Londone mano pasaulis su tūkstančiais žmonių,
o Druskininkuose su keturiais žmonėmis
Nors tėvų namuose gimtojoje Ratnyčioje Milda Česnulevičiūtė jaučiasi taip gerai kaip niekur kitur, tačiau vis traukia ir Londonas, kur užgyventa neįkainojama patirtis, susijusi su studijomis, bičiuliais, pirmosiomis savo kūrinių parodomis bei įvairiu multikultūriniu gyvenimo būdu, kuriuo turtinga ir stipri Jungtinės Karalystės sostinė.
Sukurtą iš laikraščių ir putoplasto savo skulptūrą Milda įvardijo autoportretu
Kaip įprasta šventiniu laikotarpiu, Milda prikūrė suvenyrų, kuriuos padovanos brangiems žmonėms
Prie savo tapybos feminizmo tema
Mildos tapyba dirbtuvėje Ratnyčioje
Mildos tapybos ir skulptūros kūriniai
Mildos pažinties su Londonu pradžia prieš 6-erius metus pradėtos psichologijos studijos tenykščiame universitete. Ryto gimnazijos abiturientei, mėgstančiai bendrauti su žmonėmis bei užmegzti naujas pažintis, psichologija labai patiko, tačiau po metų Londono universitete apsisprendė šias studijas palikti.
Psichologijos studijos nebuvo tai, ko tikėjausi, atvirauja Milda, primindama, jog daug laiko užėmė biologijos paskaitos bei nepasiteisinę psichologiniai eksperimentai. Nepritapau prie tos erdvės, nesijaučiau sava,- tęsia ji, ištvėrusi vienerius psichologijos studijų metus. Kita vertus, didesnę savo laisvalaikio dalį Milda praleisdavo šalia Londono universiteto esančiose meno galerijose, kur suvokė savo pašaukimą: kryptį, kur veda širdis.
Nors dar tvyrojo kovido epidemija, Milda savo kūrybos darbų aplanką, motyvacinį laišką, kitus privalomus dokumentus pateikė Londono prestižiniam Goldsmiths universitetui, kur panoro studijuoti meną. Galiausiai pokalbis su priėmimo komisijos nariais bei anglų kalbos egzaminas patvirtino, jog Milda buvo priimta į vieną iš geriausių Londone universitetų, kuriame sudarytos sąlygos perprasti bei įrengtose dirbtuvėse praktiškai užsiimti įvairiausiomis meno rūšimis tapyba, skulptūra, 3D, medžio drožyba, tekstile, metalo kalyba, filmavimu ir kt. Pasijutau atradusi savo vietą tarsi puzle dėlionėje, - palygino Milda savo ketverių metų savijautą Goldsmiths universitete. Pasak pašnekovės, jaustis universitete kaip namuose pirmiausiai nuteikė itin skirtingi puikūs dėstytojai, kurie studentams buvo dosnūs profesinėmis ir bendražmogiškomis žiniomis. Bene pagrindinės jų užmačios buvo skatinti studentų savastį, individualumą bei meninę saviraišką. Kitas studijų privalumas draugai ir bendramoksliai iš įvairiausių pasaulio šalių, padėję suprasti kitų kraštų kultūras, priplėsti nuosavo suvokimo ribas. Drauge su jais druskininkietė, savo kūrybą pristatanti Mildongski pseudonimu, surengė savo pirmąsias tapybos parodas Londono galerijose. Pasak M.Česnulevičiūtės, daugiau svetimšalių universitete studijavo iki breksito, o po jo pradėjo dominuoti britai. Vardindama studentus iš tokių šalių, kaip Kašmyras, Gana, Šri Lanka arba Iranas, pridūrė, jog kitataučiams ne mažesne egzotika dvelkia Baltijos šalys. Mildai, neseniai Druskininkuose pastebėjusiai grupę Jungtinės Karalystės turistų, knietėjo paklausti, kaip jie pas mus jaučiasi? Anot jos, pas mus anglai gali gauti kai ką geriau, tarkim, švaresnį vandenį iš krano arba tyrą orą. Kadangi Londonas labai brangus miestas, studentai pajuokaudavo, kad jame netgi įkvėpti kainuoja.
Menininkas ieško erdvių, kur galėtų kurti ir gyventi, o pas mus tam yra daug galimybių, primena M.Česnulevičiūtė, neatmetanti, jog Druskininkų aplinka gali būti svetinga menininkams iš kitų kraštų. Savo siekių kūrėja nelinkusi viešinti, nes apie juos mėgstanti atvirauti, kai jie išsipildo.
Londone mano pasaulis su tūkstančiais žmonių, o Druskininkuose su keturiais žmonėmis, 25-erių metų Milda brangina savo ryšį su jaunesne seserimi bei tėvais, žinomais menininkais Aušra ir Tauru Česnulevičiais, taip pat ir su Londonu, kurio kartkartėmis ilgisi. Ko gero, nebūtų kūrėja, jei būtų gimusi bankininkų, o ne menininkų šeimoje, kurioje vienerių metų dar vaikiškame vežimėlyje jau buvo po galerijas vežiojama. Kita vertus, Milda užaugo meno apsupty tėvų namuose, kuriuose visuomet vyko ir tebevyksta įvairūs kūrybos procesai ir eksperimentai.
Baigusi meno studijas Goldsmiths universitete Milda viena tris praėjusios vasaros mėnesius keliavo per keturias Europos šalis Italiją, Vokietiją, Prancūziją, Ispaniją ir patyrė daug įspūdžių. Vienuose miestuose apsistodavo ilgėliau, kituose trumpiau. Kelionės metu visur su savimi gabenosi didelį piešinių krepšį, kuris tapdavo vis sunkesnis, nes pasipildydavo naujais Mildos piešiniais. Nesu prisirišusi nei prie vietos, nei įsispraudusi į vienos kurios dailės rūšies rėmus, - patikslina M. Česnulevičiūtė. Nors daugiausiai laiko praleidžiu tapydama, tačiau kuriu ir skulptūras, mėgstu filmuoti, rašyti esė. Mergina atvėrė savo dirbtuvės tėvų namuose duris ir parodė, ką tapanti. Daugiausia komentarų sulaukė tapybos paveikslas feminizmo tema, na, o kitą didelės
apimties drobę pati jos autorė apibūdino būsimu supratimu: ką reiškia šis darbas paaiškės, kai jis bus pabaigtas. Tapyboje labiau linkusi į simbolizmą ar istorizmą, abstraktų charakterį, neteikdama daug reikšmės formai. Skulptūroje labiau mėgsta eksperimentuoti, tarkim, jas kurti iš laikraščių, putoplasto ar druskos. Šiek tiek daugiau informacijos apie mano kūrybos ekspozicijas galima surasti svetainėje www.mildongski.com, o skiltyje appointments informuoju, jog teikiu paslaugas mokinių grupėms, jauniems menininkams, meno pirkėjams ir investuotojams, dalijasi Milda. - Instagramo svetainėje https://www.instagram.com/mildongski/ kartu su menininkais iš viso pasaulio aptariame savo pačių sukurtą meną, siekdami jį pagerinti, išmokti naujų technikų ir pan. Šis klubas vadinasi Art Crits Club (meno kritikos klubas), jame yra kviečiami dalyvauti menininkai ir iš Lietuvos. Galima dalyvauti arba žiūrint ir komentuojant, arba rodant savo darbą.
Kaip įprasta šventiniu laikotarpiu, Milda iš įvairiausios žaliavos prikūrė nuotaikingų suvenyrų, kuriuos padovanos ar išsiųs brangiems žmonėms. Druskonio skaitytojams, ypač jauniems 15-18 metų gimnazistams, M.Česnulevičiūtė
siunčia linkėjimą, kad jie skaitytų knygas. Skaitytų, net jei ir sunku išlaikyti dėmesį. Skaitytų apie tokius dalykus, kurių jų tėvai ir seneliai nesupranta. Kad mokytųsi tai, kas neapsimoka, bet širdis veda. Kad skaitytų pasaulines knygas iš įvairių šalių ir naudotų šiuos metus efektyviai pasaulio pažinimui per informaciją, kadangi tai yra pats didžiausias turtas, linki Milda. - O jei nežino, ką daryti, kaip gyventi, kaip žengti stiprius pirmuosius žingsnius mano kontaktai yra visą laiką pasiekiami, aš mielai padėsiu Taip pat linkiu, kad saugotų savo sveikatą tiek psichinę, tiek fizinę. Šiuo klausimu taip pat galima man visą laiką parašyti