Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Pirmas Seimo rinkimų turas baigėsi: finišo tiesiojoje Vilius
  Semeška ir Zenonas Streikus
   Praėjusį sekmadienį vykę Seimo rinkimai parodė, jog daugiausia pasitikėjimo juose sulaukė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, surinkę 24,85 procento rinkėjų balsų. Gerokai nuo konservatorių atsilikusi ir antroje vietoje atsidūrusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tesurinko 17,44 proc. balsų. Druskininkiečių dėmesys, žinoma, buvo prikaustytas prie kovos vienmandatininkų politiniame ringe. Jotvingių rinkimų apygardos rinkėjai – Lazdijų rajono ir Druskininkų savivaldybės gyventojai savo favoritus rinko iš 11 kandidatų. Antrajame, spalio 25 d., vyksiančiame lemiamame ture dalyvaus TS-LKD atstovas 48 metų Vilius Semeška ir 65 metų valstiečių kandidatas Zenonas Streikus. 

Laukia antrasis turas

  
Mūsų, Jotvingių, vienmandatės apygardos rinkėjų aktyvumas nebuvo labai įspūdingas – rinkimuose dalyvavo tik 46,93 proc. (Lietuvos rinkėjų aktyvumo rodiklis siekė 47,74 proc.). Iš viso pirmajame Seimo rinkimų ture Jotvingių vienmandatėje apygardoje balsavo 16 tūkst. 276 rinkėjai. Negaliojančių biuletenių rasta ganėtinai daug – 1 tūkst. 236 (7,59 proc.)
   Tarp šios apygardos vienmandatininkų, surinkusių daugiausia rinkėjų balsų ir išėjusių į antrąjį rinkimų turą, – du druskininkiečiai: konservatorius Vilius Semeška ir „valstietis“ Zenonas Streikus. LVŽS narys Z.Streikus surinko 25,17 proc. balsų. Už TS-LKD atstovą V.Semešką balsavo 18,77 proc. rinkėjų.
   Trečiojoje pozicijoje liko socialdemokratas Justas Pankauskas (16,96 proc.), ketvirtoje vietoje – Darbo partijos atstovas Feliksas Petrauskas (7,82 proc.), penktojoje – liberalas Paulius Malžinskas (4,21 proc.), šeštoji liko „žalioji“ Dovilė Lileikienė (4,16 proc.). Toliau rikiuojasi Krikščionių sąjungos atstovas Jonas Matulevičius (3,98 proc.), Laisvės ir teisingumo partijos atstovas Rimvydas Žagunis (3,91 proc.), socialdarbietis Remigijus Aleksandras Viniarskas (3,21 proc.), Centro partijos–tautininkų atstovas Ričardas Vyšniauskas (2,40 proc.), paskutinis liko partijos „Lietuva – visų“ atstovas Algimantas Belzus (1,81 proc.).

Druskininkų ir Lazdijų balsai išsiskyrė

   Z. Streikus pirmavo Druskininkų savivaldybėje esančiose apylinkėse – Eglės (36.59 proc.), Naujamiesčio (31.65 proc.), Grūto (35.83 proc.), Švendubrės (39.09 proc.), Viečiūnų (32.31 proc.), Ratnyčios (33.10 proc.), Kalviškės (31.57 proc.), Kloniškių (29.53 proc.), Neravų (31.45 proc.), Leipalingio (24.57 proc.), Lipliūnų (28.43 proc.), Ricielių (27.33 proc.). 
   V.Semeška Z.Streikų aplenkė Seirijuose (čia už konservatorių balsavo 26.92 proc. rinkėjų), Veisiejuose (20.37 proc.), Dzūkų apylinkėje (19.02 proc.), Varnėnų (22.70 proc.), Avižienių (27.02 proc.), Bartelių (22.08 proc.), Būdviečio (16.10 proc.), Krikštonių (17.57 proc.), Krosnos (17.84 proc.), Kuklių apylinkėje (21.21 proc.).
   Atgimimo apylinkėje už Z.Streikų balsavo 32.07 proc., V.Semeškai savo balsą čia atidavė 24.27 proc. rinkėjų. Senamiesčio apylinkėje už V.Semešką balsavo 25.90 proc. rinkėjų, už Z.Streikų – 29.77 proc. 
   Trečią vietą užėmęs socdemas V. Pankauskas ypač daug palaikymo sulaukė Veisiejuose, Kapčiamiestyje, Lazdijuose, kur jis buvo pirmas, tačiau tai jam nepadėjo išeiti į antrąjį turą.
Daug kas atkreipė dėmesį į tai, kad mūsų vienmandatėje apygardoje rastas ganėtinai didelis negaliojančių biuletenių skaičius – 7,59 proc., t.y. iš 16 tūkst. 276 balsavime dalyvavusių rinkėjų biuletenių sugadintais pripažinti net 1 tūkst.236. Didžiausias negaliojančių biuletenių skaičius mūsų vienmandatėje apygardoje fiksuotas Lipliūnuose - 15,69 proc. (iš 102 biuletenių negaliojančiais pripažinta 16), Naujamiesčio apylinkėje - 11,25 proc. (iš 711 – 80), Kirsnos apylinkėje - 11,41 proc. (iš 149 – 17), Viečiūnuose - 9,95 proc. (iš 653 – 65), Leipalingyje - 9,56 proc. (iš 753 – 72), Neravų apylinkėje – 9,07 proc. (iš 496 – 45). Mažiausias negaliojančių biuletenių skaičius buvo rastas Švendubrės (3,64 proc.), Noragėlių (4,35 proc.), Kapčiamiesčio (4,41 proc.) apylinkėse.
   Pagal daugiamandačių rinkimų rezultatus Jotvingių apygardoje Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai gavo 22,53 proc.balsų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga surinko 25,60 proc., Darbo partija – 9.21 proc., socialdemokratai gavo 11,47 proc., Laisvės partija – 6,84 proc.
   Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Jame kovos vyks 68-ose apygardose, nes trijose apygardose nugalėtojai paaiškėjo jau per pirmąjį turą.

„Druskonio“ inf.

 

 

  Karolis Kaklys: Trumpai apie parazituojančią valdžią ir
  skęstantį caro melo laivelį 

Karolis KAKLYS
Druskininkų savivaldybės tarybos narys, teisės mokslų doktorantas

   Visi, kurie sakot: “pastatė Druskininkus“; „vagia bet ir miestui duoda“... Minske gal seniai buvot? Pasakykit man kuo skiriasi parazitas nuo parazito, kuris ne tik vagia? Atsakymas - abu jie yra tiesiog parazitai. Paprasčiausiai negalima vien melu ir bauginimais prievartauti visos bendruomenės tikintis, kad taip bus amžinai. Baltarusijoje vykstantys įvykiai puikiai iliustruoja, kokia yra trapi riba iki nusikalstamos valdžios, kai pasisavinami visi valdžios kontrolės mechanizmai, kai nebeveikia jokie demokratijai būdingi bruožai, be vieno: mūsų daugiau – mes teisūs. 
   Dar prieš tūkstančius metų, Antikos laikų mokslininkai, tokie kaip Platonas ar Sokratas, pastebėjo, kad demokratija yra paremta ne vien kiekybe, tačiau tikroje demokratijoje turi būti ir kitų būtinų elementų. 
   Ne veltui ir dabartiniais laikais demokratija yra siejama su skaidriais rinkimais, valdžių padalinimo principu, nuomonių pliuralizmu, žiniasklaidos laisve, žmogaus teisių užtikrinimu, viešumu bei valdžios atskaitomybe žmonėms. Tačiau gyvendami 21 amžiuje mūsų kurorte matome kardinaliai priešingą vaizdą, kuomet už mokesčių mokėtojų pinigus eilę metų masišku tiražu yra leidžiama propaganda, rinkimai vyksta išnaudojant milžiniškus savivaldybės administracinius resursus, įvairiausiais būdais yra persekiojama opozicija, įsivyravęs nepotizmas, bendruomenėje tvyro baimės atmosfera: baimė prarasti darbo vietą, baimė viešai išsakyti savo nuomonę, baimė papulti į juodąjį valdžios sąrašą... Apmaudu ir gaila, kad sunkiai iškovota laisve naudojasi parazitai, kuriems giliai nusispjaut ant Lietuvos įstatymų ir kurių skurdus demokratijos suvokimas išnyksta Grūto parko skulptūrų fone. 
   Deja, bet opozicijai įstatymo laiduojamų institucijų (kontrolės ir antikorupcijos) savivaldoje pasisavinimas bei politizuota savivaldybių administracinė priežiūra akivaizdžiai sąlygoja itin neskaidrų valdymą bei esminių savivaldos principų laužymą.
Reikia drąsiai konstatuoti, kad laivas yra uzurpuotas melagio kapitono, kuris bijo viešumo ir tiesos, todėl sėdi pasislėpęs savo bokštelyje. Vien faktas, kad tarybos posėdžiams yra pasamdyta privati apsauga puikiai iliustruoja vidinius kapitono konfliktus ir esamą situaciją.
   Tik nuolatinis bendruomenės kiršinimas skaldyk ir valdyk principu, kitaminčių menkinimas, valdžios privilegijų naudojimas asmeniniams, o ne bendruomenės tikslams ir nusipirkta propagandinė „tiesa“, laikinai padeda laiveliui išsilaikyti vandens paviršiuje, tačiau reikia pripažinti, kad dugnas anksčiau ar vėliau prakiurs.

 

 

  Iškėlė klausimą dėl akvaparko direktoriaus atsakomybės:
  Kodėl steigėjui pristatydamas praėjusių metų veiklos
  ataskaitą, E.Antanaitis nepranešė apie nuostolingą Snow
  arenos veiklą?
   Savivaldybės tarybos opozicijos nariai Antanas Balkė, Karolis Kaklys, Konstantinas Rečkovas ir Juozas Šarkus rugsėjo pabaigoje kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorę V.Jurgelevičienę dėl Snow arenos verslo perėmimo aplinkybių ir šį biznį pernai perėmusios savivaldybės bendrovės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ 2019 m. veiklos ataskaitos. Pastarąją akvaparko vadovas E.Antanaitis bendrovės steigėjai – savivaldybės tarybai pateikė tvirtinti šįmet birželį, tačiau joje nei žodžiu nebuvo užsiminta, jog perimtoji Snow arena praėjusius metus baigė beveik su 300 tūkst. eurų nuostoliu, joje nebuvo konkrečiau užsiminta ir apie akvaparko veiklos prognozes, neslūgstant COVID-19 pandemijai. Apie tai, kad bendrovė per pirmąjį šių metų pusmetį patyrė 1,15 mln. nuostolį, savivaldybės tarybos opozicijos nariai tikina sužinoję tik iš žiniasklaidos. 

Palygino ataskaitą ir metinį pranešimą

   Savivaldybės tarybos opozicinės frakcijos nariai, susipažinę su savivaldybei priklausančios UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ direktoriaus 2019 m. metiniu pranešimu, kuris bendrovės interneto puslapyje su 2019 m. finansine atskaitomybe buvo patalpintas tik šių metų rugpjūčio pabaigoje, šį dokumentą palygino su savivaldybės tarybos posėdyje birželio 11 d. patvirtinta bendrovės direktoriaus E.Antanaičio 2019 m. veiklos ataskaita, ir šis palyginimas, pasak jų, sukėlė labai daug klausimų. 
   Kreipimesi į savivaldybės administracijos direktorę opozicijos nariai išsakė savo abejones, jog „akivaizdu, kad bendrovės direktorius nuo savivaldybės tarybos, t.y. bendrovės steigėjo, nuslėpė informaciją apie 2019 m. už 5,3 mln. eurų perimto objekto „Snow arena“ veiklą, taip pat šio pirkinio įtaką visai bendrovės veiklai: bendrovės akcininkams nebuvo pranešta, kad šio objekto veikla 2019 m. buvo nuostolinga – Snow arenos nuostolis pernai siekė net 300 tūkst. eurų“. Opozicijos nariai savo rašte akcentavo, kodėl bendrovės veiklos ataskaitoje steigėjui nebuvo pateikta esminė informacija apie bendrovės veiklos prognozes šiais metais, atsižvelgus į COVID-19 pasekmes bendrovės veiklai per pirmuosius penkis šių metų mėnesius. „Teikdamas birželio 11 d. savivaldybės tarybai 2019 m. veiklos ataskaitą, E.Antanaitis turėjo pilną informaciją, kad bendrovė jau artėjo prie milijono eurų nuostolio: tai patvirtina rugpjūčio pabaigoje internetiniame bendrovės puslapyje patalpintas direktoriaus 2019 m. metinis pranešimas, jog per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovės nuostolis pasiekė 1,15 mln. eurų“, - rašte nurodė opozicijos nariai. 
   Jie taip pat pažymėjo, kad birželio 11 d. savivaldybės tarybos posėdžiui bendrovės steigėjams E. Antanaičio pateiktas veiklos ataskaitos tekstas daugelyje vietų nesutampa su direktoriaus 2019 m. metiniu pranešimu, kuris tapo viešai prieinamas tik šįmet rugpjūčio pabaigoje. „Savivaldybės tarybos nariams birželio 11 d. posėdžiui pateiktoje bendrovės direktoriaus ataskaitoje nėra ištisų pastraipų, liečiančių turto perėmimą iš UAB „Stamita“, kreditorinius įsiskolinimus, COVID-19 pasekmes ir t.t.“, - rašo opozicijos nariai.
   „Nesuvokiama, kad bendrovės steigėjas, savivaldybės tarybos nariai, apie įmonės būklę, finansinius rezultatus sužino tik iš žiniasklaidos“, - stebėjosi jie, keldami klausimą dėl pačių dokumentų teisinio įvertinimo, „kai steigėjui birželio 11 dienai pateikiama vienokio turinio direktoriaus veiklos ataskaita, o akcininkų susirinkime steigėjams ją patvirtinus, po trijų mėnesių į viešą erdvę įkeliamas gerokai platesnis direktoriaus metinis pranešimas“.

Klausimai direktoriui 

  „Druskonis“ kreipėsi į UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ direktorių Edmundą Antanaitį bendrovės el. paštu admin@aquapark.lt, prašydamas atsakyti į klausimus:
  - Į savivaldybės administraciją kreipėsi savivaldybės tarybos opozicinės frakcijos nariai dėl jūsų pateiktos tvirtinti birželio 11 d. savivaldybės tarybos posėdžiui bendrovės veiklos ataskaitos, kad joje nuslėpėte informaciją apie 2019 m. perimtos Snow arena veiklą: bendrovės akcininkams nepranešėte, kad šio objekto veikla 2019 m. buvo nuostolinga – Snow arenos nuostolis pernai siekė beveik 300 tūkst. eurų. Kodėl šių metų birželio 11 d. bendrovės steigėjai, savivaldybės tarybai, teikdamas tvirtinti 2019 m. veiklos ataskaitą, nutylėjote šią informaciją? 
   - Kodėl savivaldybės tarybai pateiktoje tvirtinti 2019 m. veiklos ataskaitoje nematėte reikalo steigėją supažindinti su Snow arenos perėmimo įsipareigojimais, taip pat su šių metų bendrovės veiklos prognozėmis, juk tuo metu jau turėjote pilną informaciją apie nuostolį, susidariusį per penkis mėnesius, jog karantino metu, kai bendrovės veikla buvo sustabdyta, vienos dienos nuostoliai siekė iki 7 tūkst. eurų? 
   - Kodėl birželio 11 d. savivaldybės tarybos posėdžiui pateiktoje bendrovės veiklos ataskaitoje nėra ištisų pastraipų, liečiančių turto perėmimą iš UAB „Stamita“, jūsų bendrovės kreditorinius įsiskolinimus, COVID-19 pasekmes ir t.t., kurios yra jūsų metiniame pranešime, į viešą erdvę įkeltame tik rugpjūčio pabaigoje? Ar jūs manote, kad steigėjas to neprivalo žinoti? 
- Prašome nurodyti, dėl kokių priežasčių steigėjui pateiktoje 2019 m. bendrovės veiklos ataskaitoje nebuvo pateikta ši informacija? Gal esate gavęs nurodymą to neviešinti iš vietos valdžios? 
Iš E.Antanaičio atsakymų taip ir nesulaukėme. 

Savivaldybės komentaras

   Klausimus dėl vandens parko direktoriaus 2019 m. ataskaitos bei metinio pranešimo turinio „Druskonis“ pateikė ir savivaldybės administracijos direktorei V.Jurgelevičienei:
   - Į jus rugsėjo pabaigoje raštu kreipėsi savivaldybės tarybos opozicinės frakcijos nariai, išsakę savo nuomonę dėl savivaldybei priklausančios UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ direktoriaus E.Antanaičio pateiktos 2019 m. veiklos ataskaitos, kuri buvo buvo patvirtinta birželio 11 d. savivaldybės tarybos posėdyje, kad „bendrovės direktorius nuo savivaldybės tarybos, t.y. bendrovės steigėjo, nuslėpė informaciją apie 2019 m. už 5,3 mln. eurų perimto objekto „Snow arena“ veiklą, taip pat šio pirkinio įtaką visai bendrovės veiklai: bendrovės steigėjams nebuvo pranešta, kad šio objekto veikla 2019 m. buvo nuostolinga – Snow arenos nuostolis pernai siekė net 300 tūkst. eurų“. Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad birželio 11 d. savivaldybės tarybos posėdžiui bendrovės steigėjams, t.y. savivaldybės tarybai, E. Antanaičio pateiktas veiklos ataskaitos tekstas daugelyje vietų nesutampa su direktoriaus 2019 m. metiniu pranešimu. Pasak opozicijos narių, „savivaldybės tarybos nariams birželio 11 d. posėdžiui pateiktoje bendrovės direktoriaus ataskaitoje nėra ištisų pastraipų, liečiančių turto perėmimą iš UAB „Stamita“, kreditorinius įsiskolinimus, COVID-19 pasekmes ir t.t.“. Ar savivaldybės administracija, gavusi opozicijos narių raštą, svarstė klausimą dėl minėtų bendrovės direktoriaus veiksmų? Ar buvo svarstytas bendrovės direktoriaus atsakomybės klausimas? Kokie priimti sprendimai?
   Savivaldybės administracijos viešųjų ryšių specialistės atsiųstame atsakyme aiškinama, esą visa informacija apie Snow arenos laikiną teisių ir pareigų perėmimą už 5,3 mln. Eur sumą, iki konkurso būdu bus parinktas naujas operatorius, tarybos nariams buvo pateikta ir išsamiai pristatyta tiek komitetų, tiek tarybos posėdžių metu. “Šias aplinkybes patvirtino tiek Kauno apygardos prokuratūra, tiek Generalinė prokuratūra, atlikto tyrimo metu nenustačiusios teisės aktų pažeidimų dėl Savivaldybės įvykdyto koncesininko pakeitimo pagal Koncesijų sutartį ir konstatavusios, kad visos procedūros buvo įvykdytos tinkamai, o tarybos opozicinės frakcijos narių skundas šiuo klausimu buvo atmestas kaip visiškai nepagrįstas“, - rašoma savivaldybės atsakyme. „Atkreipiame jūsų dėmesį, kad bendrovės metinis pranešimas ir bendrovės veiklos ataskaita yra visiškai skirtingi dokumentai, kurių parengimą reglamentuoja skirtingi teisės aktai, juose pateikiama skirtinga informacija, todėl jų negalima lyginti“, - teigiama savivaldybės atsakyme, priduriant, kad „nepriklausomas auditas (MB Inovatyvūs audito sprendiniai), atlikęs 2019 m. finansinės ataskaitos auditą ir jo metu įvertinęs metinį pranešimą, patvirtino, kad metinis pranešimas buvo parengtas laikantis Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymo reikalavimų, ir kad nebuvo nustatyti jokie metinio pranešimo iškraipymai“. Tuo tarpu, pasak savivaldybės administracijos, bendrovės veiklos ataskaita rengiama ir tvirtinama vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamentu. „Griežti reikalavimai bendrovės veiklos ataskaitos turiniui nėra numatyti nei LR Vietos savivaldos įstatyme, nei tarybos veiklos reglamente“, - nurodyta savivaldybės atsakyme.

Snow arenos tema – tarybos posėdyje

   Pasak savivaldybės tarybos nario, opozicijos atstovo dr. Juozo Šarkaus, „atsimušinėjimas“, jog tai - skirtingi dokumentai, jam panašus į bandymą išsisukti nuo pagrindinių klausimų: kodėl nuo steigėjo buvo nutylėta informacija apie nuostolingą perimtos Snow arenos veiklą ir kitus šio sandorio niuansus, kodėl steigėjas nebuvo informuotas apie paties akvaparko padėtį per pirmuosius pandemijos mėnesius? „Mūsų klausimų esmė - ne dokumentų forma, o turinys, kokią esminę informaciją direktorius privalo pateikti bendrovės steigėjui. Aš bandau įsivaizduoti, kaip į tokią situaciją reaguotų kokios nors privačios bendrovės steigėjai, jeigu jų samdomas direktorius metinėje ataskaitoje nutylėtų informaciją apie nuostolingą filialo veiklą? Apsiribotų tik atleidimu?“ - stebėjosi dr.J.Šarkus.
   Tą dr.J.Šarkus akcentavo ir spalio 14 d. nuotoliniu būdu vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje, kuriame R.Malinausko vadovaujama dauguma nubalsavo dar metams, iki 2021 m. pabaigos, atidėti naujo slidinėjimo trasų operatoriaus konkursą. „Pati Snow arenos statybos pradžia, aišku, kėlė labai daug abejonių, ir nė vienas save gerbiantis verslininkas nebūtų šitokios avantiūros ėmęsis, - posėdyje kalbėjo dr. J.Šarkus. - Ir, žinoma, šios abejonės po kiek laiko pasitvirtino. Ir tas galvos skausmas, jis vis tebeeina. Ir tiek klientų, kiek planuota, ten nebūna. Dėl to ir visi tie nuostoliai. Dabar pradedamos kurti visokios schemos, kaip išeiti iš tos situacijos, iš tos padėties. Bet paskutiniai įvykiai - „Stamitos“ paleidimas,taip, kaip dabar buvo paleista, kelia labai daug abejonių, labai daug neatsakytų klausimų“. „Ačiū, jūsų laikas baigėsi“, - opozicijos narį nutraukė R.Malinauskas. 
   „Kai tarybos nariai kalba apie objektą, Europoje užimantį, pasaulyje užimantį vieną geriausių reitingų, iš Europos įvairių valstybių profesionalūs sportininkai važiuoja slidinėti į Druskininkų trasas, tiesiog aš gal susilaikysiu nuo komentarų“, - opozicijos narių pasisakymus palydėjo štai tokia R.Malinausko prakalba.
„Tarybos dauguma su R. Malinausku priešakyje taip „susireglamentavo“ savo veiklos reglamentą, kad tarybos posėdžiuose nieko negali pasakyti per tam skirtą vieną minutę, – posėdžio darbo sąlygas komentavo dr. Juozas Šarkus. – Ar tai ne pasityčiojimas tiek iš savivaldos, tiek iš konstitucinių savivaldybės tarybos nario teisių? Konkrečiai Snow arenos operatoriaus teisių perėmimas už daugiau kaip 5 milijonus eurų savivaldybės įmonės pasiskolintais pinigais bei pilnos finansinės informacijos apie šį sandorį slėpimas, mano nuomone, gali būti dar didesnis skandalas nei Vijūnėlės dvaro“. 
   „Šiandien dauguma tarybos narių supranta, kad Snow arena ir verslas joje tapo rimta problema. Perimant šį verslą, buvo slepiama tikroji nedžiuginanti padėtis, nuostolinga veikla. Aišku, jog už arenos verslą sumokėti 5,3 mln. eurų + PVM skolintomis lėšomis bei neišvengiamos investicijos guls sunkia našta ant akvaparko, nes ir po metų šį verslą už 7-8 mln. eurų kam nors įsiūlyti vargu ar pavyks, bet dar, matyt, bus šilta vadovo vieta paslaugiam mero tarnui“, - Snow arenos perėmimo aplinkybes komentavo ir opozicijos atstovas Antanas Balkė.

„Druskonio“ inf. 

 

 

  Kaip laikosi Druskininkų smulkieji verslininkai? 

Jonas Mortūnas ir Mečislovas Konstantinavičius prie savo kioskelių Vytauto gatvėje


Mečislovas į darbą atkanka motoroleriu

   Stabtelkim prie kioskelių Vytauto gatvėje ir klustelkim, kaip gyvuoja Druskininkų smulkusis verslas? 

Galanda be verslo konkurentų 


   Druskininkietis Mečislovas Konstantinavičius, pagal specialybę inžinierius-ekonomistas, padirbėjo ir darbų vadovu, ir meistru statybose, ir dažų prekybos įmonėje, kol savo pomėgį galąsti pavertė savarankišku verslu, už kurį pats atsakingas ir niekam kitam neįsipareigojęs. Juolab Druskininkuose šios paslaugos konkurentų neturintis, be abejo, išskyrus rūpestingus šeimų vyriškius, paaštrinančius namų buities priemones.    M.Konstantinavičius išsipirko kioskelį Vytauto gatvėje ir daugmaž prieš metus pradėjo galąsti peilius, žirkles, kirvukus, kaltus, obliavimo, žoliapjovių, mėsmalių peilius, benzopjūklų grandines, kaplius, kauptukus ir įvairiausio skersmens grąžtus. Galandintojas užgynė pajuokavimą, gal jo paties būdas aštrokas, jei toks pomėgis traukia, ir priminė, kad visos jo asmeninės buitinės priemonės namuose tvarkingai skuta, pjauna, gręžia, todėl moka ir gali kitiems šiuo atžvilgiu padėti. 
   Pradedant smulkų verslą reikėjo investuoti į pagrindines darbo priemones, pvz. stakles, kurias nusipirko rinkos kaina už daugmaž 800 eur. Įsigytos staklės, kiti nepigūs galandinimo agregatai bei privatininko atsakomybė sparčiai sukasi, todėl paslaugas atlieka pakankamai skubiai – jau kitą dieną aštrius daiktus galima atsiimti už prieinamą kainą: nuo 1,50 eur už peilį iki kirvio už 4 eur. Kai daugiau užsakymų sulaukia, nesiskaito su darbo valandomis, kaip ir visi privatininkai. 
   Vien tik iš galandinimo M.Konstantinavičius su šeima neišgyventų – vis dėlto tai smulkus verslas su smulkiomis pajamomis, ypač permainingu koronaviruso pandemijos laikotarpiu. Metų pradžioje kas mėnesį vis labiau įsibėgėjęs galandinimo verslas kovo 16 d. dėl karantino privalėjo užsidaryti, kaip ir nuolatiniai užsakovai iš Druskininkų sanatorijų, kavinių, viešbučių. Beliko kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl paramos, kurią gavo. Atsidarius teko vėl iš naujo įsibėgėti, nors šis sezonas, kaip ir ruduo, yra pakankamai liūdnas. „Blogiau, kai visai nėra ką veikti,“ – priduria  M.Konstantinavičius, užsimindamas apie savo pomėgį keliauti su šeimyna bei šokti standartinius ir Lotynų Amerikos šokius Birutės Levanaitienės šokių studijoje. Lankymasis vienąkart per savaitę šokių studijoje tęsiasi jau penkiolika metų. Tai Mečislovui suteikė įdomios patirties išmokstant pramoginius šokius, dalyvaujant konkursuose, atidarant šokių sezonus prie jūros, bendraujant su bendraminčiais. 

Batsiuvio amato profesionalas 

   Kaimyniniame kioske, visai už sienos, batus taiso kitas smulkusis verslininkas – Jonas Mortūnas, tikras savo darbo žinovas. Iš Šklėrių kilęs dzūkelis dar prieš tarnybą kariuomenėje baigė batsiuvystės mokslus Vilniaus amatų mokykloje. 12,5 metų padirbėjęs Viečiūnų „Drobėje“, Druskininkuose 2000 metais vėl sugrįžo prie batsiuvystės, įvairiose kurorto vietose dirbdamas, kol dabartinį kioskelį Vytauto gatvėje pasistatė. „Iš 12-os kažkada Druskininkuose dirbusių batsiuvių tik trise belikom,“ - patvirtina Jonas kažkur perskaitytą pastebėjimą, jog batsiuviai išnyks kaip dinozaurai, nes dabar jokia amatų mokykla tokios profesijos nemoko ir vis mažiau jų bereikia. Guvus dzūkelis pasakoja, jog darbo kone perpus sumažėjo dėl euro įvedimo ir „Maximoje“ pigiai parduodamų trumpalaikių kinietiškų batų, kuriuos panešiojus labiau apsimoka išmesti, o ne taisyti. Be to, šiemet dėl koronaviruso nuolatiniai klientai poilsiautojai, ypač iš Izraelio, Rusijos ir Vokietijos, neatvažiavo, o dar trijų mėnesių karantinas nuo kovo 16 d. privertė laikinai užsidaryti. Valstybės parama padėjo išgyvent ir batsiuvio verslui, ir jo šeimai, kurioje du besimokantys vaikai. Be abejo, batsiuvio darbas priklauso nuo orų sezono. Anot J.Mortūno, darbų apie 50 proc. sumažėja vasarį, po visų metų švenčių; gegužės mėnesį, kai daugumą žemės darbai pasiglemžia, rugsėjį, kai prasideda mokslo metai, grybavimai ir uogavimai. Klientų padaugėja kovo antroj pusėj, žmonėms besiruošiant pavasariui, ir prasidedant šaltajam sezonui, spalio pabaigoje. Jonas pritaria, jog žmogų galima pažint iš batų. Teko įvairiausius taisyt – netgi kaubojiškus. Prie batų labiau prisirišę moterys nei vyrai - apie 70 proc. batsiuvio klientų yra moterys. Pasitaiko ir tokių klientų, kurie per trumpą laiką kelis kartus tuos pačius mėgiamus batus užneša taisyti. Juolab paslaugos kainos nesikandžioja. Jei reikia, prityręs batsiuvys sugeba pats ir batus pasiūti, ir rankinukus pataisyt. Odinės ir kitokios žaliavos iš didmiesčių atsigabena. 
   Draugiški kaimynai Mečislovas ir Jonas daugeliu smulkaus verslo klausimų pritaria vienas kitam, juolab abu su panašiomis klientų stokos problemomis susiduria ir daugmaž tokius pačius savo darbo privalumus patiria. Galiausiai paklausti, ką daro, kai užsakymų - išgaląstų peilių ar sutaisytų batų - klientai nepasiima, atsako, jog peilius atiduoda kitiems, o batus prie konteinerio nuneša. 

„Druskonio“ inf. 

 

 

  Apie koronaviruso protrūkį savivaldybėje
   Kai per spalio 14-osios parą buvo patvirtintas dar vienas su Druskininkų savivaldybės protrūkiu susijęs koronaviruso atvejis, iš viso su šiuo protrūkiu jau tapo siejami 23 atvejai. Jų daugėjo palaipsniui: per spalio 9 d. – 3 antriniai; per spalio 10 d. – 2 antriniai; per spalio 11 – vėl 2 antriniai atvejai; per spalio 14 d. – 1; susiję su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Pagal sergamumo rodiklį, tenkantį palyginamam tokiais atvejais gyventojų skaičiui, Druskininkai atsidūrė problematiškiausių šalies savivaldybių septynetuke. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vėl pranešė, kad ir šią savaitę, nuo spalio 12 d. iki spalio 18 d. imtinai, 17-oje savivaldybių, taip pat ir Druskininkuose, kur fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitur, gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19) bei profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Primenam, jog, be to, Karių reabilitacijos centre Druskininkuose gydosi didžioji dalis koronavirusu užsikrėtusių kariuomenėje tarnaujančių karių. 
   Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė R.Lingienė, apžvelgdama savaitės COVID-19 statistiką, tarp didžiausių protrūkio židinių šalyje paminėjo ir Druskininkų savivaldybę. 
   Žiniasklaida paplatino vietinio mero pranešimus, kad dėl COVID-19 buvo ištirti visi Druskininkų savivaldybės administracijos darbuotojai.101 darbuotojo atsakymai buvo neigiami, o sergančiųjų aptikta 12. „Taip pat Druskininkuose turime 1 įvežtinį ir 5 COVID-19 atvejus ne savivaldybės administracijos darbuotojų tarpe“, - teigė kurorto meras, apgailestaudamas, kad išsiaiškinti užkrato ištakų ir atsekti, kas buvo pirminis COVID-19 šaltinis Druskininkuose, nepavyko. Priminė, kad Druskininkuose atšaukti masiniai renginiai, prevencijos priemonių ėmėsi ir ugdymo įstaigos.
„Druskonio“ inf. 

 

 

  Restorane paragavo barščių už 4,49 euro: „Tik du dalykai
  juos skiria nuo valgyklinių“ 

„The House“ baras                                   
„Riebaus katino“ nuotr. 

„Riebus katinas“, www.lrytas.lt
 

   Druskininkai. Jau ne pirmą kartą paklausę rekomendacijų papuolame ten, kur geriau būtų net neiti, o mes sugebėjome net pabandyti pavalgyti. Turime gausią ir kupiną aktyvių narių grupę feisbuke „Maitinimo įstaigos – atsiliepimų knyga“, tad ieškodami, kur papietauti Druskininkuose, visų pirma peržiūrėjome ten pasiūlytas rekomendacijas. Daugiausia gerų atsiliepimų palikta apie dvi Druskininkų maitinimo įstaigas: „Velvetti“ ir „The House“. 
Tad kelios minutės, ir mes jau miname „Velvetti“ slenkstį. Nežinau, kiek kova su Corona pakoregavo šio restorano interjerą ir ar iki jos čia buvo serviruojami stalai, bet pirmasis įspūdis – kaip užėjus į kokio bažnytkaimio geležinkelio stoties bufetą. Vienintelis staliukas, kuris padavėjui pasirodė jaukus – tai toks iš kelių dalių, įgrūstas į nišą su langais. Ten prisėdęs pasijustum taip pat jaukiai, lyg sėdėdamas pas babytę daugiabutyje jos įstiklintame balkone. Bet pas babytę bent ant palangių auga pomidorai ar saldžiosios paprikos, o čia nieko... Tad nors ir kiek gerų komentarų buvo perskaityta apie šios virtuvės maistą, likti čia pietauti nesinorėjo. 
Maistą pirkti ir neštis į viešbutį minties taip pat atsisakėme, nes turėjome dar vieną rekomendaciją – „The House“. Važiuodami link antrosios kavinės aptarėme skurdžią šio miesto verslininkų fantaziją kuriant pavadinimus maitinimo įstaigoms. Toks jausmas, kad lietuvių kalbos žodžiai skirti tik mužikams. 
   Pažvelgę į „The House“ kavinės fasadą net neįtarėme, kad užsukus į vidų mūsų laukia panašus vaizdelis, kaip ir prieš tai aplankytame restoranėlyje. Nors jei geriau pagalvojus – čia vaizdelis dar tragiškesnis. Jau hole mus pasitinka tokia betvarkė, kokia gali pasididžiuoti tik viengungis, pas kurį porą kartų per metus atvyksta mama aptvarkyti jo būsto. Kam prie įėjimo sudėtos statinės ir dėžės su tuščia tara? Ką jos simbolizuoja? Kad turite alaus ar kad prie maisto būtina pasiimti mineralinio vandens? Viduje neprisėdome, nesinorėjo prisėsti ir lauko terasoje. 
   Sako, katinai turi gerą nuojautą – jei katiną į naujus namus įleisite patį pirmą, ir jis susirangys kokiam kampe, ten statykite lovą. Tokios vietos, kur norėtųsi susirangyti terasoje, mes irgi neradome. Jokio jaukumo, o ją apgaubęs ilgą gyvenimą menantis tentas tik sustiprino nejaukią atmosferą. 
   Kadangi tai jau antra vieta, o tušti skrandžiai reikalavo maisto, nusprendžiame likti. Nes labai jau visi gyrė šios kavinės maistą. Meniu – lyg nelietuviško pavadinimo tęsinys – orientuotas į šiuolaikiškus meniu, kuriuose, be mėsainių ir grilio patiekalų, būtinai turi būti midijų. Anksčiau retai kur galėdavai rasti midijų, dabar šių jūros gėrybių neišvydęs meniu aš net nustembu. Nes tas mados vaikymasis toks savas daugumai Lietuvos maitinimo įstaigų, kad jau norisi vemti nuo to, kaip nėra išskirtinumo. 
   Pirmą kartą užsukęs į restoraną niekada neužsisakau midijų. Jų skanauju tik užsukęs kitą kartą, ir tik jei prieš tai skanauti patiekalai paliko gerą įspūdį. Tad šį kartą apsiėjome be šių jūros gėrybių. Maistas. Du dalykai kurie skyrė „House barščius“ nuo valgyklinių – jų pavadinimas ir kaina – 4,49 euro. Valgykloje burokėlių sriubos, kuri kainuoja iki 1 euro, niekas nebando sureikšminti skambiu pavadinimu, nes tai pigiausių daržovių sriuba. Pastebėjote, aš šios burokėlių sriubos net nevadinu barščiais, nes, manau, visi žinote, kad barščiai turi būti daug tirštesni, juose turi būti mėsos gabaliukų. Jei būčiau išgaudęs į sriubą ant grietinės užmestas ne pirmos jaunystės smulkintas petražoles ir nufotografavęs sriubą taip, kad nesimatytų lėkštės kraštų, būčiau galėjęs ją drąsiai jums pateikti kaip vienos iš ligoninių maistą. 
   Trinta „Baravykų“ prieš tai minėtus barščius lenkė tuo, kad ji kažkodėl kainavo pigiau (3,39 euro). Sprendžiant iš pavadinime minimų baravykų ir žinant jų kainą, to negalėjo būti. Tačiau sriuboje išties jautėsi baravykų skonis. Tad po sriubų kol kas tik su liūdesiu veiduose laukėme pagrindinių patiekalų. 
   Pamiršau paminėti, kad užsakant pagrindinius patiekalus, vartant meniu viską reikią susirinkti pačiam: mėsą ar žuvį, tada daržoves, bulves ar ryžius ir dar pasirinkti iš kelių padažų. Viskas turi savo kainą. Tad kai nužvelgi mėsos ar žuvies kainas, pirmas įspūdis, jog tai nebrangu, o sudėjęs visą patiekalą, gauni jau visai kitą, daug didesnę kainą. 
   Pradėkime nuo Katinienei patiektos lašišos. Prie žuvies ji norėjo tik daržovių, tad ją labai nustebino tai, kad daržovės buvo patiektos padažinėje. Tarp kelių salotos lapų buvo kelios skiltelės ridikėlio, agurko ir vyšninio pomidoro. Koks tai turinys, pamatysite vienoje iš nuotraukų – Katinienė specialiai išvertė viską į lėkštę, kad būtų galima geriau parodyti šio patiekalo absurdiškumą. Žinoma, kad Katinienė apie tai pasakė padavėjai, kuri be jokių priekaištų neilgai trukus iš virtuvės atnešė kitą indelį salotų. O ko priekaištauti, jei klientas akivaizdžiai teisus? Dar viena nuotrauka – aliejus indelyje. Jūs ten jį iš laistytuvų pilate, kad jo taip neapskaičiuojate? Juo salotas galima buvo užsigerti.. 
   Valgydamas savo kepsnį aš gailėjausi, kad dėl savo hobio keliauti vis per naujas maitinimo įstaigas taip kankinu savo skrandį. Jei ne šis hobis, mes dabar būtume valgę „SPA Vilnius“ restoranėlyje, kuris dar nei karto mūsų nenuvylė. Bet dabar tenka sėdėti ir bandyti padaže atgaivinti ryškiai perkeptą sprandinės kepsnį. Sudėjus visus priedus, mano kepsnys kainavo 10 eurų, bet jis buvo vertas tik to, kad grąžinčiau jį atgal į virtuvę. Kur tas išskirtinumas? Kur tas virėjų meistriškumas? Nesugebėjime iškepti kiaulės sprando, o gal „mandrumu“ jie pasižymi gruzdindami šaldytas bulvytes? O gal salotų mišinys išskirtinis? Vertinu silpnu 2/5. Nes nei interjeras, nei maistas, nei mus aptarnavusi padavėja nepridėjo nei balo. 
   Liūdna, kai buvimas pagrindinėje gatvėje leidžia taip apsileisti ir egzistuoti tik iš to, jog poilsiautojai vis tiek pirma užsuks pas jus. O kai orientuojiesi vien tik į naivius poilsiautojus, o ne į stabilumą, rekomendacijas ar pastovius klientus, tai gali gaminti bet ką ir bet kaip. Druskininkai poilsiautojus traukė ir trauks, tad tokioms maitinimo įstaigoms bankrotas negresia. Nesuvokiu, kas gali tokias vietas rekomenduoti ir kam čia gali būti jauku ar skanu? 
Negi atidarant maitinimo įstaigą pakanka pasikviesti gerą virtuvės šefą, kuris sudarytų meniu, ir tam atiduoti didžiąją dalį pinigų? O kur lėšos interjerui? Taip, gal yra tokių, kurie prisėstų bet kur – svarbu skaniai pavalgyti, bet mes ne tokie. Gal tą dieną virėjos buvo susirgusios, ir maistą gamino salės darbuotojai? Bet kokiu atveju – mūsų tos dienos įspūdžiai buvo tokie. Mes nelinkę vynioti į vatą, gal dėl to ir pasivadinome katinais, o ne šunimis, nes už kaulą uodegos nevizginame ir bet kur nevalgome, tuo labiau – netylime blogai pavalgę ir jokiu būdu nebegrįžtame. 

Restoranas: iš kritikos mokomės 

  
„Per veiklos dešimtmetį sugebėjome tapti ne tik daugeliui patraukliu restoranu, bet ir gerbti savo svečių nuomonę bei individualų skonį. Dėl jo nesiginčijame, o iš kritikos mokomės“, – taip kritiko apžvalgą pakomentavo restorano „The House“ administracija. 

 

 

  Užderėjo didžiulis burokas 

Onutė Čmukienė su anūku Ryčiu prie buroko, sveriančio beveik 4 kg

Leipalingiečiai Onutė ir Gediminas Čmukai savo darže šiemet išaugino ypatingo dydžio buroką, kuris sveria beveik 4 kilogramus. Daržo šeimininkai įpratę prie užderančių didžiulių morkų, tuo tarpu toks burokas išaugo pirmąsyk.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.