Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Abiturientas savo pomėgius groti ir sportuoti vadina
  gyvenimo varikliu

Muzikos studijos „Mikutis“ pučiamųjų orkestras, kuriame groja Justinas, gyvuoja penktus metus


J. Galčius (dešinėje) ant ėjimo varžybų prizininkų pjedestalo


Ramunė KARLONIENĖ

   Druskininkų „Ryto“ gimnazijos abiturientas Justinas Galčius (18 m.) 6-erius metus iš rankų nepaleidžia saksofono ir 5-erius metus uoliai užsiima sportiniu ėjimu.
  
Norėdamas suderinti sportą, muzikavimą ir mokslus, po mokyklos bėgioja pirmyn atgal iš sporto į muzikos salę ir atvirkščiai.
   Abiturientas pomėgius vadina gyvenimo varikliu ir grodamas bei sportuodamas jaučiasi įprasmindamas savo idėjas, mintis, siekius.

Muzika


   Draugystė su muzika druskininkiečiui J.Galčiui prasidėjo kitaip nei bet kuriam kitam vaikui. Vaikystėje, pamatęs svetimą žmogų savo namuose, jis tiesiog lįsdavo po suolu. 
   Tėvai savo vaiko baimes nusprendė padėti įveikti užrašydami į M.K.Čiurlionio meno mokyklą. Tikėjosi, kad ten Justinas įveiks drovumą, o vėliau - ir scenos baimę. 
   Prisimindamas senus įvykius, abiturientas teigia, kad tuomet nauji žmonės muzikos mokykloje ir muzika, apie kurią nieko nenutuokė, tapo iššūkiu. 
   Nors muzikos pamokos mažai terūpėjo, o namuose grojo tik tėvų verčiamas, šiandien jis didžiuojasi savimi, nes blizgantis saksofonas tapo neatsiejama jo dalimi, tarsi draugu.
   Iki pilnametystės Justinas spėjo išbandyti įvairius muzikos instrumentus: gitarą, smuiką, fleitą, būgnus, pianiną, klarnetą. Su gitara skambino ir būgnus mušė tik keletą mėnesių. Supratęs, kad tai visiškai skirtingi instrumentai ir norint įgūdžių, prireiksią daug laiko. Pianinu, klarnetu ir fleita grojo apie trejus metus.
  O labiausiai patiko spindintis saksofonas. Šis instrumentas ypatingas dėl skambesio ir tembro. Pūsdamas saksofoną, jautėsi pasitikintis savimi, tarsi labiau subrendęs,nes garsai, kuriuos skleidžia šis instrumentas, yra galingi, tvirti. Justinui saksofonas asocijavosi su brandžiu vyru.
   Per 7-erius metus muzikos mokykloje teko susipažinti su įvairiais mokytojais. Svarbiausiu savo asmenybės ir muzikinių įgūdžių ugdytoju Justinas laiko mokytoją Juozą Mikolainį, kuris išmokė ne tik groti, bet ir būti savarankiškam, o svarbiausia - grojant mąstyti.
Justinui baigus muzikos mokyklą, mokytojui J.Mikolainiui gimė idėja suburti savo privačios studijos ir mokyklos mokinius į vieną orkestrą.
   Grodamas orkestre, Justinas greit sumojo, kad melodija daug gražesnė, kai garsus išgauna pilnas orkestras. Šiuo metu jis- vyriausias mokinių orkestro narys, prisiimantis atsakomybę už jaunesnius vaikus. Juos stengiasi motyvuoti, kartais imasi mokytojo iniciatyvos, juos pakontroliuodamas ar pabardamas.
Druskininkų pučiamųjų orkestras „Mikutis“ gyvuoja penktus metus, dalyvauja įvairiose šventėse ir konkursuose.
   Justinui labiausiai įsiminė Pučiamųjų instrumentų orkestrų konkursas B kategorijoje, kuriame jaunieji orkestrantai pelnė pirmąją vietą. Įsimintinas ir dalyvavimas 2020 metų televizijos projekte „Lietuvos talentai. Supervaikai.“ 
   Justinas kiekvienais metais pildo savo repertuarą naujais kūriniais. Labiausiai patinka atlikti paties klausomą muziką. „Manau, daugelis mokinių, baigę muzikos mokyklą, atsikrato savo instrumento, nes buvo verčiami groti sudėtingus, įkyrius bethovenus,“ - sakė Justinas.
   Nors jam Bethovenas - mėgstamiausias kompozitorius klasikas, šiandien savo malonumui renkasi groti paprastesnius, naujesnius ir girdėtus kūrinius. Šiuo metu klausosi 1970-2000 m. sukurtų dainų ir jas atlieka saksofonu. 
   Saulėtomis vasaros dienomis Justinas išeina pamuzikuoti į kurorto gatves. Buvo atvejų, kai policijos pareigūnai liepė Justinui eiti groti į kitą vietą, prie fontano ar prie gatvės. Bet juk prie grojančio fontano ir taip aidi muzika iš kolonėlių, o prie gatvės kas gi jį beišgirs...
   Melodiją praturtindamas savomis interpretacijomis, Justinas pagaliau suvokė, ką reiškia muziką girdėti ir susilieti su melodija, ją pajausti kūnu ir siela.

Sportas

   Šalia muzikos Justino gyvenime labai svarbus sportas.
Nuo mažens laisvalaikį mėgo leisti su draugais futbolo stadione. Tačiau dėl didelio užimtumo muzikos mokykloje ir, nesulaukus paskatinimo iš šeimos, su laiku futbolas buvo pamirštas, bet ne sportas.
   Baigus muzikos mokyklą, atsirado daugiau laiko. Justino fizinio lavinimo mokytojas Jonas Jazepčikas pakvietė lankyti lengvosios atletikos sportinio ėjimo šaką. Justinas greit tapo sportinio ėjimo entuziastu. Nusišypsojus fortūnai, laimėjus Lietuvos jaunimo čempionatą, turėjo garbės apsivilkti Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos rinktinės aprangą.
   „Jaučiausi prisiėmęs tokią atsakomybę, kokią turi rinktinės krepšininkai ar futbolininkai,“ - savo jausenas prisiminė Justinas.
Šis nekomandinis sportas Druskininkuose turi gilias tradicijas. Nusipelnęs treneris ir Lietuvos sportinio ėjimo čempionas Kęstutis Jezepčikas tebeugdo jaunąją ėjikų kartą. Treniruodamasis pas jį, Justinas jaučiasi vieningos Druskininkų ėjikų komandos dalimi. 
„Regint pajėgesnių draugų, varžovų rezultatus, atsiranda noras vytis, o priešininkai tampa draugais, - sakė Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos rinktinės narys.- Be draugų paskatinimo nebūčiau nieko pasiekęs, tad esu dėkingas ir jiems“.
  Komandos draugų šūksniai, kaip teigia ėjikas, atgaivina išsekusį kūną ir motyvuoja siekti pergalės atiduodant save visu 100 procentų. 
   Monotoniškai vaikščiodamas valandų valandas, Justinas atranda savo naują asmenybę. Sportuodamas permąsto praeitį ir susitelkia į ateities tikslus. Nejučia gimsta naujų planų, pavyzdžiui, patekti į Europos lengvosios atletikos čempionatą.
   Po kiekvienos treniruotės sako jaučiantis nedidelę euforiją, kuri gimdo priklausomybę nuo sporto.

Sportas ir muzika

   Nors treniruočių ir pamokų grafikai kartais sutampa, jis spėja būti visur ir netgi atranda laiko išbandyti dar šį tą nauja. 
Daug kas iš aplinkinių pataria 12-oje klasėje kažko atsisakyti. 
   „Mano smegenys sutinka, bet širdžiai neįsakysi,- šypsosi muzikantas ir ėjikas. - Kaip gera būtų dienoje turėti kiek daugiau laiko“.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.