Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Jubiliejinė vasara M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje 
Sigita Rundytė, muziejininkė 

   Praūžusi vasara M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje padovanojo nemažai pačių įvairiausių atradimų – minint muziejaus 60-ąsias veiklos metines muziejuje buvo apstu koncertų ir kitų renginių.   Šiemet vasarą pradėjo nuotaikingi jaunųjų Lietuvos talentų pasirodymai, kuriais buvo atidaryta jau 58 fortepijoninė vasara Druskininkuose – bene seniausias Lietuvoje organizuojamas muzikos festivalis. Girdėjome Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos, Šiaulių S. Sondeckio muzikos gimnazijos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinių pasirodymus. Šiemet ypatingai džiaugėmės galėdami priimti ir jaunuosius pianistus iš Kazlų Rūdos R. Žigaičio menų mokyklos. Muziejaus sode skambėjo ne tik svečių atliekama muzika – buvo organizuotas ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos koncertas - „M. K. Čiurlionio muzikos spalvos“ pianistų konkurso nugalėtojų pasirodymai. 
   Netrukus į muziejaus duris pasibeldė birželio 16-oji – M. K. Čiurlionio namų-muziejaus 60-asis jubiliejus. Nuo ryto į muziejaus erdves plaukė sveikinimai, o ta proga buvo organizuotas Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos koncertas, iškilmingai atidaryta jubiliejinė paroda apie muziejaus įkūrėjas Valeriją ir Jadvygą Čiurlionytes „Vilkas ir Žvirblis: kaip namai muziejumi tapo“, aplankyti M. K. Čiurlionio tėvų ir J. Čiurlionytės kapai senosiose miesto kapinėse. Paroda sulaukė išskirtinio žiniasklaidos dėmesio: rodyta per LRT „Panoramą“, laidą „Moterų gatvės“, apie ją rašyta delfi.lt. Aplankyti ją galima iki rugsėjo 20 dienos. 60-ies sėkmingų veiklos metų proga Čiurlionių nameliuose apsilankė prof. V. Landsbergis, kuris pristatė savo naujausią knygą „Debesies laivu. Užrašai apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį". Renginio metu profesorius skambino M. K. Čiurlionio kūrinius, dalinosi mintimis apie šią ir kitas savo knygas, M. K. Čiurlionį, jo kultūrinį palikimą ir mieluosius Druskininkus.
   Šios vasaros pasididžiavimas – 58-oji fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose. Jos metu girdėjome net dvidešimt profesionalių koncertų – kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį per atvirą muziejaus langą obelų sodą užliedavo muzika. Svečiuose sulaukėme svečių iš įvairių Lietuvos kampelių ir net iš užsienio – Vokietijos, Danijos, JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės. Koncertinį ciklą iškilmingai uždarė festivalio organizatorių ir globėjų dueto, pianistų Roko ir Sonatos Zubovų koncertas. Vasaros pabaigoje M.K.Čiurlionio namuose-muziejuje viešėjo ir tarptautinis muzikos konkursas ir festivalis „Muzika be sienų“, kuris mums pristatė net du koncertus – mokinių ir konkurso žiuri atliekamus rečitalius. Klausėmės asociacijos „Jaunimo debatai“ baigiamojo koncerto. 
   Nors ir palydėjome vasarą, šį rudenį jūsų vėl laukia renginiai, parodos M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje ir V. K. Jonyno galerijoje. Jau rugsėjo 9-10 dienomis V. K. Jonyno galerijoje šurmuliuos atviros architektūros savaitgalis „Pastatai kalba“. Rugsėjo 22 dieną minėsime M. K. Čiurlionio 148-ąsias gimimo metines. Rugsėjo 30 d. į V. K. Jonyno galeriją sugrįš kasmetinis renginys, tapęs Druskininkų rudens siela – „Poetinis Druskininkų ruduo“. Daugiau informacijos rasite M. K. Čiurlionio namų- muziejaus tinklalapyje, socialiniuose tinkluose. 
   Dėkojame visiems, kurie šią vasarą leido kartu su mumis – su M. K. Čiurlioniu. 

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.