Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Sandėliukų lūšnynas matomoje senamiesčio vietoje 

Žana Janina Jagelavičienė savo buto balkone, iš kurio atsiveria apgriuvusių sandėliukų vaizdelis 
Sandėliukai Liepų g. 6 ir 4 nuo gatvės pusės bado akis tiek vietiniams gyventojams, tiek kurorto svečiams   84-erių metų druskininkietė Žana Janina Jagelavičienė jau du kartus kreipėsi į savivaldybės administraciją dėl sandėliukų griuvenų senamiesčio matomoje vietoje, Liepų g.4 ir 6 namų kieme. „Pačiame senamiesčio centre jau daugelį metų esantis sandėliukų lūšnynas bado akis ne tik iš mano ir kaimynų balkonų Liepų g. 2a daugiabutyje, bet ir praeiviams nuo gatvės pusės,” - sako Ž.J.Jagelavičienė, ketinanti nenuleisti rankų tol, kol savivaldybės institucijos nesiims priemonių šiems gėdingiems kurorto statiniams, primenantiems sąvartyną, sutvarkyti ar bausti nevalyvus jų savininkus. „Nors valdžios atstovai savo laikraštyje ragina gyventojus rodyti iniciatyvą ir pranešti, jei pastebi netvarką kurorte, tačiau patys nerodo noro apsikuopti ir poilsiautojams, ir gyventojams matomoje vietoje,“ – primena ponia Žana savivaldybės administratorės atsakymus į jos laiškus dėl apleistų sandėliukų kvartalo, kurį priversta kasdien matyti pro savo balkoną. O kadangi 84 metų senjorė tejuda vaikštynės dėka ir iš savo buto, kuriame gyvena 6-erius metus, beveik niekur neišeina, jos kasdieninis vaizdas pro langą prasideda nuo „klestinčio kurorto“ statinių skurdo. Jeigu sveikata leistų laisvai judėti, kreipimuisi į savivaldybės administraciją Ž.J. Jagelavičienė būtų daug Liepų g. 2a daugiabučio kaimynų parašų surinkusi. Taigi beliko pačiai pilietinę iniciatyvą parodyti. Tiesa, pirmiausia ji kreipėsi į daugiabučio Liepų g. 2a administratorę, kuri informavo, jog dėl sandėliukų lūšnyno, esančio po pačiais daugiabučio langais, daug kam skųstasi, tačiau jokių teigiamų poslinkių neįvyko. 
   Į pirmąjį druskininkietės laišką, kurį ji vietinei valdžiai parašė prieš trejus metus, savivaldybės administratorė atsakė, jog Liepų g.4 ir 6 namų gyventojai priversti savo butus apšildyti malkomis, kurioms reikalingi sandėliukai. Žinoma, tame varganame sandėliukų kvartale yra ir tvarkingai prižiūrimų su kruopščiomis malkų rietuvėmis. Padoriau atrodo atnaujinti sandėliukai link dviaukščio medinuko Antakalnio g. 20. Ž.J. Jagelavičienė pastebėjo, jog kai kurie pastarojo namo gyventojai į apleistus sandėliukus, esančius nuo daugiabučio Liepų g. 2a pusės, protarpiais užneša visokius rakandus. Iš sutrūnijusių sandėliukų sklinda dvokas, ypač po lietaus... 
   Kadangi po pirmojo ponios Žanos laiško savivaldybės administracijai jokių permainų neįvyko tvarkant apgriuvusius ir apšepusius sandėliukus kiaurais, užmestų klijuočių arba suskilusio šiferio stogais, po metų moteris valdžiai vėl priminė šią problemą. Savivaldybės administratorės atsakymu, jog netrukus prasidės Liepų g. 4 ir 6 medinukų centrinio šildymo įvedimo darbai, kurie išspręs sandėliukų problemą, ponia Žana apsidžiaugė neilgai, nes iki šiol nėra jokių teigiamų poslinkių. Sandėliukų sąvartynas tebebado tiek vietinių gyventojų, tiek kurorto svečių akis. Dėl šios įsisenėjusios problemos atkakli senjorė kreipėsi ir į komunalininkus, tačiau jie dievagojosi, jog tai ne jų kompetencijos sritis. 
   Kadangi į butą Liepų g. 2a daugiaaukštyje Ž.J. Jagelavičienė, druskininkietė nuo 1960-ųjų metų, įsikėlė žiemą prieš 6-erius metus, apsnigtų sandėliukų pamėklių nemalonaus vaizdo po savo balkonu nepamatė. Antraip būtų suabejojusi, ar verta čia įsikurti.
   „Druskoniui“ beliko dar kartą Ž.J. Jagelavičienės ir kitų daugiabučio Liepų 2a gyventojų vardu kreiptis į savivaldybės administraciją klausiant, kaip ir kada miesto valdžia ketina spręsti apgriuvusių sandėliukų Liepos g. 4-6 kieme įsisenėjusią problemą? Iš savivaldybės administracijos „Druskonis“ gavo atsakymą: „... kad minėti sandėliukai yra privati žmonių, gyvenančių Liepų g. 4-6 daugiabučiuose namuose, nuosavybė. Šiuos daugiabučius namus administruoja UAB „Druskininkų butų ūkis“.Todėl dėl atsakymo į pateiktus klausimus prašome kreiptis į daugiabučių namų administratorių“. Po tokio savivaldybės administracijos atsakymo kreipėmės į UAB „Druskininkų butų ūkis“ direktorę, Ž. J. Jagelavičienės ir kitų Liepų g.2a gyventojų vardu vėl klausdami, kaip ketinama spręsti apgriuvusių sandėliukų Liepų g. 4-6 kieme problemą? 
   Gavome tokį UAB „Druskininkų butų ūkis“ direktorės Vladzės Prunskienės atsakymą: „UAB „Druskininkų butų ūkis“ informuoja, kad daugiabučiai gyvenamieji namai adresu Liepų g. 4 ir Liepų g. 6, Druskininkai, yra numatyti atnaujinti (modernizuoti) su šildymo būdo keitimu. Daugybę kartų vykdant viešuosius pirkimus per centrinę pirkimų organizaciją (CPO) rangovas nebuvo atrinktas. Pirkimai vis dar vykdomi. Iki to laiko, kol bus atrinktas rangovas, šių namų butų savininkai šildosi malkomis, kurias sandėliuoja jiems bendrosios nuosavybės teise priklausančiuose pagalbinio ūkio pastatuose. Pagal CK 4.75 str. bendroji dalinė nuosavybė valdoma, naudojama ir ja disponuojama visų jos dalyvių sutikimu. 
   Atlikus namų adresu Liepų g. 4 ir Liepų g. 6, Druskininkai, renovaciją su šildymo būdo pakeitimu, tik savininkai gali priimti sprendimą dėl nuosavybės teise priklausančių ūkinių pastatų naudojimosi, remonto ar kita“. 
   Tad nieko naujo nei Ž.J.Jagelavičienė, nei kiti daugiabučio Liepų g. 2a gyventojai neišgirdo. Kadangi viešieji pirkimai rangovui atrinkti iki šiolei tebevykdomi, sandėliukų lūšnyno vaizdelis dar nežinia kada pasikeis. 

„Druskonio“ inf. 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.