Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkietės pomėgis dviračių sportui padėjo pakilti į
  vulkaną 

Aldona Gavenavičė Ispanijoje


Startuojant drauge su vyru Augustu


Dviratininkių komanda „Colibri Cycling“


Aldona ant MTB Jeep taurės maratono prizininkių pakylos

   „Esu dviračių sporto entuziastė, nes nuolatos įsitikinu, kiek daug teigiamų momentų šis sportas įneša į mūsų gyvenimą. Jis praskaidrina, išlaisvina smegenis nuo visokių stresų, kuriuos patiriam skubėdami. Besitreniruodama pramini dviračiu 50 kilometrų, kartais greičiau, kartais lėčiau, ir nuotaika pasikeičia, ir galva tiesiog restartuoja,“- sako druskininkietė Aldona Gavenavičė (44 m.), beveik visą savo laisvalaikį skirianti dviračių sportui. 

Vienintelė moteris tarp dviratininkų 

   A.Gavenavičė su dviračiu susidraugavo vaikystėje, mamos išmokyta minti pedalus. Kai 1985 m. su šeima apsigyveno Druskininkuose, 8-metė mokinukė su draugėmis kurorto kiemus ir gatves dviračiais išnaršydavo. 
   Rimčiau dviračių sportu Aldoną sudomino jos vyras Augustas Gavenavičius. Kai 2016 metais Druskininkuose vyko MTB Jeep taurės dviračių maratono etapas ir jame apsisprendė dalyvauti Augustas, išbandyti savo jėgas šiame maratone panoro ir Aldona. Paprastu dviračiu, nei jokios specialios dviratininko aprangos nedėvėdama, nei jokių prisegamų batų neavėdama, ji savo amžiaus moterų grupėje užėmė 4-ąją vietą. Savo pasiekimo nustebinta užsispyrė kitose dviračių lenktynėse ant prizininkų pakylos atsidurti. Nusipirko geresnį dviratį ir savarankiškai ruošėsi varžyboms, kol atsitiktinai maratone finišavo drauge su druskininkiečiu Žilvinu Plutulevičium. Pastarasis eiklią sportininkę pakvietė kartu su druskininkiečių dviratininkų būreliu treniruotis. Iki šiol ji, vienintelė druskininkietė moteris, su vietiniais dviračių sporto mėgėjais vyrais treniruočių metu apie 50 kilometrų aplinkinių miškų ir kalnuotų vietovių takais įveikia. Pakanka feisbuko nuorodoje „MTB Druskininkai“ susitarti dėl treniruočių valandos ir būrelis dviratininkų būtinai susirenka. Kadangi vietinių dviračių sporto mėgėjų, kurie, beje, yra patys sau treneriai, po truputį daugėja, todėl tenka savotiškomis pamainomis važinėtis. 

Vis labiau imponuoja bendrumas 

   Besitreniruodama ir įvairioms lenktynėms besiruošdama A.Gavenavičė, be jau turimo MTB trasų dviračio, įsigijo dar vieną, skirtą plento varžyboms. Užsispyrimas atsidurti ant prizininkų pakylos pradėjo pildytis nuo 2017-ųjų. Vienas iš reikšmingesnių A.Gavenavičės pasiekimų – po 16-os pasienio dviračių maratono Lenkijoje etapų 2018-aisiais metais užimta 2-oji vieta savo amžiaus grupėje, bei 5-oji vieta visų dalyvių moterų grupėje. 2019 m. MTB Jeep taurės maratone po 4-ių etapų druskininkietė buvo pirma savo amžiaus grupėje, o bendroje moterų įskaitoje – devinta. Dvejus metus iš eilės tapo tradicinių varžybų Gardinas-Druskininkai nugalėtoja. Aldona prisipažino, jog iki šiol finišuodama įveikia savo baimes. Startuodama visuomet patiria nežinios jaudulį. Be abejo, kaip dauguma dviratininkų, ir ji neišvengė traumų, viena iš patirtų sudėtingesnių – lūžęs delnikaulis. Tąkart masinis kritimas plento varžybose būtų baigęsis skaudesnėmis pasekmėmis, jei ne tvirto šalmo apsauga. Aldonai dviračių trasose kuo toliau, tuo labiau imponuoja judrus laiko praleidimas, savo jėgų išbandymas, smagi nuotaika ir linksmas visų varžovų bendravimas po finišo nei rezultatų karštligiškas siekimas. Lietuvoje vis daugiau vyksta šeimyninių ar kolektyvinių maratonų, kur artimi žmonės susiburia smagiai praleisti laisvalaikį. 

Šįmetinis iššūkis 

   Druskininkiečiams Aldonai ir Augustui Gavenavičiams praėjusių metų kelionę į dviračių sporto stovyklą Ispanijoje, kuri dėl karantino buvo atšaukta jau įpusėjusi, savotiškai kompensavo šiemetinė 17 dienų išvyka į Tenerifės salą. Abu sutuoktiniai dviračiais išraižė šios Ispanijos salos kalnuotas vietoves, na, ir 37-is sudėtingus kilometrus pakilo iki trečio pagal dydį pasaulyje Teidės vulkano viršukalnės 3800 m aukštyje. Mynė dviračiu 2800 m, t.y. tol, kol sudėtingas kelias iki viršukalnės buvo pravažiuojamas. Po to su vyru kopė pėsčiomis iki pat viršaus. „Tai buvo iššūkis, kokio dar nepatyriau,“ - prisimena Aldona, 4 valandas mynusi dviračiu į uolų kalną, praskrodusi smulkių lašelių tirštus debesis, kuriuos galiausiai stebėjo iš viršaus. „Techniškai buvo labai sudėtinga ir dviračiu nuo kalno nusileist, nes viršuje dėl sieros garų oro trūksta ir pykina, o nuo kaitrios viršukalnės patekus į debesį ima šaltis krėst, be to, kelią tematai tik prieš pat akis,“- sako Aldona. Pasakodama apie įvairią Tenerifės gamtą, Aldona priduria, jog tai buvo viena iš įdomiausių jos gyvenimo kelionių. „Bendras pomėgis – tvirtesnė šeima ir abipusis laimės hormonas, ypač tuomet, kai abu sutuoktiniai sportuoja ir apsieina be rūkymo ir alkoholio,“ - sako A.Gavenavičė, pridurdama, jog dviratis yra jų šeimos kelionių nuolatinis draugas. 

Priklauso moterų komandai 

   Jau treji metai druskininkietė smagiai leidžia laiką bei dalyvauja varžybose su dar 5-iomis bendramintėmis dviratininkėmis iš įvairių Lietuvos miestų, susibūrusiomis į moterų komandą „Colibri Cycling“. Šios moteriškos komandos savotiška iniciatore tapo būtent A.Gavenavičė, kuriai vyras Augustas paskolino savo „Colibri Cycling“ uniformą dalyvauti varžybose. Kai su šia vyrų komandos uniforma Aldona užlipo ant prizininkų podiumo, visi labai nustebo ir sumanė įkurti „Colibri Cycling“ moterų komandą. Prieš karantiną vykusiame MTB Jeep taurės maratone moterų komanda „Colibri Cycling“ užėmė 2-ąją vietą. 
   Žinoma, A.Gavenavičė, dirbanti „Eglės sanatorijoje“ slaugytoja, mielai priklausytų jau senokai ketinamai suburti Druskininkų dviratininkų komandai, tačiau ši idėja jau daugelį metų taip ir tvyro ore, be rėmėjų ir savivaldybės pagalbos šiai iniciatyvai. Tuo tarpu prie žinomų šalyje druskininkiečių dviračių sporto mėgėjų, tokių kaip Juozas Kišonas, Valerijus ir Povilas Trimailovai ar A.Gavenavičė, būrelio treniruotis po truputį prisijungia vis nauji vietiniai jaunuoliai. 

Dviračių paklausa vis didėja 

   „Jeigu nieko neįdėsi, tai nieko ir neturėsi,“ – apibūdina A.Gavenavičė, ypač dabar, kai pasiruošimo varžyboms tikslus sujaukė karantinas ir sunkiau save motyvuoti treniruotis, kaip įprasta, maždaug 3-4 kartus per savaitę kaskart po 5 valandas.   Tačiau, karantinui laisvėjant, Aldonos varžybų viltys po truputį aiškėja, tarkim, dalyvavimas MTB Jeep taurės maratono trijuose etapuose pradedant pirmuoju šių metų liepos mėnesį ar važiavimas 360 kilometrų specialia trasa nuo Klaipėdos iki Vilniaus. 
„Visoj Lietuvoje pastebima tendencija, kad dviračių sportas populiarėja. Vis daugiau gyventojų dviračiai tampa jų gyvenimo dalimi, - į klausimą apie dviračių pomėgį atsako A.Gavenavičė. – Karantino laikotarpiu dviračių ir jų detalių paklausa labai padidėjo, todėl iki šiol nusipirkti dviratį ir jų detales yra sudėtinga. Be to, pastaruoju metu dviračiai pabrango beveik trečdaliu ir jų kainos prilygsta automobiliams, nors dviračių sportas ir anksčiau buvo nepigus, nes dargi reikia gero šalmo bei aprangos, kuri išgarina prakaitą ir sulaiko šilumą“. 

„Druskonio“ inf.PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.