Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija




Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>



M.K.ČIURLIONIO KRAŠTO MENO PUSLAPIAI

“Druskonio” rubriką remia MEDIJŲ RĖMIMO FONDAS

  Sutvarkytas J. Lipchitzo memorialinis muziejus 

Žako Lipšico memorialinis muziejus šv.Jokūbo g. 17
                                                   
Margaritos Janušonienės nuotr.

   Lapkričio pabaigoje atnaujinta Druskininkų medinė vila, kurioje veikia iš Lietuvos kilusio litvako Jacqueso Lipchitzo (Žako Lipšico) memorialinis muziejus. 
    Kaip pranešė Kultūros paveldo departamentas, dalį vilos patalpų planuojama skirti ir Druskininkų žydų bendruomenės istoriją atspindinčiai ekspozicijai. Muziejaus ekspozicijos bus parengtos ir lankytojams pristatytos 2025 metų antroje pusėje, o muziejaus parodų erdvę ketinama atidaryti kitų metų žiemos pabaigoje, komentare BNS nurodė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius Simonas Strelcovas. Atlikus tvarkymo darbus, pastatui grąžinta pirminė – tamsiai pilka spalva – pakeitusi nuo sovietmečio laikų įprastą geltoną. Pastate atlikti fasadų ir vidaus sienų polichrominiai-stratigrafiniai tyrimai, pamatų, cokolio tinko, prieangių verandų medinių grindų, medinių išorės laiptų, išorės rąstų sienų, vidaus sienų tinko, fasado apkalimo lentų, stogo konstrukcijų remontas ir kiti darbai. 
   Tiksli vilos pastatymo data nėra žinoma. Anksčiau vila priklausė gydytojui Jozefui Markiewicziui (Juzefui Markievičiui), kuris padarė didelę įtaką M.K. Čiurlionio gyvenimui. Gydytojas dar vaikystėje pastebėjo kompozitoriaus gabumus muzikai, apie talentingą vaiką papasakojo savo pacientui, Druskininkuose gydytis atvykdavusiam kunigaikščiui Mykolui Oginskiui, ir paprašė jį priimti į Plungės dvare veikusią muzikos mokyklą. Po Antrojo pasaulinio karo vilos pastate veikė vaikų poliklinika, sovietmečiu buvo įsikūrusi vaikų biblioteka. 1996 metais viloje įkurtas J. Lipchitzo muziejus. Pasaulinio garso skulptorius negyveno šiame name, tačiau gimė netoliese, kitoje gatvės pusėje stovėjusio pirmojo Druskininkų mūrinio viešbučio „Central“ kieme buvusiame mediniame name. 
   Tvarkybos darbus nuo 2022 metų rugpjūčio vykdė bendrovė „HSC Baltic“. Iš viso statybos ir tvarkybos darbai kainavo per 1,3 mln. eurų. Šis pastatas įrašytas į Kultūros vertybių registrą. 

Pagal BNS inf.

 

 
  Supeikė šventiškai atrodančius Druskininkus: patenki į
  tokią lietuvišką kalėdinę Turkiją 

Orijus Gasanovas Druskininkuose                               delf.lt nuotr.

   „Delfi“ Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas per du savaitgalius ketina aplankyti 12 Lietuvos miestų eglučių. Šeštadienį jis stabtelėjo Druskininkuose ir liko neblogai nustebintas – pasirodo, miestas virtęs tikra Kalėdų pasaka, o šio vaizdo pamatyti žmonės plūsta iš visos Lietuvos.
   Druskininkai tapo ketvirtu Orijaus aplankytu miestu šiame kalėdiniame ture. Tiesa, jei ir jūs ketinate čia atvykti, tikrai vertėtų tą daryti jau sutemus. „Vaizdas visiškai pasikeičia – niekur Lietuvoje, net ir Vilniuje, nesu matęs tiek daug dekoracijų bei kalėdinių motyvų. Pavyzdžiui, yra Naujiesiems metams skirta vieta – pastatyti skaičiai „2025“. Daug šviečiančių eglučių, kitų medelių. Yra rėmelis, prie kurio galima nusifotografuoti. Tikrai labai gražiai, kalėdiškai atrodantis miestas. Aš, tiesą sakant, to nesitikėjau. Druskininkuose sukurta tikra kalėdinė magija“, – stebėjosi keliautojas.
   Miestui pagyrų negailėjo ir vietiniai gyventojai, ir svečiai. „Nuostabūs Druskininkai, atvažiavome specialiai iš Vilniaus“, – sakė pora. „Pas mus labai gražu. Kiekvienais metais taip būna ir vis gražiau“, – antrino vietinis gyventojas. „Labai gražu, šiais metais tikrai pasistengė“, – taip pat džiaugėsi vietinės merginos. Orijus negalėjo patikėti, kiek alėjoje susirinkę žmonių, o smagiausia, kad tai ne tik vietiniai gyventojai, bet ir turistai iš visos Lietuvos. „Labai graži eglutė. Kiekvienais metais čia atvažiuojame“, – teigė praeivė.
   Vis dėlto ne visiems šventinis miestas paliko teigiamą įspūdį – Valentinas pripažino, kad jam viskas atrodo nebeskoningai. „Man per daug. Galima būtų pasirinkti vienas ar kitas spalvas, ir viskas. Per marga, groja garsiai muzika. Patenki į tokią lietuvišką kalėdišką Turkiją“, – sukritikavo jis.

Parengė Ema Misiūnaitė, delf.lt


Paieška