Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Slapta daryti garso įrašai teisėjų korupcijos byloje: 
  buvo aptarinėjami pinigai, bylos
   Kauno apygardos teismas gegužės pradžioje toliau tęsė teisėjų korupcijos bylos nagrinėjimą, taip pat aiškinosi aplinkybes, susijusias su „Vijūnėlės dvaru“ Druskininkuose. Su įtariamais tarpininkais teisėjų korupcijos byloje teisiami asmenys aptarinėdavo savo bylas, teisėjus, kalbėta apie pinigus, rodo slapta daryti garso įrašai.

Perklausė garso įrašus


   Kauno apygardos teismas gegužė pradžioje vykusiame posėdyje perklausė šių garso įrašų, darytų kaltinamosios Oksanos Sakalauskienės bei buvusio advokato Drąsučio Zagrecko darbovietėse, taip pat buvo peržiūrima vaizdo medžiaga. Kaip žinia, D. Zagreckas yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, nes bendradarbiavo su teisėsauga.
   Kaip skelbia BNS, “Viename iš perklausomų įrašų D. Zagreckas su O. Sakalauskiene tarėsi, kokiu būdu jiems būtų geriausia komunikuoti. „Galime susitarti, kad nieko nešnekėsi“, – įraše girdimas tuometinis advokatas.Vėliau jie kalbasi, jog reikalus aptarti galėtų kieme. Kitame įraše vyksta pokalbis apie, kaip galima įtarti, pinigus, kalbama, kad „tuos keturiasdešimt atidaviau, o dešimt pas mane gulėjo“. D. Zagreckas sako minėtų pinigų nejudinęs ir perskaičiavęs, kai prisireikė paduoti.
   Vėliau byloje taip pat užfiksuoti pokalbiai apie bylas ir teismų procesus tarp O. Sakalauskienės ir Druskininkų mero buvusio patarėjo Aivaro Kadziausko. Tiek jis, tiek R.Malinauskas yra teisiami dėl Vijūnėlės dvaro griovimo aplinkybių. Įtariama, jog kyšiais buvo siekiama šį pastatą išsaugoti. O. Sakalauskienė su A.Kadziausku kalbasi apie dokumentus ir bylas, jų sprendimus.”

Įrašuose - keiksmažodžių tirados

   Šioje byloje R.Malinauskas kaltinamas per tarpininkus davęs kyšį, kad civilinėje byloje dėl minėto pastato būtų priimti palankūs sprendimai, ir jis nebūtų nugriautas. R.Malinauskas apie Vijūnėlės dvarą ir baudžiamąją bylą, į kurios posėdžius Kaune važinėja po du-tris kartus per mėnesį, pastaruoju metu kažkaip nekalba.    Visuomenei apie R.Malinausko nuopelnus Vijūnėlės dvaro istorijoje tenka papasakoti žurnalistams, dalyvaujantiems Kauno apygardos teisme vykstančiuose baudžiamosios bylos posėdžiuose, kurie jau dabar numatyti iki spalio mėnesio pabaigos.
   Kauno apygardos teismui, nagrinėjančiam šią rezonansinę bylą, balandžio mėn. posėdyje teko išklausyti ir keiksmažodžių tiradas. Minėto posėdžio metu teismas klausėsi slapta įrašytų telefono pokalbių, kuriuose išsijuosusi keikėsi verslininkė O.Sakalauskienė.

Griuvo prieš daugiau kaip trejus metus


   Kaip žinia, nelegaliu pripažintas pastatas nugriautas 2019-ųjų spalį, po atitinkamo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo. Druskininkų valdžia visokiais būdais vertėsi per galvą, kad pastatas būtų išsaugotas. Pradėjus į dienos šviesą lįsti visoms Vijūnėlės dvaro statybos aplinkybėms, R.Malinauskas yra patvirtinęs, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras statytas jam, nors oficialiai jo savininkas buvo bičiulis verslininkas Žilvinas Povilonis. Iš jo meras ketino baigtą pastatą perpirkti. 
   Teismo slenkstį R.Malinauskas mina kartu su savo buvusiu patarėju A.Kadziausku. Tiek R.Malinauskas, tiek jo buvęs patarėjas A. Kadziauskas kaltę neigia. Jos nepripažįsta ir byloje teisiamas buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, kaltinamas, kad už kyšį priėmė palankų sprendimą sustabdyti šio pastato griovimą. Jo teigimu, šis sprendimas buvo standartinis tokiose bylose, o iš kitos teisiamosios O.Sakalauskienės gautus pinigus aiškino esą „artima draugyste ir šeimyniniais reikalais“. 

Paaiškėjo, kuo yra kaltinamas R.Malinauskas

   Remiantis kaltinamuoju aktu, R.Malinauskas kaltinamas tuo, kad siekdamas, jog asmuo, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis, paveiktų ir papirktų valstybės tarnautoją, kad šis neteisėtai veiktų vykdydamas savo įgaliojimus, tiesiogiai pasiūlė, susitarė duoti ir davė didesnį nei 250 MGL vertės kyšį.
2018 metų liepą-rugpjūtį R.Malinauskas bei dabar jo jau buvęs patarėjas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys A.Kadziauskas, veikdami R.Malinausko naudai ir siekdami, kad būtų patenkintas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje civilinėje byloje atsakovų Žilvino Povilonio ir Zinos Povilonienės (nelegaliu pripažinto ir Druskininkuose nugriauto „Vijūnėlės dvaro“ formalūs savininkai) pateiktas apeliacinis skundas dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 metų birželio 29 dienos nutarties, susitarė duoti O.Sakalauskienei ir Arūnui Blažaičiui ne mažesnį nei 250 MGL vertės kyšį.
  Kyšis turėjo būti duotas už šių asmenų neteisėtą poveikį Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjams, siekiant R.Malinausko pageidaujamo teismo sprendimo. Tuo pačiu laikotarpiu A.Kadziauskas, vykdamas susitarimą su R.Malinausku ir neteisėtai veikdamas jo vardu, tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ir susitarė duoti, o O.Sakalauskienė ir A.Blažaitis savo naudai tiesiogiai pažadėjo ir susitarė priimti kyšį. Siekta, kad pastarieji tarpininkai, pasinaudodami savo pažintimis, papirktų Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Henrichą Jaglinskį.
Įsipainiojo visas teisėjų būrys
   Siekta, kad teisėjas, apeliacine tvarka nagrinėdamas minėtą bylą, priimtų R.Malinausko pageidaujamą teismo sprendimą – panaikintų Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 metų birželio 29 dienos nutartį civilinėje byloje, išspręstų klausimą iš esmės: tenkintų atsakovų byloje prašymą dėl teismo sprendimo vykdymo tvarkos pakeitimo arba panaikintų Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir perduotų bylą pirmos instancijos teismui nagrinėti iš naujo ir priteistų patirtas bylinėjimosi išlaidas. 2018 metų rugpjūčio 10 dienos nutartimi teisėjui H.Jaglinskiui nusišalinus nuo civilinės bylos nagrinėjimo, O.Sakalauskienei ir Ernestui Sakalauskui, Egidijui Galatilčiui ir Drąsučiui Zagreckui, atleistam nuo baudžiamosios atsakomybės, veikiant organizuotoje grupėje, siekta paveikti kitą Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją – Andrių Veriką. Norėta, kad šis priimtų R.Malinauskui naudingą teismo sprendimą. Už tai O.Sakalauskienė ir A.Blažaitis iš R.Malinausko pareikalavo 60 tūkst. eurų kyšio sumos.
   2018 metų rugsėjį R.Malinauskas perdavė didesnę nei 250 MGL dydžio sumą A.Kadziauskui, o šis, vykdydamas jų tarpusavio susitarimą, šalia Vilniaus Vakarinio aplinkkelio pinigus perdavė A.Blažaičiui. Šis su O.Sakalauskiene priėmė 60 tūkst. eurų kyšį, kurie buvo skirti papirkti teisėją A.Veriką. Tuomet A.Blažaitis šią pinigų sumą perdavė E.Sakalauskui. 
   Taigi R.Malinauskas šioje byloje kaltinamas prekyba poveikiu. Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų. 
   Vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje kaltinimai iš viso pateikti 16 fizinių asmenų ir vienam juridiniam asmeniui – „VVM Servis“. Galima korupcija byloje kaltinami nuo pareigų nušalintas Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, buvęs šio teismo teisėjas Konstantinas Gurinas, buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas H.Jaglinskis, laikinai nušalintas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Tarp kaltinamųjų – ir buvęs Aukščiausiojo Teismo teismo teisėjo padėjėjas, šio teismo teisėjos Audronės Kartanienės sūnus Airingas Kartanas. 

Apie vaidmenį – ir EŽTT nutarime

   Apie R.Malinausko vaidmenį Vijūnėlės dvaro istorijoje daug papasakota ir pernai balandžio 7 d. paskelbtame Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) nutarime, kuriuo Ž.Povilonio peticija buvo pripažinta nepriimtina dėl piktnaudžiavimo peticijos teise. Šiame nutarime buvo minimi bylą prieš Lietuvą iškėlusio Ž.Povilonio prisipažinimai ikiteisminio tyrimo metu, kur pastarasis nurodė, jog nuo pat pradžių buvo planuota, kad Ž.Povilonio vardu statytas prabangus namas ant Vijūnėlės tvenkinio kranto bus kurorto mero R.Malinausko nuosavybė. Minėtame EŽTT pranešime teigiama, kad R.Malinauskas planavo pastatą įsigyti vėliau, o namo statybos metu Ž.Povilonis jį įrenginėjo pagal R.Malinausko skonį. 
   Kaip minima EŽTT nutarime, Ž.Povilonis taip pat prisipažino, jog jis su žmona turėjo surašyti testamentą, kad vadinamąjį Vijūnėlės dvarą paveldės R.Malinausko nurodytas asmuo, kurį Ž.Povilonis tikino matęs gal tris kartus gyvenime.
   Strasbūro teismas nurodė, kad Ž.Povilonis pateikė dvi prieštaringas faktų versijas, kurios kelia abejonių dėl pareiškimo patikimumo. EŽTT jis tvirtino, kad Lietuvos institucijų sprendimai, kuriais nurodyta nugriauti namą, pažeidė jo teisę „naudotis savo nuosavybe“.
   Tuo metu duodamas parodymus ikiteisminiame tyrime dėl galimo papirkimo, siekiant paveikti teismų sprendimus, susijusius su Vijūnėlės dvaro nugriovimu, Ž.Povilonis teigė, kad sutiko sudaryti apsimestinį sandorį su R.Malinausku ir niekada neketino pasilikti turto savo reikmėms. 
   Šis EŽTT nutarimas į dienos šviesą iškėlė skandalingojo Vijūnėlės dvaro statybos istoriją, visą Lietuvą sukrėtusią savo įžūlumu. Dėl šio namo daugiau kaip penkerius metus vyko sunkiai besuskaičiuojami teismų procesai (neregėtas atvejis, jog dvaro byla net Aukščiausiajame Teisme buvo nagrinėta du kartus!), liepsnojo skandalas dėl „telefoninių zadanijų“, į kurias buvo įsivėlęs tuometinis aplinkos ministras K.Trečiokas. Vilniuje buvo organizuojamos dvaro gynimo spaudos konferencijos, kuriose pirmu smuiku griežęs R.Malinauskas į šuns dienas dėjo tariamus užsakymus vykdančius prokurorus ir jo posto neva besigviešiančius politinius oponentus. Dėl dvaro išsaugojimo buvo šokdinamas Seimas, raštais atakuojama Vyriausybė ir Prezidentas. Nekalbant jau apie klausimą, kiek teismuose Druskininkų savivaldybę atstovavusiems ir dvarą gynusiems advokatams buvo išleista mokesčių mokėtojų pinigų, apie protu sunkiai suvokiamas administracines sąnaudas – kiek Vijūnėlės dvaro gynybai buvo išeikvota savivaldybės tarnautojų darbo laiko?

BNS, „Druskonio“ inf.


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.