Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Diplomato dėka mūsų miestas plačiau atsivėrė pasauliui 

R.Klevečka prie seniausio žinomo 14 amžiaus Vilniaus atvaizdo, kurio originalas saugomas Slovėnijos nacionaliniame archyve


Su Didžiosios Britanijos karaliene Elžbieta II priėmime Vilniuje, 2006 m.


Su Japonijos muitinės vadovu Yukiyasu Aoyama 7-ame ASEM muitinės generalinių direktorių susitikime Jokohamoje, Japonijoje, 2007 m.


V. ir R. Klevečkos su druskininkiečiu poetu Kornelijum Plateliu jo knygos slovėnų kalba „Egejsko vino“ pristatyme Liublianoje 2011 m.


Mėgstantys keliauti Virginija ir Rimutis Klevečkos prie tarptautinio olimpinio komiteto Lozanoje


2010 m. minint Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 20-metį, 20 narsuolių iš Lietuvos drauge su ambasadoriumi R.Klevečka įveikė aukščiausią Slovėnijos viršūnę Triglav, kalno papėdėje palikdami įrašą iš akmenų LIETUVA


Virginija Klevečkienė Druskininkų mažojoje galerijoje


Rimutis Klevečka su pussesere Janina, grįžus iš Sibiro tremties 1961 m.

   Lietuvos diplomatas Rimutis Klevečka su žmona Virginija Druskininkuose praleidžia kone visas savo poilsio dienas. Kuo ypatinga jiems mūsiškė vieta, kur savaitgaliais būtinai ištrūksta iš sostinės šurmulio? Užsienio reikalų ministerijos ambasadoriaus ypatingiems pavedimams R. Klevečkos atsakymai į „Druskonio“ klausimus nutolo gerokai į praeitį, kai dirbo patarėju Lietuvos ambasadose Lenkijoje ir Rusijos Federacijoje. Didmiesčiuose, ypač Maskvoje, po įtemptos darbo savaitės stokodavo gryno oro, gamtos, kūno ir dvasios atsipalaidavimo malonių, kurias savo atostogų Lietuvoje metu atrado Druskininkuose. Tad neatsitiktinai apsisprendė 2005 m. mūsų mieste, šalia Saulės tako ir Alkos tvenkinio, įsigyti butą. Druskininkus Klevečkos vadina sveikatos šaltiniu, kuris visai atsakingo darbo savaitei pastiprina pasivaikščiojimais, gaiviu oru, maudynėmis, pasivažinėjimais dviračiu, procedūromis. „Pasikrauname energijos tarsi elektromobiliai“, - pašmaikštauja R. Klevečka. Užsienio reikalų ministerijoje dirbantys diplomatai Virginija ir Rimutis Klevečkos, nuolatos patirdami Druskininkų malones, jomis dosniai dalijasi su kitais, mūsų miestelį reklamuodami ir propaguodami svečiose šalyse, nes jų keliai, pažintys ir darbai daugelį Europos šalių aprėpia. Diplomatų patirtis įrodo, jog langas į pasaulį Druskininkams gali atsiverti pasitelkus kultūrą ir istoriją. R. Klevečka tuo įsitikino, dirbdamas 2008–2012 m. Lietuvos ambasadoriumi Slovėnijoje, kur surengė M. K. Čiurlionio kūrybos pristatymus, sulaukusius didelio susidomėjimo. Liublianoje savo garsiojo prosenelio kūrinius skambino jo provaikaitis Rokas Zubovas. 
   Druskininkus aplankyti Klevečkos nuolat pakviečia ir daugelį savo užsienio draugų, kurie šiuo kurortu ir jo teikiamomis galimybėmis visad lieka sužavėti. Viena tokių viešnių – ir Lietuvos garbės konsulė Slovėnijoje, pianistė, profesorė Nevenka Orešič Leban, tapusi M.K. Čiurlionio kūrybos gerbėja ir propaguotoja Klevečkų dėka. Ji su savo vyru lankėsi ir Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, kur šia proga pagrojo M. K. Čiurlionio kūrinių. Taip pat Lietuvą ir Slovėniją vienija druskininkiečio poeto Kornelijaus Platelio ir slavistikos profesoriaus Andrejaus Rozmano bičiulystė. Slovėnas daugsyk svečiavosi Druskininkuose, atkakdamas iki mūsų miesto nuosavu automobiliu. K. Platelis vienas iš pirmųjų lietuvių atstovavo mūsų literatūrai Vilenicos literatūros festivalyje Slovėnijoje. Jame nuolatos dalyvaujančių lietuvių rašytojų dėka pagausėjo abiejų kalbų vertėjų bei pasirodė daugiau vertimų iš slovėnų ir lietuvių kalbų. 
Pasak R. Klevečkos, Druskininkams langą į pasaulį galėtų plačiau atverti ir kubizmo skulptūroje pradininkas, vienas garsiausių Lietuvoje gyvenusių menininkų Žakas Lipšicas, kaip žinia, gimęs mūsų mieste 1891 metais. Kurdamas Prancūzijoje, JAV, Italijoje ir Izraelyje, Ž. Lipšicas niekad nepamiršo savo lietuviškos jaunystės. „Mūsų brangieji, nepamirštamieji Druskininkai!“ – rašė jis 1972 m., likus dvejiems metams iki savo mirties. „Gėdingai mažai parašyta 
apie Lipšicą “Druskininkų žvaigždžių alėjoje”, - pastebi R. Klevečka. - Juk jis pripažintas pasaulinio garso kubizmo pradininkas skulptūroje, bendravęs su Pablu Pikaso ir kitais garsiais dailininkais“. Pono Rimučio patarimu, dėl Ž. Lipšico ekspozicijos atgaivinimo tuščiame medinuke šv. Jokūbo gatvėje, netoli nuo jo tėvo pastatyto viešbučio „Central“ (dabar „Best Baltic Central“), galima būtų kreiptis į Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą, kur prieš kelerius metus buvo eksponuojama solidi paroda „Gyvenimas skulptūroje. Žakui Lipšicui-125“. Žinoma, prie medinuko šv. Jokūbo g.17 derėtų atnaujinti Ž. Lipšico skulptūrinį portretą bei įamžinti jo motinos Rachelės amžinojo poilsio vietą Druskininkų žydų kapinėse. Aktyviai propaguojančios Druskininkų privalumus socialiniuose tinkluose Virginijos Klevečkienės nuomone, mažai reklamuojamas ir unikalus Antano Česnulio medžio skulptūrų parkas. 
   „Iniciatyvoms reikia ne vien minties, bet ir kojų,“ – primena R. Klevečka savo organizacinę patirtį rengiant mūsų šalies pristatymo parodas prestižinėse Maskvos ekspozicijų salėse bei netradicinius įvairių sukakčių paminėjimus Slovėnijoje. 2010 metais, minint Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 20-metį, 20 narsuolių iš Lietuvos drauge su ambasadoriumi R. Klevečka įkopė į aukščiausią Slovėnijos kalnų viršūnę Triglav (2864 m). Kalno papėdėje delegacija paliko įrašą iš akmenų „Lietuva“. 
   Vienas iš įdomesnių renginių, kurį ambasadoriui R. Klevečkai teko organizuoti Slovėnijoje, buvo 2011 metų Europos krepšinio čempionato, vykusio Lietuvoje, pristatymas. 
   Į renginį buvo pakviestas oficialus čempionato ambasadorius Arvydas Sabonis, kuris pusšimtį Slovėnijos ir Balkanų šalių žurnalistų Liublianoje supažindino su pasirengimu „EuroBasket 2011“. Prieš tai A. Sabonis dalyvavo šventiniame Vasario 16-osios priėmime, kurį surengė Lietuvos ambasada Slovėnijoje. Gausiems renginio svečiams Lietuvos ambasadorius Slovėnijoje R. Klevečka priminė Lietuvos ir Slovėnijos istorinius ryšius, kurie prasideda prekyba Gintaro kelyje bronzos amžiaus viduryje, abiems šalims svarbius kultūros ir istorijos faktus, pvz. karaliaus Jogailos vedybas su antrąja žmona Ona Celiete, kilusia iš Slovėnijos. R. Klevečka pasiskolino šiam renginiui ir pristatė Slovėnijos valstybiniame archyve saugomą seniausią žinomą 14 amžiaus 2-osios pusės Vilniaus atvaizdą, kurio atradėjas Liublianos universiteto profesorius Janezas Hofleris taip pat svečiavosi renginyje. Šio seniausio Vilniaus atvaizdo kopija šiuo metu saugojama Valdovų rūmuose Vilniuje. 
   Tais pačiais 2011 metais Lietuvos ambasados Slovėnijoje ir ambasadoriaus R. Klevečkos iniciatyva atvykusi Druskininkų savivaldybės delegacija ir Velenjės miesto valdžia pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri taip ir neįgijo pagreičio, nors buvo tikimasi, kad Slovėnijos kalnakasių miesto gyventojai atvyks į mūsų kurortą ilsėtis ir gydytis pagal socialinės apsaugos sistemą. 
Kai baigs savo darbinę karjerą, R.Klevečka ketina Druskininkuose sėsliau apsistoti, nors pasiūlymų, kaip kurortui plačiau pasauliui atsiverti, ir dabar nestokoja. Nuo 1994 m. Užsienio reikalų ministerijoje dirbantis, įvairiausius tarptautinius projektus įgyvendinęs diplomatas savo aktyvumo vien valstybine tarnyba neriboja. Visuomeninę atsakomybę primena vien tai, kad R. Klevečka yra Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos steigėjas ir pirmasis jos pirmininkas. Taip pat R. Klevečka, gimęs 1956 m. Sibiro tremtyje, yra Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narys.

„Druskonio“ inf.PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.