Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Elenos Kriaučiūnaitės – gydytojos iš pašaukimo – 
  fenomeno paslaptis
Tęsinys. Pradžia Nr. 9 


Freskos “Dainavoje” autorė Angelina Banytė (viduryje) su gyd. Elena Kriaučiūnaite ir prof. Sofija Veiveryte

Renginio organizatorių siurprizai

   Renginio kuratorė A.Česnulevičienė minėjimo dalyviams pateikė siurprizą – unikalią progą pamatyti archyvinę filmuotą medžiagą apie „Dainavos“ sanatoriją, išgirsti gydytojos E.Kriaučiūnaitės balsą. Kuratorė pasidžiaugė, kad visuomeninis transliuotojas Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija palankiai atsiliepė į jos prašymą paieškoti reportažų apie Druskininkų „Dainavą“. Atsiųstame įraše, kuris buvo sukurtas 1972 m., akcentuojamas ne tik gydymo ir sveikatinimo tradicijų puoselėjimas „Dainavoje“, bet ir aptariama sanatorijos kultūrinė veikla, bendradarbiavimas su Dailininkų sąjunga, Dailės muziejumi, minimi sanatorijoje vykstantys Poezijos pavasario renginiai, rašytojų ir aktorių kūrybos vakarai, kamerinės muzikos koncertai, dailės parodos. E.Kriaučiūnaitė iš ekrano kalbėjo, kad sanatorijos lankytojams padeda ne tik purvo terapija, angliarūgštės vonios, dietinis maitinimas, bet sveikatą pataiso ir tauri muzika, gražus paveikslas, įdomi knyga.
   Kitas netikėtumas, suintrigavęs ir didžiai sudominęs renginio dalyvius, – tai dailininkės Angelinos Banytės freskos „Dainavos šalis“, prieš 50 metų papuošusios sanatorijos vestibiulį, jubiliejaus minėjimas. Profesionalaus dailės kūrinio gyvavimo sukaktuvių šventė Druskininkuose kol kas yra naujiena. Didžiulė, monumentali, raiškaus stilizuoto piešinio, sodrių gamtos spalvų A.Banytės freska atlikta sudėtinga ir ilgaamže technika. Kapitalinio remonto iki šiol neprireikė. Tačiau pastabi autorės akis užkliuvo už kai kurių vietų, reikalaujančių atnaujinimo. Dailininkė po pusšimčio metų pertraukos atvyko iš Klaipėdos į Druskininkus pamatyti savo kūrinį, papasakoti jo gimimo istoriją, pagerbti kūrinio užsakovę gydytoją E.Kriaučiūnaitę jos 100-ųjų gimimo metinių proga.
Šis kūrinys – tai A.Banytės diplominis darbas, atliktas vadovaujant prof. Sofijai Veiverytei. Įdomu tai, kad Dailės instituto diplomantė klaipėdietė Angelina rengė eskizus ir projektus kitokiai freskai, kurią planavo tapyti Palangos „Gintaro“ poilsio namuose. O tuo metu jos diplominio darbo vadovė, garsi monumentalistė prof. S.Veiverytė keletą atokvėpio savaičių praleido „Dainavos“ sanatorijoje. Pabendravusi su vyriausiąja gydytoja E.Kriaučiūnaite ir pastebėjusi jos meilę menui, S.Veiverytė nusprendė, kad Druskininkų „Dainava“ verta turėti freską anksčiau nei Palangos „Gintaras“. 

Pasodinta gydytojos 100-mečio liepaitė

   Kurorto medikų bendruomenė jau ne kartą Medicinos darbuotojų dieną pasitinka „Dainavoje“. Profesinės šventės proga susirinkusiuosius sveikino Druskininkų savivaldybės vicemeras Linas Urmanavičius. Tęsiant daugelį metų „Dainavoje“ gyvuojančią medžių sodinimo tradiciją, sanatorijos vyriausiosios gydytojos E.Kriaučiūnaitės garbei Medicinos darbuotojų dieną buvo pasodinta liepaitė. Ji papildė liepų alėją, nusidriekusią palei Maironio gatvę. 
   Kūrybos namų „Druskos studija“ organizuotas renginys „Prisiminkime Gydytoją iš pašaukimo“ buvo įvairiabriaunis, prasmingas, aktualus ne tik medikų bendruomenei. Renginį globojo Seimo narys Z.Streikus, mecenavo „Draugystės sanatorija“. Renginio partneriai – Druskininkų savivaldybė, Druskininkų reabilitacijos centras „Dainava“ ir Druskininkų LIONS moterų klubas. Liepaitės sodinuką iš Tomo Pankos medelyno parūpino druskininkietė Irena Petrauskaitė.

„Druskonio“ inf.


Paieška