Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Tėvo ir sūnaus dviračių maratonai 

Valerijus ir Povilas Trimailovai prieš treniruotę

  56-erių metų druskininkietis Valerijus Trimailovas pirmąsyk dviratį „pasibalnojo“ vaikystės Kaune, kai beveik visa jo karta tuometinius pasivažinėjimus pradėjo nuo tų pačių „Desnos“ dviratukų. Keitėsi laikai, keitėsi dviračiai ir jų kainos, gausėjo įvairiausių varžybų ir maratonų, kuriuose Valerijus dalyvavo ir laimėjo. Apie tai besišnekučiuojant, tekdavo vis pasitikslint, ar tai dviračių sporto profesionalo, ar mėgėjo patirtys? Statybininku dirbantis Valerijus vis pridurdavo, jog dviračių sportas – seniai išbandytas jo pomėgis, kuris, be plaukiojimo baidarėmis, pasiglemžia visą laisvalaikį ir atostogas. 

Finišą pasiekė per 7-ias dienas 


   Kone visą Valerijaus užgyventą dviračių sporto patirtį įtaigiausiai apibendrina praėjusių metų birželį startavusios Druskininkuose kalnų dviračių varžybos „Hydra Epic III“, kuriose druskininkietis dalyvavo. Jų trasa nusidriekė per visų trijų Baltijos šalių, Lietuvos, Latvijos ir Estijos, vaizdingas, bet tuosyk ir sudėtingas pravažiuoti vietas iki pat Joulumae prie Parnu miesto, kur finišavo.  V.Trimailovas pasirinko varžybų „Hydra Epic III“ ilgesnę 1300 kilometrų trasą, nors galėjo apsiriboti perpus trumpesne – 700 km. 
Šio maratono maršrutas – tai vienas ilgas dviratininko kelias, kuriame jis pats apsisprendžia, kur ir kaip pavalgys arba po atviru dangumi pernakvos, su savimi teturėdamas minimalų būtiniausių daiktų kiekį išgyventi gamtoje. Varžybų trasa važiuodami pagal privalomus turėti GPS navigacijos prietaisą ir siųstuvą, dviratininkai keliuose punktuose atsižymi, jog atvyko, ir toliau tęsia savo kelionę. Kiekvienas dalyvis savarankiškai nusprendžia, kokiu tempu pasieks finišą. Praėjusių metų birželio 1 d. startavęs K.Dineikos sveikatingumo parke kartu su tarptautiniu pusšimčio „Hydra Epic III“ dalyvių būriu V.Trimalovas finišą Estijoje pasiekė per 7-ias dienas, įveikęs 1389 km. Kaip ir daugeliui, teko iš trasos išklysti, o po to pagal maratono taisykles vėl sugrįžti į ją ir tęsti. Druskininkietis iš trasos „išslydo“ prie Pabradės, kur, tamsai užklupus, teko šviežiai išartose vagose kelias valandas numigti. Per varžybų „Hydra Epic III“ savaitę Valerijus, kaip ir dauguma jo varžovų, dažniausiai nusnūsdavo pasirinktose miškų, laukų ar kitose atsitiktinėse vietose po kelias valandas, nes visiems rūpėjo terminuotas atžymų vietas ir finišą pasiekti. Skuba bei įtampa sunkiai pravažiuojamuose takeliuose nesukliudė pasigrožėti įspūdingais Kernavės, ežeringos Rytų Aukštaitijos, Gaujos upės ir kitais kraštovaizdžiais, kur driekėsi trasa. Valerijui ypač įstrigo atmintin gražios Siguldos Latvijoje apylinkės. 

Vėl mins pelkynais ir smėlynais 

   Pagal dalyvių rezultatus sėkmingai save išbandęs praėjusių metų „Hydra Epic III“ varžybose, tačiau savo pasirodymu nepatenkintas V.Trimailovas jau užsiregistravo šiemetinėms „Hydra Epic IV“ varžyboms, kurias gegužės 21 d. vėlgi ketinama pradėti Druskininkuose. Šįmetinių varžybų, kuriose jau užsiregistravo apie 70 dalyvių, dvi distancijos (trumpesnioji 700 km ir ilgesnioji 1600 km) vingiuos per Lietuvą nuo Druskininkų iki Zarasų (700 km), o ilgoji tęsis dargi per Latviją ir Estiją iki Tartu miesto. Valerijui, kaip ir kitiems dalyviams, teks vėl minti pelkynais ir smėlynais, kratytis žvyrkeliais ir miško medžių šaknimis, neštis ir stumtis dviratį ten, kur nepravažiuojama. Be abejo, laukia nuotykiai, be kurių tokiais atvejais neapsieinama. Nors praėjusių metų „Hydra Epic III“ varžybose jis prarado ir pasą, ir atžymų knygutę, tačiau po pirmojo šio maratono iššūkio savo ištverme pasitiki gerokai daugiau. Kita vertus, V.Trimailovas drauge su sūnumi Povilu daugsyk sėkmingai startavo ir finišavo ekstremaliose dviračių varžybose, tokiose kaip MTB dviračių taurės Jeep, Beskidų kalnų keturdieniuose, Lenkijos pasienio nuo Liublino iki Goldapo maratonuose. 

Tėvo ir sūnaus duetas įvairiose trasose

   Abu Trimailovai daugsyk dalyvavo garsiojo MTB dviračių maratono taurės Jeep varžybose, kurio vienas etapų paprastai vyksta ir Druskininkuose. Jie savo ištvermę bei sugebėjimus įrodė ir bene gausiausiose dalyvių skaičiumi MTB dviračių maratono taurės Jeep varžybose Tartu mieste Estijoje, kur įveikė 89 km trasą. Tėvas ir sūnus nesyk išbandė dviračių plento lenktynes Gardinas- Druskininkai, kuriose nuolat būdavo tarp nugalėtojų ir prizininkų. Praėjusiais metais vykusiame Suvalkijos žiedo maratone per dieną reikėjo nuvažiuoti 365 km, tuo tarpu tėvo ir sūnaus Valerijaus ir Povilo Trimailovų duetas šį atstumą įveikė per 17 val. ir užėmė 1-ąją vietą.
 
Daugiau negu pomėgis 

   28-erių metų Povilas Trimailovas, kurį dar ankstyvoje vaikystėje tėtis Valerijus nuolatos pasiimdavo laisvalaikiu pasivažinėti dviračiais, teigia, jog jau senokai jam dviračių sportas yra daugiau nei pomėgis. Kaune dirbantis gamybos inžinieriumi Povilas jau dveji metai 5-6 kartus per savaitę treniruojasi pas profesionalų dviračių trenerį. Savaitgaliais sugrįžęs į Druskininkus kartu su tėčiu Valerijum būtinai pasitreniruoja kalvotuose pėsčiųjų takeliuose Gailiūnų miškuose, Liškiavos apylinkėse ar Ratnyčios upės pakrantėse. Povilas, sėkmingai užbaigęs praėjusių metų sezoną 4-ąja vieta 12-os etapų maratone Lenkijoje, savo galimybių ribas plečia 14-16 valandų savaitinėmis treniruotėmis. Tuo tarpu Valerijus, kasdien po darbo besitreniruodamas po dvi valandas, per savaitę nuvažiuoja dviračiu apie 500 km.
   Kovo mėnesį Povilas sugrįžo iš dviračių sporto stovyklos Ispanijoje. Ji vyko 12 dienų pagal sportininkų profesionalų darbotvarkę, buvo bendrų treniruočių su Lietuvos dviračių sporto federacijai atstovaujančiais sportininkais. Ispanijoje Povilas patyrė visiškai kitokią nei pas mus dviračių sporto kultūrą. Ten dviratininkai gerokai labiau gerbiami tiek keliuose, tiek gatvėse. Pastaraisiais metais P.Trimailovo tvarkaraštyje – varžybos kone kas antrą savaitę. Pamėgęs trumpas, greitas ir ekstremalias varžybas, kuriose siekia asmeninių rezultatų. Karantino metu dviračių varžybos persikėlusios į virtualias erdves, kur galima išvysti ir Povilo meistriškumą, ypač jo pamėgtose MTB Karma XC bekelės trasose, pasižyminčiose reljefo įvairove. 

Rizikingas ir brangus sportas 

   Be abejo, dviračių sporto azartas neatsiejamas nuo kritimų ir traumų, kurių neišvengė ir abu Trimailovai. Tačiau Valerijus, pasigydęs dažną dviratininkų bėdą – raktikaulio įskilimą, netrukus stojo „Hydra Epic III“ varžybų startan, tuo tarpu Povilą, kritusį nuo Beskidų kalnų skardžio ir patyrusį lūžių, ar dar kitose varžybose susitrenkusį galvą, traumos nė kiek neatgrasė nuo ekstremalių trasų. Artimieji prie tokio tėvo ir sūnaus būdo taipogi priprato, vis palinkėdami, kad iš varžybų sveiki sugrįžtų. Valerijus priduria, jog dviračių sportas, nors yra rizikingas ir pakankamai brangus, stiprina vestibiuliarinį aparatą, nervų sistemą, širdį ir raumenis. Abu Trimailovai sutaria, jog dviračių naudą sveikatai įrodo karantino laikotarpis, kai jų sudėtinga įsigyti, nes žmonės dviračius tiesiog skubiai išperka. 
   „Ant dviračio pajunti kelionės laisvę. Važiuojant automobiliu ar traukiniu tiek nepažįsti šalies, kiek minant dviratį, - tęsia dviračių sporto privalumus V.Trimailovas. - Tai ir natūralūs kvapai, ir vaizdai, ir malonus nuovargis, nors po pusdienio ant dviračio balno būni šlapias“. 
   Savo profesinę veiklą su sportu susiejo ir jauniausias Trimailovų šeimos narys – 20-metis Algimantas, studijuojantis sporto universitete Kaune, o laisvalaikiu atstovaujantis Druskininkų futbolo komandai. 

Viltys susiburti į vietinį klubą 

   Nors druskininkiečių dviratininkų aktyvas, kuriam priklauso ir Trimailovai, nuolatos dalyvauja tarptautinėse varžybose, vietinio dviračių sporto klubo jiems vis nepavyksta įkurti, nes nesulaukia nei rėmėjų, nei vietinės valdžios dėmesio. Druskininkiečiams belieka atstovauti arba didmiesčių klubams, arba sportuoti pavieniui. Kadangi jie tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse yra gerai žinomi, galėtų ne vien tik savo rezultatais, bet ir apranga su Druskininkų įstaigų logotipais mūsų kurortą reklamuoti. Į Druskininkus pasportuoti atvyksta kitų miestų dviratininkai, pas mus atrandantys neblogas pasivažinėti sąlygas, išskyrus dviračių takus, kurių dangą privalu atnaujinti. 

„Druskonio“ inf.


Šeimyninio dueto nuotrauka


V.Trimailovas „Hydra Epic III“ trasoje


VW MTB dviračių maratono taurės varžybose


Pasienio maratone Lenkijoje


Valerijus (viduryje) varžybose Lenkijoje


Šį pavasarį Povilas dalyvavo dviračių sporto stovykloje Ispanijoje


P.Trimailovas varžybų trasose


Povilas ant 2-osios vietos laimėtojo pakylos pasienio maratone Lenkijoje


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.