvūnų gerovės gynėja. Kai šuns, pririšto nugaišti laukuose, šeimininkai užsipuolė gyvūnų globėją, kad ji, atrišusi merdėjantį gyvūną, norėjo jį pavogti, ponios Irenos ir kitų gyvūnų mylėtojų dėka buvo surinkta 3000 parašų moteriai, išgelbėjusiai šunį, paremti. Savo pasisakymais televizijoje Irena reikalavo griežtesnės atsakomybės numesto šuns, įkišto į maišą nugaišti, šeimininkui ir į jį panašiems nedorėliams. „Mane ypač skaudina, kai žmonės meluoja tiesiai į akis ir bando įrodyti, kad tai tiesa,“ – savo patirties skaudulius apibendrina pašnekovė. „Nemeluoju net už pinigus“ ji atsakydavo tiems, kurie klausdavo apie prekes, kurias Irena sutiko reklamuoti televizijos klipe. „Filmavimasis TV reklamoje, ko gero, buvo rizikingiausias mano gyvenimo nuotykis,“ – atsakė iššūkių nevengianti I.Kaklienė. 
   Atsakydama į „Druskonio“ klausimą, ar turinti daug artimų žmonių, su kuriais jaučiasi tarsi namuose, Irena pradėjo nuo pačių artimiausiųjų – vyro Arvydo bei sūnų advokatų Vytauto ir Karolio šeimų, anūkų Gustės Milėjos, Jonuko... I.Kaklienė džiaugiasi, kad sūnus Karolis šįmet nedalyvavo rinkimuose į savivaldybės tarybą, nes teisininko talentą ketina tikslingiau panaudoti... 
   „Moku džiaugtis kiekviena malonia smulkmena,“ – pridūrė Irena. 
Klausinėjama apie naujas bendruomenines iniciatyvas, I.Kaklienė paatviravo, jog aktyviai dalyvauja iniciatyvinėje grupėje, kurios narių tikslas įrodyti, jog Druskininkų garbės piliečio vardo nusipelnė šviesios atminties žinomas psichoterapeutas Algimantas Kačergius. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.