Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Sukakčių ir nuotaikų kaita

Elmos Šturmaitės akvarelės parodos atidaryme birželio 1-ąją   Žinomos druskininkietės dailininkės Elmos Šturmaitės kūrybos gerbėjai „Druskoniui“ pasufleravo, kad jos akvarelės paroda „Nuotaikų kaita“, atidaryta birželio 1 d. Miesto muziejaus galerijoje, sutampa su keletu jubiliejinių sukakčių. 
   1999 m. E.Šturmaitė įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą, Kauno akvarelininkų grupę “Vanduo ir spalva”. Vadinasi, šiemet sukanka 25 metai nuo šio įvykio. 1974 m. Šiaulių pedagoginio instituto dailės fakulteto dėstytojai savo buvusią studentę Elmą, pradėjusią savarankiškai kurti, paskatino dalyvauti dailės parodoje. Tad sukako 50 metų nuo tos pirmosios parodos. Trečioji sukaktis susijusi su E.Šturmaitės jubiliejiniu gimtadieniu birželio 10 d., kuris paviešintas ir iškilių Tauragės kraštiečių sukakčių kalendoriuje. „Druskonis“, nesyk rašydamas apie E.Šturmaitės kūrybą ir asmenį, užsiminė apie jos šaknis Mažojoje Lietuvoje, kur gimė ir augo to krašto lietuvininkų šeimoje. Į Druskininkus Elma atvyko 1973 m., baigusi dailės studijas Šiaulių pedagoginiame institute, ir iškart pagyvino vietinę meninę veiklą. 1976 m. subūrė dailininkus įkuriant Druskininkų vaikų dailės mokyklą. Nuolatos dalyvavo grupinėse akvarelės, tapybos, tekstilės parodose, bienalėse, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje, o autorinių parodų 58-ias iki šiol surengusi. E.Šturmaitės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės, turinčios meno kūrėjos statusą, kūrinių įsigiję šalies ir užsienio muziejai bei kolekcionieriai. 
   Kaip praneša akvarelės parodos „Nuotaikų kaita“, atidarytos birželio 1-ąją, anotacija „Šioje parodoje – vieno laikmečio kūriniai, vieno įkvėpimo ir skirtingų nuotaikų išraiška. Sprendimo būdui pasirinkti kartais tenka ieškoti atsakymo ir gyvenimo realijose. Pastoviai kuriant vyksta savaiminis atsinaujinimas, intuityvus temų atradimas technikoje, medžiagoje, spalvų deriniuose“. Šį parodos apibūdinimą savaip pratęsė jos atidaryme pasisakiusieji. Parodos autorės ir susibūrusiųjų pokalbis buvo laisvas ir betarpiškas, nes susirinko vieni kitus senokai pažįstantys. Dailininkė Dovilė Lukoševičiūtė po savo pastebėjimų apie parodos autorės meistriškai valdomą akvarelę ir jos spalvinę gamą, kuri asocijuojasi su poezija ar šokiu, klustelėjo autorės, kokios nuotaikos jai yra ryškiausios. Sulaukė atsakymo, jog nuotaikos nuo ryto iki vakaro kaitaliojasi priklausomai nuo aplinkos, oro, būsenos ir kitokių poveikių. Labiausiai mėgstanti ramybės būsenas, be nervo, įtampos... Akvarelininkei kiekviena nuotaika turi savo spalvą. Žinomas poetas Kornelijus Platelis pagal eksponuojamas akvareles bandė atspėti autorės nuotaikų kaitą per visą parą nuo pat ryto iki nakties. „Neįvaldęs amato, neperteiksi nuotaikos,“ – pridūrė K.Platelis, turėdamas galvoje autorės profesionaliai įvaldytą akvarelės techniką. „Paroda – intymi, kompaktiška, lakoniška, tačiau labai turininga nuotakų ir minčių prasme,“ – tęsė ponas Kornelijus. Druskininkietė Diana Paklonskaitė parodos akvareles apibūdino talpia spalvų ir įvairiausių būsenų poezija. Prisistačiusios nuostabaus E.Šturmaitės talento gerbėjomis Loreta Baliukonienė ir Audronė Padegimaitė paskaitė poezijos, kuri, jų nuomone, atitinka autorės darbus. Prieš tai ponia Loreta įteikė parodos autorei rūtų puokštę, nuskintą E.Šturmaitės gimtajame prūsų krašte. Menotyrininkė Vida Mažrimienė kėlė klausimą, kokia gi mūza globoja Elmą, ir pati į jį atsakė, jog tai širdies šauksmas kurti, surasti kasdienybėje sluoksnį, pilną šviesos. 40 metų E.Šturmaitės kūrybą pažįstantis gydytojas Jonas Valskys neabejoja, jog ji sukelia sielos aukščiausias vibracijas ir gerina pasaulį. Linkėdamas parodos autorei ne ramybės, o kūrybinio kunkuliavimo, žinomas gydytojas pasigedo Druskininkuose bohemos, kur būtų galima pabendrauti ir pasiginčyti. Žinoma tautodailininkė Diana Lukošiūnaitė Elmai viešai padėkojo už patarimus. Dailininko Virginijaus Sutkaus pastebėjimas, jog E. Šturmaitė priklauso geriausiųjų Lietuvos akvarelistų trejetukui, buvo sutiktas plojimais. Virginijus priminė, jog Elma taipogi yra puiki pedagogė bei geras žmogus, skatinantis ir kitus kurti, dosniai dalijantis profesinę patirtį. Vieni E.Šturmaitės kūrybos gerbėjai savo sveikinimus jai tyliai pakuždėjo, kiti, tarkim, dailininkė Rūta Žukauskaitė garsiai priminė aukščiausio profesionalumo lygio menininkės gimtadienį, o dailininkas Arūnas Vaitkus pasveikino žemietę žemaitiškai. 

„Druskonio“ inf.


Paieška