Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Ar apsidžiaugtum pamatęs tokį vaizdą ant savo artimųjų
  kapų?“

Birželio 4-oji Druskininkų senosiose kapinėse

Jolanta JURKONIENĖ 

   Birželio 4-osios pavakary, apie 18.30 val., kartu su vyru ir sūnumi atvykome į senąsias Druskininkų kapines palaistyti gėlių. Šiose kapinėse yra dvi kapavietės viena šalia kitos, kuriose palaidoti vyro seneliai ir proseneliai. Priėjome arčiau kapaviečių ir buvome šokiruoti, nes ant kapų buvo suverstos medžių šakos, o šalia sumesti nupjautų medžių gabalai (kulbės). Abu su vyru tik pasidžiaugėme, kad kartu neatėjo 84-erių metų vyro mama, kuri tikrai būtų numirusi iš siaubo. Sutinku, kad medžius reikia pjauti ir genėti, bet taip palikti yra visiška nepagarba mirusiems ir jų artimiesiems. Prie kapinių pagrindinių vartų radau du telefono numerius, kuriais galima skambinti dėl vartų atrakinimo. Pirmuoju numeriu niekas neatsakė, o kitu – atsiliepė vyras (pavardės nežinau). Jam papasakojau situaciją ir paklausiau, į ką galima kreiptis, norint išsiaiškinti šią situaciją. Vyriškis mane suprato ir paaiškino, kad medžius tą dieną pjovė įmonė, kuri jau buvo panašiai pasielgusi Ratnyčios kapinėse. Kadangi buvo vakaras (apie 19 val.), jis pažadėjo, kad rytoj (t.y. birželio 5 d.) ryte, apie 9.30 val., jis atvažiuos į kapines kartu su kapinių prižiūrėtoju ir savivaldybės atstovu. Sutarėm, kad mes nufotografuosim savo kapavietes. Sutartu laiku atvykome su vyru į kapines, radome ten kapinių ir savivaldybės atstovus bei įmonės darbuotojus. Mes išreiškėme nepasitenkinimą - kapinių ir savivaldybės atstovai mus suprato. Mūsų akivaizdoje buvo nurodyta įmonės darbuotojams viską sutvarkyti ir ateityje darbo vietos taip nepalikti. Sutarėme, jei, sutvarkius kapavietes, rasime nuostolių, tai su prašymo raštu kreipsimės į savivaldybę. Mane labai nustebino įmonės atstovo ir vieno iš darbuotojų požiūris, nes šiuo atveju jie nematė nieko baisaus ir teisinosi, kad kitaip nupjauti neįmanoma ir pan.   Paklausiau įmonės atstovą tiesiai šviesiai: „Ar apsidžiaugtum pamatęs tokį vaizdą ant savo artimųjų kapų?“, bet, gaila, jis apie tai net nesusimąstė.
   Man pasirodė keista, nes ant įmonės automobilio buvo aiškiai parašyta, kad tai profesionalūs medžių pjovėjai, automobilio viduje matėsi virvės, metaliniai kabliai, kita reikalinga įranga, o darbuotojų komandą sudarė maždaug aštuoni jauni vyrai. Manau, kad pjaunant buvo galima tvarkyti iš karto ir nepalikti suverstų šakų ir medžių gabalų (kulbių). 
   Vakare su vyru vėl nuvažiavome į kapines pažiūrėti, ar savo pažadą įmonės darbuotojai ištesėjo. Ištesėjo, sutvarkė kapavietę gražiai. Tik labai keista, kodėl tai nebuvo padaryta iš karto, kodėl mums teko patirti didelį šoką? Ar nebuvo sutaupytas laikas darbo kultūros sąskaita?
                                        *    *    * 
   Redakcijos komentaras: „Apie panašią medžių pjovimo darbo kultūrą „Druskonis“ jau rašė praėjusių metų balandžio mėnesį, kai senosios Druskininkų kapinės tapo panašios ne į amžinojo poilsio, o į medienos ruošos vietą. Liudininkų pastebėjimu, šįkart kapai nenukentėjo, kaip 2017-ųjų metų pavasarį, tačiau besiilsinčių amžinojo poilsio senosiose kapinėse artimieji pasigenda bendrovės „Aplinkos darbai“ darbininkų, kuriuos pjovimo darbams samdosi Druskininkų savivaldybės administracijos Architektūros ir ubranistikos skyrius, atidesnės ir pagarbesnės kapavietėms darbo kultūros. Po pjovimo senąsias Druskininkų kapines pakankamai operatyviai sutvarkė Druskininkų savivaldybės Paslaugų ūkio darbininkai.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.