Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija




Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>



  Po R.Malinausko kabineto langais priparkuota naujoji
  „karieta“, senoji audinė – jau aukcione

Naujoji limuzino klasės mašina biudžetui kainavo beveik 104 tūkst. eur


Druskininkų valdžia aukcione pardavinėja senąją audinę. Pradinė pardavimo kaina – 10 tūkst. eur


   Druskininkų valdžia interneto svetainėje www.evarzytines.lt, elektroniniame aukcione parduoda lengvąjį automobilį Audi A8. Šia mašina iki šiol važinėdavo ir buvo vežiojamas R.Malinauskas. Dabar prie savivaldybės pastato jau stovi nauja audinė – 2023 m. modelio, 2022 m. gruodį pagaminta limuzino klasės Audi A8, kuri mums, mokesčių mokėtojams kainavo beveik 104 tūkst. eurų. Senoji „karieta“ aukcione išstatyta už 10 tūkst. eurų pradinę kainą.

Galiojanti TA ir „neidentifikuotas bildėjimas“

   Druskininkų valdžia interneto svetainėje www.evarzytines.lt pardavinėja automobilį Audi A8. Skelbime nurodyta, kad mašina - prižiūrėta, techniškai tvarkinga. Aukciono vykdymo būdas – elektroninis aukcionas. Nurodoma pradinė automobilio pardavimo kaina – 10 tūkst. eurų. Limuzino klasės automobilis - 2006 m. Audi A8, variklis 4,1 l, 240 kW, dyzelinas, rida - 309 tūkst. km. Į prekybą išstatytos Druskininkų valdžios audinės techninė charakteristika – 4 varomi ratai, pilkos spalvos sedanas, automatinė pavarų dėžė. Tarp parduodamų audinės interjero detalių: šildomas vairas, šildomos, masažinės, ventiliuojamos sėdynės su atmintimi; klimato kontrolė; oro kondicionierius; odinis salonas ir kt.
   Informacijoje apie aukcioną rašoma, jog mašinos techninė apžiūra galioja iki 2025 m. spalio 7 d. Pačiame skelbime, be kita ko, nurodyta, kad automobiliui reikalingas galinių amortizatorių remontas bei yra neidentifikuotas bildėjimo garsas priekinėje važiuoklėje.
   „Portale „evarzytynes.lt“ aukciono būdu parduodamas Druskininkų savivaldybei priklausantis „Audi A8“ limuzino klasės automobilis. „Parduodamas išskirtinis automobilis, turintis savo istoriją, pažįstamas ir kiekvieno druskininkiečio akimis palydimas nuo 2008 metų. Druskininkų savivaldybės mylėtas ir prižiūrėtas automobilis „Audi A8“, – skelbiama transporto priemonės aprašyme“, - apie Druskininkų valdžios skelbimą liepos 15 d. rašė portalas www.tv3.lt. Šiuo metu, atsidarius interneto puslapį evarzytynes.lt, viliojimo „išskirtine mašinos istorija“ jau rasti nebepavyko, apsiribojama tik trumpu pranešimu apie objektą, jog „Druskininkų savivaldybė parduoda prižiūrėtą, 
techniškai tvarkingą automobilį Audi A8“. 

Tautos reakcija - atitinkama

   Kiekvienas aukciono dalyvis, panoręs įsigyti šį automobilį, turi susimokėti ir 10 eurų registravimo mokestį, kuris vėliau nebūtų grąžinamas bei neįskaitomas į parduodamo turto kainą. Be to, pirkėjams taip pat reikėtų susimokėti ir 10 eurų siekiantį garantinį įnašą, kuris laimėjimo atveju būtų įskaitomas į parduodamo turto kainą, o pralaimėjus – grąžinamas atgal. Audi A8 automobilio pradinė kaina siekia 10 tūkst. eurų, o kainos didinimo intervalas vykstant aukcionui – ne mažiau kaip 100 eurų. Informacijoje apie aukcioną įdėtos ir pardavinėjamo automobilio nuotraukos savivaldybei priklausančios Snow arenos teritorijoje: mašina galimai ir „sandėliuojama“ slidinėjimo trasų garažuose. 
   Portalui www.tv3.lt pranešus apie Druskininkų valdžios pardavinėjamą automobilį, pasipylė audringi žmonių komentarai. „Ten gal su tuo meru kartu parsiduoda, kad nuo 10 k prasideda ir dar į viršų?“ - pradine 10 tūkst.eur kaina stebėjosi vienas.“ Kosmonautai. 3-4 k eur rinkos kaina“, - komentavo kitas. „Kad dar reikia tvarkyt priekinę važiuoklę ir keist galinius amortizatorius, kibirinė spalva. Max. 5000 Eur“, - vertino trečias. „Nu bajeris neblogas, prabangaus automobilio išlaikymas bus pigesnis. O senoji su išmalta važiuokle turi netgi galiojančią tech.apžiurą. Pasakiškai prižiūrėtas auto“, - iš Druskininkų valdžios argumentų pirkti naują audinę ironiškai stebėjosi kitas komentatorius. 
   Šalies žiniasklaida, kaip žinia, jau anksčiau skelbė, kad Druskininkų savivaldybė šįmet gegužę įsigijo limuzino klasei priklausantį prabangų 2022 m. gruodžio mėn. gamybos „Audi A8“ automobilį, biudžetui atsiėjusį beveik 104 tūkst. eurų. 
Žurnalistams Druskininkų valdžia tuomet aiškino, kad naujoji Audi A8 bus naudojama „savivaldybės institucijų ir administracijos reikmėms“. Pasiteiravus, ar per 100 tūkst. eurų kainavęs pirkinys ne per brangus savivaldybei, buvo atsakinėjama, esą „automobilis yra kokybiškas ir netaršus, o tai ateityje leis mažiau lėšų išleisti jo priežiūrai ir remontui“. Brangaus automobilio įsigijimą Druskininkų savivaldybės administracija žiniasklaidai taip pat argumentavo „pernai metų spalį tarybos priimtu sprendimu atnaujinti savivaldybės automobilių parką netaršiomis transporto priemonėmis, pradedant nuo seniausio automobilio“.
   Dar vasario mėn., kai Druskininkų valdžia skelbė viešuosius pirkimus naujam sedanui įsigyti, „Druskonis“ tuomet kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorę V.Jurgelevičienę, klausdamas, ar, įsigijus naują automobilį, Audi A8, kuria iki šiol važinėjo ir buvo vežiojamas R.Malinauskas, bus 
parduota? Druskininkų valdžia tuomet atsakyti bendruomenei į rūpimus klausimus nepasivargino. „Informuojame, kad visa informacija yra pateikta Viešųjų pirkimų tarnybos tinklapyje https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/“, - tik tiek tada teatsakė savivaldybė.

Lyg gyventume aukso amžiuje

   Naujasis Druskininkų valdžios pirkinys nustebino ne tik bendruomenę, bet ir Seimo narius. 
   „Tai sunkiai protu suvokiamas pirkinys, šimtatūkstantinė suma už vieną lengvąjį automobilį? Tai rodo požiūrį į viešuosius finansus, į mokesčių mokėtojų suneštus pinigus į savivaldybės biudžetą, - komentavo parlamentaras, Antikorupcijos komisijos narys Vilius Semeška, vertindamas situaciją, kai savivaldybės valdžia leidžia sau už daugiau kaip100 tūkst. eurų biudžeto lėšų pirkinėti limuzino klasės lengvąjį automobilį. - Panašu, kad priimdama sprendimą daryti tokį prabangų pirkinį, savivaldybės vadovybė siunčia signalą druskininkiečiams, jog gyvename aukso amžiuje ir finansų netrūksta nei mokytojams, nei gydytojams ar slaugytojams, kitų biudžetinių įstaigų darbuotojams, nei jokioms viešosioms paslaugoms teikti. Šis atvejis, neabejotinai, mano nuomone, yra neracionalaus visų mūsų lėšų naudojimas, prabangos demonstracija ir, matyt, Druskininkų mero įgeidžių tenkinimas. Nežinau, ar jau yra surastas ir sutartas pirkėjas senajai karietai. Galbūt koks vietos verslininkas įsigys ir teiks pavežėjo paslaugas, pasakodamas istorijas apie carą ir jo dvarą, baudžiamąją bylą ir kurortą, kuriame tik valdžia gali pirkti karietas už šimtus tūkstančių eurų, kai verslininkai ir savivaldybės gyventojai vos galą su galu suduria. Visa tai atrodo lyg vyktų ne Europos valstybės kurorte, o Baltarusijos ar Rusijos autokratų rezervate. Tiesiog nežinau daugiau Lietuvoje savivaldybių ar net ministerijų, kurios turėtų drąsos ir įžūlumo šitaip elgtis su ne asmeninėmis lėšomis, o visų mūsų suneštais į biudžetą eurais“.

„Druskonio“ inf.

 

 

  Seimo nariui – Lietuvos kariuomenės apdovanojimas

V.Semeškai (kairėje) įteiktas Lietuvos kariuomenės apdovanojimas
                                                              A. Pliadžio / KAM nuotr.

   “Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga, jos išvakarėse, džiaugiuosi įteiktu Lietuvos kariuomenės vado apdovanojimu – „Už nuopelnus”, - liepos 5-ąją feisbuke pasidžiaugė druskininkietis Seimo narys Vilius Semeška.
   Kariuomenės medalis „Už nuopelnus” yra skiriamas už ypatingus nuopelnus plėtojant bei stiprinant Lietuvos kariuomenę ir už pasiaukojimą karo tarnybos metu.
   V.Semeška, prieš priimdamas Seimo nario priesaiką, dirbo krašto apsaugos viceministru. Jo pagrindinės atsakomybės sritys buvo krašto apsaugos biudžeto ir finansinių išteklių valdymo politika, krašto apsaugos sistemos įsigijimai, logistika ir infrastruktūra.
   “Ką jums asmeniškai reiškia šis įvertinimas?” – “Druskonis” paklausė Seimo narį V.Semešką.
   „Esu dėkingas Lietuvos kariuomenės vadui, generolui Valdemarui Rupšiui už mano darbo, kaip krašto apsaugos viceministro, įvertinimą. Prasidėjus teroristinės Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainą, teko dirbti ypatingomis sąlygomis, neskaičiuojant nei darbo valandų, nei savaitgalių. Džiaugiuosi, kad pavyko ženkliai pagerinti Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, įsteigti Rūdninkų poligoną, įsigyti pačios moderniausios ginkluotės, pagaliau padvigubinti finansavimą krašto apsaugai ir suderėti dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje“, - minėjo Seimo narys V.Semeška.

 

 

  Kaip atsirado mokestis už šilumą su nepaskirstytu karštu
  vandeniu
A.Ž. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) 

   Esu gimęs ir ne šiltnamio sąlygomis augęs Lietuvoje. Mano šeima nuo 1945 m. sovietams okupavus Lietuvą, pasirinko pasipriešinimo okupantams kelią. Matant okupantų ir jų kolaborantų veiksmus bei šeimos pasirinkimą jiems priešintis manyje suformavo neapykantą melui ir bet kokiam apgaudinėjimui. Juolab dabar pagal Lietuvos respublikos civilinį kodeksą kiekvienas asmuo turi teisę rinkti informaciją ir skelbti visuomenės informavimo priemonėse. Žinoma, gaila, jog Putino propaganda labai veiksmingai formuoja nuomonę ne tik Rusijoje. Vietinė propaganda taip pat pateikia tik teigiamus įvykius tarsi gyventume sovietmečiu, lyg pas mus Druskininkuose nebūtų problemų. Kai paklausi, kaip žmonės vertina vieną ar kitą vietinės valdžios veiksmą, išgirsti atsakymą, jog pats elgtumeisi lygiai taip, jei būtum jų vietoje. Tai įrodo, kokia gyventojų nuomonė apie demokratiją suformuota per eilę metų. 
   O dabar prie reikalo, kurį išnagrinėjau ir drįstu viešai pateikti. Kaip žinia, šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas gyventojams vykdė UAB „Litesko“ Druskininkų filialas „Druskininkų šiluma“. Už šias paslaugas gyventojai paslaugų tiekėjui susimokėdavo tiesiogiai. Tačiau mūsų savivaldybėje tokia tvarka netiko. Manipuliuojant demokratija organizuotas karšto vandens tiekėjo (lyg jo nebūtų) pasirinkimas- pakeitimas. Juo tapo tarpininkas UAB „Druskininkų butų ūkis“ (toliau butų ūkis). Netrukus sąskaitose iš butų ūkio gyventojams už karštą vandenį atsirado mokestis už šilumą su nepaskirstytu karštu vandeniu. Šio mokesčio skaičiavimo pagrindas pateikiamas nuo sąskaitų nuplėšiamų dalių pusėse. Nuplėštos dalys dažniausiai išmetamos ir skaičiavimo pagrindo mokėtojai nemato. 
   M.K.Čiurlionio gatvės namuose Nr. 64, Nr. 66, Nr. 70, Nr. 74, statytuose 1964 metais, bei namuose kitoje gatvės pusėje ir kitur mieste, statytuose dar anksčiau, nebuvo įrengta karšto vandens cirkuliacijos sistema. Šiuose namuose šiltas ir karštas vanduo iš rūsyje įrengtų šiluminių mazgų į butus tiekiamas per stovus, kurie su buto apšildymo sistema jokio ryšio neturi. Šių namų vonios patalpose „gyvatuko“ formos radiatoriai (kaip ir visi esantys bute radiatoriai) šyla tik name įjungus apšildymą. Už šių ir kitų bute esančių radiatorių skleidžiamą šilumą susimokama kaip už buto šildymą. Pasitikrinti šį faktą gali patys gyventojai vonios patalpose pačiupinėję „gyvatuką“. 
   Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nutarime dėl Šilumos apskaitos pagal vieno įvadinio šilumos prietaiso rodmenis paskirstymo metodą Nr.4, kuriame dėl nuostatų mokesčiams už šildymą yra punktas 9.2. „Kai karšto vandens cirkuliacinė sistema pastate neįrengta arba įrengta pastato bendrojo naudojimo patalpose“ (mūsų atveju namo šiluminiame mazge) ir pastaba jame, kad „Kai karšto vandens cirkuliacinė sistema pastate neįrengta, pagal Metodo Nr. 4 9.2 papunktį nustatytas šilumos kiekis cirkuliacijai prilyginamas šilumos kiekiui bendrosioms reikmėms“. 
   Metodo Nr. 4 ir papunkčio 9.2 „Druskininkų šiluma“ laikėsi, be tarpininkų tiekdama karštą vandenį. Mokesčių už šilumą su nepaskirstytu karštu vandeniu neėmė. Padėtis pasikeitė, kai karšto vandens tiekėju tapo Butų ūkis. Tarsi Metodas Nr. 4 ir papunktis 9.2 tarpininkams negaliotų. Dabar daugiabučių namų gyventojai popierinių sąskaitų iš Butų ūkio nebegauna, todėl išsamiau susipažinti su jomis nebegali, ypač tie, kurie gauna žinutes į mobiliuosius telefonus. Aš išsaugojau ankstesnes popierines sąskaitas, gautas iš butų ūkio, nes jų dar gali prisireikti. 
Be abejo, Butų ūkis, rinkdamas mokesčius iš paminėtų daugiabučių namų gyventojų už vadinamo „gyvatuko“ mokestį bei šilumą su nepaskirstytu karštu vandeniu, vien tik iš vieno buto galėjo susirinkti ženklią sumą. Palieku skaitytojams spręsti apie tokius savivaldybei priklausančios bendrovės veiksmus, o gal į mano pastabas atsakys „Druskininkų butų ūkio“ pareigūnai?

   Atsakyti į druskininkiečio pateiktas pastabas “Druskonis” kreipėsi į UAB „Druskininkų butų ūkis“ direktorę Vladzę Prunskienę, kurios pavedimu bendrovė informavo: „Daugiabučius gyvenamuosius namus, adresu M. K. Čiurlionio g. 64, 66, 70 ir 74, Druskininkai, administruoja UAB „Druskininkų butų ūkis“ Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimu ir patvirtintais pastato eksploatavimo bei namo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifais.
   Gyvenamųjų namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifas patvirtintas Druskininkų sav. Tarybos sprendimu Nr. T1-46 (2019-05-28) ir iki šiol nesikeitė. Daugiau informacijos apie galiojančius tarifus pateikta namo administratoriaus interneto svetainėje www.dbukis.lt 
   Namai, adresu M. K. Čiurlionio g. 66 ir M. K. Čiurlionio g. 70, nėra pasirinkę jokio karšto vandens tiekėjo ir UAB „Druskininkų butų ūkis“ sąskaitose mokesčio už šilumą su nepaskirstytu karštu vandeniu nėra, tikėtina, kad ši informacija yra pateikiama AB „Litesko“ sąskaitose. 
   Namai, adresu M. K. Čiurlionio g. 64 ir M. K. Čiurlionio g. 74, karšto vandens tiekėju, balsuojant raštu (CK 4.85 str.), pasirinko UAB „Druskininkų butų ūkis“, todėl šių namų butų savininkams eilutė dėl nepaskirstyto karšto vandens yra UAB „Druskininkų butų ūkis“ sąskaitose.
   Iki 2017 metų rugpjūčio 1 d. su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis nebuvo išskiriamas į atskirą sąskaitos eilutę ir vartotojams šildymo sezono metu buvo priskiriamas apmokėti kartu su šilumos kiekiu šildymui, o ne šildymo sezono metu – kartu su šilumos kiekiu karšto vandens temperatūrai palaikyti („gyvatukas“). 
   Nuo 2017 metų rugpjūčio 1 d. įsigaliojo nauji šilumos paskirstymo metodai, pagal kurių nuostatas skirstoma šiluma visuose centralizuotai šildomuose Lietuvos Respublikos daugiabučiuose. Be kitų pokyčių, atsirado į sąskaitas už šildymą įtraukta nauja eilutė „su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis“. Nepaskirstytas karštas vanduo – viršijantis leistinas apskaitos prietaisų paklaidas skirtumas tarp geriamojo vandens karštam vandeniui paruošti kiekio, išmatuoto daugiabučio namo įvade, ir butų karšto vandens skaitiklių rodmenų sumos. Atitinkamai su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis – pastato karšto vandens tiekimo sistemoje suvartotas, bet vartotojams pagal butuose įrengtus karšto vandens apskaitos prietaisus arba pagal karšto vandens suvartojimo normatyvus nepriskirtas apmokėti šilumos kiekis. 
   Šis kiekis gali būti teigiamas arba neigiamas. Jeigu tam tikrą mėnesį vartotojų deklaruotas karšto vandens kiekis buvo mažesnis negu faktiškai pastate suvartotas šilumos kiekis, kurį apmokės visi pastato karšto vandens vartotojai proporcingai jų butų naudingiems plotams. Nustačius ar deklaravus anksčiau nedeklaruotus karšto vandens kiekius, pastarieji viršys faktiškai tą mėnesį pastate suvartotą karšto vandens kiekį, todėl susidarys neigiamas su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotas šilumos kiekis.
   Pabrėžtina, kad šis šilumos kiekis vartotojams gali būti pateiktas apmokėti tik tuo atveju, jei karšto vandens tiekėjas sutvarkė karšto vandens apskaitą daugiabutyje name arba vartotojai pasirinko apsirūpinti karštu vandeniu be karšto vandens tiekėjo.
   Nepaskirstyto karšto vandens paklaidos gali susidaryti ir dėl skaitiklių gedimų ar miesto specifikos, kai dalyje butų nėra nuolat gyvenama ir išvykstant nedeklaruojami skaitiklių rodmenys.

 

 

  Prezidento inauguracijoje dalyvavo ir druskininkiečiai
   Liepos 12-ąją Lietuva stebėjo perrinkto prezidento Gitano Nausėdos inauguraciją. Vakare prezidentūros kiemelyje vykusiame priėmime dalyvavo apie 2000 svečių.


                                                LR Prezidento kanceliarijos nuotr.


Saulius Karalukas su žmona

Artūras Driukas su žmona

Rokas Karalukas su drauge

   Luko Balandžio nuotraukos/BNS

   Renginys nebuvo vien tik įžymių politinių figūrų vakarėlis. Į šalies vadovu antrąkart tapusio G.Nausėdos inauguracijos pobūvį kvietimus gavo įvairių profesijų žmonės iš visos Lietuvos - pramogų, kultūros, sporto, politikos ir verslo atstovai. Tarp jų buvo pastebėti ir druskininkiečiai Saulius Karalukas su žmona, taip pat jų sūnus Rokas su savo drauge. Pasveikinti G.Nausėdos atvyko ir Druskininkuose kurį laiką dirbęs, bet su mūsų kurortu saitų nenutraukęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas su žmona. 
Lietuvos Prezidentu perrinkto G.Nausėdos inauguracijos proga surengtam priėmimui svečiai iš tiesų pasistengė ir atrodė itin elegantiškai. Visi jie pasirūpino, kad apranga atitiktų „vakarinė-šventinė“ aprangos kodą. Šalies žiniasklaidoje publikuotose nuotraukose tarp Prezidento inauguracijos pobūvio svečių daugelis pastebėjo ir druskininkietį Saulių Karaluką su žmona Daiva. Tai – jau antroji inauguracija, į kurią pakviesta druskininkiečių pora. S.Karalukas, paklaustas, kokie įspūdžiai apie daug dėmesio sulaukusį Prezidento priėmimo pokylį, minėjo, kad antrosios inauguracijos vakarienėje, kaip ir prieš penkerius metus, nebuvo dirbtinės pompastikos. „Viskas, kaip ir 2019 metais, buvo saikinga ir kuklu. Kultūringa publika, šiltas bendravimas, gera nuotaika. Toks renginys kiekvienam bus prisiminimas visam gyvenimui“, - pasakojo S.Karalukas.
   Liepos 12 d. vykusioje Prezidento inauguracijoje šįkart sužibėjo miestų merai. Vakarienėje dalyvavo beveik visų Lietuvos savivaldybių vadovai su savo antromis pusėmis, nesimatė tik kaltinamojo statusą teisėjų korupcijos byloje turinčio Druskininkų mero. Eilėje prie Prezidentūros kiemelio žurnalistai užfiksavo šventiškai išsipuošusius Alytaus apskrities savivaldybių šeimininkus - Alytaus merą N.Cesiulį su žmona, Alytaus rajono vadovę R.Vitkauskienę su vyru, Lazdijų merę A.Miškinienę, Varėnos merą A.Kašėtą su savo antrąja puse, o štai kur nuo praėjusio penktadienio karščių slėpėsi R.Malinauskas, lieka neaišku.

„Druskonio“ inf. 

 


Paieška