Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  B.Čepo elgesį tiria politikų etikos prievaizdai

Plakatai “Belorus” sanatorijos balkonuose

   Su R.Malinausko sąrašu į Savivaldybės tarybą išrinktas gydytojas Benjaminas Čepas turi reikalų su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija. Pastaroji informavo pradėjusi tyrimą dėl jo elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymui. B.Čepas politikų etikos prievaizdų akiratin pateko dėl rūpinimosi žmonos darboviete - pasirašyto Tarybos narių kreipimosi, susijusio su „Belorus“ sanatorija, kurioje dirba jo sutuoktinė.
   Vyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo nusprendusi pradėti tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės tarybos nario B.Čepo elgesio atitikties LR Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms. Turimais politikų etikos prievaizdų duomenimis, B.Čepas pasirašė Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipimąsi į Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos institucijas „Dėl sankcijų VšĮ sanatorijai „Belorus“ Druskininkuose“. Minėtame kreipimesi sanatorija įvardijama kaip sveikatos priežiūros paslaugas tiek Baltarusijos, tiek Lietuvos piliečiams teikiantis socialiai jautrus objektas ir, siekiant išsaugoti įstaigos veiklą bei darbuotojų darbo vietas, prašoma panaikinti arba nustatyti išimtis dėl sanatorijai taikomų ES sankcijų. Privačių interesų deklaracijos duomenimis, B.Čepo žmona dirba sanatorijoje „Belorus“. 
Politikų etikos prievaizdai tyrimo metu vertins, ar, pasirašydamas Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipimąsi, kuris tiesiogiai susijęs su jo sutuoktinės interesais ir jos darbo vietos sanatorijoje išsaugojimu, B.Čepas nesinaudojo tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti, neveikė interesų konflikto situacijoje, ir ar tokia veika nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų. 
   B.Čepas iki vasario 5 d. komisijai turėjo pateikti paaiškinimus raštu. 
   „Druskonis“ šią savaitę savivaldybės tarybos nariui B.Čepui pateikė klausimus:
   - Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl jūsų elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymui. 
Ar, pasirašydamas savivaldybės tarybos narių kreipimusis į Lietuvos Prezidentą G.Nausėdą, Seimo komitetus, Užsienio reikalų ministeriją, taip pat Europos Komisiją dėl sanatorijos „Belorus“, kurioje dirba jūsų žmona, nežinojote, kad rūpindamasis įstaiga, kuri yra jūsų sutuoktinės darbovietė, galite pažeisti politiko elgesio kodeksą?
   - Kokį Komisijai pateikėte paaiškinimą?

   „Šiuo metu nedarbas Druskininkuose siekia 19 proc., todėl kiekvienas papildomas bedarbis (jau nekalbant apie skaičiuojamus šimtais) yra itin didelė grėsmė Druskininkų regiono socialinei-ekonominei situacijai. Todėl, kai bendraujant su kolegom nusprendus prisijungti prie bendro Druskininkų bendruomenės susitelkimo ir iniciatyvų, bei pasirašyti Druskininkų tarybos narių grupės kreipimąsi, neturėjau nei teisinės pareigos, nei moralinės teisės atsisakyti. Apie ten dirbusią žmoną net nepagalvojau, nes labiau rūpėjo visų 350 druskininkiečių likimai“, - atsakė B.Čepas. Jo nuomone, jis teisės aktams nenusižengęs. „Pasirašydamas Kreipimąsi veikiau teisėtai ir etiškai, nepažeidžiau Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų, - nurodė B.Čepas. -Priešingai, dirbtinis bandymas reikalauti man taikyti atsakomybę, pasinaudojant 400 žmonių nelaime, yra neetiškas ir amoralus elgesys“. 
   Pasak B.Čepo, „kreipimasis nėra „sprendimas“, todėl jo pasirašymas nėra „tarnybinių pareigų atlikimas“. „Be to, Kreipimasis nebuvo svarstomas savivaldybės taryboje ar komitetuose, nepraėjo jokių kitų sprendimo priėmimo procedūrų. Jį pasirašiau ne darbo metu, išreikšdamas savo nuomonę dėl situacijos“, - tokius argumentus dėstė B.Čepas dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pradėto tyrimo, kuriame nagrinėjama jo elgesio atitiktis Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymui.

„Druskonio“ inf. 


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.