Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Čekiukų skandalas pakoregavo vietos politikų išlaidas, bet
  kuro sąskaitos vis tiek liejosi stulbinančiomis sumomis
   Matyt, jaučiasi bebaimiais. Toks įspūdis susidaro, peržvelgus Druskininkų valdžios tinklapyje įkeltas savivaldybės tarybos narių išlaidų ataskaitas už šių metų kovo-birželio mėnesius (žr. į suvestines 3 psl.). Po kovą vykusių savivaldos rinkimų visuomenininko Andriaus Tapino pradėta akcija „Skaidrinam“ kaip reikiant supurtė visas Lietuvos savivaldybes, dalis šalies politikų dabar jau varsto ir prokuratūros duris. „Druskonis“ domėjosi, kaip čekučių skandalas paveikė vietos išrinktųjų Druskininkuose sąžinę. Spręsti, gerbiami rinkėjai, teks jums: ar patikėsit, kad dalis vietinių politikų, net ir liepsnojant čekių skandalui, neraudonuodami deklaravo išvažinėję kuro „susitikimams su rinkėjais“ po 300 ir daugiau eurų per mėnesį? Kaip jums tokios išlaidos?

Prasidėjo nuo viešumo

   Galimus piktnaudžiavimo atvejus paviešinęs visuomenininkas, „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas kovo pradžioje reziumavo, kad pradėjus aiškintis savivaldos narių išlaidas su tarybos nario veikla susijusiai veiklai finansuoti, matyti, kad „vyksta masiniai piktnaudžiavimai“.
   „Fiksuoti atvejai, kur vicemerė pateikia ataskaitą, kur 35 skirtingos kortelės mokėjimo (už kurą), pateikiami ataskaitoj čekiai, kur žmogus išrašo už 37 plovimus, nors neturi plovyklos, Neringoje nuomojami kompiuteriai iš draugų įmonių. Apibendrinant akivaizdu, kad daugumoje savivaldybių rasime tą patį“, – tuomet sakė A.Tapinas.
   Kaip žinia, savivaldybės iki šiol tarybos nariams mokėjo išmokas už faktiškai tarybos nario pareigoms skirtą laiką, padenginėjo kelionių, kanceliarijos, pašto, telefono, biuro patalpų nuomos ir kitas išlaidas. Praėjusios kadencijos Druskininkų savivaldybės tarybos nariai savivaldybės administracijai galėjo teikti išlaidas 290 eur išmokai per mėnesį gauti. 
   Nors vietos politikams buvo nustatyta maksimali – 290 eurų gautina suma, didžioji Druskininkų savivaldybės tarybos narių dalis kiekvieną mėnesį klojo čekius su gerokai didesnėmis sumomis, esą išleistomis „darbui su rinkėjais“. Ir beveik visi pinigai, kaip taisyklė, buvo naudojami transporto išlaidoms.

Daugiausiai atsiėjo transportas

   Peržvelgus praėjusios kadencijos 25-ių savivaldybės tarybos narių (kurių didžioji dauguma sėdi ir šios kadencijos taryboje) metines turto deklaracijas, matyti, kad Druskininkų politikai gyvena pasiturinčiai, o vienas vadinamas net ir milijonieriumi. Deja, pagal įstatymą jiems leidžiamoms gauti išmokoms, susijusioms su savivaldybės tarybos nario veikla – per mėnesį po 290 eurų kiekvienam neatsispyrė nei vienas. 
   Eilinio rinkėjo akimis, vietinės tarybos reglamente nustatytoms pareigoms atlikti didelių sąnaudų nereikia. Politikas privalo dalyvauti tarybos posėdžiuose, vykstančiuose kartą per mėnesį, būti vieno komiteto nariu, dalyvauti jo posėdžiuose. Per pandemiją, beveik dvejus metus, tarybos posėdžiai apskritai vyko nuotoliniu būdu, kiekvienam tarybos nariui prie kompiuterio sėdint patogiai namuose, t.y. į jokius posėdžius važinėti nereikėjo. Savivaldybė visus tarybos narius yra aprūpinusi nešiojamaisiais kompiuteriais, visi reikalingi Tarybos sprendimų projektai išsiunčiami elektroniniu paštu. Klausimas, į kokį čia kosmosą jie skrisdavo su deklaruotomis 300 eur ir daugiau kuro išlaidomis „darbui su rinkėjais“, kai gyvena mažyčiame kurorte Druskininkuose, kur viskas pasiekiama kojomis ar dviračiu, o mašina miestą gali pervažiuoti mažiau nei per dešimt minučių?

Valdiškos mašinos negana?

   Praėjusioje savivaldybės tarybos kadencijoje mūsų išrinktieji jiems skirtus biudžeto pinigus daugiausiai, kaip minėta, leido degalams. Rinkėjų labui daugelis deklaravo pravažinėję gerokai daugiau nei jų tuo metu gaunama 290 eurų išmoka. Peržvelgus tarybos narių ataskaitas, matyti, kad transporto išlaidomis išsiskyrė R.Malinausko bendražygė, savivaldybei priklausančiame vandens parke dirbanti Inga Salickienė. Pastarosios važinėjimas “rinkėjų reikalais” buvo toks pat aktyvus net ir pandemijos metu. Pavyzdžiui, už 2020 m.spalį politikė deklaravo turėjusi transporto išlaidų už 412,64 eurų, 2020 m. gruodį – už 321,95 eur. Buvęs R.Malinausko sąrašo narys Algimantas Šiaučiulis 2020 m. spalį deklaravo “darbui su rinkėjais” išvažinėjęs 356,45 eur, 2021 m. sausį – 301,86 eur, 2023 m. sausį – 327, 22 eur. Su R.Malinausko sąrašu į praėjusios kadencijos savivaldybės tarybą išrinktas Vidas Stašinskas pandemijos metu, 2020 m. spalį, deklaravo turėjęs transporto išlaidų už 347,38 eur, 2021 m. gruodį – net už 416,17 eur. Išlaidomis transportui pasižymėjo ir praėjusios kadencijos taryboje dirbęs valstiečių-žaliųjų sąjungos narys Vytautas Dabrukas. Pastarasis pandemijos metu, 2020 m. spalį, transportui išleido 346,70 eur, 2021 m. spalį – 364,11 eur. Valdiška mašina darbe besinaudojantis R.Malinauskas pagal jo pateiktas tarybos nario išlaidas daugiausiai taip pat deklaruodavo mašinos išlaidas. Bene daugiausiai R.Malinauskas nurodė išleidęs transportui 2022 m. sausio mėn. – net 353,86 eur. 
   Bene didžiausią staigmeną važinėjime “darbui su rinkėjais” pateikė R.Malinausko bendražygė, mokytoja Ronata Balkaitienė. Pastaroji, deklaruodama tarybos nario išlaidas už 2021 m. rugsėjo mėn., pateikė duomenis, kad per mėnesį ji turėjo net 833,80 eur transporto išlaidų!
   Kai kurie iš Druskininkų savivaldybės tarybos narių dar labai dirbo telefonu: per mėnesį įvarydavo – nepatikėsit – net 247 eurų! Toks “telefoninis rekordininkas” praėjusioje kadencijoje vieną mėnesį buvo R.Malinausko bendražygis Aivaras Kadziauskas. 

„Skaidrinam“ ir vietinės tradicijos

   Pavasarį prasidėjus A.Tapino inicijuotai akcijai „Skaidrinam“, daugelis žmonių tikėjosi, kad jų išrinktieji pasimokys iš čekučių skandalo. „Druskonis“ domėjosi, kaip šią pamoką įveikė vietiniai politikai. Galvojate, kad ženkliai sumažėjo deklaruojamos tarybos narių kuro išlaidos, ir miesto biudžetas iš to labai sutaupė? Panašu, kad patarlė „jei duoda, tai ir imk“, yra stipresnė už viską.
   Pažiūrėkime į šių metų balandžio mėnesio vietos politikų išlaidas. Praėjusios kadencijos taryba dirbo iki balandžio 21 d. Per tris savaites, arba per 14 darbo dienų, valstietis V.Dabrukas „darbui su rinkėjais“ sugebėjo išleisti net 335 eurus transportui! Dar vienas balandžio mėnesio, tiksliau trijų savaičių transporto rekordininkas – iš politinės arenos pasitraukęs praėjusios kadencijos savivaldybės tarybos narys Vidas Stašinskas, pateikęs transporto išlaidas už 228 eurus. Praėjusioje savivaldybės tarybos kadencijoje buvęs Liudas Vaisieta per tris balandžio savaites deklaravo kurui išleidęs 190 eurų.
   Per visą balandžio mėnesį gausiai „darbuodamiesi su rinkėjais“ važinėjo R.Malinausko sąrašo nariai Jevgrafijus Samuchovas (300 eur), Julius Matulevičius (296 eur), Inga Salickienė (284 eur); Vytautas Kvedaras (259 eur), Aivaras Kadziauskas (288 eur). Pats R.Malinauskas su kuro išlaidomis balandį jau buvo gerokai kuklesnis – nurodė „darbui su rinkėjais“ išvažinėjęs 145 eurus. 
   Balandžio 21 d. prisiekė naujos kadencijos savivaldybės tarybos nariai, kurių dauguma atkeliavo iš praėjusios tarybos. Panašu, kad su jais - ir tarybos nariams maksimaliai leidžiamų išlaidų įsisavinimo tradicijos, kurias, atrodo, nesunkiai perprato ir politikos naujokai. Per dešimt kalendorinių dienų (per šį laikotarpį buvo vos 6 darbo dienos) valstietis Donatas Mizaras deklaravo transportui išleidęs net 155 eurus „darbui su rinkėjais“.

Manot, pasikeitė sumos skandalo metu?

   Pažiūrėkime, kas darosi su gegužės mėnesiu, kai naujosios kadencijos savivaldybės tarybos nariai maksimaliai galėjo gauti jau po 300 eurų kompensacijas patirtoms išlaidoms darbui su rinkėjais. Kaip jau minėta, tuo metu Lietuvoje čekiukų skandalas buvo pačiame epogėjuje, kai viešojoje erdvėje prie gėdos stulpo buvo kalami valdžiatarniai, be sąžinės graužaties iš visų pakampių rankioję kuro čekius ir kanceliarines išlaidas.
   Druskininkuose, atrodo, vaizdelis beveik nepasikeitė. Šio mėnesio transporto išlaidų rekordininkė – R.Malinausko bendražygė Inga Salickienė, deklaravusi, kad per mėnesį „darbui su rinkėjais“ išleido net 348 eurus transportui! 
   Nuo I.Salickienės gegužės mėnesį nedaug atsiliko kitas R.Malinausko bendražygis – Algis Bolys, nurodęs, kad tą mėnesį jis turėjo 301 eur transporto išlaidų. Politikos senbuvį gegužę aplenkė į politinę trasą ką tik išvairavusi tarybos naujokė Inga Cololo, kuri savivaldybei pateikė čekius, kad jau per pirmąjį mėnesį „darbui su rinkėjais“ išleido net 306 eurus transportui. Beveik 300 eurų transporto išlaidų gegužės mėn. deklaravo ir tarybos narės pasirodymą pradėjusi buvusi savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė (298 eur). Lygiai 300 eurų transportui gegužę nurodė išleidęs Vytautas Kvedaras, J.Samuchovas deklaravo turėjęs 285 eurus išlaidų kurui, A.Skausmenis – 284 eurus. Mašiną „darbui su rinkėjais“ deklaravo gegužę aktyviai naudojęs J.Matulevičius (270 eur), „gerosios opozicijos“ lyderis Povilas Jagelavičius (278 eur). 
   Birželis buvo paskutinis mėnuo, kai tarybos nariams reikėjo „kankintis“ su kuro čekučių pateikėjimais, bet vaizdas – vertas rinkėjų dėmesio ir, aišku, daug ką pasakantis apie tautos išrinktuosius. 
   Taigi birželio mėnesį transporto išlaidų rekordininku tapo politikos naujokė, naujosios kadencijos savivaldybės tarybos narė Greta Urbonienė (322 eur). Nuo jos nedaug atsiliko J.Matulevičius su „rinkėjui labui“ per mėnesį patirtomis 304 eurų transporto išlaidomis, anksčiau minėtoji I.Cololo (302 eur), V.Kvedaras (300 eur), J.Samuchovas (308 eur), A.Kadziauskas (298 eur). 

Gauna 20 proc. nuo Malinausko algos

   Nuo trečiojo ketvirčio vietos politikai čekučių jau neberenka ir jų nebedeklaruoja. Kaip žinia, liepos 1 d. įsigaliojo įstatymo pataisos tarybų nariams mokėti fiksuotą atlygį, kuris siekia penktadalį tos savivaldybės mero darbo užmokesčio. 
   Dabar, po priimtų įstatymo pataisų, jų pinigus pririšus prie R.Malinausko algos, nuo šiol savivaldybės tarybos nariai gauna du su puse kartų daugiau. Spėkite, kas dėl to puolė labai nervintis, paaiškėjus apie ženkliai padidėsiantį atlygį tarybos nariams? Ogi pats R.Malinauskas. Argumentai, kaip jau galite numanyti, buvo pasirinkti atitinkami – esą nauja tvarka „apvagins eilinius žmones“.
   „Seimui priėmus įstatymo pataisas, nuo liepos 1 d. tarybos nariams bus mokamas fiksuotas atlyginimas – 20 proc. nuo mero algos. Mūsų savivaldybėje tai sudarys 723 eurus (komitetų pirmininkai ir pavaduotojai gaus 867 eurus) į rankas. Dėl tokio Seimo sprendimo vien šiais metais mums savivaldybės biudžete reikės papildomai surasti apie 113 tūkst. eurų. O 2024-iems metams biudžete turėsime numatyti net 369 tūkst. eurų. Kadangi įstatymų kūrėjai nenumatė, iš kur savivaldybėms reikės tuos pinigus paimti, o biudžetas jau suplanuotas metams, tai ko mums reikės atsisakyti, kokių darbų nepadaryti?“ - naująja tvarka piktinosi R.Malinausko feisbukas. 
   „Tai ką – išsidavė, kas čia visų reikalų darytojas? Ar toks skūpas ir mano, kad visi „rankų kilnotojai“ turėtų dirbti kone už dyką?“ - po šios R.Malinausko prakalbos juokėsi druskininkiečiai. 
   Biudžeto lėšomis taip susirūpinusiam R.Malinauskui žmonės turi ne vieną patarimą, iš kur paimti pinigų tarybos narių algoms: „Nustokite leisti biudžeto pinigus propagandai, dykai dalijamam valdžialaikraščiui. Nustokite samdyti brangiai apmokamas advokatų kontoras bylinėjimuisi su opozicijos nariais ir visomis institucijomis, kurios nešoka pagal jūsų dūdelę. Ar bent susiskaičiavote, kiek mokesčių mokėtojams kainavo Vijūnėlės dvaro bylos, kitos Druskininkų skandalų istorijos?“. 
   Druskininkiečiai R.Malinauskui pametėjo ir kitą išeitį. „Jeigu jau taip deklaruojate rūpestį „vardan bendruomenės“, pasiūlykite savo bendražygiams savivaldybės taryboje solidariai parašyti prašymus dėl tarybos nario atlyginimo atsisakymo. Taryboje jų turite 17, dar ir jums darniai pritariantys „gerieji opozicionieriai“ greičiausiai prisidėtų. Tamstos gi fantazija laki, išeitį rasite“, - R.Malinauskui patarimus dalijo žmonės.

„Druskonio“ inf.


Štai tokias transporto išlaidas vietos politikai pateikinėjo prieš įsisiūbuojant čekiukų skandalui (viršuje) ir skandalo įkarštyje (apačioje)
PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.