Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Vietinės valdžios ambicijos urbanizuoti Vijūnėlės dvaro
  teritoriją

   Nors dėl savivaldybės valdžios užmačių urbanizuoti Vijūnėlės dvaro teritoriją vyksta vietinių valdininkų ir valstybinės teritorijų priežiūros ir statybos inspekcijos (VTPSI) teisminė kova, projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyviai aktyviai reklamuoja toje vietoje projektuojamą Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V.K. Jonyno dailės skyriaus medinių konstrukcijų pastatą, kuris esą „sieks atverti visuomenei meno kūrybos procesus“. Kaip teigia projekto „Išmanusis miestas 9“, kuriame dalyvauja ir Druskininkų savivaldybė, platinama informacija, ketinamame suformuoti 0,28 ha ploto žemės sklype modernios meno mokyklos architektūrinius pasiūlymus rengti ėmėsi Kauno technologijų universiteto ketvirto kurso studentas. Parengti meno mokyklos projektą ir atgaivinti aplinkinę teritoriją nusprendė netgi moksleivis iš Alytaus.
   Šių metų pradžioje „Druskonis“ priminė dar 2021 m. vasarą savivaldybės administracijos direktorei V.Jurgelevičienei įteiktą savivaldybės tarybos narių dr. Juozo Šarkaus, Antano Balkės ir Konstantino Rečkovo raštą, jog „Druskininkų bendrojo plano aiškinamajame rašte aiškiai pasakyta, kad jokio objektyvaus poreikio plėsti, statyti M.K.Čiurlionio meno mokyklą apskritai ir tuo labiau buvusio Vijūnėlės dvaro vietoje nėra“. 
   “Tai reiškia, kad suplanuotas sklypas ir jo paskirtis prieštarauja bendrojo plano sprendiniams ir argumentams. Tai reiškia, kad šis detaliojo plano sprendinys yra tik subjektyvus mero valios vykdymas, nes detaliojo plano aiškinamajame rašte taip pat nėra jokių argumentų dėl planavimo būtinybės, - tuomet pabrėžė savivaldybės tarybos nariai dr.J. Šarkus, A.Balkė ir K.Rečkovas. - Planavimas nepateisinamas jokiais racionaliais argumentais. Tai - tik akivaizdus mero R. Malinausko revanšinis siekis įrodyti visuomenei, kad valstybės institucijos, apgynusios šią teritoriją nuo urbanizacijos, buvo neteisios, įrodyti savo galių viršenybę. Tai - jo ambicija ir asmenis interesas, kurio realizavimas neabejotinai vėl pažeistų viešąjį interesą”. 
   Druskininkų valdžia į šį opozicijos narių raštą atsakė, kad „Detaliojo plano uždavinys suplanuoti atskirą sklypą M.K.Čiurlionio meno mokyklai neprieštarauja Druskininkų savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo sprendiniams“. Su valdžios versija nesutikę savivaldybės tarybos nariai 2021 m. rudenį kreipėsi į valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, išdėstę savo argumentus dėl Druskininkų valdžios rengiamo detaliojo plano sprendinių teisėtumo. 
   Statybos inspekcija, išnagrinėjusi opozicijos narių pasiūlymą savivaldybės administracijai ir pastarosios atsakymą, nustatė, kad „planavimo organizatoriaus pateiktas atsakymas yra neišsamus, priežastys, lėmusios pasiūlymo atmetimą, išsamiai neatskleistos, motyvai nepagrįsti objektyviais duomenimis ir faktinėmis aplinkybėmis“. Savivaldybės administracijos direktorei V.Jurgelevičienei statybos inspekcija 2021 m. spalio 18 d. įteikė privalomąjį nurodymą, įpareigojant iš naujo išnagrinėti opozicijai atstovaujančių savivaldybės tarybos narių pasiūlymą ir pateikti išsamų motyvuotą atsakymą bei nevykdyti detaliojo plano proceso, kol nebus pašalinti pažeidimai, t. y. iki nebus iš naujo išnagrinėtas opozicijos narių pasiūlymas bei į jį motyvuotai ir išsamiai atsakyta. 
   2021 m. lapkritį opozicijos nariai gavo R.Malinausko pavaldinės V.Jurgelevičienės pasirašytą atsakymą, kad opozicijos atstovų argumentai buvo „iš naujo išnagrinėti, apsvarstyti bei įvertinti“, tačiau jų pastabos vėl buvo atmestos. 
   Tuomet opozicijos nariai dr. J.Šarkus, A.Balkė ir K.Rečkovas antrąkart kreipėsi į valstybinės teritorijų priežiūros ir statybos inspekciją, nurodydami, kad jokios objektyvios būtinybės plėsti M.K.Čiurliono meno mokyklos infrastruktūrą nėra, išvedžiojimai apie patalpų jai stoką neatitinka tikrovės, mokyklos plėtra bendrajame plane numatyta tik esamų įstaigų bazėje. „Sprendime planuoti mokyklos sklypą ir pastato statybas ant Vijūnėlės kranto nėra jokių racionalumo apraiškų, vien tik subjektyvi ambicija“, - pabrėžė opozicijos nariai. 
   Statybos inspekcija 2021 m. gruodžio 28 d. rašte konstatavo, kad opozicijos narių pasiūlymas antrąkart buvo atmestas nepagrįstai, kad 2021 m. spalio18 d. Druskininkų savivaldybės administracijai surašytas privalomasis nurodymas yra neįvykdytas. 
Inspekcija, vertindama Detaliojo plano sprendinio – suplanuoti sklypą naujo meno mokyklos pastato statybai – atitiktį Bendrojo plano sprendiniams pabrėžė, kad planavimo organizatorius (t.y. Druskininkų savivaldybės administracija) 2021m. lapkričio 18 d. atsakyme neteisingai interpretavo Bendrojo plano sprendinius, kadangi „planavimo organizatorius Bendrajame plane įvertinęs ilgalaikes demografinės prognozes, nurodė ne tik neplanuoti naujų neformalaus švietimo įstaigų, kurios reikalauja teritorijų ir infrastruktūros įsisavinimo, bet ir spręsti jau esamos įstaigos - M. K. Č. meno mokyklos – uždarymo, pertvarkymo kitoms paskirtims klausimus arba ateityje padidėjus neformaliojo ugdymo poreikiui numatyti prijungimą prie kitų švietimo arba kitos srities subjektų, t. y. numatyti galimybę tokio ugdymo infrastruktūros teritorinei plėtrai esamų įstaigų bazėje“.
   Inspekcija kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą dėl įpareigojimo vykdyti Druskininkų valdžiai 2021 m. spalio 18 d. surašytą Privalomąjį nurodymą. Galiausiai paaiškėjo, kad Druskininkų valdžia, pradėjusi bylinėtis su statybos prievaizdais, apskundė ne privalomąjį nurodymą, bet... jokių teisinių pasekmių nesukeliantį inspekcijos informacinio pobūdžio raštą, kuriuo ji teinformavo, kad privalomasis nurodymas ir antrąkart buvo neįvykdytas. Tad Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė R.Malinausko bendražygių skundą bei prašymą priteisti bylinėjimosi išlaidas. 
   Administraciniame teisme nagrinėjama ir statybos prievaizdų inicijuota byla dėl įpareigojimo Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriui įvykdyti privalomąjį nurodymą. Tai reiškia, kad Druskininkų valdžios užmačios urbanizuoti Vijūnėlės dvaro teritoriją taip paprastai nepraeis.
   “Manau, kad mero iniciatyvos ir noras priminti bendruomenei, kad kažkas kažką jau projektuoja buvusio Vijūnėlės dvarelio teritorijoje, yra padiktuotas beviltiško siekio įrodinėti savo “tiesas” vėl ir vėl. Šiuo atveju studentų ar mokinių architektūriniai projektai gali būti vadinami idėjos projektais, tačiau suprantama, kad vertintini kaip mėgėjiški fantazavimai, neturintys nieko bendro su norminiu ir teisiniu pastatų projektų rengimo reglamentavimu”, – situaciją dėl viešojoje erdvėje reklamuojamo projekto pakomentavo savivaldybės tarybos narys, opozicijos atstovas Antanas Balkė. 
   “Ši situacija (siekis užstatyti Vijūnėlės pakrantę) kažkuo panaši į jau buvusią: kai teismas sustabdė dvarelio statybas, jos nesustojo dėl tikrojo savininko įsitikinimo, kad jis viską sutvarkys kaip jam reikia. Šiandien dėl šio neadekvataus įtikėjimo savo galiomis tenka sėdėti teisiamųjų suole”, – nuomonę išsakė A.Balkė. 

„Druskonio“ inf. 

 

 

  LRT atrado „keistų“ čekių ir Seime 
   Parlamentarams, kaip ir savivaldybių tarybų nariams, yra numatytas su jų darbu susijusių išlaidų kompensavimas. 
   „Dydis kinta, nes yra susietas su šalies vidutiniu darbo užmokesčiu. Per pirmus tris šių metų mėnesius kiekvienas Seimo narys galėjo išleisti beveik po 4 400 eurų. Visas išlaidas parlamentarai privalo pagrįsti sąskaitomis ir kvitais. LRT žurnalistai patikrino pirmąsias šių metų politikų ataskaitas. Kai kurios kelia klausimų. Pavyzdžiui, už degalus atsiskaityta penkiomis ar šešiomis banko kortelėmis, piltasi ir benzino, ir dyzelino.
   Nuo planšetės, nešiojamojo kompiuterio ar mobiliojo telefono, iki automobilio nuomos, draudimo ir degalų jam – visa tai ir dar daugiau Seimo nariai gali įsigyti už jų veiklai skirtas lėšas. Visa tai didžioji dalis Seimo narių pirmąjį šių metų ketvirtį ir pateikė kompensuoti. Tik kai kurių ataskaitose rasti dokumentai labiau atkreipė dėmesį,“ – pradeda LRT.lt žurnalistė Milda Vilikanskytė savo straipsnį „LRT „keistų“ čekių atrado ir Seime: degalai politikų patarėjams, brangus internetas ir Mažeikos gėlės už 416 eurų iš sesers“. Straipsnyje nagrinėjami septynių Seimo narių pateikti įdomesni išlaidų dokumentai, keliantys prieštaringų klausimų. Iš jų Druskininkų rinkėjams Seime atstovaujančio Zenono Streikaus pateikti parlamentaro veiklos išlaidas pagrindžiantys dokumentai.  „Demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Zenonas Streikus kompensavosi privalomąjį civilinės atsakomybės ir KASKO draudimus automobiliui. Apmokėjo jis, bet draudimo sutartys sudarytos jo žmonos vardu. „Tai šeimos automobilis. Visą laiką.   Prieš šešis metus jis įsigytas, aišku, ne naujas. Ir visą laiką taip darom, nes šeimos automobilis ir važinėju aš su juo. Išimtinai su juo tik važinėju“, – tvirtina Z. Streikus“, - rašoma straipsnyje „LRT „keistų“ čekių atrado ir Seime: degalai politikų patarėjams, brangus internetas ir Mažeikos gėlės už 416 eurų iš sesers“.

„Druskonio“ inf. 

 

 

  Kokios mūsų verslo algos? 
   Straipsnyje „Vasara ant nosies: kokiomis nuotaikomis ją pasitinka kurortų verslas“, paskelbtame delfi.lt, „Creditreform Lietuva“ analitikai įvertino kurortų įmonių ekonominę sveikatą tarpusezoniu (nuo 2022 m. spalio 1 d. ir iki š. m. gegužės 1 d.), analizuodami įmones, registruotas kurortinėse savivaldybėse.  Analitikai, vertindami kurortus pagal mokamus atlyginimus, atkreipia dėmesį, jog prestižinis kurortas Neringa, skirtas didesnes pajamas gaunantiems, išsiskiria ir didesniais atlyginimais. Vidutinė alga, kurią 2022 m. spalį – 2023 m. kovą mokėjo šios savivaldybės įmonės (tos, kurių informaciją apie atlyginimus vieša) sudarė 1217,62 euro. „Kiek netikėta, kad antras pagal dydį Lietuvos kurortas Druskininkai pagal verslo algas atsidūrė sąrašo gale – 1094,76 eur,“ – rašoma straipsnyje. 

„Druskonio“ inf. 

 

 

  Paskutinio skambučio šventėje nominacijomis pagerbti
  abiturientai ir jų auklėtojai 


    Gegužės 25-oji, ketvirtadienis, Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje prasidėjo vienos reikšmingiausių metų švenčių – Paskutinio skambučio laukimu ir jaunatvišku šurmuliu. Spalvotais oro balionais, kitais akcentais papuoštuose kabinetuose, kuriuose ketverius metus mokėsi 48-oji laida, klasės auklėtojams pravedus paskutinę pamoką, abiturientams nuskambėjo simbolinis paskutinis skambutis, kviečiantis išeiti į gimnazijos aikštę. Visas gimnazijos kiemas buvo užpildytas mokytojų, mokinių, abiturientų tėvelių, artimųjų, svečių. Šalia rikiavosi išradingai papuošti lengvieji automobiliai, kuriais abiturientai į šventę atvyko patys, o taip pat atsivežė ir savo gerbiamus auklėtojus. 
   Skambant nuotaikingai muzikai ir susirinkusiųjų plojimams, pasipuošę, apimti jaudulio abiturientai, lydimi savo auklėtojų, leidosi centriniais gimnazijos laiptais į gimnazijos aikštę. Renginio vedėjai vienuoliktokai kvietė prie mikrofonų tarti sveikinimo žodžius gimnazijos direktorę Žanetą Krivonienę, savivaldybės vicemerą Simoną Kazakevičių, taip pat buvo dėkojama 48-osios laidos abiturientams už jų per mokslo metus atliktus gerus darbus, akcijas, renginius. Abiturientams buvo pasakyta daug gražių linkėjimų, prasmingų žodžių, palinkėta sėkmės artėjančiuose egzaminuose, kuriant savo gyvenimo istorijas. Jaunesnieji kolegos atliko muzikinį kūrinį, sušoko nuotaikingą liaudies šokį.
   Buvo paskelbtas vienuoliktokų parengtas nominacijų sąrašas, išvardinti jas laimėję abiturientai.
   Nominaciją „Stilius“ pelnė abiturientė Agnė Streikutė, „Šypsena ir juokas“ – Ugnė Beržanskaitė, „Laidos automobilis“- Vakaris Stankauskas, dvi nominacijas pelnė Henrikas Vasilius - „Ateities milijonierius“ ir „Laidos juokdarys“, „Laidos teisybės ieškotoja“ nominuota – Gustė Šematovičiūtė, „Populiariausias Tik Tokeris“– Kristupas Andriulionis. „Visų galų meistras“ – Vakaris Stankauskas. Šis abiturientas, meistriškai grojantis akordeonu, buvo įvardintas ir svarbiausiu 48-osios laidos asmeniu organizuojant renginius. Savo sugebėjimus groti šiuo instrumentu Vakaris pademonstravo ir šventės dalyviams. Išskirtinio dėmesio, aplodismentų sulaukė ir garsiausias gimnazijos krepšininkas Aistis Lukoševičius, kuris buvo paprašytas pasirašyti ant gimnazijos firminių marškinėlių, vėliau įteiktų direktorei. 
   Abiturientai išradingai sugalvojo, kaip nominacijomis pagerbti ir savo auklėtojus. „Laidos saule“ buvo nominuota 4b auklėtoja Laima Streikuvienė, „Laidos energija“ – 4c auklėtoja Daiva Vasiljevienė, „Laidos filosofė“ - Ramutė Janulevičienė, Nerijus Plukys, 4 d auklėtojas – „Geriausią humoro jausmą turintis mokytojas“.
   Jau tradicija tapo abiturientų kuriamas ir ateinančioms kartoms paliekamas Testamentas, kuris iškilmingai buvo perskaitytas ir šį kartą. Abiturientus dar kartą suvienijo nuoširdžiai su jaunatviška energija atlikta daina, sudainuotas „Ryto“ gimnazijos himnas.

„Druskonio“ inf. 

Medeinės Povilavičiūtės, Austėjos Razaitės, Manto Stonkaus, Virginijaus Sutkaus nuotraukos

 

 

  Muziejų nakties renginys prie memorialo žuvusiems
  partizanams  


   Gegužės 19 d. prie memorialo žuvusiems Lietuvos partizanams šalia Mergelių akių ežeriuko įvyko tradicinis Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus surengtas Muziejų nakties renginys, skirtas partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Druskininkų Giedriaus Matulionio 103 kuopos šauliai, skambant himnui, iškilmingai pakėlė Lietuvos vėliavą. Renginio vedėjas Dominykas Lukošiūnas pakvietė tylos minute pagerbti už Nepriklausomybę žuvusius partizanus. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos kariai savanoriai atliko tris pagarbos salves: už Lietuvą, už Laisvę, už žuvusius Dainavos apygardos partizanus. Druskininkų politinių kalinių ir tremtinių chorui atliekant „Partizanų himną“, prie memorialo partizanams padėjo gėles Druskininkų šauliai, Lietuvos kariuomenės kariai, ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai, Ukrainos kariai, atliekantys reabilitaciją. Meninę programą prasmingais žodžiais pradėjo Marija Galvanauskienė. Skambėjo Druskininkų politinių kalinių ir tremtinių choro, Jovaišių kaimo bendruomenės ansamblio “Svaja”, Viečiūnų progimnazijos, “Saulės” pagrindinės mokyklos, Atgimimo mokyklos, “Ryto” gimnazijos mokinių, jauniausios programos dalyvės Smiltės Urbonaitės atliekamos dainos. Padėkos žodžius dalyviams, partneriams ir visiems susirinkusiems tarė Druskininkų politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Antanas Vailionis bei Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus vadovas Saulius Lukošiūnas. Renginio metu veikė KASP ginklų ir ekipuotės paroda, buvo ragaujama kareiviškos košės. 

Parengta pagal Druskininkų rezistencijos ir 
tremties muziejaus feisbuko inf. 

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Žaliuzės

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.