Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija




Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>



  Druskininkietei Lukašenkos režimas skyrė 6-erius metus
  nelaisvės

Elena Ramanauskienė buvo sulaikyta Baltarusijoje pernai, kai grįžinėjo namo į Lietuvą



   Minsko miesto teismas birželio 11 d. Lietuvos pilietę, 59 metų druskininkietę Eleną Ramanauskienę pripažino kalta dėl agentūrinės veiklos ir skyrė jai šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Tai pranešė Baltarusijos televizijos kanalas ONT. Kaip sakoma pranešime, E. Ramanauskienė buvo sulaikyta Baltarusijos teritorijoje, jos baudžiamoji byla buvo nagrinėjama už uždarų durų. Nuosprendis gali būti apskųstas ir užprotestuotas Baltarusijos teisės aktų nustatyta tvarka.

Sulaikė, kai grįžinėjo namo į Lietuvą

   Baltarusijos propaganda teigia, kad Druskininkų sanatorijoje „Belarus“ rinkodaros tarnybos vadove dirbusią E. Ramanauskienę Lietuvos valstybės saugumo departamentas esą užverbavo daugiau nei prieš 10 metų. Esą kaltinamoji ne kartą teikė informaciją apie atostogauti atvykusius sanatorijos svečius, tarp kurių buvo ir aukštų Baltarusijos pareigūnų. Anksčiau buvęs sanatorijos „Belarus“ vyriausiasis gydytojas Andrejus Kobelis buvo nuteistas kalėti devynerius metus už valstybės išdavimą. Jis taip pat buvo apkaltintas bendradarbiavimu su Lietuvos valstybės saugumo departamentu. 
   Duomenis apie tai, jog Baltarusijoje sulaikyta ir šnipinėjimu kaltinama moteris, „Naša Niva“ žurnalistai aptiko Minsko teisme nagrinėjamų bylų tvarkaraštyje. Tiesa, ji rusiškais rašmenimis buvo įvardinta kaip Jelena Romanauskienė, nenurodant tėvavardžio, kas Rusijoje ir Baltarusijoje nėra įprasta. 
   Į Druskininkų savivaldybės tarybą E.Ramanauskienė pernai bandė patekti kartu su R.Malinausko politiniu komitetu „Už Druskininkus“, tačiau jai rinkimai tuomet nebuvo sėkmingi. Prieš tai, 2019 m., į savivaldybės tarybą ji kandidatavo su visuomeniniu rinkimų komitetu „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“, tačiau į tarybą tuomet irgi nebuvo išrinkta. 2015-aisiais ji į tarybą kandidatavo su sociademokratais, tuomet jų sąrašo vedlys dar buvo R.Malinauskas.
Registrų centro duomenys rodo, kad ji yra vadovavusi sanatorijos „Belorus“ darbuotojų profesinei sąjungai. E.Ramanauskienė anketoje nurodė, kad yra baigusi Minsko ekonomikos akademiją.
   59 metų E.Ramanauskienė yra Lietuvos pilietė, gimusi Baltarusijoje, Minske. Ji buvo sulaikyta pernai, kai grįžinėjo į Lietuvą iš Baltarusijos, kur lankėsi pas gimines. Moters artimieji žiniasklaidai komentuoti apie šią situaciją atsisakė.

Nuteisė ir buvusį sanatorijos vadovą

    Buvusio sanatorijos „Belorus“ vyr. gydytojo Andrejaus Kobelio byla Minsko miesto teisme prasidėjo pernai rugpjūčio 16 dieną už uždarų durų. A.Kobelis buvo apkaltintas pagal straipsnį „Valstybės išdavystė“, jam skirta 9 metai nelaisvės.
   A.Kobelis dirbo vyr. gydytoju sanatorijoje „Belorus“ Druskininkuose, vėliau – tose pačiose pareigose sanatorijoje Sočyje. Po to jis dirbo vadovaujantį darbą sveikatos apsaugos ministerijoje Minske.
   Birželio 11 d. Minske paskelbus nuosprendį Lietuvos pilietei E.Ramanauskienei ir jai skyrus 6 metus kalėjimo, valstybinė Baltarusijos televizija transliavo specialiai šiai bylai sukurptą laidą apie „valstybės išdavikus“. 
   Propagandistų reportaže veiksmas didžiąja dalimi sukasi apie Druskininkus. Laidoje kalbinamas bausmę Baltarusijos kalėjime atliekantis buvęs sanatorijos „Belorus“ vadovas A.Kobelis – sunkiai beatpažįstamas, plikai nuskustas vyras lagerio sąlygas primenančioje kalėjimo lentpjūvėje. Nufilmuota ir prieš Baltarusijos propagandistų kamerą pasakojanti E.Ramanauskienė. 

Rodomi Druskininkų vaizdai

   „Išdaviko istorija. Kobelis“, - Baltarusijos propagandistų laida transliuota būtent tokiu pavadimu, pilant purvą Lietuvos adresu ir, kas be ko, gąsdinant Lukašenkos režimui besipriešinančius baltarusius. 
   „Teko ilgai dirbti vadovu. Tas momentas slidus, kai tu atvažiuoji į svetimą šalį, ir tave verbuoja. Paprastai jie sako, reikia susitikti. Pagalvojau, kokia čia paslaptis – padariau kopiją ir atidaviau...“ - valstybinės Baltarusijos televizijos laidoje pasakoja 9-erius kalėjimo metus gavęs 61 metų A.Kobelis. 
   Propagandistai laidos pradžioje rodo Druskininkų vaizdus 2005-aisiais, kuomet į šį Lietuvos kurortą atvažiuoja dirbti naujasis sanatorijos „Belorus“ vadovas Andrejus Kobelis: pasakojama, kokias ligas gydo šioje įstaigoje, aiškinama, jog „Belorus“ sanatorija esą yra stambus mokesčių mokėtojas Lietuvoje, nors nuosavybės teise priklauso Baltarusijai.
   „Supratau visą šių pareigų svarbą ir atsakomybę. Tikslas buvo stiprinti įstaigą“, - laidoje ne itin rišliai apie savo darbą Lietuvoje pasakoja A.Kobelis. Baltarusijos propagandistai iškart eina prie reikalo – dėsto, kaip A.Kobelis esą netrukus „parsiduoda Lietuvai“. „Gavęs labai rimtą pasitikėjimo kreditą iš Baltarusijos vyriausybės, o su ja – svarias pareigas, ir dar užsienyje, Kobelis iš peties ėmėsi darbo. Korpusų modernizacija, grandioziniai planai... Iš pradžių atrodė, kad direktorius - savo vietoje, pateisino viltis. Likus dvejiems metams iki didžiosios modernizacijos sanatorijoje, direktoriui paskambino iš valstybės saugumo departamento“, - tokia štai versija užgriaudi propagandiniame reportaže.. „Reikia susitikti, reikia apsvarstyti klausimus. Kokius klausimus? Na, saugumo klausimus...“ - laidoje dėsto A.Kobelis. 

Medžiagą ruošė ne vieną mėnesį

   Baltarusijos televizijos grupė medžiagą šiai laidai, matosi, ruošė ne vieną mėnesį. A.Kobelis filmuotas ir žiemą, klampojantis per pusnis tarp Baltarusijos kalėjimo pastatų. Tačiau didžioji laidos dalis susukta Druskininkuose, panašu, šių metų pavasarį. Kurorte drąsiai vaikštinėję Lukašenkos propagandistai „Kobelio pėdomis“ perėjo ne vieną Druskininkų kavinę, šlifavo kurorto gatves ir filmavosi sėdėdami už valgiais bei gėrimais gausiai nukrautų stalų vietiniuose restoranuose. Matosi, kad propagandinei laidai paruošti buvo negailėta pinigų. 
   „Viešbutyje „Regina“, kuri randasi vos už dviejų šimtų metrų nuo sanatorijos, A.Kobelis nueis pėsčiomis ir būtent čia, mašinų stovėjimo aikštelėje, priešais „Reginos“ viešbutį, jo lauks automobilis su dviem vyrais viduje. Vyras galinėje sėdynėje iš pradžių atsargiai ims kalbėti, kad sanatorija – tai vieta, į kurią atvažiuoja žmonės, o būtent sanatorijos direktorius asmeniškai ir yra atsakingas už jų saugumą”, - kurorto viešbučio fone trilerio siužetu prabyla Baltarusijos televizijos laidos vedėjas. Reportaže sumontuotas neva saugumo pareigūno ruoštas raportas apie A.Kobelį, jog „iš pradžių pašnekovas elgėsi nervingai, bet paskui pokalbio metu nusiramino; jam buvo nurodyta, kad mes turime žinoti apie sanatorijos reikalus; vadovui buvo pasiūlyta neformaliai šiuo klausimu padėti; jis su tuo sutiko“. 
   A.Kobelis apie šį „susitikimą“ laidoje prabyla taip: „Na, neformaliai, reiškia, kad negalima apie šį reikalą viešinti. Pagalba – jei kils kokie tai klausimai, man juos užduos, ir aš į juos turėsiu atsakyti“. 

Filmuota šįmet kurorte 

   Po šios įžangos Baltarusijos televizijos laida „įveda“ ir ką tik Minsko nuosprendžio sulaukusią druskininkietę E.Ramanauskienę. „Iš pirmo žvilgsnio pasirodys, kad Lietuvos saugumo departamentas iš tikrųjų užsiima saugumu, bet tai yra ne tai, - iš ekrano kerta Lukašenkos režimo propagandistas, dėstydamas, neva tuo pačiu metu „užsienio saugumo tarnybos pareigūnai nusitaikys į Eleną Ramanauskienę – sanatorijos „Belorus“ marketingo skyriaus vadovę“. 
   „Man paskambino moteris ir pasakė, kad su manim nori pabendrauti vienas žmogus. Tokių skambučių turėjau daug. Ir aš galvojau, kad tai bus susiję su mano darbine veikla – pardavimais ar pan. Ir aš sutikau susitikti“, - iš ekrano prabyla pražilusi, sunkiai vietiniams beatpažįstama druskininkietė. Į susitikimą su E.Ramanauskiene atseit atėjo pareigūnas, „veikiantis Baltarusijos kryptimi“. 
   Propagandinio reportažo kūrėjai toliau laidoje žygiuoja „Širdelės“ kavinės kryptimi. „Jelena Ramanauskijienė (taip jos vardą reportaže taria pranešėjas) buvo įdomi pirmiausiai tuo, kad vadovavo viešbučio marketingo skyriui. O šis skyrius kaip tik ir kaupia duomenis, kas, kur, kada, su kuo atvažiuoja, ypatingai – iš Baltarusijos, ir ypatingai aukšto rango žmonės. Ir antra, ji ruošdavo sanatorijos įvykdytų pirkimų konkursų ataskaitas. Štai šioje legendinėje kavinėje „Širdelė“, tiesa, šiuo metu metu ji uždaryta, ji praneš savo kuratoriui, kad iš savo tiesioginio viršininko A.Kobelio ji gavo žodinį įpareigojimą ruošti dokumentus, kad konkurso laimėtoja būtų pripažinta atitinkama kompanija“, - toks tariamas „siužetas“ dėstomas Baltarusijos televizijos laidoje. 
   „Buvo tokie variantai – kad vadovai pripažintų tam tikrą firmą, kaip prioritetinę, sakykim, taip“, - laidoje kalba E.Ramanauskienė. „Taip ateidavo ir kalbėdavo?“ - girdisi jai užduodamas klausimas. „Būtų gerai“, – toks nuskamba Ramanauskienės atsakymas. „Jums niekad nekilo klausimas, kad čia kažkas ne taip?“ - toliau klausinėjama druskininkietė. „Žinote, atvirai jums pasakysiu – „viršininkas visada teisus“, - kaip ir A.Kobelis, laidoje nedaugžodžiauja E.Ramanauskienė. 

Istorija apie sanatorijų korpusus

   „Apie sanatorijos vadovą Kobelį pradėta aktyviai rinkti kompromatą“, - propagandiniame reportaže atsiranda jau nauja detektyvinė linija. Per E.Ramanauskienę jie neva „gaus konkursinių pasiūlymų kopijas - bendroves, paslaugų kainas ir konkursų rezultatus“. Vieną iš susitikimų agentai atseit paskyrė Druskininkuose, uzbekiškų valgių kavinėje „Buchara“, o už stalo Elenos neva pradėjo klausinėti apie A.Kobelio aplinką – jo draugus, direktoriaus gyvenimo faktus, kur ir su kuo jis praleidžia laisvalaikį. „Bet kam, kokiu tikslu? Nušalinti nuo pareigų? Tame nėra jokios prasmės. Naują vadovą vis tiek juk skiria Minskas. Vėliau taps aišku – jie turėjo visai kitas užduotis“, - laidoje sąmokslo teorijas kuria reportažo autoriai. „Kada ruošėmės sanatorijos baseino atidarymui, jie pageidavo pranešti, kada iš Baltarusijos atvažiuos valdžia, ir po atidarymo jie manęs klausinėjo apie ten dalyvavusius atitinkamus asmenis iš Baltarusijos prezidento reikalų valdybos“, - propagandinėje laidoje aiškina E.Ramanauskienė. 
   „Surinkę informaciją apie konkursus, gavę dokumentų kopijas, jie ėjo toliau. Dabar reikėjo konkrečių sanatorijos korpusų planų“, - aiškinama Baltarusijos televizijos laidoje apie „valstybės priešus“. 
„Visi šie duomenys saugomi elektroniniame variante, pasidarei kopiją ir atidavei“, - į reportažą vėl grįžta kalėjimo lentpjūvėje besisukantis A.Kobelis. „Jie pirmiausiai domėjosi 10-ies aukštų korpusu. Kituose pastatuose paprastai apgyvendindavo tėvus su vaikais, kurie atvažiuodavo gydytis, o štai dešimtaukščio numerius atiduodavo išskirtinai komerciniams klientams“, - propagandiniame reportaže plaukia sanatorijos „Belorus“ korpusų vaizdai. „Kodėl užsienio žvalgybai reikėjo sanatorijos korpuso planų, kambarių išdėstymo, interneto ryšio montavimo taškų? Tam, kad būtų galima žinoti, kas kur gyvena, klausyti ir sekti, rinkti informaciją ir kontroliuoti žmones“, - laidoje savo teorijas dėsto Lukašenkos propaganda. 

Versija apie namą 

   „Netrukus A.Kobelį primygtinai paprašys priimti į darbą du asmenis – elektriką ir padavėją. Jie taps agentų akimis ir ausimis, ir kada surinkti duomenys taps pakankamai svarūs, jie pereis prie finalinės dalies – verbavimo“, - laida pasipildo štai tokia legenda. „Pareikalavo, kad atvykčiau. Jei neatvyksiu, pasakė, kad pristatys patys. Taigi aš nuvažiavau“, - vėl rodomas „prisipažinimus duodantis“ A.Kobelis. 
   Aštraus siužeto įspūdžiui sukelti ekrane vėl sušmėžuoja tariamas „agento raportas“ apie tai, jog „dalyvaujantis asmuo detaliai papasakojo apie aukštus Baltarusijos valdininkus, atvažiuojančius į sanatoriją; po kelias valandas trukusio pokalbio sanatorijos direktorius asmeniškai pasirašė sutikimą rinkti ir teikti duomenis saugumo tarnyboms“. „Tai yra savanoriškai pasirašė sau nuosprendį“, - laidoje apie A.Kobelį nukerta balsas už kadro.
   „Kodėl Lietuvoje pradėjau statyti namą? – apie savo „paslydimo kelią“ laidoje prabyla A.Kobelis. – Todėl, kad visi normalūs direktoriai turi namus, tai ir aš pagalvojau apie tai“. 
   „Būtent šis namas kurortinėje zonoje ir taps tuo pagrindiniu kabliuku, ant kurio ir pasimaus A.Kobelis. Tiksliau, jis pats ir duos pagrindą jį pričiupti”, - laidoje pradedama vynioti tokia štai „direktoriaus susinaikinimo“ istorija. „Pagal Lietuvos įstatymus čia, kurortinėje zonoje, Druskininkuose, užsieniečiams negalima įsigyti nekilnojamojo turto. Bet landa vis dėlto buvo rasta. Fiktyvi bendrovė. Pirmiausiai jos vardu buvo įregistruotas žemės sklypas, o paskui ir pats namas, - štai toks naratyvas plėtojamas Baltarusijos televizijos laidoje. - Bendrovę A.Kobelis įregistruos savo vyresniojo sūnaus vardu“. 
   Šioje vietoje išnyra naujas propagandistų pateikiamos istorijos personažas - žinomas druskininkietis. Būten jis neva patarinėjo A.Kobeliui, kaip apeiti Lietuvos įstatymus, apiforminant sklypą ir registuojant namą. Su šiuo druskininkiečiu, pasak Baltarusijos propagandistų, A.Kobelį siejo glaudus ryšys, tačiau pats sanatorijos „Belorus“ vadovas neva net neįtarė, kas iš tiesų yra minėtas asmuo. 
   „Yra įrodymų, kad dalis medžiagų „Belorus“ sanatorijos rekonstrukcijos metu buvo panaudota A.Kobelio asmeninio namo statybai. Šie duomenys jau leidžia jį patraukti baudžiamajai atsakomybei, tačiau siūloma tęsti bendradarbiavimą. Jis aktyviai bendradarbiauja ir pateikinėja mus dominančią informaciją. Perdavė sanatorijos korpuso schemą – planą su numerių išdėstymu, kuriuose apgyvendina Baltarusijos valdininkus“, - Lukašenkos propandinėje laidoje įpaišoma štai tokia „raportinė“ legenda. 

Buvusios pavaldinės nuoskaudos apie viršininko elgesį
 

   Praėjus kuriam laikui, A.Kobelis neva bus pakviestas į dar vieną susitikimą Druskininkuose, restorane „Etno dvaras“. „Kompanija išgers kavos, pasikalbės ir pasitikrins, kiek tvirtas kabliukas, užmestas ant A.Kobelio. Pokalbio pabaigoje bus išreikšta padėka – viso labo 200 litų sumoje. Ji taps pirmuoju kyšiu, kurį priims sanatorijos „Belorus“ vadovas“, - Baltarusijos propagandistai su kameromis ir savo legendomis toliau siautėja po Druskininkų kavines. „200 litų arba 57 eurai – tokia buvo pirmoji „išdavystės“ suma. Bet kodėl? Ar sanatorijos direktoriui neužteko pinigų?“ – iš ekrano liejasi retoriniai klausimai.
   „Nežinau... Suprantu, kad dariau nusikalstamą veiklą“, - laidoje toliau „gailisi“ A.Kobelis, iš reportažo kūrėjų čia pat gaunantis pylos ir dėl savo asmeninių savybių. „2007 metais aš patekau į avariją. Tai buvo žiauri avarija, po kurios man teko mokytis vaikščioti, ir prireikė kelerių metų grįžti į pilnavertį gyvenimą. Rugpjūtį aš dar buvau reabilitacijoje, po to dar dvejus metus turėjau invalidumą, o rugsėjį man jau paskambino Andrejus Anatoljevičius (Kobelis) ir pasakė – galvok, arba eini į darbą, arba mes tave atleižiam“, - laidoje apie savo buvusį viršininką štai taip pasakoja E.Ramanauskienė. - 2014 metais mane į kabinetą išsikvietė A.Kobelis ir pasakė, jei nebus įvykdytas sanatorijos užpildymo planas, mirsi lėta mirtimi“. 
   „Mirti lėta mirtimi jai neprireikė. Būtent tą mėnesį A.Kobelį pervedė vadovauti kitai „Belorus“ sanatorijai – į Sočį“, - propagandinė laida pereina jau prie kitų A.Kobelio gyvenimo puslapių. „Galvojau, kad viskas tylomis taip ir nurims“, - iš ekrano aiškina A.Kobelis. „Nežiūrint į tai, kad dirba Rusijoje, jis reguliai lankosi Lietuvoje, vizitų Druskininkuose metu neformaliai susitinka, užsiima asmeninio namo reikalais. Turint omeny tai, kad Kobelis disponuoja informacija apie Baltarusijos prezidento vizitus į Sočį, taip pat toliau teikia mums duomenis, manom, kad jį reikia turėti mūsų stebėjimo lauke“, - propagandistai laidoje vėl cituoja tariamą „agentų raportą“. 
   „Kai tik A.Kobelis kirsdavo Lietuvos sieną, iškart būdavo gaunamas signalas – objektas Lietuvoje. Vieno tokio eilinio susitikimo metu, šiame Kobelio name, jam įteiks tokį neišskirtinį mygtukais valdomą telefoną – ryšiui palaikyti. Kai jis iškart įvažiuoja į Lietuvą, iškart turi paskambinti“, - vaikščiodamas po tariamus „Kobelio namus Druskininkuose“, štai tokią versiją išskleidžia propagandinės laidos kūrėjas. 

Legenda apie pliušinio tigro akis 

   „Perdavė telefoną ir pinigus, ekstra atvejui“, – iš ekrano savo „prisipažinimus“ toliau dėsto A.Kobelis. „Ir vėl pinigai – 500 eurų. Ir A.Kobelis juos vėl paims. Kai jis jau nebedirba Druskininkuose, už ką jam tuomet mokėta?“ - savo legendas toliau seka Baltarusijos propagandistai. „Va, jūsų sanatorija Sočyje tokia „kieta“, pas jus prezidentas (Lukašeka) atvažiuoja“. Taip, sakau, atvažiuoja“, - iš ekrano „prisipažinimus“ kloja A.Kobelis, neva perdavęs telefonų knygą su itin aukštų valdininkų numeriais. 
  „A.Kobelis, sugrįždamas į Lietuvą iš Sočio, Druskininkuose bendraudavo su artimais bičiuliais. Ir ne tik namuose. Dažnai vyrai susitikdavo miesto pakrašty, toliau nuo pašalinių akių esančioje kavinėje „Armank“. Ir vėl - pinigai, šįkart 300 eurų. Ir vėl Kobelis juos paims, ir patvirtins, kad pasiruošęs pateikinėti duomenis. Tuo metu jis jau dirbs Minske, sveikatos apsaugos ministerijoje.  Informacija toliau plauks“, - iš ekrano vėl šviečia valgiais nukloti Druskininkų kavinių stalai su gerai žinomų druskininkiečių nuotraukomis. 
   „Tai - labai įdomus A.Kobelio namas, čia daug siurprizų“, - po prabangų namą lyg šeimininkai vaikšto propagandinės laidos kūrėjai, kurdami istorijas, neva čia paslėptos kelios sekimo kameros, o viena netgi buvo įmontuota pliušinio tigro akyse.   „Baltarusių medžioklė tęsiasi“, - Lukašenkos režimą atstovaujančios televizijos laidoje nuskamba ir toks leitmotyvas. Laidos pabaigoje dar pasigiriama, jog visą tą laiką situaciją apie minėtus įvykius neva „kontroliavo Baltarusijos KGB“, kuri atseit „viską žinojo ir vedė „šį žaidimą“ profesionaliam lygyje“. 
Baltarusijos valstybinės televizijos laida, kurioje į šuns dienas dedamos Lietuvos saugumo tarnybos, baigiama režimo klausimais „apie išdavystes ir laužomus gyvenimus“. „Prieš kažką darydamas, gerai pagalvok. Ir išmok pasakyti „Ne“, - savo pasirodymą propagandinėje laidoje užbaigia druskininkietė E.Ramanauskienė. 
   Lukašenkos televizijos laidoje besipiktinama ir tuo, kad dabartiniam sanatorijos „Belorus“ vyr.gydytojui Ilja Epifanovui užtrenktos durys į Lietuvą dėl grėsmės nacionaliniam saugumui. Už ką Ilja neteko prabangos gyventi ir dirbti laisvoje Vakarų pasaulio šalyje, Baltarusijos režimo propagandistai į šį klausimą nebesigilino. 

VSD apie Minsko teismo kaltinimus lietuvei: tai nepagrįstos insinuacijos

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija žiniasklaidai patvirtino, kad situacija dėl E.Ramanauskienės yra žinoma. „Situacija URM žinoma, teikiame konsulinę pagalbą. Neturime pagrindo tikėti kaltinimų pagrįstumu. Ministerija dar kartą primena rekomendaciją nevykti į Baltarusiją, Lietuvos piliečiai gali būti neteisėtai sulaikomi, jiems pateikiami išgalvoti kaltinimai, yra apklausiami Baltarusijos saugumo struktūrų“.
   Lietuvos Valstybės saugumo departamentas vadina nepagrįstomis insinuacijomis Minsko teismo kaltinimus. „Baltarusijos režimo vienas iš pagrindinių ramsčių – KGB – pareiškė absurdiškus kaltinimus neva ji, gyvendama Lietuvoje, pakenkė Baltarusijos nacionaliniam saugumui“, – rašoma VSD pateiktame komentare. VSD teigimu, lietuvei pareikšti kaltinimai neatitinka tikrovės. „E. Ramanauskienė nevykdė jokios veiklos, kuria kaip nors galėjo pakenkti Baltarusijai, todėl šie kaltinimai yra nepagrįstos insinuacijos“, – nurodė VSD.

„Druskonio“ inf. 


A. Kobelis sanatorijos “Belorus” renovuoto korpuso atidarymo iškilmėse


Baltarusijos propagandinėje laidoje pateikiamas “Kobelio namas Druskininkuose”


A. Kobelis Baltarusijos valstybinės televizijos laidoje


Buvusį sanatorijos “Belorus” vyr. gydytoją Minsko teismas nuteisė kalėti 9 metus

 


Paieška