Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  R.Malinausko „pasididžiavimas“ - ant prekystalio: pastatė
  už 30 mln. eurų, siūlo pirkti trigubai pigiau

Druskininkų „Snow Arena“          Laimono Jankausko nuotr./ delfi.lt 

   Druskininkų valdžia praėjusią savaitę pranešė parduodanti savivaldybei priklausančią „Snow Areną“. Objekto, kurio idėjiniu autoriumi vadinamas būtent R.Malinauskas, pardavimas paskelbtas portale evarzytynes.lt. Žmones pribloškė ne tiek naujiena apie patį statinio pardavimą, kiek apie jo kainą. Snow arena buvo pastatyta už 30 mln. eurų, o Druskininkų valdžia objektą siūlo pirkti trigubai pigiau: pradinė kaina aukcione išstatyta - 9,8 mln. eurų. 

Pardavime – arena su sklypu


   „Praėjusią savaitę paskelbta apie Druskininkų „Snow Arena“ varžytines. Pradinė uždaros slidinėjimo trasos ir jai priskirto 8 hektarų žemės sklypo pardavimo kaina – beveik 9,8 mln. eurų. Tuo metu 2011 metais atidaryto turistų traukos objekto statybos kainavo apie 30 mln. eurų, iš kurių 11,6 mln. eurų finansuota Europos Sąjungos lėšomis“, - šią savaitę pranešė naujienų portalas delfi.lt.
   Nekilnojamojo turto agento vaidmens ėmęsis R.Malinausko feisbukas gegužės 5 d. paskelbė, kad „unikalus objektas gali būti jūsų“: „Šią savaitę paskelbėme vieno svarbiausių Druskininkų traukos objektų – uždaros slidinėjimo trasos „Snow Arena“ ir jai priskirto valstybinės žemės sklypo – pardavimo aukcioną“.
Kaip nurodoma tinklapyje evarzytynes.lt pateiktame skelbime, aukcionas dėl „Snow Arena“ vyks nuo birželio 23 iki birželio 27 dienos. Norintys jame dalyvauti turėtų užsiregistruoti iki birželio 1 dienos. Registravimo mokestis siekia 5 tūkst. eurų, garantinis įnašas – 81 tūkst. eurų. Skelbiama pradinė statinio ir jam priskirto 8 ha valstybinės žemės sklypo pardavimo kaina – 9.778.587 eurai su PVM. Aukcione ją didinti bus galima po 10 tūkst. eurų. 
   R. Malinauskas savo feisbuke aiškino, kad „nepriklausomas turto vertintojas parduodamą objektą įvertino 8,106 mln. eurų“. „Turto vertintojo ataskaitą patikrino Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnyba“, – dėstė jis, girdamasis, esą „tai išskirtinis pasiūlymas investuotojams įsigyti unikalų, vienintelį Baltijos šalyse į geriausių pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkantį uždarų ir atvirų slidinėjimo trasų kompleksą“. 
   Skelbime išvardintas parduodamas turtas. Tai – 32 tūkst. 143,54 kv. m uždara slidinėjimo trasa, kiemo aikštelė, vandentiekio, fekalinės kanalizacijos ir lietaus nuotėkų tinklai. Kartu parduodamas ir 8 hektarų žemės sklypas. „Pagrindinė naudojimo paskirtis – kita, naudojimo būdas – rekreacinės teritorijos“, – rašoma skelbime. Sklypo kainos dalis bendroje kainoje yra 221 tūkst. 402 eurai. Kitaip nei pati slidinėjimo trasa, žemės sklypo nuosavybė priklauso Lietuvos Respublikai, o ne Druskininkų savivaldybei. Sklypui yra sudaryta nuomos sutartis. 7,7946 ha išnuomota šiuo metu „Snow Areną“ valdančiai savivaldybės bendrovei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“, o likę 0,2054 ha – įmonei „Kautros keltuvai“ (laikotarpiui iki ji vykdys lynų kelio nuomininko funkcijas).
   2011 metais duris atvėrusi slidinėjimo trasa tuomet vadinosi „Snoras Snow Arena“. Skelbta, kad jos statybos kainavo apie 30 mln. eurų. „Statybas finansavo dabar jau bankrutavęs bankas „Snoras“, alytiškio A.Stasiukyno įmonei „Stamita“ paskolinęs 16,8 mln. eurų, o dar 11,6 mln. eurų gauta Europos Sąjungos paramos“, – anksčiau rašė naujienų agentūra BNS. „Stamita“ savo teisių ir pareigų dėl arenos valdymo atsisakė 2019 metais. Kaip žinia, 2011 metais ši įmonė buvo įsipareigojusi „Snow Areną“ valdyti 25 metus, investuoti 50 mln. litų (14,5 mln. eurų).

Klausimai dėl kainos pagrįstumo

   Kai 2019 m. biznio Snow arenoje atsisakė krūvą skolų čia turėjusi UAB „Stamita“, slidinėjimo trasą tuomet perėmė administruoti savivaldybei priklausantis vandens parkas. R. Malinauskas feisbuke aiškino, kad akvaparkas „tai daro laikinai ir pagal teisės aktus yra privaloma parinkti nuolatinį „Snow Arenos“ operatorių konkurso būdu“. „Po konsultacijų su teisininkais ir Konkurencijos taryba, buvo priimtas sprendimas skelbti viešą aukcioną, nustatant aukciono sąlygose būsimam operatoriui griežtus įpareigojimus užtikrinti veiklos tęstinumą – būtent toks operatoriaus parinkimo būdas yra palankiausias investuotojui, veikiant savarankiškai ir vykdant verslo plėtrą. Druskininkų savivaldybė visada teikia pirmenybę projektus vystyti verslui“, – šią savaitę dėstė R.Malinausko feisbukas. 
   „Didelis klausimas, kokia reali objekto ir verslo kaina, kas ir už kiek nupirks šį nuostolį nešusį objektą, - svarsto savivaldybės tarybos narys Antanas Balkė. - Pernai savivaldybės tarybos priimtame sprendime įtraukti objektą į privatizuojamų sąrašą nurodyta, kad savivaldybei priklausančios Snow arenos statinio likutinė vertė – 28 mln. eurų. Nereikia pamiršti, kad Vandens parkas su savivaldybės tarybos palaiminimu 2019 m. pradžioje perimdamas areną, vien tik už „verslo modelį“ sumokėjo per 6 mln. buvusiai arenos operatorei - A.Stasiukyno bendrovei „Stamita“, bei dengė įsiskolinimus. Per 3 metus buvo dar investuota į arenos ledą, transportą ir t.t. Tai visa į objektą sudėta suma dar didesnė? Ir dabar štai matome išstatytą rezultatą aukcione: Druskininkų valdžios paskelbtą Snow arenos pradinę pardavimo kainą – 9,8 mln. eur“.
   Pasak opozicijos nario, dėl Snow arenos paskelbtos kainos kyla daug klausimų. „Kodėl ta pradinė pardavimo kaina daugiau kaip tris kartus mažesnė, palyginus su šio objekto likutine verte? Kodėl savivaldybė viešai neįvardija tokios kainos pagrįstumo? Kas tas nepriklausomas turto vertintojas, kurio Malinauskas taip ir neatskleidė? Ar į šią kainą yra įtraukti Vandens parko „įsūdyti“ per 6 mln. eurų?“ - minėjo A.Balkė.
 
Ką R.Malinauskas kalbėjo prieš pusmetį

  
Į savivaldybės paskelbtą Snow arenos pradinę pardavimo kainą – 9,8 mln. eur A.Balkė dėmesį atkreipė neatsitiktinai. Kai pernai rugsėjo 30 d. savivaldybės tarybos posėdyje R.Malinausko bendražygių daugumos balsais į savivaldybės parduodamų objektų sąrašą buvo nuspręsta įtraukti R.Malinausko pasididžiavimą – uždarų slidinėjimo trasų kompleksą, šio klausimo svarstymas tuomet teužtruko vos 3 minutes. Klausimai dėl Snow arenos pardavimo aplinkybių ir pačios kainos tada kilo tik opozicijos nariams. A.Balkė tuomet nustebo, kodėl savivaldybės pateiktoje informacijoje įvardinta tik Snow arenos pastato likutinė vertė – 28 mln. eur, tačiau niekur neužsiminta apie savivaldybės įsipareigojimą perimant verslą iš „Stamitos“ – pastarajai akvaparkas už slidinėjimo trasų „verslo modelį“, kaip jau minėta, 2019 m. sumokėjo 6,4 mln. eur. „Kaip šita dalis koreliuoja su ketinimu parduoti pastatą, ar tai būtų pliusuojama prie pastato, ar…?“, - tuomet sprendimą pristačiusio savivaldybės administracijos atstovo paklausė A.Balkė, tačiau taip ir nespėjo užbaigti sakinio. Jį nutraukęs R.Malinauskas ėmė pats atsakinėti vietoj klausimą pristatinėjusio savivaldybės tarnautojo. „Pirmas dalykas, tai kainą nustatinėjame ne mes, bet turto vertintojai, ir jeigu turto vertintojai įvertintų mažiau nei buvo už jį mokėta, tai turbūt neprivatizuosim šiandien, sprendžiamas klausimas principinis dėl įtraukimo į sąrašą“, - tuomet, 2021 m. rugsėjo 30 d. savivaldybės tarybos posėdyje, labai aiškiai išsireiškė R.Malinauskas. Šio tarybos posėdžio įrašas yra viešas, šį R.Malinausko pasisakymą gali išklausyti kiekvienas.
   „Tai kaip čia dabar išeina: prieš pusę metų R.Malinauskas aiškina, kad nepardavinės, jei turtas bus įvertintas mažiau nei už jį buvo mokėta, o dabar sutinka (be jokio savivaldybės tarybos dalyvavimo) su triskart mažesne pradine pardavimo kaina, iš kurios galimai teks 6 mln. atiduoti Vandens parkui?“ - stebėjosi A.Balkė. 

2020 m. nuostolis siekė beveik 800 tūkst. eur

   Žiniasklaida ne kartą rašė apie slidinėjimo trasose prieš trejus metus įvykusias permainas. Kai 2019 m. pavasarį iš savivaldybei priklausančio Snow arenos pastato pasitraukė debesį skolų turėjęs privatus operatorius – R.Malinausko gero pažįstamo, alytiškio Andriaus Stasiukyno valdoma UAB „Stamita“, iš jos žiemos pramogų biznį už 6,4 mln. eurų su PVM skubiai perėmė savivaldybei priklausantis akvaparkas – savivaldybės valdoma įmonė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.    Kaip žinia, 6 milijonai „Stamitai“ buvo pakloti ne už Snow arenos pastatus, nes šie ir taip priklauso savivaldybei, o tik už patį biznį – vadinamą „verslo modelį“. 
   Privatus operatorius, t.y. „Stamita“, verslo šiame „Druskininkų pasididžiavime“, panašu, atsisakė toli gražu ne iš gero gyvenimo. Remiantis informacija viešojoje erdvėje, UAB „Stamita“ 2014 m. patyrė 205 tūkst. 948 Eur nuostolių, 2015 m. - 317 tūkst. 730 Eur nuostolių.
   Iš 2019 m. akvaparko ataskaitose detalizuotų atsiskaitymų paaiškėjo, kam, perimant slidinėjimo trasas, buvo sumokėtos UAB „Stamita“ skolos: vien tik elektros tiekėjui akcinei bendrovei ESO reikėjo pervesti beveik 400 tūkst. eur siekusią „Stamitos“ skolą, kitam elektros tiekėjui – UAB „Enefit“ – beveik 168 tūkst. eur, taip pat buvo padengtos ir kitos „Stamitos“ skolos, tarp jų beveik 113 tūkst. eur – UAB „Stamita“ buvusiems darbuotojams. 
   Ar iš tiesų reikėjo ir kodėl reikėjo mesti šitokius pinigus – 6 mln. eurų A.Stasiukyno bendrovei, kurios pasitraukimas iš slidinėjimo trasų, vaizdžiai tariant, priminė „kudašiaus išnešimą iš skęstančio laivo“, čia jau kita tema.
   Akvaparko finansinės ataskaitos už 2019 m. atskleidė, kad Snow arena 2019 m. baigė su 283 tūkst. 871 eur nuostoliu. 2020 m. Snow arenos nuostolis, kaip parodė UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ finansinės ataskaitos, - buvo beveik tris kartus didesnis: 2020 m. slidinėjimo trasų nuostolis siekė beveik 800 tūkst. eurų. 2021 m. rezultato savivaldybės bendrovė visuomenei dar neatskleidė. Praėjusių metų veiklos ataskaitą vandens parkui vadovaujantis E.Antanaitis turėtų teikti artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Sprendimas parduoti – be diskusijų 

   Kai pernai rugsėjį R.Malinausko bendražygiai be jokių diskusijų ir klausimų priėmė sprendimą parduoti Snow areną, tokius valdančiųjų veiksmus tuomet griežtai sukritikavo Tėvynės sąjungos koalicija. „Šis sprendimas, pavadinčiau, yra Druskininkų valdančiųjų politinio bankroto įrodymas. Žiūrėkime į faktus – valdančiųjų nutarimu Snow Arenos verslas buvo perimtas už įspūdingą sumą – daugiau nei 6 mln. Buvo žadėta, kad savivaldybės UAB sugebės ją efektyviai administruoti, o mero bendražygis, įtariamasis baudžiamojoje byloje ponas A.Kadziauskas gavo direktoriaus postą, - nuomonę tuomet išsakė savivaldybės tarybos narys, konservatorius K.Rečkovas. - Dabar matome, kad objektas veikė nuostolingai, tad valdantieji, panašu, skuba jo atsikratyti. Tada visiškai suprantama, kodėl vengiama diskusijos ir platesnio situacijos, ypač finansinės, pristatymo – Snow Arena pavyzdys į šipulius sudaužo pasaką apie ūkišką ir sėkmingą Druskininkų valdymą. Dėl šios situacijos, dėl tokio „efektyvaus valdymo“ meras ir valdančioji dauguma privalo prisiimti politinę atsakomybę“. 
   Tuo tarpu slidinėjimo trasų pirkėjo ieškantis R.Malinausko feisbukas toliau pasakoja apie Snow arenos „sėkmės istoriją“ su čia nučiuožusių slidininkų titulais, aiškindamas, kad „2011 metais pradėjusi veikti „Snow Arena“ pateisino visus lūkesčius“. Gaila tik, kad R.Malinausko feisbuke taip ir liko neaprašyti jo pasididžiavimo finansiniai rezultatai per tą „sėkmės dešimtmetį“. 
   „Druskonis“ praėjusią savaitę uždavė klausimą savivaldybei, klausdamas dėl paskelbtame Snow arenos viešame pardavimo aukcione nurodytos pradinės pardavimo kainos - 9,78 mln. eur. Buvo užduoti klausimai, kas buvo tas turto vertintojas ir kuo pagrįsta tokia kaina?
   Vietos valdžios atsakymas buvo toks: „Turtą vertino LR viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka parinktas nepriklausomas turto vertintojas. Vadovaujantis LR Vyriausybės patvirtintu tvarkos aprašu, parengta turto vertinimo ataskaita buvo pateikta Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnybai prie LR FM, kuri pateikė išvadą, kad ataskaita parengta pagal LR turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatyme nustatytus reikalavimus“. 

O kaip dėl verslo kainos?

   „Viešai šią savaitę ištransliuotoje savivaldybės informacijoje apie Snow arenos pardavimą nėra nieko pasakyta apie pradinės kainos pagrindimą, - į tai atkreipė dėmesį ir opozicijos atstovas A.Balkė. - Iš tiesų ji sudaro tik trečdalį savivaldybės tarybos 2021 m. rugsėjo mėn. sprendime dėl arenos įtraukimo į privatizuojamų sąrašą deklaruotos 28 mln. eur likutinės šio objekto vertės. Be to, privatizavimo aplinkybės tuomet buvo aiškinamos tuo, jog bus parduodamas ir arenos verslas, ir pati arena (tokia buvo Konkurencijos tarnybos rekomendacija). Dabar matosi, kad įsigyto už 6,4 mln.eur verslo pardavimo klausimas tiesiog nutylimas“. „Reali galimybė nenuostolingai parduoti areną, mano manymu, yra nulinė. Už ES pinigus ir koncesininko indėlį pastatyta arena, matyt, yra stipriai nuvertėjusi, o arenos verslo kaina perkant, panašu, buvo nepagrįstai išpūsta, nes tai, matyt, atitiko kažkieno interesą. Todėl šiandien, po trejų metų vandens parko verslavimo, sakyčiau, nėra jokių aiškesnių verslo perspektyvų. O nuolatines savigyras ir aiškinimus, kad savivaldybė gali ir moka valdyti pramogų bei paslaugų verslus, pavadinčiau tiesiog apgailėtinais. Šiandieninė situacija ir faktai verčia pripažinti, kad pati verslo idėja ir investuoti dideli pinigai, panašu, nepateisino lūkesčių, tam tikra prasme, pavadinčiau, buvo ES lėšų „įsisavinimo blefas“, - nuomonę išsakė A.Balkė. 

„Druskonio“ inf. 


Praėjusią savaitę paskelbtas Snow arenos pardavimas aukcione. Ištrauka iš www.evarzytynes.lt


Ištrauka iš 2021 m. rugsėjo 30 d. savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinto Viešame aukcione parduodamo Druskininkų savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.