Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >> Aistros dėl švietimo įstaigų pertvarkos: tėvai sukilo prieš
 siūlomą planą „Atgimimą“ paversti pradine mokykla
   Praėjusių metų pabaigoje kurorte pasklido kalbos apie netikėtą ir esą skubiai planuojamą vykdyti Druskininkų švietimo įstaigų pertvarką - neva „Atgimimo“ mokykla virstų pradine mokykla, o “Saulė” - 5-8 klasių mokykla. Po šios žinios mieste kilo didžiulės aistros. „Atgimimo“ mokykloje buvo atlikta tėvų apklausa: iš 181 respondento daugiau kaip 80 proc. pasisakė prieš planą „Atgimimą“ paversti pradine ir priešmokyklinio ugdymo mokykla. Kaistant tėvus auginančių tėvų ir mokytojų emocijoms, aistras prieškalėdiniu laišku tėvams mėgino malšinti savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja D.Brown, o R.Malinauskas feisbuke išstojo savo stiliumi: esą „kai kurie pedagogai kelia intrigas ir juodina savo kolegas“, užsipuolęs dar ir „Atgimimo“ direktorę, neva „D.Časienė vietoj to, kad šią temą išdiskutuotų mokytojų kolektyve, tendencingai pateikdama informaciją pirminėje stadijoje, gerokai per anksti įtraukė ir tėvus“.

Tėvams – „Ar svajojate kartu su mumis?“

   Gruodžio pabaigoje kurorte pasklido kalbos apie bręstančias 
permainas švietimo srityje. Kadangi Druskininkų švietimo įstaigų pertvarka liečia didžiąją dalį bendruomenės, naujiena sujudino daugelį – tiek mokytojus, tiek tėvus. Žmonės dalinosi su redakcija tuo, ką girdėjo vieni iš kitų – esą vicemeras ir švietimo skyriaus vedėja jau dalyvavo dviejuose “Atgimimo” mokyklos mokytojų susirinkimuose, kur buvo aiškinama, jog tikimasi Europos Sąjungos lėšų naujam mokyklų pertvarkos planui, todėl reikia jį skubiai parengti ir pradėti vykdyti iki 2021 m. gruodžio 31 d., tada esą atsiras lėšų ir “Atgimimo” mokyklos generaliniam remontui. Esą siūlomas toks planas - “Atgimimas” virstų miesto pradine mokykla, “Saulė” - 5-8 klasių mokykla. “Jų argumentai, kodėl to reikia, neįtikina nei mokytojų, nei tėvų. Nujaučiame, kam to reikia - turbūt vienam žmogui“, - pasakojo viena mama, kurios vaikai mokosi „Atgimimo“ mokykloje.
   Kaistant tėvus auginančių tėvų ir mokytojų emocijoms, aistras prieškalėdiniu laišku tėvams mėgino malšinti savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja D.Brown. Šiame laiške „dėl kilusios sumaišties“ dėstyta, esą buvo svarstyti trys variantai: pirmas - kelių mokyklų juridinis apjungimas, liekant mokiniams mokytis tose pačiose patalpose, antras – paliekant viską, kaip yra dabar, ir trečiasis, sukėlęs daugiausiausiai aistrų, - „Atgimimo“ mokykloje organizuoti priešmokyklinį ir pradinį ugdymą, o „Saulės“ mokykloje – 5-8 klasių ugdymą. Čia pat D.Brown vardino, kokie esą šio trečiojo varianto („Atgimimas“ – pradinukams, „Saulė“ – 5-8 klasėms) privalumai, kad jo tikslas - išvengti mokyklų konkurencijos nukreipiant skirtingo amžiaus mokinius į skirtingas mokyklas ir nedubliuoti vykdomų ugdymo programų, mažinti mokytojų darbo krūvį ruošiantis vieno koncentrato mokinių pamokoms, didžiausią laiko dalį skiriant gyvam bendravimui bei bendradarbiavimui ir t.t.). „Mieli tėveliai, patikėkite, kai sakom Jums, kad labiausiai šiame siūlyme ir yra galvojama apie vaikus“, - aiškino D.Brown. 

R.Malinauskas pareiškė „nusivylęs šių dienų įvykiais“

   Į kilusias bendruomenės aistras žaibiškai sureagavo ir R.Malinausko feisbukas. Pradėjęs nuo pagyrų, kokia čia vietos valdžia šaunuolė, pirmoji šalyje pradėjusi švietimo sistemos optimizavimą, kaip čia puikiai valdomi mokinių srautai, naudojamos lėšos ir t.t., R.Malinauskas toliau perėjo prie „nusivylimo šių dienų įvykiais“: esą „vietoj to, kad ir toliau ieškotume geriausių sprendimų mūsų vaikams ir švietimo bendruomenei, kai kurie pedagogai kelia intrigas ir juodina savo kolegas“.
   Dėstydamas, esą valdžia turi parengti naują Druskininkų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2025 metų planą, R.Malinauskas aiškino, jog „pirmasis etapas, kol dar nėra parengto dokumento plačiai diskusijai su tėvais, buvo numatytas diskusijoms švietimo bendruomenės tarpe“. Esą, „kad vėliau tėvams būtų galima pristatyti ir diskutuoti su jais apie aiškų, pedagogų lygmenyje sudėliotą strategijos planą“. 
    R.Malinauskas feisbuke užsipuolė „Atgimimo“ mokyklos vadovę: “Žinau, kad „Atgimimo“ mokyklos direktorė D. Časienė vietoj to, kad šią temą išdiskutuotų mokytojų kolektyve, tendencingai pateikdama informaciją pirminėje stadijoje, gerokai per anksti įtraukė ir tėvus“.
    „Tėvai tikrai bus įtraukti į šią diskusiją, kai turėsime aiškiai sudėliotą strategijos planą“, - toliau aiškino R.Malinauskas, dėstydamas, jog dar „reikia sulaukti laiko, kai turėsime apie ką diskutuoti“. Esą bus atliktos išsamios analizės ir skaičiavimai, „pasisakys mūsų mokytojai ir šalies ekspertai“. „Ir tik tada, kai turėsime aiškų strategijos planą, galėsime diskutuoti plačiau“, - dėstė R.Malinauskas.

Bendruomenė reagavo audringai

   Ši R.Malinausko prakalba feisbuke neliko be atsako. Beje, į ją trumpai sureagavo ir „Atgimimo“ mokyklos direktorė D.Časienė”: „1. Pokalbis vyko Mokyklos metodinės tarybos iniciatyva. 2. Apie kitas mokyklas nekalbėjome. 3. Pokalbis buvo viešas ir ramus“.
„Jei ši reforma įvyks, sugriausit žmonių pasitikėjimą. Aš asmeniškai, 40 metų būdama druskininkietė, galvoju apie išvykimą iš Druskininkų vien dėl tokios reformos, nes to patogaus gyvenimo, kokio norėjome ir siekėme, nebeliks, liks tik prievarta ir nepasitenkinimas. Absurdiška gyvenant pora žingsnių nuo savo mokyklos vežioti vaiką į kitą mokyklą. Rinkomės būstą, galvodami apie vaiko ateitį! Mes taksistais nebūsim! O ir vaikai dar nėra savarankiški vieni trankytis po pasaulį. Niekada nesutiksiu!“ - po R.Malinausko pareiškimu komentarą paliko druskininkietė Diana.
„Kodėl pasirinktas šiai reformai toks metas? Ar būtina prisidengus 2021-2025 m. planu taip sudraskyti bendruomenes, kardinaliai keistis nežinia dėl ko? Juk galima palaukti, kai nurims pandemija ir bus tinkamas laikas. Nors pirmieji jos žingsniai buvo padaryti šį rugsėjį visus devintokus sukėlus į vieną mokyklą. Iš kur reformai atsiras lėšų? Nors nereikia atsakyti, patys žinome, kaip buvo su Senamiesčio mokykla. Ją išardžius, per vasarą atsirado pinigų patalpas paruošti gimnazijai. Ar kompetentingi žmonės vykdys šią reformą? Neteko tinklapyje, laikraščiuose matyti skelbimų dėl darbo vietų konkursų švietimo skyriuje. Kodėl atsiradus problemų su Vijūnėle, parašais, vizitais buvo pasiektas net Seimas? O mokykla tiesiog susirinko padiskutuoti??? Kodėl tiek triukšmo dėl kitokios nuomonės? Ar tikrai gyvename demokratiškame mieste?“ - piktinosi kitas komentuotojas.
   „Šita reforma tik kursto neapykantą... Daugelis tėvų nepritaria... Man asmeniškai nepatinka, rinkdamasi mokyklą ir darželį, rinkausi pagal gyvenamą vietą, nes tai patogiausia mano šeimai, o pagal jus dabar man reiktų belstis į kitą miesto galą... Valdininkai niekada negalvoja apie žmones, tėvus, vaikus, žiūri, kas jiems patogiau ir geriau... Ir jei visa tai įteisinsit, tai bus jūsų tik nuomonė, nes bent 80 proc. tėvų nepritaria...“ - komentavo druskininkietė Agnė.
   „Neįsivaizduoju savo 6 metų mažiuko, savarankiškai einančio 3 km. nuo namų į „Atgimimo“ mokyklą. Kelias į mokyklą būtų visą laiką šalia intensyvių Neravų ir Veisiejų gatvių. Tikrai vešim vaikus, nes saugumo jokio čia nėra. Vaikai penkis metus bus vežiojami. Kamščiai bus garantuoti. Savarankiškumo bus nulis. Mes tikrai nerizikuosime vaikų sveikata. Gaila, kad apie ekologiją taip pat negalvojama“, - komentarą paliko ir druskininkietė Ramunė.
   „Pone Mere, turėtumėt atsižvelgti į žmonių nuomones ir prašymus negriauti esamos švietimo sistemos, kokia čia laisvė, jei neturėsim pasirinkimo. Ar finansiniai prioritetai visgi užgoš tikrąsias žmogiškąsias vertybes? Mes Jumis tikėjome! Jokių spragų dabartinėse mokyklose nėra, tai išgalvotas pretekstas patenkinti kažkieno ambicijas. Ar neturėtumėt atsižvelgti į tikrosios daugumos tėvų balsus, kurie prieš šią reformą. Jau įvykęs balsavimas rodė tikrąją daugumą. Niekada nebus geriau nei yra dabar! O siūloma reforma tikrai nebus tikslinga ar kažkuo geresnė, nes tai tik prielaida gauti tai, ko siekiama naivių žmonių patiklumu. Minimi pažadai reformos minusų toli gražu tikrai neatsvers“, - komentavo druskininkietė Diana.
   „Atgimimo“ mokykloje buvo atlikta tėvų apklausa: iš 181 respondento daugiau kaip 80 proc. pasisakė prieš planą „Atgimimą“ paversti pradine ir priešmokyklinio ugdymo mokykla. Minėtoje apklausoje dalyvavo pradinio ir priešmokyklinio ugdymo mokinių tėvai. Atsakymai buvo gauti iš 181 respondento. Buvo pateiktas klausimas:“ Kokią matome mokyklą ateinančius metus?“ ir trys atsakymų variantai: 1. Liekame tik pradinio ir priešmokyklinio ugdymo mokykla ; 2. Progimnazija (liekame tokia kokia esame dabar iki 8 klasės); 3. Progimnazija su sportine kryptimi (plaukimas ar slidinėjimas). Apklausos rezultatai: 1 atsakymas - 19,2 proc. 2 atsakymas-31,78 proc., 3 atsakymas - 48,8 proc.

„Mokyklų bendruomenes užgriuvo nežinomybė“

   Į „Druskonio“ klausimus sutiko savo nuomonę išsakyti viena „Atgimimo“ mokyklos mokytoja, nenorėjusi viešai skelbti savo pavardės. 
   - Kada pasirodė pirma informacija/kalbos apie valdžios planus “Atgimimą” paversti miesto pradine mokykla, “Saulę” - 5-8 klasių mokykla? Kas ją pranešė?
   - Apie miesto mokyklų reorganizaciją sužinojome gruodžio pradžioje: gruodžio 1 d. Druskininkų švietimo skyriaus vedėja Diana Brown mokyklos bendruomenės susitikime užsiminė apie galimą kitokią mokyklų viziją, o gruodžio 10 d. susitikime viziją pristatė konkrečiau: „Atgimimas“ – miesto pradinė mokykla, „Saulė“ – 5-8 klasių mokykla.
   - Pasklidusi naujiena kaip reikiant sujudino Druskininkus. „Atgimimo“ mokytojai, be abejo, geriausiai gali atsakyti, kokias įžvelgia grėsmes, šio sumanymo minusus? O gal, perfrazuojant D.Brown kalėdinį laišką, naujasis pertvarkos planas toks puikus, kad mums belieka tik ploti rankomis ir kepti šventinius sausainius?
   - Kadangi pertvarkos projektas pateiktas be svarių argumentų, mokyklų bendruomenes užgriuvo nežinomybė. Reorganizacijos pristatymo metu buvo teigiama, kad antras etapas – diskusijos. Mokytojai, vadovaudamiesi ilgamete darbo mokykloje patirtimi, turi daug klausimų, kurie neatsakyti virsta argumentais prieš eilinę pertvarką švietimo srityje. Vardan ko vėl ardomos mokyklų bendruomenės, kuriančios tradicijas, telkiančios mokytojus, mokinius ir tėvus bendradarbiavimui ugdymo kokybės labui? Kodėl mokinys turės patirti dar daugiau streso kas 4 metai keisdamas mokyklą, taip prailginant adaptacijos laikotarpį? Ar atlikta detali analizė dėl mokinių skaičiaus ir mokytojų krūvio: kiek bus 5-8 klasių komplektų, ar jie sutilps į „Saulės“ mokyklos pastatą ir dirbs ne dviem pamainomis? Kiek mokytojų bus atleista? Kokia tarptautinių mokyklos projektų, kurių sutartys pasirašytos keleriems metams, ateitis? Čia tik maža dalis klausimų.
   - Ar „Atgimimo“ mokytojus įtikino D.Brown rašto argumentai?
   - D. Brown argumentai, manau, neįtikino mokyklos bendruomenės. Galima juos peržvelgti. 
   2020 m. baigiasi Lietuvos savivaldybių mokyklų tinklo pertvarkos planai, todėl reikia sudaryti naują pertvarkos planą kitiems 5 metams:
   1. Būtų užtikrinta, kad vaikai gautų išsilavinimą pagal visas ugdymo programas; (Ar dabar mokyklos to neužtikrina?)
  2. Būtų tolygiai valdomi mokinių srautai ir užtikrintas reikiamas mokytojų poreikis; (Mokinių srautai juda pagal mokinio poreikius, kuriuos geriausiai užtikrina jo šeimos pasirinkta mokykla, joje mokinys jaučiasi geriausiai. Kokiu būdu užtikrins reikiamą mokytojų skaičių ši pertvarka, neišgirdome).
   3. Būtų sudarytos saugios ir šiuolaikiškos ugdymo sąlygos efektyviai išnaudojant esamą infrastruktūrą savivaldybėje. („Atgimimo“ mokykla nepritaikyta pradinių klasių mokinių ugdymui. Tos pačios sąlygos yra pagal galimybes užtikrinamos ir gali būti tobulinamos jau dabar, tam nereikia reorganizuoti dviejų savivaldybės mokyklų).
   - Kokie buvo mokyklos bendruomenės apklausos rezultatai?
   - Mokyklų tinklo pertvarka, kaip teigia švietimo skyriaus vedėja D. Brown ir meras R.Malinauskas, bus vykdoma vaikų labui. Tėvai – mokyklos bendruomenės nariai, todėl jie taip pat turi teisę ir galimybę išsakyti savo nuomonę. Anoniminėje apklausoje tėvai teigia, jog nori, kad toje pačioje mokykloje klasių bendruomenė išliktų 1-8 klasėse. 
   - R.Malinauskas, audringai reagavęs į kilusį triukšmą, vėl mosikuoja vėliava „Viskas vardan vaikų“. Panašiu lozungu buvo bandoma „dangstytis” ginant skandalingąjį Vijūnėlės dvarą, susigalvojus, kad ten, ant tvenkinio kranto, neva būtų geriausia vieta dailės klasėms. Šis valdžios planas, kaip žinia, neišdegė. Kaip manote, ar valdžia įsiklausys į mokyklos bendruomenės, mokytojų ir tėvų, nuomonę, argumentus? Valdžios gebėjimus organizuoti palaikymo akcijas ir rinkti palaikymo parašus jau įrodė Vijūnėlės dvaro istorija. Nemanote, jog galimai jau viskas nuspręsta, ir mums teliktų tik klusniai pritarti naujajam mokyklų pertvarkos planui?
   - Ar viskas nuspręsta, mes nežinome. Laukiame tikro dialogo ir visos miesto bendruomenės įsitraukimo į tikrą diskusiją. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.