Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Incidentai su migrantais mūsų savivaldybėje Migrantų palapinės Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje
                                                    Arno Strumilos nuotr., 15min.lt


   Ketvirtadienį iki pat vėlumos iš pasienyje su Baltarusija veikiančių VSAT užkardų buvo išgabenta 380 iki tol jose apgyvendintų neteisėtų migrantų. Jie perkelti į naują vietą – Viešojo saugumo tarnybos poligone Rūdninkuose, Šalčininkų rajone, įrengtą palapinių miestelį.
   Šiuo metu tokie užsieniečiai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose - Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose (Vilniaus r.), pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.
   Liepos 30 d. pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Varėnos rajone – 722, Šalčininkų rajone - 721, Druskininkų savivaldybėje – 683 ir kt. 
   VSAT duomenimis, liepos 25 d. prie Latežerio kaimo sulaikytų migrantų grupėje buvo 17 asmenų. Vieni iš jų turėjo Irako piliečių dokumentus, kiti buvo be jų, bet irgi prisistatė irakiečiais. Sulaikymo metu du vyrai iš šios grupės nepakluso teisėtiems pasieniečių reikalavimams ir bandė bėgti. Juos pareigūnai ir kartu patruliavęs tarnybinis belgų aviganis Iksas prisivijo. Sulaikymo metu vienas irakietis bandė Iksui įspirti ir trenkti ranka.   Gindamasis į ją belgų aviganis įkando. Abu bėglius, kurie ir toliau nenorėjo vykdyti nurodymų, pasieniečiai jėga suguldė ant žemės ir surakino antrankiais. Sulaikytas užsienietis dėl šuns įkandimo medikų pagalbos atsisakė. Be to, liepos 25 d. Kabelių ir Druskininkų užkardų teritorijose apgyvendinti migrantai sukėlė tarpusavio konfliktus. Kabeliuose, pirminiais duomenimis, užkardos teritorijoje pastatytame angare gyvenantys užsieniečiai susiginčijo dėl kultūrinių ir religinių priežasčių. Raminti maždaug apie 40 konfliktavusių migrantų buvo skubiai pasitelkti ne tik šios užkardos pasieniečiai, bet atskubėjo patruliai ir iš gretimų užkardų. Druskininkų pasieniečiams ir jiems talkinantiems Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams teko raminti ir Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje pastatytame palapinių miestelyje gyvenančius migrantus. Apie 60 užsieniečių sukėlė konfliktą dėl vietų palapinėse – atsirado nemažai nepatenkintųjų dėl to, kas ir su kuo turi gyventi vienoje erdvėje. 
   Etaplius.lt informavo, kad liepos 22 d. į Druskininkų ligoninę pristatyti du neteisėti migrantai, besiskundę ūmiais pilvo skausmais, iš tiesų tikėjosi ligoninėje gauti skanesnio maisto. Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroj Druskininkų ligoninė pranešė, kad liepos 22 d., apie 18 val., į Druskininkų ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyrių Druskininkų GMP (greitosios medicinos pagalbos brigada) pristatė du „pabėgėlius“, besiskundžiančius pilvo skausmais. Po apžiūros paaiškėjo, kad pacientai skundėsi ne pilvo skausmais, o prastu maitinimu ir netinkamu vandeniu. O vizito į ligoninę tikslas gauti geresnio maisto ir vandens. „Tik va klausimas, kas apmokės už šių vežiojamų piliečių medicininę apžiūrą?“ – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroj kėlė klausimą Druskininkų ligoninė.

„Druskonio“ inf.   Vietinė santabarbara: šoko kumščiais prieš moteriškę, 
  nes ši nenustojo gerti
   Druskininkų teismas neseniai baudžiamuoju įsakymu užbaigė vietinės santabarbaros istoriją: viename mūsų savivaldybės kaime gyvenantis Petras (vardas pakeistas, - red.p.), kaip reikiant prilupęs kartu su juo gėrusią moteriškę, gavo keturis laisvės apribojimo mėnesius ir 40 valandų nemokamo darbo visuomenės labui.

Puolė daužyti dėl degtinės


   Penktą dešimtį perkopęs Petras į teisiamųjų suolą sėdo dėl įsiplieskusios audros namuose. Išsiskyręs, vidurinio išsilavinimo, neturintis darbo, Užimtumo tarnyboje registruotas vyras teisėsaugos nemalonėn pateko per degtinę. Šįmet birželio 7 d. vakarą, kilus konfliktui namuose, jis prikūlė savo draugę Martą (vardas pakeistas, - red.p.): smogė moteriai ne mažiau kaip tris kartus kumščiu į dešinį skruostą, sumušė sugyventinei akį ir sukėlė fizinį skausmą. 
   Kai ši pasiskundė policijai ir reikalas pakvipo rimtais nemalonumais, Petras nebeturėjo kur dėtis – prisipažino smurtavęs prieš savo sugyventinę ir puolė nuoširdžiai dėl to gailėtis.
   Pareigūnams ėmus narplioti šią istoriją, paaiškėjo, kad Petro pyktis užvirė, abiems gerokai apšilus nuo degtinės. 
   Kaip paaiškėjo, Petras gyvena kartu su Marta apie 16 metų nuomojamame bute Druskininkų savivaldybėje. Kaip dėstė abu pareigūnams, jie gyvena kartu kaip šeima, veda bendrą ūkį, perka kartu maisto produktus, moka mokesčius, rūpinasi bendra buitimi. 
Pasak Petro, šįmet birželio 7 d. pavakarį su savo sugyventine jiedu namuose gėrė alkoholinius gėrimus – iš pradžių - butelį degtinės, o po to - litrinį butelį alaus. Visą laiką buvo namuose dviese, svečių neturėjo. Po kelių valandų abiems, panašu, jau gerai apsisuko galvos. Artėjant nakčiai, tarp Petro ir Martos kilo konfliktas: anot vyro, moteriškė norėjo daugiau gerti alkoholio, o jis jai pareiškė, kad ši daugiau negers. Marta išdidžiai norėjo išeiti iš kambario, tačiau vyras neleido. Kadangi moteriškė vyrui nepakluso, šis be ceremonijų ėmė ją talžyti: kaip kokią bokso kriaušę – smūgiuoti kumščiu į veidą. Kiek konkrečiai kartų jis jai smogė, Petras pareigūnams jau nebeprisiminė: pasak jo, tvoskė Martai tikrai daugiau nei vieną kartą. Po smūgių moteriškė nenugriuvo, tačiau jai labai skaudėjo veidą. “Oi kaip skauda, oi kaip skauda!”, - ėmė šaukti tuomet Marta.
   Po tokio Petro elgesio ji, aišku, nesėdėjo sudėjusi rankų: griebė telefoną, surinkusi 112 paskambino į bendrąjį pagalbos centrą ir iškvietė policiją. Netrukus į namus atvažiavo pareigūnai. 
Kadangi pagalbos telefonu skambinusi moteriškė pareiškė, kad reikalinga greitoji medicinos pagalba, į susipykusių degtinės mylėtojų namus atlėkė ir greitosios pagalbos darbuotojai. Apžiūrėję Martą, pastarieji jai tuomet nustatė sumušimą dešiniajame skruoste, ties dešine akimi, davė pridėti ir laikyti ledo kompresą. Pas teismo medicinos ekspertus moteriškė nevyko. 
Ranką prieš sugyventinę pakėlęs Petras tuomet buvo sulaikytas ir pristatytas į policiją. Ten vyro įniršis išgaravo kaip dūmas: Petras dėstė, kad Martą sumušė todėl, kad buvo mat supykęs. Vyras pasižadėjo atsiprašyti sugyventinės dėl savo elgesio, daugiau prieš ją nesmurtauti ir nedaryti naujų nusikalstamų veikų. 
Kaip dažniausiai nutinka tokiose istorijose, kilusi audra labai greitai nuslobo. Marta pareigūnams pareiškė, kad turtinė žala jai nepadaryta, civilinio ieškinio ji Petrui nereiškianti. Ir apskritai, Petras, grįžęs po laikino sulaikymo, jos atsiprašė, todėl ji jam ėmė ir atleido. 

“Šnekorių stipresnis”

   Vaizdas, kokį pareigūnai pamatė, tuomet įžengę į Petro ir jo sugyventinės būstą, buvo iš tiesų „šventinis“: ant žemės, šalia stalo, pūpsojo plastikinė talpa su užrašu “Šnekorių stipresnis”. 
Įėję pro duris, policininkai išvydo gan keistoką sceną - Martą, apsirengusią apatiniais drabužiais. “Neturiu ką apsirengti”, - ėmė lementi moteriškė, vis tik susivokusi, kad prieš pareigūnus reikėtų kažką ir užsivilkti. Kol ši siekė iš pakampių drabužius, pragydo Petras. “Kas tau darosi!” - bandė sugyventinę raminti vyras. Pareigūnams ėmus klausinėti, kas čia atsitiko, Marta atsuko veidą: “Pasižiūrėkit”. “Smurtas artimoje aplinkoje, - dar pridėjo. – Trenkė“. “Tu durna”, - moteriškei rėžė įpykęs Petras. “Trenkei tu per akį, - vyro elgesiu pareigūnams toliau skundėsi Marta. – O kas čia, o kas čia, trenkei su kumščiu va!”. “Kol tu meluoji”, - ėmė gintis Petras, pareigūnams raginant jį rengtis ir nusiraminti. 
Ruošdamasis keliauti į policiją, vyriškis pareigūnams pakeltu tonu dar bandė aiškinti, kad jis mat nori sutraukti cigaretę. Į šį Petro norą buvo atsakyta, kad jis šiuo metu yra sulaikytas, todėl jo laisvė suvaržyta ir šiuo metu negali parūkyti. Petras, panašu, nebuvo nusiteikęs nusileisti policininkams: ėmė šaukti ant jų, todėl vyrui teko uždėti antrankius. Ruošiantis kelionei, Petras dar kelis kartus sušuko sugyventinei: “Pasakyk, kad tavęs neskriaudžiau!”.
Tą naktį Petrui buvo nustatytas 2,45 promilių girtumas. Nuo jo nedaug buvo atsilikusi ir sugyventinio smurtą patyrusi Marta: moteriškė tuomet pripūtė 2,18 promiles. 
   Druskininkų teismas, įvertinęs aptartus duomenis, pripažino, jog Petras, mušdamas ir kitaip smurtaudamas artimoje aplinkoje, sukėlė fizinį skausmą šeimos nariui – savo partnerei ir ją sužalojo.
Kadangi Petras prisipažino kaltu, sutiko, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, todėl bausmė jam buvo sumažinta vienu trečdaliu. Teismo sprendimu vyriškiui buvo paskirta bausmė - laisvės apribojimas keturiems mėnesiams, vietoj intensyvios priežiūros paskiriant įpareigojimą per tris mėnesius neatlygintinai išdirbti 40 valandų visuomenės labui - sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis, taip pat įpareigoti dalyvauti elgesio pataisos programoje.

„Druskonio“ inf. 

 

 

  Policijos žinios 
PAVOGĖ 2 BENZOPJŪKLUS 

  
Laikotarpyje nuo liepos 23 d. 21 val. iki liepos 24 d. 14 val. Druskininkuose iš pusiau aptvertos, vaizdo stebėjimo kameromis nestebimos kiemo teritorijos, kurios pastogėje stovėjo neužrakintas automobilis, ikiteisminio tyrimo metu pavogti 2 benzopjūklai (bendra vertė 600 eurų), priklausantys 46 metų vyriškiui.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.