Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija




Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>



  Prisidėjo prie garsaus filmo kūrimo
   „Kino pavasario“ žiūrovų numylėtiniu išrinktas tapytas lenkų filmas „Kaimiečiai“ neseniai buvo pristatytas ir druskininkiečiams, kurie papildė puikių atsiliepimų apie jį gausą. “Druskos studijos” vadovė Aušra Česnulevičienė, kurios dėka šis unikalus kūrinys buvo parodytas Druskininkuose, pristatė ir šedevru liaupsinamą filmą, ir druskininkietį dailininką Saulių Rudziką, prisidėjusį prie šio netradicinio filmo kūrimo. Iš viso kuriant šį filmą dalyvavo trylika Lietuvos dailininkų. 
   Be abejo, sudėtinga suvokti, kiek rankų darbo reikėjo ištapant kiekvieną fillmo “Kaimiečiai” sekundę, idant atskiras kadras būtų tarsi atskiras paveikslas. Kūrėjai pasakojo, jog vienai šio filmo sekundei sukurti kartais prireikdavo net savaitės.Tapytos aliejiniais dažais animacijos techniką režisieriai DK Welchman ir Hugh Welchman išrado pirmajame savo filme “Jūsų Vincentas”, kuris buvo teigiamai įvertintas visame pasaulyje. 
   Specialiai filmui “Kaimiečiai” Vilniuje pusantrų metų buvo įkurta studija, kuri turėjo būti identiška panašioms studijoms Lenkijoje, Serbijoje ir Ukrainoje. Menkiausias apšvietimo, potėpio, spalvos ar dažų sluoksnio nuokrypis galėjo nulemti, kad skirtingose šalyse tapomi kadrai tarpusavyje nederėtų. Tad reikėjo akylai stebėti, kad skirtingų šalių studijose tapyti vaizdai būtų harmoningi. Pasak dailininkų, kūrusių šį filmą, animacijos tapymas – ne kiekvienam charakteriui. Pirmiausiai tai – darbštiems dailininkams, nes šis darbas yra labai lėtas ir ilgas, imlus ir apgalvotas. Kita vertus, tapyba aliejiniais dažais – įnoringa technika, ypač kai tarpusavyje turi derėti daug paveikslų, t.y. filmo kadrų. 
   Pasak druskininkiečio S.Rudziko, pirmiausia reikėjo įveikti filmo “Kaimiečiai” dailininkų atranką, kurioje į vietą patekti varžėsi nemažai pretendentų. Jis atranką praėjo, pateikęs vertintojams įtikusį portretą. Po to atrinktiesiems kelis mėnesius vyko mokymai įvaldyti animacinės tapybos techniką, dirbti tarptautinėje komandoje ir kt. Galiausiai aprūpino darbo priemonėmis ir paskyrė darbo vietą studijoje Vilniuje, kur laukė kasdieninis aštuonių valandų imlus darbas. Jo pagrindinis principas, pasak S.Rudziko, “arba gerai, arba nieko”. Vienas iš druskininkiečio nutapytų įtaigių epizodų filme “Kaimiečiai” – piršlio atvykimas pas pagrindinę heroję. Nors S.Rudzikas tarptautinėje filmo dailininkų komandoje padirbėjo palyginti neilgai, tačiau tai įvardija nauja gera patirtimi. Šiuo metu 53 metų Saulius ne tik tapo ar piešia portretus, rengiasi meno mugėms ir parodoms, bet ir mokosi arboristo - augalijos išsaugojimo ir priežiūros – amato. 

“Druskonio” inf. 


Filmo “Kaimiečiai” žiūrovai su Aušra Česnulevičiene ir Sauliumi Rudziku (viduryje)

 


Paieška