Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Kai aš groju ir dainuoju, viskas, kas bloga, pasimiršta“

Universalus atlikėjas Rikantas Žūkas


Muzikos grupė “Kaprizas” su garsiuoju Stasiu Povilaičiu
Iš grupės “Kaprizas” fotoarchyvo

Ramunė KARLONIENĖ

   Dainuoti ir netgi groti Rikantas Žūkas (49 m.) pradėjo, vos tik gerai kalbėti išmokęs. Trejų metų berniukas jau traukė nesudėtingas melodijas ir taip linksmino kaimynus bei giminaičius.
   Nuo 6-erių metų Druskininkų muzikos mokykoje lankė fortepijono klasę, ją baigęs, muzikavo savarankiškai. Būdamas septyniolikos, R. Žūkas pirmą kartą sugrojo vestuvėse ir nuo to laiko nepaleidžia akordeono, kuriuo išmoko groti pats, nei iš rankų, nei iš širdies. Per 33-ejus metus sugrota arti 2000-yje vestuvių.
Aukštojo mokslo diplomo R.Žūkas neturi, tačiau jau daugiau nei tris dešimtmečius, nuo mokykos laikų, groja kapelose arba pats vienas. 
   Važinėja po Lietuvą, groja ir dainuoja vestuvėse bei bendruomenių vakaruose.
   Šiandien druskininkiečiai bičiuliai sako, kad puikų humoro jausmą turintį R.Žūką dažniau mato per televiziją nei Ratnyčioje, kur vestuvių muzikantas gyvena savo tėvų name, netoli nuo bažnyčios. 
   12 metų akordeonininkas ir klavišininkas grojo Alytaus grupėje „Kaprizas“, per tą laiką teko susipažinti ir drauge groti su „Armonikos“ ansamblio vadovu Stasiu Liupkevičiumi. 4-erius metus Rikantas groja Alytaus kapeloje „Punelė“, su kuria ir šiandien važinėja po tolimiausius Lietuvos kampelius.

Gabumai iš tėvų

   „Mano muzikinius gabumus pastebėjo mokytojai dar muzikos mokykloje,- sakė R.Žūkas. – O paveldėjau juos iš tėvų.“
   R.Žūko tėvas Juozas buvo savamokslis muzikantas, daugybę metų vargonininkavo Ratnyčioje, Šv. Apaštalo Baltramiejaus bažnyčioje. Motina Julija labai gražiai dainavo. Vyresnė sesuo Jolita Žūkaitė yra muzikos mokytoja, taip pat kaip ir tėvas ilgus metus vargonais grojo Ratnyčios bažnyčioje.
   Prieš daug metų R.Žūko autoritetas buvo Antanas Čiurlionis, Pupų Dėde vadinamas muzikantas ir vedėjas iš Dzūkijos.

Geriausiai moka groti

   „Pradėjau nuo to, ką geriausiai moku, sugebu,- sakė R.Žūkas. – Tikiuosi, grosiu ir dainuosiu tol, kol galėsiu.“
   Vos mokyklą pabaigęs R.Žūkas nė neketino kažkur mokytis - mokėsi visą gyenimą pats. Ir dėl to nesigaili.
   „Man labai patiko Pupų Dėdės humoro stilius,“- sakė R.Žūkas, ir pats nuo vaikystės turintis Dievo dovaną juokus skelti, žmones linksminti ne tik dainomis. 
   R.Žūko tėvas Juozas taip pat žodžio kišenėje neieškodavo, labai pritraukdavo žmones, jų namai Ratnyčioje visada būdavo pilni. Kai pas R.Žūką ateidavo draugų, visi pirmiausia klausdavo, ar yra namuose tėvas. Savamokslis muzikantas Rikanto tėvas armijoje grojo klarnetu, o visą savo gyvenimą - akordeonu ir klavišiniais. Kaip ir jo pėdomis nuėjęs sūnus. 

Muzika padeda pažinti žmones

   Muzikuodamas R.Žūkas pažįsta žmones, o jų, grojant vestuvėse ir kituose susibūrimuose, visokių pasitaikė matyti.
   „Rodos, vos pamatai vestuvininkus ar kitokios šventės svečius, ir jau žinai, ką kalbėti, kaip juokauti, kokias temas liesti, kokių ne, - sakė vestuvių vedėjas ir muzikantas. - Žmonių per tiek metų pasitaikė matyti ir labai įnoringų, ir labai gerų.“
   Keliaujantis po Lietuvą muzikantas nelinkęs blogomis istorijomis dalintis ir juokaudamas primena, kad jo profesija yra viena pavojingiausių ir patirčių yra visokių. Darbas prasideda vėlų vakarą, baigiasi kartais anksti ryte. Daug teko matyti po Lietuvą keliaujant. R.Žūkas net žmonių charakterius ir tipus nustato pagal jų gyvenamąją vietą. Vieni nuoširdesni, kiti užsidarę, bet užtai visiems reikia muzikos.
   O ir jam pačiam, kol kas dar savo šeimos nesukūrusiam, abu tėvus palaidojusiam dzūkui muzikantui, muzika yra sielos šauksmas.
   Akordeonu groti ir dainuoti jam patinka labiau nei klavišiniais, nes, kaip pats sako, labiau už širdies griebia.
   „Muzika gelbsti žmogų ypač tuomet, jei ima pulti slogios mintys, - sakė R.Žūkas. - Kai aš groju ir dainuoju, viskas, kas bloga, pasimiršta, be to, visada jaučiuosi atsakingas už atliekamo darbo kokybę.“
   Paklaustas, ar nesigaili dėl pasirinkimo, R.Žūkas sako nė minutės dėl to nesuabejojęs. Muzika yra jo gyvenimas ir likimas.
   R.Žūkui nereikia plačios reklamos, kad turėtų darbų. Geriausia reklama yra iš lūpų į lūpas perduodamas žmonių žodis. Jo repertuare daugiausia lietuviškų dainų, taip pat dainuoja rusiškas ir net lenkiškas dainas.

Su žinomais atlikėjais

   R.Žūkui ypač brangūs prisiminimai iš laikų, kai teko koncertuoti su garsiais Lietuvos atlikėjais. Jis stovėjo šalia maestro Stasio Povilaičio Punioje per Onines. Puikiai prisimena pasirodymus su Edmundu Kučinsku, nemažai grota ir dainuota lenkų lietuviams Punske, Seinuose, Suvalkuose.
   O padėkų, apdovanojimų tiek, kad suskaičiuoti sunku. Daugiausia jų gautos Dzūkijoje. Brangios visos, bet brangiausios už dalyvavimą Dzūkijos vestuvių muzikantų šventėse. 
Pakeitė įvaizdį 
   Kas nematė ratnyčėno R.Žūko ilgą laiką, jį sutikę lieka maloniai nutebinti. Rikantas pakeitęs įvaizdį, atjaunėjęs, pasitempęs. Ir ne tik todėl. Draugai sako, kad jau nuolat nepokštauja, tapo rimtesnis.
   „Negaliu gi visą gyvenimą žmones tik juokinti...“ – sakė žmonių mylimas vestuvių muzikantas iš Ratnyčios. O akyse šelmiškai sužybsi jaunatviški ir linksmi žiburiukai.

 

 

  Žaidimas „Auksinis protas“ - smagi rutina

Komanda „Periskopas“, Druskininkuose vykstančio gyvojo žaidimo „Auksinis protas“ lyderė. Šios sudėties komanda žaidė 2021 m. lapkričio 30 d. vykusiuose turuose

   Kiekvieno antradienio vakarą, 18.30 val., restoranas – muzikinis klubas „Druskininkų kolonada“ prisipildo šurmulio, klegesio ir juoko. Tačiau po pusvalandžio visi balsai nuščiūva, susirinkusieji susigrupuoja į komandas, susėda už stalų ir susikaupia. Nušvinta monitoriaus ekranas, jame pasirodo pirmasis klausimas. Prasideda gyvasis komandinis žaidimas „Auksinis protas“. Prietema ir lengvas muzikinis fonas ištirpdo įtampą ir jaudulį.
   Druskininkuose šis žaidimas žaidžiamas jau penkerius metus. Į jį buriasi entuziastai, norintys pasirungti su bendraminčiais savo žiniomis, sumanumu, reakcija, siekiantys prasmingai, nenuobodžiai praleisti vakarą, paįvairinti laisvalaikį. Kova verda ne tik tarp vietos komandų. Varžovų daug, mat šis protų mūšis vienu metu vyksta visoje Lietuvoje. Maža to – dalyvauja ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Šį sezoną ietis kryžiuoja 491 komanda, iš jų 472 atstovauja 38-iems Lietuvos miestams, miesteliams ir kaimams, 19 - tautiečiams iš keturių Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės didmiesčių. Po kiekvieno žaidimo suskaičiuojami visų komandų rezultatai, suvedama ir viešinama bendra sezono įskaita. Dabartinis XVI-asis 14 savaičių trukmės sezonas prasidėjo rugsėjo 7 d. ir baigsis gruodžio 7 d. Ne už kalnų ir nacionalinis gyvojo žaidimo finalas – jis vyks š. m. gruodžio 11 d. Druskininkuose, viešbutyje „Europa Royale“. Pagal taisykles finale susigrums stipriausios komandos: didžiųjų miestų TOP15, mažųjų miestų TOP15 ir dar 5 geriausios mažųjų miestų komandos, laimėjusios savo miesto įskaitą, bet nepatekusios į TOP15. Skaičiuojant įskaitą dėl patekimo į finalą, atmetami du prasčiausi kiekvienos komandos pasirodymai.
   Druskininkuose šiuo metu aktyvios 6 komandos: „Periskopas“, „Pakopa po pakopos“, „Fun with Flags“, „Krūminiai dantys“, „Sanatoriniai ligoniai“ ir „Salt Lake Town“. Yra ir daugiau komandų, bet jos renkasi toli gražu ne į kiekvieną žaidimą. Prie tokių priklauso „Po darbų“ ir „Miško broliai“. Taip pat yra ir naujokių, joms belieka savo šansus sieti su kitu sezonu, mat senbuvės komandos, nepraleidusios nė vieno žaidimo, sukaupė didelį taškų kraitį ir yra nepavejamos. 
   „Periskopas“ – viena iš senbuvių komandų, pasižyminti puikiu lankomumu ir dar puikesniais rezultatais. Ji – absoliuti Druskininkų žaidimo lyderė, šį sezoną laimėjusi visas intelektines kovas.    Komandos kapitonas Ugnius Lekavičius (31 m.) pasakoja, kad prieš keletą metų gyvuoju „Auksiniu protu“ pirmoji susidomėjo jo žmona Justina ir suskato ieškoti bendraminčių. Kaip nustatyta taisyklėse, komanda privalėjo užsiregistruoti, nurodyti pavadinimą ir kapitoną. Laiko mąstyti nebuvo daug: kapitonu ekspromtu tapo Ugnius, o komanda gavo vardą - „Periskopas“. Tąkart žaidime debiutavo trise ir visi vieningai nusprendė - reikia skaitlingesnių pajėgų. Tad kvietė draugus, o šie – savo bičiulius ir pažįstamus. Sniego gniūžtės efektas padėjo: jau pirmajame sezone komanda turėjo 9 žaidėjus, o šiuo metu dalyvių skaičius išaugo iki 12. Žaidime komandos dydis ribojamas iki 9 narių, bet nėra privaloma, kad kaskart žaistų tie patys asmenys. Tokiu atveju rezervinis potencialas labai praverčia – kai vieni nariai dėl susiklosčiusių aplinkybių žaisti negali, tuomet gelbsti kiti. „Komandos draugų noras varžytis neblėsta, nubyrėjo tik tie, kurie išsikėlė iš Druskininkų, bet yra ir priešingų atvejų, kai druskininkiečiai, studijuojantys Vilniuje, antradieniais specialiai atvyksta dalyvauti žaidime“, - komentuoja „Periskopo“ kapitonas Ugnius, kurio pareiga – užtikrinti komandos dalyvavimą kiekviename žaidime ir skatinti aktyvumą, ieškant teisingų atsakymų į pateiktus klausimus.
   Gyvą žaidimą sudaro 5 turai. Keturiuose iš jų užduodama po 11 klausimų, viename – 10. Vienuoliktu numeriu pažymėtas klausimas yra bonusinis (arba premijinis). Teisingas atsakymas į šį klausimą įvertinamas 3 taškais, o į kitus klausimus – po 2 taškus. Į kiekvieną klausimą komanda per 1 minutę turi pateikti vieną bendrą atsakymą. Klausimai būna tekstiniai, vizualiniai, garsiniai ir kitokie, temos – taip pat labai įvairios. Buvo atvejis, kai gyvąjį „Auksinio proto“ žaidimą rėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada, tad vieno turo klausimai buvo tik apie Ameriką. Natūralu, kad vieniems žaidėjams greičiau įkandamos vienos temos, kitiems – kitos. Ugnius sako pastebėjęs tendenciją, jog vyresnio amžiaus žaidėjai puikiai sprendžia istorijos klausimus, tuo tarpu jaunimas geriau išmano nūdienos aktualijas ir politinių įvykių peripetijas. O labiausiai įsimintini būna tie klausimai, kurių teisingas atsakymas paskutinėmis sekundėmis ištaisomas į neteisingą. Tenka nuryti apmaudo piliulę, tačiau bet kuriuo atveju proto mūšis kiekvienam dalyviui suteikia daug naujų žinių. 
   Žaidimo taisyklėse yra numatytas ir dalyvio mokestis.    Druskininkuose vieno žaidimo kaina vienam asmeniui – 1 euras, tuo tarpu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kai kuriuose kituose miestuose – 2,5 eurų. Iš šių lėšų formuojamas vietinis prizinis fondas, taip pat nedidelė dalis skiriama kanceliarinėms išlaidoms. Fondo lėšos išleidžiamos Druskininkų žaidimo laimėtojams motyvuoti. Stipriausios komandos būna skatinamos kelialapiais į pabėgimo kambarį, vaišinamos išskirtiniais šakočiais, pamaloninamos kitomis pramogomis bei solidžiais prizais.
   „Pasibaigus vienam žaidimui, mūsų komanda jau laukia kito antradienio. „Auksinis protas“ – smagi rutina!“ – atvirauja Ugnius. Šis kolektyvas savo vardą jau seniai pateisino: kaip optinis prietaisas periskopas iš slėptuvės įvairiomis kryptimis žvalgo aplinką bei tiria situaciją, taip ir bendravardė komanda įdėmiai ir nuodugniai stebi pasaulį, studijuoja įvykius, o viską užfiksavusi atmintyje, šuoliuoja per viktorinos klausimus ilgai nedelsdama.   Ugnius džiaugiasi, kad „Periskopas“ nuo pat susikūrimo yra tarp pirmaujančiųjų. Komanda kartą jau žaidė nacionaliniame finale, šį sezoną taip pat turi daug šansų patekti į baigiamąjį žaidimą. Belieka palinkėti, kad fortūna „Periskopui“ būtų palanki!

„Druskonio“ inf.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.