Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Įvertino Z.Streikaus balsavimus Seime
   Praėjusių metų pabaigoje Seime pasižymėjo į šalies parlamentą antrai kadencijai išrinktas druskininkietis Zenonas Streikus. Gruodžio 15 d. Seime buvo balsuojama, ar pritarti nutarimo „Dėl 2020 metų Laisvės premijos paskyrimo Baltarusijos demokratinei opozicijai“ projektui. Jame rašoma, jog Lietuvos Respublikos Seimas nutaria paskirti 2020 metų Laisvės premiją Baltarusijos demokratinei opozicijai ir ją įteikti Laisvės gynėjų dieną – 2021 m. sausio 13-ąją. Z.Streikus buvo vienas iš nedaugelio, susilaikiusių balsuojant dėl minėto nutarimo projekto. Seimūno motyvais susidomėjo žiniasklaida, paklaususi Z.Streikaus, ar jam atrodo, jog Baltarusijos opozicija neverta gauti Laisvės premijos? Z.Streikus po dviejų dienų, gruodžio 17 d. Seime, priimant patį nutarimą, jau persigalvojo ir balsavo kartu su visais - Už. Druskinkiečio pozicija parlamente dėl premijos Baltarusijos opozicijai sulaukė reakcijos ir Druskininkuose. 
   „Šiandien turime pripažinti, kad Baltarusijos opozicija kaunasi ne tik už savo tautos laisvę, bet ir už viso mūsų postsovietinio regiono šviesią ateitį, nes kritus A. Lukašenkai, Kremliaus režimo dienos bus taip pat suskaičiuotos. Jie tai puikiai žino ir todėl to bijo. O kritus Kremliaus režimui, žmonių kelyje į demokratiją ir ekonominę gerovę nebeliks vietos jokioms diktatūroms, bent jau mūsų pasaulio gabalėlyje. Baltarusių kova yra istorinė kova. Baltarusijos opozicija gali tapti mūsų pasaulio gabalėlio diktatorių eros pabaigos įkūrėja. Įvertinkime tai ir įteikime šitą premiją,“ – Seime gruodžio 15 d. pristatant nutarimo projektą, kalbėjo TS-LKD frakcijos narys A.Vyšniauskas. 
   Balsavime dėl minėto nutarimo projekto tądien seimūnas nuo Druskininkų Z. Streikus buvo vienas iš penkių, kurie balsuojant „Susilaikė“. Tokia Z.Streikaus pozicija nustebino ne vieną. „Gal tai alergija opozicijoms? Kadangi R.Malinauskas šitaip agitavo per Seimo rinkimus balsuoti už Z.Streikų, o valdžios „meilę“ opozicijai mes žinom, gal čia, sakau, Zenonui suveikė koks savisaugos instinktas?“ – juokėsi vienas „Druskonio“ skaitytojas.
   „Druskonis“ Z.Streikui pateikė klausimus, kokie motyvai lėmė jo sprendimą susilaikyti dėl šio nutarimo projekto. „Susilaikiau, nes mano nuomone, nepelnytai iki šiol Laisvės premija neskirta daug Lietuvai nusipelniusiems ir už Lietuvos laisvę kovojusiems patriotams, pavyzdžiui, kunigui Robertui Grigui bei daugeliui kitų. Baltarusijai Lietuva, pagal galimybes, skiria išskirtinai ir pakankamai didelę paramą“, - tokį atsakymą tuomet atsiuntė Z.Streikus. Netrukus paaiškėjo, kad parlamentaras vis tik „opozicijoms nealergiškas“. Praėjus dviem dienoms, gruodžio 17 d., Seime balsuojant dėl paties nutarimo, Z.Streikus jau persigalvojo ir kartu su visais parlamentarais balsavo už Laisvės premijos skyrimą Baltarusijos demokratinei opozicijai. 
   Ši Z.Streikaus pozicija Seime sulaukė reakcijos ir Druskininkuose.
„Visiems, bent kiek susipažinusiems su Seimo darbo specifika, žinoma, kad susilaikymas yra iš esmės lygiavertis balsavimui prieš. Gerai, kad esant rinkėjų, žiniasklaidos susidomėjimui, paskutinę akimirką vis dėlto Seimo nario balsavimas nesukėlė nemalonios staigmenos Lazdijų ir Druskininkų rinkėjams, - po balsavimo rezultatų paskelbimo nuomonę išsakė savivaldybės tarybos opozicinės frakcijos seniūnas K.Rečkovas. - Lietuvoje užsienio politikos klausimai daugumoje atvejų grindžiami konsensuso principu. Neabejotinai, tokia yra ir pozicija dėl situacijos Baltarusijoje - tai įrodo ir tai, kad visų partijų atstovai už sprendimą dėl Laisvės premijos balsavo vieningai. Svarbu, kad demokratinė Baltarusija turėtų visapusišką mūsų parlamento, Vyriausybės, Užsienio reikalų ministerijos palaikymą. Matau, kad jis yra“. 
   „Ar jums oficialioji Druskininkų pozicija Baltarusijos atžvilgiu, pritarianti Lietuvos valstybės pozicijai, neprimena ,vaizdžiai sakant, kalbėjimo tarsi pro sukąstus dantis? Kodėl Druskininkų valdžios nesimatė Baltarusijos laisvės kelyje?“ - „Druskonis“ paklausė opozicijos atstovą savivaldybės taryboje K.Rečkovą.
   - Daug kartų esu išsakęs savo nuomonę, kad vietiniai valdantieji esminiais klausimais įrodo, kad yra, panašu, prieš principines pozicijas Lietuvos užsienio politikoje - sankcijas Lukašenkos režimui, aiškų smurto pasmerkimą, paramą demokratinėms Baltarusijos jėgoms. Juos, matyt, domina jų verslo ir asmeniniai interesai Baltarusijoje ir dar klausimas, koks tas verslas yra. Visai neseniai R.Malinauskas sakė nuolat komunikavęs su aukščiausia Baltarusijos politine vadovybe. Manau, daug kam būtų įdomu sužinoti šių pokalbių turinį. Dėl šių priežasčių mūsų frakcijos labai konkretaus turinio rezoliucija, siūliusi išreikšti solidarumą Baltarusijos tautai, pasmerkti žiaurumą, vasarą net nebuvo svarstoma. O apie Laisvės kelią klausimas labiau retorinis - manau, Druskininkų valdančiųjų vadą šiuo metu gal labiau domina laisvė nuo įstatymo?
   - Kaip vertinate Z.Streikaus poziciją, tiesa, pasikeitusią per dvi dienas, tiek dėl premijos skyrimo Baltarusijos opozicijai, tiek balsuojant dėl kitų politinių sprendimų? 
   - Iš tikrųjų Zenonas dar darbo Druskininkų taryboje laikais buvo vienas iš nedaugelio žmonių, kuris opozicijoje neįžvelgė priešų, tai verta pripažinti. Tačiau jo, kaip mūsų vienmandatėje išrinkto parlamentaro, veikla pateikia šiokių tokių staigmenų. Galima prisiminti jo bendraautorystę skandalingame įstatymo projekte, kuris įpareigotų žiniasklaidą skelbti ne mažiau 50 proc. “pozityviųjų naujienų”, taip pat susilaikymas balsuojant dėl Dariaus Jauniškio - pripažinto saugumo profesionalo skyrimo VSD vadovu (lygiai taip pat balsavo Rozova, kuriai nebuvo suteiktas leidimas dirbti su slapta informacija). Bet pavyzdys su Laisvės premija Baltarusijai yra geras - tai reiškia, kad į argumentus visgi atkreipiamas dėmesys. Druskininkų taryba galėtų pasimokyti iš buvusio kolegos.

„Druskonio“ inf. 


PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.