Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Įdomiai paminėjome sukilimo 160-ąsias metines 

1863 m. sukilėlių palaidojimo paminklas


Kauno pavieto Laisvieji šauliai Dubičiuose               
Autorės nuotr.

Alfreda PIGAGIENĖ
 

   Gegužės 5 d. kartu su sveteliais iš visos Lietuvos ir Lenkijos teko dalyvauti puikiai suorganizuotame renginyje, skirtame paminėti 1863-1864 m. sukilimo 160-ąsias metines Dubičių kaime Varėnos rajone. 1863 m. gegužės 4 d. šalia Dubičių įvyko kautynės tarp persekiojamo Liudviko Narbuto vadovaujamo sukilėlių būrio ir caro baudžiamosios kariuomenės dalinio. Visi 13 žuvusių sukilėlių buvo palaidoti Dubičiuose bendrame kape. Čia 1933 m. jiems buvo pastatytas paminklas. 
   Iškilmės prasidėjo prie sukilėlių vado Liudviko Narbuto žūties vietos. Iš ten pėsčiųjų kolona žygiavo link Dubičių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios. Šv. Mišių pradžioje Dubičių bažnyčios klebonas kun. Almantas Kibirkštis (dirbęs Ratnyčios Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčioje) pristatė Vilniaus vyskupijos Varėnos dekanato dekaną Ernestą Maslianiką, kuris Šv. Mišias aukojo lietuvių ir lenkų kalbomis. Po Šv. Mišių visi nužygiavo prie sukilėlių palaidojimo paminklo, kur sugiedoti Lietuvos ir Lenkijos himnai. Garbės sargybos kuopa salvėmis pagerbė sukilėlius. Prie paminklo padėti gėlių krepšeliai ir vainikai, uždegtos žvakelės. Sukilėlių žūties istoriją pasakojo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. Lenkijos delegacijos Myslibužo apskrities vadovas Andrzejus Potyra dėkojo Dubičių gyventojams už 1863 m. sukilimo paminklo priežiūrą. Pasakojo, kad ir šalia jų, Pščelniko vietovėje, stovi memorialas žuvusiems Lietuvos lakūnams S. Dariui ir S. Girėnui atminti. Myslibuže Lietuvos lakūnų vardu pavadinta gimnazija, kurios bendruomenė rūpinasi memorialu. Kartu su šventiškai pasipuošusiais lenkų jaunuoliais buvo išsirikiavęs Lietuvos šauliukų ir šaulių didelis būrys. Renginio metu grojo Lietuvos kariuomenės orkestras. Visų susirinkusiųjų žvilgsniai krypo į vyrus istorine apranga, rankose laikančius dalgius ir muškietas. Paaiškėjo, kad tai Kauno pavieto laisvieji šauliai. Jie savo aiškinimais, kuo skiriasi muškieta nuo šautuvo, bei įdomiu pasirodymu sudomino ir pralinksmino visus žiūrovus. Keletas pastarųjų taip pat dalyvavo laisvųjų šaulių pasirodyme. Pabaigoje Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai visus šventės dalyvius vaišino gardžia koše ir kvapnia arbata.

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.