Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Mūsų krašto artojai Pirmosios vagos šventėje

Ūkininką Kęstutį Mizerą, vienkinkių plūgų varžybose užėmusį 2-ąją vietą, apdovanojo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė

   „Druskonio“ kasmet remiama Pirmosios vagos šventė, vykstanti per Jurgines Veisiejuose, suburia tiek mūsų kašto artojus ir jų keturkojus augintinius, tiek žinomus politikus, tiek šventinės programos dalyvius ir pavasarinio jomarko smalsuolius. Be apeigų atrakinant žemę, bendro kiaušinienės kepimo, karietų varžytuvių, be abejo, šventės kulminacija yra arimo arkliais varžybos. Dera pridurti, jog neseniai arimo arkliais tradicija įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo sąvadą. 
   Šiemet, balandžio 27-ąją, arimo varžybose vienkinkiais ir dvikinkiais plūgais dalyvavo šiek tiek daugiau artojų nei pernai, t.y.15 dalyvių iš visų Dzūkijos savivaldybių. Visi jie kaip unikalios tradicijos puoselėtojai buvo apdovanoti Lazdijų rajono merės Ausmos Miškinienės padėkomis ir medaliais. 
   Arimo varžybose Druskininkų savivaldybei savo iniciatyva atstovavo gerai žinomi artojai iš Mažonių kaimo – 70-metis Albinas Bražinskas su kumele Bite ir 61-erių Kęstutis Mizeras su savo 12-os metų kumele Kamane. Pastarieji įrodė, jog pagal vagų gylį ir tiesumą esantys vieni geriausių mūsų krašte: K.Mizeras ir Kamanė vienkinkių arklių rungtyje užėmė 2-ąją vietą. Abu Mažonių kaimo artojai, į varžybų vietą Veisiejuose atkakę nuosavų arklių kinkiniais, iš Pirmosios vagos šventės kaip ir kasmet parsivežė nemažai įspūdžių. 

“Druskonio“ inf.


Arimo varžybų tiesiojoje – Albinas Bražinskas su savo kumele Bite 

Lazdijų kultūros centro nuotraukos


Paieška