Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Nervų malšinimas degtine moteriškei baigėsi košmaru:
  gavo ne tik baudą, bet ir konfiskavo mašiną 
   Druskininkų teismas neseniai įvertino Editos (vardas pakeistas, - red. p.) pasivažinėjimą automobiliu. Stresą esą degtine norėjusi numalšinti druskininkietė prisivartojo tiek, kad, bevažiuodama gatve, nepastebėjo šalikelėje stovėjusios mašinos ir trinktelėjo tiesiai į ją. Pabėgimas iš įvykio vietos moteriškės neišgelbėjo: toks jos pasirodymas baigėsi ne tik trims metams atimtomis teisėmis vairuoti, 2 tūkst. 500 eurų bauda, bet ir mašinos konfiskavimu.
   Edita tikriausiai prakeiks skaičių trylika: būtent šįmet birželio 13-ąją jai ir nutiko visas šis košmaras. O visą istoriją pareigūnams ji nupasakojo štai taip. Tądien, birželio 13 d. popietę, savo Opeliu moteris atvažiavo prie V. Krėvės gatvėje esančios parduotuvės „Vynoteka“. Čia ji susitiko su savo pažįstama. Pasak Editos, abi, sėdėdamos automobilyje, vartojo alkoholinius gėrimus: dviese esą išgėrė vieną butelį degtinės. Druskininkietė pareigūnus įtikinėjo, kad ji asmeniškai išgėrė apie 250 gramų, todėl nuo išgerto alkoholio kiekio jautėsi pakankamai apsvaigusi. Priežastį, kodėl susitikusios draugės tiesiog mašinoje ėmė smagintis degtine, Edita nurodė štai tokią - ji tuo metu vartojo alkoholį, nes buvo susinervinusi, kadangi turėjo problemų. Taigi dėl to, pasak moters, susikaupusią įtampą ir stresą ji norėjo šiek tiek numalšinti degtine. Maždaug po pusvalandžio abi draugės išsiskyrė: pažįstama nuėjo į namus, o ji tuo metu paskambino savo dukrai, kurios paprašė, kad šioji parvairuotų mašiną ir ją kartu namo. Dukra Editai pasakė, kad šiuo metu kaip tik yra pas savo tėvą, gyvenantį netoliese, todėl pažadėjo neužilgo ateiti iki parduotuvės „Vynoteka“ ir ją parvežti į namus. Moteris dukros laukė automobilyje, automobilių stovėjimo aikštelėje, prie parduotuvės. Kadangi jai pasirodė, kad dukros laukia pakankamai ilgai ir jai nusibodo sėdėti mašinoje, Edita nusprendė pati automobiliu nuvairuoti iki savo buvusio sutuoktinio namų, pas kurį tuo metu kaip tik buvo jų dukra.   Važiuodama Vytauto gatve, Edita nepasirinko tinkamo atstumo ir savo automobilio priekine dešinės pusės dalimi kliudė Vytauto gatvės šalikelėje stovėjusius automobilius. Kokius konkrečiai, druskininkietė aiškino neįsidėmėjusi. 
   Padariusi avariją, Edita net nesustojo ir rovė tolyn, nes mat jautėsi išsigandusi. Privažiavusi buvusio vyro namus, moteris mašiną pastatė automobilių stovėjimo aikštelėje. Tada nužygiavo į daugiabutį, kur laiptinėje neva susitiko savo dukrą. Šiai iškart pasakė, kad ką tik padarė avariją ir paprašė, kad duktė eitų į įvykio vietą kartu su ja, nes viena grįžti esą labai bijo. Nuėjusios prie apgadinto automobilio, druskininkietės pamatė stoviniuojantį vyriškį, kaip netrukus išsiaiškino, šio automobilio savininką. Vyriškiui ji pasakė, kad tai ji savo automobiliu apgadino jo mašiną, todėl jie susitarė, kad dėl jos padarytos avarijos užsipildys eismo įvykio deklaraciją. 
   Netrukus į įvykio vietą atvyko policija. Pareigūnams Edita prisipažino, kad būdama neblaivi, prisidarė štai tokių bėdų – aplamdė svetimą mašiną. Policininkai alkoholio nustatymo prietaisu jai nustatė neblaivumą: jai buvo nustatyta 1,65 promilių neblaivumas. Editos mašina vilkiku buvo nugabenta į automobilių saugojimo aikštelę, o ją pareigūnai pristatė į Druskininkų policijos komisariatą. Moteris neišsisukinėjo, pripažino, kad vairavo mašiną prisigėrusi degtinės. Dievagojosi, kad labai gailisi, jai tai didelė pamoka, nes taip pasielgė pirmą kartą. 
   Apgadinto automobilio savininkas pareigūnams papasakojo, kad tądien į namus atėjo jų kaimynė ir pranešė mačiusi savo akimis, jog neseniai buvo apgadinta jo mašina, į kurią atsitrenkė kitas automobilis ir spruko. Išėjęs į kiemą pamatė, kad jo mašina iš tiesų aplamdyta. Vyras iškart paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešė apie įvykį. Bendraujant su pagalbos centro darbuotoju, netrukus prie jo priėjo matyta moteris, kuri pasakė, kad tai ji savo automobiliu aplamdė jo mašiną. Druskininkietis jos paklausė, ar ši su savimi turi automobilio dokumentus, tačiau ji atsakė, kad šie likę mašinoje, todėl jis jai liepė juos atsinešti. Editai nuėjus iki savo automobilio dokumentų, į įvykio vietą atvažiavo pareigūnai. Besikalbant su jais, netrukus grįžo ir Edita, policininkams prisipažinusi, kad aplamdytas automobilis yra būtent jos kaltė. Niekam, panašu, nekilo abejonių, kad moteris buvo pakankamai apsvaigusi: iš jos burnos sklido stiprus alkoholio kvapas, jos kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti. Tuomet pareigūnai įformino eismo įvykį.
   Kadangi Edita dėl savo elgesio prisipažino kalta ir nuoširdžiai gailėjosi, baudžiamoji byla buvo baigta teismo baudžiamuoju įsakymu, o bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Teismas nustatė, jog Edita nusikalstamą veiką padarė, šiurkščiai pažeisdama Kelių eismo taisykles – būdama neblaivi, kai nustatytas vidutinis neblaivumo laipsnis (1,65 promilės). 
   „Įvertinus nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje surinktus ir ištirtus įrodymus, neabejotina, kad transporto priemonės konfiskavimas, siekiant tinkamo įstatymo leidėjo suformuotų tikslų įgyvendinimo, kriminalizavus vairavimą esant neblaiviam, kai nustatytas vidutinis ar sunkus neblaivumo laipsnis, t. y. daugiau kaip 1,5 promilės, yra ne tik galimas, bet ir būtinas“, - nurodyta teismo priimtame baudžiamajame įsakyme.
   Druskininkų teismas Editai skyrė 50 MGL (2 500 Eur) baudą. Ją moteris turi sumokėti per dvejus metus nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat druskininkietei skirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas vairuoti kelių transporto priemones trejiems metams. Editos automobilį nuspręsta konfiskuoti, perduodant jį valstybės nuosavybėn.

„Druskonio“ inf. 

 

 

  Pateikė padirbtą vairuotojo pažymėjimą
   Druskininkų teismas neseniai priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo iš Lenkijos į Lietuvą balandžio 20 d. bandęs įvažiuoti Tadžikistano pilietis, mūsų pasieniečiams pateikęs padirbtą vairuotojo pažymėjimą, buvo nubaustas 30-čia arešto parų. 
   Savo kaltę pilnai pripažinęs vyras pareigūnams papasakojo savo gyvenimo istoriją. Gyvendamas Tadžikistane, jis ten esą sėkmingai išsilaikė B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Tadžikistane nebuvo darbo, todėl 2019 m. vyras išvyko į Estiją. Ten darbo neradęs, pasuko laimės ieškoti į Lenkiją, kur gavo laikiną leidimą gyventi, susirado darbą ir stogą virš galvos, tačiau apsižiūrėjo, kad pametė savo vairuotojo pažymėjimą. Teisės vairuoti tadžikui buvo gyvybiškai svarbios – be jų negausi jokio darbo, o be jo neturėsi jokio pajamų šaltinio. Pasak tadžiko, dublikatą išsiimti jam neva buvo labai sunku, todėl jis susigalvojo lengvesnę išeitį: nusprendė susirasti žmogų, kuris jam pagamintų suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Tadžikas internete rado rusišką tinklalapį, parašė jame nurodytam asmeniui, kuris jam už 100 dolerių pagamino Tadžikistano vairuotojo pažymėjimą. Tereikėjo nusiųsti nuotrauką ir nufotografuotą savo pasą. Sumokėjus pinigus, minėtas asmuo jam atsiuntė pagamintą vairuotojo pažymėjimą nurodytu adresu Lenkijoje. Vairuotojo pažymėjimas buvo su B, C kategorijomis, ten įlipdyta tadžiko nuotrauka, tačiau pasirašyta ne jo parašu: kas jį pasirašė, vyras, aišku, nežinojo. Matyt, su tokiomis teisėmis Lenkijoje važinėtis jam sekėsi visai neblogai: praradęs budrumą, tadžikas sugalvojo, kad jos tiks ir kelionėms į kitas šalis. Šįmet balandžio 20 d., apie 5 val., tadžikas išriedėjo Lietuvon - į Marijampolę parsivežti draugo draugą. Apie 13.30 val. įvažiavus į Lietuvą, jį sustabdė pasienio pareigūnas, kuriam jis ramiai įteikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą, galvodamas, kad pareigūnas nesupras, jog pažymėjimas yra padirbtas. Tačiau mūsų pareigūnas buvo atidus: jis iškart atpažino, kad pažymėjimas suklastotas: tadžikas, taip ir nepasiekęs Marijampolės, buvo sulaikytas Lietuvos pareigūnų. Pasienio pareigūnas pasakojo, jog tądien, vykdydamas nelegalios migracijos kontrolę pasienio ruože Lazdijų rajono savivaldybėje, kelyje Lazdijai - Akmeniai, sustabdė automobilį ,,Škoda Fabia“ su Lenkijos registracijos numeriais. Vairuotojas pateikė Tadžikistano vairuotojo pažymėjimą. 
   Pareigūnas buvo visiškai teisus: specialisto išvada patvirtino, kad tadžiko pateiktas vairuotojo pažymėjimas pagamintas ne ant polikarbonatinio, bet ant paprasto plastikinio pagrindo, atspausdintas ne poligrafiniais spaudos būdais, bet spalviniu spausdintuvu, neturi reikiamos ultravioletinės apsaugos, tikro dokumento tinklelio, jame nėra tikrų mikrotekstinių įrašų ir optiškai kintančių elementų ir yra netikras.
   Baudžiamoji byla buvo baigta teismo baudžiamuoju įsakymu: tadžikas prisipažino padaręs nusikaltimą, tuo pagrindu jam skiriamos bausmės dydis buvo sumažintinas vienu trečdaliu. Teismo nutartimi jam buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas vienam mėnesiui, todėl laikas, išbūtas laikiname sulaikyme bei kardomajame kalinime, buvo įskaitytinas į paskirtą bausmę.

„Druskonio“ inf.

 

 

  Policijos žinios 
PASKENDO 
Rugsėjo 9 d., apie 10.30 val., tvenkinyje, apie 2 m nuo kranto, Sveikatos g. aptiktas paskendusio vyro kūnas. 

PASISAVINO IŠ SĄSKAITOS 
Rugpjūčio 30 d. iš 59 metų druskininkietės banko sąskaitos apgaulės būdu pasisavinti 8485 eur. Įvykis tiriamas.

PRIMUŠĖ 
Rugsėjo 6 d., apie 11.40 val., gyvenamojo namo kieme Latežeryje 68 metų vyras primušė 52 metų vyrą. 

PAVOGĖ VANDENS DVIRATĮ 
42 metų Druskininkų savivaldybės gyventoja pranešė, kad rugpjūčio 26-28 d. iš Baltojo Bilso pakrantės Vilkanastrų kaime pavogtas jos vandens dviratis „Kiras 4“, kuris stovėjo ežero pakrantėje prirakintas grandine. Patirta 1500 eur turtinė žala.

GIRTUTĖLIS RUSIJOS PILIETIS 
Rugsėjo 4 d., apie 16 val., Vieciūnų seniūnijoje 53 metų Rusijos pilietis vairavo savo automobilį, būdamas neblaivus (2,21 promilių girtumas).

PADAUGĖJO AUTOĮVYKIŲ 
Draudikų pastebėjimais, eismo įvykių dažnis, apskaičiuotas pagal 100 tūkst. gyventojų tenkantį eismo įvykių kiekį, parodė, kad per 2021 m. 7 mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Druskininkų savivaldybėje eismo įvykių užfiksuota vidutiniškai 2 kartus daugiau.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.