Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Japonijos ambasadoriaus viešnagė sakuroms žydint 

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki


Japonijos ambasadorius ir jį lydintys asmenys su mokytoja R. Kvaraciejūte, direktoriaus pavaduotoja E.Kavaliauskiene ir gimnazistais


Mokiniai atlieka dainą japonų kalba


Haiku ekspozicija Ryto gimnazijoje


Svečiai iš Japonijos su japonų būrelio nariais

             Akvilės Jalmokaitės, Violetos Stremencovaitės ir 
Virginijaus Sutkaus nuotraukos


Popierinė sakura gimnazijos fojė

Violeta STREMENCOVAITĖ,
Ryto gimnazijos vienuoliktokė
 

   Gegužės 5 diena buvo itin svarbi Druskininkų Ryto gimnazijos bendruomenei. Pirmą kartą mokyklos istorijoje, juolab Druskininkuose žydint sakuroms, gimnazijoje viešėjo Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki. Kartu su juo lankėsi ponia Harumi Ozaki, antroji Japonijos ambasadoriaus sekretorė Yurika Kakami ir kultūros skyriaus darbuotoja Milda Krasko. 
   Svečių sutikimo proga muzikos mokytojos Ronatos Balkaitienės ansambliukas atliko dainą japonų kalba ,,Hana wa saku“ (liet. „Gėlės vėl žydės“), kuo ambasadorius liko sužavėtas. Po ansambliuko pasirodymo gimnazistai skaitė haiku (japonų poezijos žanras) ir pasiūlė pasigrožėti jų iliustracijomis, sukurtomis mūsų mokyklos mokinių. Svečiai buvo supažindinti su mūsų mokykla ir jos aplinka. Galiausiai jaudinantis ir šiltas susitikimas, kupinas įspūdžių ir emocijų, baigėsi prie arbatos puodelio, kur ambasadorius bendravo su japonų klubo atstovais. 
   Tokių garbingų svečių apsilankymas Ryto gimnazijoje įvyko pirmą kartą. Japoniška atmosfera gimnazijoje buvo kuriama dar gerokai prieš susitikimą. Į veiklą buvo įtraukti japonų klubo nariai, lietuvių kalbos, dailės, muzikos, technologijų mokytojai ir jų mokiniai, kūrę trumpus eilėraščius – haiku, juos iliustravo, lankstė ir puošė gimnazijos erdvę spalvoto popieriaus sakurų žiedais, gimnazijos fojė kabojo Japonijos vėliava. Mokinių sukurtus haiku ir piešinius dar galima pamatyti eksponuojamus gimnazijos erdvėje. 

 

 

  Moksleivių rašinių ir piešinių konkursas “Medžio kelias”
   Ar kada susimąstėte, koks yra medžio gyvenimas? Kaip prasideda jo kelias – nuo mažo sodinuko, vėjo išnešiotų sėklelių, o gal žmogaus svajonės ir rūpesčio užauginti medį? O kaip medžio gyvenimas baigiasi? Jam nugriuvus nuo senatvės ar jį brandų nukirtus? Gal jis šildo, gal džiugina iš jo pagamintas praktiškas bei gražus daiktas? Ar medžio gyvenimas iš tiesų baigiasi?
   Praėjusiais metais tinklalapis www.miškininkas.eu kvietė įvairaus amžiaus vaikus dalyvauti rašinių ir piešinių konkurse „Kodėl aš noriu būti miškininku“, o šiemet skelbia naują konkursą – „Medžio kelias“. Šįkart kviečiame tapti ne tik rašytojais ar dailininkais, bet ir architektais, baldžiais, liaudies menininkais ir savo piešiniuose bei rašiniuose pasvarstyti apie medžio gyvenimą.
Galbūt gyvenate įdomiame mediniame name ar namuose turite įdomų medinį daiktą, kurio istorija norite pasidalinti? Galbūt jūsų fantaziją jaudina neįprastas medinis baldas? Gal savo gyvenimo neįsivaizduojate be medinio vaikystės žaislo ar iš medžio pagamintos smulkmenos? O gal į medžio gyvenimą žvelgiate kur kas globaliau ir moksliškiau, domitės miškų išlikimo bei jų priežiūros klausimais?
   Kviečiame pasidalinti savo didžiausiu turtu – fantazija bei kūrybiškumu – ir vėl aktyviai dalyvauti piešinių ir rašinių konkurse „Medžio kelias“.
   Moksleivių darbų (rašinių ar piešinių) laukiam iki birželio 3 dienos imtinai.
   Nugalėtojus skelbsime birželio 10 d. Facebook grupėje Miškininkas ir www.miskininkas.eu
   Skanuotus siųskite e.p.: miskininkas.eu@gmail.com, originalus Dainiui Šeronui, tel. 8 699 32532,į:
   a) Lietuvos paštą, Akademijos paštas, Kauno r. sav. Pilėnų g. 1, Akademija, 53347 Kauno r. sav.
   b) LP Express, Pilėnų g. 1, Akademija 53347
  c) Omniva, Kauno Akademijos EXPRESS MARKET paštomatas, 55534
   d) Express Market Venipak paštomatas, Pilėnų g. 1, Akademija, Kauno r.

   Konkurso “Medžio kelias” globėjai: europarlamentaras prof. Liudas Mažylis, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
   Konkurso draugai: Žurnalas “Mūsų girios”, Privačių miškų savininkų asociacija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, LAMMC Miškų institutas, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas, Valstybinė miškų tarnyba prie AM ir Miškininkų sąjunga, Lietuvos gamtos fondas.

Rengėjas www.miskininkas.eu

 

 

  Šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ 

Grupė „Quark Effect“                                          T. Tereko nuotr.

    38-tus metus skaičiuojantis šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ šiemet klausytojus į koncertus kviečia gegužės 12–22 dienomis. Po metų pertraukos festivalis grįžta į gimtinę – koncertai vyks Vilniuje, Druskininkuose ir Liškiavoje. 

   Skirtingose erdvėse nuskambės daugiau nei dvidešimties jaunųjų muzikų naujausios kompozicijos bei performansai, kuriuose bus galima tikėtis netikėčiausio. „Druskomanija“ yra vienas ilgiausiai gyvuojančių šiuolaikinės muzikos festivalių Lietuvoje. Susikūręs kaip Druskininkų jaunimo kamerinės muzikos dienos 1985 m., jis išugdė ne vieną kompozitorių kartą. Festivalis kasmet kviečia susipažinti su naujausia jaunųjų Lietuvos muzikų kūryba. Pradedantiesiems kūrėjams jis suteikia išskirtinę progą dalintis kūrybinėmis idėjomis su skirtingų kartų, stilių ir žanrų kompozitoriais bei kartu su muzikantais ruošti profesionalias savo kūrinių premjeras.
   „Druskomanija“ pasižymi atviru požiūriu į stilių ir žanrų gausą bei jų ribas: čia išsitenka akademinė muzika, eksperimentai, elektroninė kūryba, laisvos improvizacijos, garso menas, performansai, tarpdisciplininiai projektai bei daugelis kitų. Festivalio renginiai – nemokami. 
   Gegužės 20 d., penktadienį, Druskininkuose prasidės finalinis „Druskomanijos“ savaitgalis. 
   Grand SPA Lietuva „Nemuno“ salėje 19 val. bus galima išvysti filmą „Bailiai, laikykitės“ (2003, rež. Guy Maddin) su gyvai ansamblio „Synaesthesis“ atliekamu garso takeliu. Tai bendras ansamblio, festivalio ir „Meno avilio“ projektas, kuriame atviro kvietimo metu atrinkti kompozitoriai – Andrius Šiurys, Filippos Raskovic, Ieva Raubytė ir Manuel – šiam filmui kūrė originalią muziką. Todėl galėsime pasimėgauti nauja eksperimentinio kino ir nemažiau eksperimentine naratyvo garsine interpretacija.
   Gegužės 20 d. 21 val. kavinėje „Širdelė“ nugriaudės siautulingas improvizacinės muzikos trio „Quark Effect“ koncertas. Trio savo muzikinėje kelionėje mus įtrauks į dar neatrastų, netikėtų garsinių plotmių pažinimo sūkurį.
   Gegužės 21 d. 15 val. Grand SPA Lietuva „Nemuno“ salėje aidės vokalinės muzikos programa „VOX“. Čia išgirsime Justinos Šikšnelytės kuriamą garsinę ir vaizdinę Maslow piramidės interpretaciją „V“ ir patirsime kaip tie patys žmogiškieji poreikiai gali būti skirtingai suprasti per individualią atlikėjų prizmę. Na, o savitą požiūrį į socialinių tinklų kuriamus iššūkius ir fenomenus perteiks Raimonda Žiūkaitė savo audiovizualiniame performanse „WowJustWow“.
   Gegužės 21 d. 17 val. Druskininkų jaunimo užimtumo centre gyvos elektronikos muzikos pasirodymu „Tremtis“ Domantas Pūras klausytojus įtrauks į tremtinio pasakojimo kuriamo naratyvo asmeninius muzikinius išgyvenimus.
Gegužės 21 d. 20 val. Grand SPA Lietuva „Nemuno“ salėje – gaivališkas šiuolaikinės muzikos ansamblio „Artisans“ pasirodymas. (Savi)ironijos, sprogstančios energijos ir nutrūktgalviškumo nestokojantys kolektyvas specialiai „Druskomanijai“ Druskininkuose parengė programą „Druskos stulpai“.
   Festivalį užbaigs jį auginusių ir jo užaugintų muzikantų taip mylima, po metų metų pertraukos sugrįžusi tradicija – gegužės 22 d. išvyka garlaiviu į Liškiavą ir 13 val. Švč. Trejybės bažnyčioje skambėsianti elektroakustinė programa „Dualitas“. Natūraliai į subtilią aplinką įsiliejantis „Twenty Fingers Duo“ festivalį užbaigs smuiko, violončelės ir elektronikos garsyno kuriama subtili atmosfera, kuri įtrauks kiekvieną čia tam atvykusį ar netyčią užklydusį klausytoją. Nuskambės Kristupo Bubnelio ir Ritos Mačiliūnaitės meditatyvios kompozicijos.

PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.